Letenka Ghana Shai Hills


Aká je krajina Ghana?

Ghana je západoafrická krajina nachádzajúca sa na pobreží Guinejského zálivu. Je to jedna z najstabilnejších krajín v Afrike s bohatou a zaujímavou históriou. Ghana je známa ako "Zlatá krajina" kvôli svojmu významu v obchode so zlatom v minulosti. Dnes je jednou z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich ekonomík v Afrike a ponúka návštevníkom rôzne atrakcie a turistické destinácie.

Čo je Shai Hills Wildlife Preserve?

Shai Hills Wildlife Preserve je jednou z týchto atrakcií. Toto chránené územie leží asi 48 kilometrov severovýchodne od ghanského hlavného mesta Accra. V roku 1962 bolo vyhlásené za rezerváciu, aby chránilo icho-hortobágysempervirens hory zo znečistenia a ničenia, ktorým čelili vďaka ľudskej činnosti. Tieto hory sú domovom mnohých vzácnych druhov flóry a fauny.

Aké druhy zvierat a rastlín môžeme nájsť v Shai Hills?

Shai Hills Wildlife Preserve je domovom mnohých divokých zvierat, vrátane slonov, opíc, hyen, leopardov a mnohých ďalších. Na jeho území sa nachádza viac než 31 druhov cicavcov a 13 druhov plazov. Okrem zvierat môžete nájsť aj rozličné druhy vtákov, plazov a hmyzu.

Chráničská oblasť má aj bohatú flóru. Môžete sa stretnúť so stromami ako bylinnými a krovovými porastmi, ktoré tvoria bujnú vegetáciu tohto územia. Niektoré z nich sú dokonca vzácne a ohrozené druhy. Celá rezervácia je teda skutočným biologickým pokladom.

Čo ponúka Shai Hills návštevníkom?

Pre turistov, ktorí túžia objavovať niečo nové a vzrušujúce, Shai Hills je perfektnou voľbou. Môžete si vychutnať prechádzky po území s profesionálnymi sprievodcami, ktorí vás oboznámia s flórou a faunou rezervácie. Ak máte radi fotografie, budete nadšení unikátnymi príležitosťami na zachytenie divokých zvierat a malebného prostredia.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu, rezervácia sa nachádza v blízkosti niekoľkých starobylých miest, ako sú Akosombo Dam a Volta Lake. Budete mať príležitosť spoznať kultúru a históriu Ghany v tomto území.

Ako dostať letenku do Ghany?

Aby ste si mohli užiť všetko, čo Shai Hills a Ghana ponúkajú, musíte sa tam dostať. Letenky do Ghany nájdete u mnohých leteckých spoločností a ceny sa líšia v závislosti od aktuálnych ponúk a ročného obdobia. Odporúča sa vopred si kúpiť letenku, aby ste mali zabezpečené miesto a aby ste si mohli naplánovať váš výlet podľa vlastných predstáv.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ghany a Shai Hills Wildlife Preserve, môžete sa tešiť na nezabudnuteľný zážitok s nádhernou prírodou a bohatou históriou. Co čakáte? Začnite plánovať váš výlet už dnes a objavte krásu Ghany!


Dovolenka Ghana Shai Hills


Ghana Shai Hills – Zážitok na dovolenke v juhozápadnej Afrike

Západná Afrika je oblast, do ktorej sa ešte len pomaly dostávajú turisti. Krajiny ako Ghana však skrývajú okrem svojej zaujímavej kultúry aj nádhernú prírodu a miesta, ktoré vám učaria. Jedným z takých tajomných miest je tiež údolie Shai Hills.

Shai Hills sa nachádza asi 50 km od ghanského hlavného mesta Accra. Prírodné údolie, ktoré sa na jeho území nachádza, sa rozprestiera na rozlohu 51 kilometrov štvorcových. Toto údolie je plné miest s krásnou scenériou, ale celkom určite je jeho najväčším lákadlom to, čo sa skrýva vo svojich hlbokých roklinách.

V tomto prírodnom údolí sa nachádza niekoľko oblastí, ktoré sú veľmi populárne medzi návštevníkmi. Najväčším z týchto miest je game reserve, ktorý je útočiskom pre množstvo divokej zveri. Medzi najrozšírenejšie zvieratá patrí krokodíl či buvol.

Okrem game reserve v Shai Hills sa nachádza aj niekoľko hôr a skál, ktoré sú úžasnými miestami na prechádzky a trekking. Medzi najznámejšie skaly patrí Flatrock, čo je rovina orientovaná na sever, kde si môžete vychutnať prekrásny výhľad na celé údolie.

Ďalším zaujímavým miestom v Shai Hills je Baboon Sanctuary, ktorý je známy po svojich opiciach. Tento svet je domovom pre množstvo opíc, ktoré sa nasledujúcich niekoľko dní stanú vašimi spoločníkmi. Toto miesto je obľúbené nielen u detí, ale aj u starších turistov.

Shai Hills je tiež miestom, kde sa možno stretnúť s tradičnými kmeňmi. Tieto kmeňové oblasti zabezpečujú, aby sa tradičné náboženstvá a kultúry uchovali v skutočnosti a zároveň slúžia aj ako príležitosti na učenie návštevníkov o kultúrach a životnom štýle Ghanianov. Táto oblasť je vynikajúcim miestom pre jednoduchý únik z mestského života a nahliadnutie do kultúry a životného štýlu miestnych ľudí.

Cesty okolo Shai Hills sú veľmi štrkové a čiastočne naturálne, preto je najlepšie navštíviť túto oblasť počas suchého obdobia, mezi októberom a marcom. Cesta sem však nie je náročná a výlet do tohto prírodného raju nemusí byť pre návštevníkov stresovou záležitosťou.

Ak máte chuť na dobrodružstvo a chcete sa dozvedieť o ghanskej kultúre a prírode, Ghana Shai Hills je miestom, na ktoré by ste sa nemali rozhodne vybrať. Vyskúšajte úžasné zážitky, ktoré ponúka nezabudnuteľné cesty a opustite mesto pre životnejšie a autentické dobrodružstvo. Ghana Shai Hills vám ponúkne vzácne zážitky, ktoré si budete pamätať celý život.


Ubytovanie Ghana Shai Hills


Ghana je jednou z afrických krajín, ktorá ponúka turistom množstvo miest a zážitkov. Jedným z nich je aj národný park Shai Hills, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta Dodowa, asi 50 kilometrov od ghanského hlavného mesta Accra. Národný park Shai Hills je úžasným miestom, kde si môžete pozrieť ghanskú divočinu a zároveň si na vlastnej koži vyskúšať tradičný ghanský spôsob života.

Ak si plánujete cestu do Ghany, určite by ste nemali nechať ujsť príležitosť navštíviť toto fascinujúce miesto. Ak potrebujete ubytovanie, budete mať niekoľko možností. Národný park Shai Hills ponúka niekoľko možností ubytovania:

- Kempovanie: Ak ste nadšeným dobrodruhom a radi prežívate čas v prírode, môžete si vybrať možnosť kempovania. V parku sú vybavené plochy pre stanovanie s verejnými toaletami a sprchami. Môžete si pritiahnuť vlastný stan, alebo si ho prenajať. Táto možnosť ubytovania je veľmi lacná a určite vás aj nadchne, pretože budete spať pod hustými hviezdami.

- Chatky: Ak sa vám nechce štípať drevo na oheň, môžete si prenajať drevenú chatku. Najlepšie je, ak si ju zabezpečíte vopred, pretože ubytovanie v chatkách je v parku veľmi populárne. Chatky sú zabezpečené vybavením pre varenie, môžete si tu pripravovať jedlo sami. Chatky sú trochu drahšie ako kempovanie, ale určite sa oplatia pre tých, ktorí chcú vidieť divočinu a zároveň majú radi pohodlie.

- Hotel: Ak máte radi vyšší komfort, môžete si prenajať izbu v hoteli. Nachádza sa tu niekoľko hotelových ubytovní, ktoré sú vyradené priamo v parku. Ak budete mať šťastie, môžete nájsť izby s výhľadom na park. Tento druh ubytovania je samozrejme najdrahší, ale ak sa vám páči luxus a módny štýl, tak táto možnosť je pre vás tou správnou.

Ak si potrpíte na gastronómiu, rozhodne Vás poteší, že aj v parku sa nachádza množstvo stánkov s jedlom. Tu si môžete vyskúšať typické ghanské jedlá, ako sú napríklad: kari, banku, či fufu. Ochutnajte aj stredomorské chutí, ako napríklad grécke jedlá, ktoré sa v parku tiež ponúkajú.

Národný park Shai Hills má veľa ponúk aspoň pre jeden až dva dni pobytu. Môžete si tu pozrieť kozy, opice a slávne dravce. Ak máte miesto v pláne navštíviť, presvedčte sa, že si prinesiete celé svoje zariadenie na fotografovanie. Okrem skvelých fotografií nádherných afrických západov slnka, budete môcť vidieť aj rozkošné malé sloníky, ktorí sa tu narodili. Ghana je skutočne krásna krajina a národný park Shai Hills je jedným z miest, ktoré robia z tejto krajiny fascinujúce miesto na návštevu. Uistite sa, že si alespoň na jeden alebo dva dni zarezervujete miesto v parku, ktoré bude Vaším útočiskom po náročnom dni plnom dobrodružstiev.


Počasie Ghana Shai Hills


Ghana je západoafrická krajina s pestrou krajinou a rôznym typom počasia. Národný park Shai Hills, nachádzajúci sa v južnej časti krajiny, ponúka jedinečné a zaujímavé počasie, ktoré stojí za to preskúmať.

Shai Hills je známy svojimi charakteristickými vápencovými útesmi a jaskyňami. Tieto útesy a jaskyne boli vytvorené procesom erózie a poskytujú útočisko pre mnohé druhy zvierat a rastlín.

Počasie v Shai Hills je typické pre tropickú savanu. Má dve jasné sezóny - suché obdobie a dažďovú sezónu. V suchých mesiacoch, ktoré trvajú od novembra do apríla, sa teploty môžu pohybovať od 26 °C do 35 °C. Tieto mesiace sú tiež obdobím nízkej vlhkosti, takže môže byť veľmi horúco a pálivé.

Na druhej strane, dažďová sezóna v Shai Hills trvá od mája do októbra. Počas týchto mesiacov je typické teplejšie počasie so strednými teplotami okolo 28 °C. Dažde sú časté a môžu byť veľmi silné. Je dôležité mať pri sebe ochranné oblečenie a pršiplášť, keďže môžu pršať po celý deň.

Počasím v Shai Hills je ovplyvnené aj vetrom. Vietor je najviac cítiť počas suchého obdobia, keď sa fúka suchý a horúci harmattanový vietor z púští Sahary. Tento vietor prináša so sebou prašné znečistenie a nízku viditeľnosť.

Dôležité je si uvedomiť, že počasie môže byť v Shai Hills pomerne nepredvídateľné. Môže pršať v akejkoľvek dobe, aj keď v dažďovú sezónu je oveľa viac pravdepodobné. Je preto dôležité mať so sebou vhodné oblečenie a prípadne ochranné prostriedky proti dažďu a slnku.

Napriek nepredvídateľnému počasiu je národný park Shai Hills v Gane už dlho obľúbeným cieľom turistov. Jeho krása a unikátnosť lákajú návštevníkov z celého sveta. Bez ohľadu na počasie, návšteva Shai Hills ponúka neopakovateľné zážitky a možnosť spoznať exotickú faunu a flóru tejto oblasti.

Ak sa plánujete vydať na dobrodružnú cestu do Ghany a národného parku Shai Hills, pripravte sa na rôzne typy počasia. Nezabudnite na vhodné oblečenie, obuv a prípadne ochranné prostriedky proti slnku a dažďu. Užite si úžasné scenérie a objavujte prírodné krásy Ghany!


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Shai Hills


Najčastejšie otázky a odpovede o Shai Hills v Ghane môžu vyzerajú takto:

1. Kde sa nachádza Shai Hills?
Shai Hills sa nachádza v juhovýchodnej časti Ghany, asi 50 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta Accra.

2. Ako sa tam dostať?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Shai Hills, je automobilom alebo taxíkom z Accry. Existuje tiež možnosť verejnej dopravy, ale je to menej spoľahlivé a pohodlné.

3. Aká je vstupná cena do Shai Hills?
Vstupný poplatok na návštevu Shai Hills je zvyčajne asi 10 ghanských cedií pre dospelých a 5 ghanských cedií pre deti.

4. Aké aktivity sa dajú v Shai Hills robiť?
V Shai Hills si môžete vychutnať prechádzky alebo turistiku, pozorovať divokú zver vrátane paviánov a antilop, a tiež navštíviť staroveké jaskyne a skalné obydlia.

5. Ako dlho trvá prehliadka Shai Hills?
Prehliadka Shai Hills zvyčajne trvá asi 2-3 hodiny, ale samozrejme to závisí od toho, ako veľa času si chcete v rezervát zakúsiť.

6. Sú tam prístupné sprievodcovia alebo turistické prehliadky?
Áno, v Shai Hills sú dostupní sprievodcovia, ktorí vám môžu poskytnúť informácie o miestnej faune, flóre a histórii rezervácie. Existuje tiež možnosť organizácie turistickej prehliadky.

7. Aké sú dobre známe atrakcie v Shai Hills?
Medzi dobre známe atrakcie v Shai Hills patrí Národný park Shai Hills, staroveké skalné obydlia, ako aj jaskyne, ako je Špil'ňa Twin Peaks.

8. Je možné táboriť v Shai Hills?
Áno, je dovolené táboriť v určených častiach rezervácie Shai Hills. Dôrazne sa však odporúča mať so sebou všetky potrebné vybavenie a dodržiavať všetky pravidlá ochrany prírody.

Tieto otázky a odpovede vám môžu pomôcť pri plánovaní vašej návštevy do rezervácie Shai Hills v Ghane.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky