Najčastejšie otázky a odpovede Kuvajt Kuwait Zoo


1. Kde sa nachádza Kuvajtská zoologická záhrada?
Kuvajtská zoologická záhrada sa nachádza v Kuvajte, hlavnom meste Kuvajtu.

2. Aké sú otváracie hodiny Kuvajtskej zoologickej záhrady?
Kuvajtská zoologická záhrada je otvorená denne od 8:00 do 21:00.

3. Akú vstupné poplatky treba zaplatiť na vstup do Kuvajtskej zoologickej záhrady?
Vstupné poplatky sa môžu líšiť v závislosti od veku návštevníkov. Dospelí platia vyššiu cenu ako deti.

4. Aké druhy zvierat možno vidieť v Kuvajtskej zoologickej záhrade?
V Kuvajtskej zoologickej záhrade môžete vidieť rôzne druhy zvierat, vrátane levov, tigrov, žiráf, opíc, slonov a mnohých ďalších.

5. Je možné stravovať sa v Kuvajtskej zoologickej záhrade?
Áno, v Kuvajtskej zoologickej záhrade sú k dispozícii reštaurácie a kaviarne, kde si môžete kúpiť občerstvenie a pitie.

6. Existujú nejaké usmernenia pre návštevníkov Kuvajtskej zoologickej záhrady?
Áno, návštevníci by sa mali riadiť pokynmi a pravidlami poskytovanými zoologickou záhradou, vrátane zakazu fotografie alebo krmenia zvierat.

7. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Kuvajtskej zoologickej záhrady?
Najlepšie obdobie na návštevu Kuvajtskej zoologickej záhrady je v zime, keď je počasie miernejšie a príjemné.

8. Je možné sa prechádzať po zoologickej záhrade alebo sa ponúka aj niečo ďalšie?
Okrem prechádzok po zoologickej záhrade môžete tiež absolvovať možnosť jazdy na konskom povoze alebo jazdy na devíni.

9. Môžem si zakúpiť suveníry v Kuvajtskej zoologickej záhrade?
Áno, v zoologickej záhrade môžete nájsť suveníry a darčeky na pamiatku vášho návštevy.

10. Je možné do Kuvajtskej zoologickej záhrady vstúpiť so psom alebo iným domácim zvieraťom?
Vstup so psom alebo iným domácim zvieraťom je zakázaný pre bezpečnostné dôvody a správne životné podmienky pre zvieratá v zoologickej záhrade.


Ubytovanie Kuvajt Kuwait Zoo


Kuvajtský ZOO hotel - neobvyklý spôsob, ako prespať v zábavnom parku

Ak hľadáte niečo v Kuvajte, čo by vo vás vzbudilo zvedavosť, mohol by byť Kuvajtský Zoo hotel tou pravou voľbou. Ubytovanie v samotnom zábavnom parku je skutočne nevšedné a vynikajúci spôsob, ako sa ponoriť do sveta zvierat a začať objavovať ich život.

Kuvajtský Zoo je jedným z najpopulárnejších turistických miest v Kuvajte a ponúka návštevníkom možnosť vidieť mnoho vzácnych a exotických druhov zvierat z celého sveta. Okrem toho si môžete užiť množstvo atrakcií, ako napríklad horskou dráhu, jazdu na slonoch alebo alpinetru.

Ubytovanie Kuvajt Ghana sa nachádza priamo v strede zábavného parku a má možnosť ubytovať až 6 osôb. Svojimi modernými zariadeniami zaručuje pohodlné a príjemné ubytovanie, ktoré je vybavené klimatizáciou, TV, WiFi a ďalšími zariadeniami. Navyše, v cene ubytovania máte zahrnuté vstupenky do Kuvajtského ZOO parku, čo je skvelá príležitosť na prehliadku zvierat.

Ak hľadáte nevšedný spôsob, ako stráviť svoj čas v Kuvajte, určite je Kuvajtský Zoo hotel tou najlepšou voľbou. Po skončení vašej prehliadky zvierat sa môžete zariadiť pripravenú postieľku a naplniť sa pocitom nesmierny zadosťučinenia.

Celkovo, Kuvajt Ghana je jedinečným a nezvyčajným miestom na prespatie, ktoré vašu návštevu v Kuvajte zabezpečí neustále zážitky a nové zážitky. Zažite dobrodružstvo a pripojte sa k tisícom návštevníkom, ktorí oceňujú tento nevšedný spôsob ubytovania v Kuvajte.


Letenka Kuvajt Kuwait Zoo


Kuvajt je jedným z najbohatších krajín na svete a jeho prístavné mesto s rovnakým názvom láka turistov z celého sveta. Jeho kultúrne dedičstvo, pláže a obchodné centrá ako aj historické pamiatky ako napríklad Kuvajtská veža sa rovnako stali lákadlom pre turistov. Ako doplnok k turistickým atrakciám je Kuvajt zápasnicou aj pri udržiavaní živočíchov v rámci svojich zvieracie záhrad.

Kuvajtská zoo, ktorá sa nachádza v Kuvajte, je jedinou záhradou tohto druhu na území tohto krajiny. Táto záhrada bola založená v roku 1968 uvedením troch mladých oryxov a odvtedy sa stala domovom viac ako 1290 zvierat rôznych druhov, ktoré si tu sami nachádzajú svoje stádo. Záhrada má rozlohu 180 000 m² a prehliadka cez celý areál trvá približne tri až štyri hodiny.

Zvieracia záhrada sa delí na tri zóny. V prvom sektore sa návštevníci stretávajú s morskými druhmi. Medzi najobľúbenejšie patrí akvárium, kde môžete obdivovať rôzne druhy rýb a iných morských tvorov. V druhej časti nájdete návštevníci zvieratá zo Sucha. To znamená, že môžete vidieť leopardy, levov, lampášov a koťatá. V poslednej časti nájdete mnoho rôznych vtákov, ktoré nechajú každého návštevníka fascinovaného. Okrem toho nájdete tu aj malé zvieratká ako kravičky a koníky.

Kuvajtská zoo je k dispozícii pre verejnosť každý deň s výnimkou piatkov. Vstupné stojí € 7 pre návštevníkov od 16 rokov a starších, zatiaľ čo deti do 16 rokov majú zdarma. Ak teda hľadáte novú turistickú destináciu a chcete vidieť zvieratá v Kuvajte, navštívte Kuvajtskú zoo. Záhrada ponúka skvelý výlet pre rodiny s deťmi a je určite jedinečnou skúsenosťou pre všetkých.


Počasie Kuvajt Kuwait Zoo


Možno sa zdá, že počasie Kuvajtu je vždy rovnaké - večne horúce a suché. Avšak, aj napriek tomu, že sa nachádza v púšti a má skromnú zeleň, existujú rozdiely v počasí v rôznych ročných obdobiach, čo môže ovplyvniť aj Kuvajtskú Zoologickú záhradu.

V lete sa môžu teploty v Kuvajte pohybovať od 40 až po 50 stupňov Celzia. Toto horúčavy ovplyvňuje nielen zvieratá, ale aj návštevníkov. Pretože zvieratá sa môžu cítiť unavené a návštevníci musia dodržiavať opatrenia na ochranu pred slnkom, ako je obliekanie so krycím oblečením a pitie dostatočného množstva vody. Zoologické záhrady v lete majú obvykle kratšie otváracie hodiny, aby sa zabezpečilo pohodlie pre zvieratá aj návštevníkov.

V zime na druhej strane, sa teploty pohybujú od 10 do 25 stupňov Celzia, čo má za následok príjemnejšie podmienky pre všetkých. Vo chladnejších mesiacoch návštevníci môžu prechádzať zoologickou záhradou bez toho, aby sa museli obávať zo zdravotných dôvodov a zvieratá môžu byť aktívnejšie, pretože nemusia riešiť teplo. V zimnom období sú otváracie hodiny v plnom rozsahu a návštevníci si môžu užiť celodennú zábavu a relaxáciu pri sledovaní zvierat a prírodných krás v záhrade.

Zoologická záhrada Kuvajetského zoo ponúka zvieratám domov v prostredí podobnom ich prirodzenému prostrediu, aby mohli byť šťastní a zdraví. Pretože Kuvajt je púštna krajina, záhrada obsahuje mnoho druhov zvierat, ktoré sa prispôsobili takémuto prostrediu a môžu existovať aj s obmedzenou dostupnosťou vody a potravy. Medzi obľúbené zvieratá, ktoré môžete vidieť v zoo patrí slon ázijský, levy, gepardi, zebry, antilopy, guľohlavy a kamarási pre morské teliatka.

Zoologická záhrada je pre Konu a jeho návštevníkov otvorená 24/7, takže keď sem prídete, nikdy nie je neskoro. S rôznymi druhmi zvierat a samozrejme, aj rôznymi počasím, návšteva Kuvajtskej Zoologickej záhrady je vždy jedinečným zážitkom. Takže, keď navštívite Kuvajt, nezabudnite navštíviť túto krásnu záhradu a užite si pohľad na množstvo druhov zvierat a relaxovaný čas v oáze uprostred púšte.


Dovolenka Kuvajt Kuwait Zoo


Kuvajt je jedným z najbohatších krajín na svete, a preto nečuduje, že aj ich zvieratá majú v Kuvajte jedno z najlepších miest na svete. Kuvajt Kuwait Zoo je domovom mnohých druhov zvierat, ktoré sa tam každý rok prezentujú miliónom návštevníkov.

Kuvajt Kuwait Zoo je situovaný na ploche 180 tisíc metrov štvorcových a je jedným z najväčších zverincov na Blízkom východe. Založili ho v roku 1967, a od svojho vzniku sa stalo kultúrnou a turistickou atrakciou pre návštevníkov z celého sveta.

Zoo je rozdelená na niekoľko sektorov, kde môžete pozorovať rôzne druhy zvierat z rôznych častí sveta. Najznámejšie zviera, ktoré zvierinec zobrazuje, je ibašó, ktorý môžete vidieť v prekrásnej klimatizovanej hale.

Návštevníci sa môžu prechádzať cez exotické záhrady a vidieť tam zvieratá v západnom štýle. V zabezpečenej oblasti môžu návštevníci pozorovať tygra zblízka a sledovať jeho správanie a každodenný život. Ak máte deti, určite by sa mali pozrieť na interaktívny sektor, kde si môžu s niektorými zvieratami počkať a dokonca ich aj nakŕmiť.

Okrem toho, návštevníci môžu vidieť aj vzácne druhy zvierat, ako napríklad medveďov, líšok, orlov a iných druhov vtákov, ktoré sú obzvlášť vzácne v tomto kúte sveta.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú vidieť niečo jedinečné, Kuvajt Kuwait Zoo je neodolateľnou príležitosťou. Je to skvelé miesto na strávenie dňa s rodinou alebo s priateľmi a ponúka niečo pre každého.

Vstupné do Zoo je veľmi prístupné a nebudete mať problém s kúpou lístkov, ktoré sú k dispozícii na mieste. Ak sa rozhodnete navštíviť Kuvajt, určite nevynechajte toto miesto a presvedčte sa o kráse a majestáte zvierat, ktoré sa tam nachádzajú.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky