Počasie Grécko Rhodos


Rhodos, ostrov v Egejskom mori, je jedným z najobľúbenejších turistických destinácií v Grécku. Jeho príjemné počasie a krásne pláže prilákajú každoročne tisícky návštevníkov.

Rhodos má typické stredomorské podnebie s horúcimi letami a miernymi zimami. Letné mesiace od júna do septembra sú pravidelne teplé a suché s vysokými teplotami dosahujúcimi až 35 °C. Morská voda je v tomto období teplá až do teploty 25 °C, čo robí z Rhodu ideálnu destináciu pre vyznávačov slnka a plážových aktivít. Turisti môžu využívať množstvo čistých a dobre udržiavaných pláží, kde si môžu vychutnávať slnečné lúče a osviežujúci vodný šport.

Jeseň na Rhodosu je mierne teplejšia ako jeseň v kontinentálnej časti Grécka. Teploty v októbri a novembri sa pohybujú medzi 20 a 25 °C. Mnohí návštevníci volia tento obdobie pre prázdniny, keďže počasie je stále príjemné a výlety na Rhodos bezpečné a pohodlné.

Zima na Rhodosu je mierna, s teplotami dosahujúcimi priemer 15 °C. Väčšinou je slnečno, ale môžu prísť aj krátkodobé dažde. Aj keď teploty nie sú tak vysoké ako v lete, stále sú dostatočné na to, aby si turisti mohli užívať prechádzky po pláži a objavovať pamiatky Rhodosu v príjemnom klíme.

Jar na Rhodosu je čas, keď ostrov ožíva. Teploty sa zvyšujú, až dosahujú 20 °C a viac. Rastliny rozkvitajú a ostrov je pokrytý kvetmi a farbami. Turisti si môžu vychutnávať slnko na pláži a tiež navštíviť historické pamiatky, ako napríklad akropolu v Lindose alebo Palác veľmajstra v Rhodos meste.

Celkovo povedané, počasie na Rhodosu je ideálne pre relaxáciu a oddych. Bez ohľadu na ročné obdobie, Rhodos ponúka vhodné podmienky pre turistov, či už sa radi kúpujú alebo objavujú krásu histórie a kultúry tohto miesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Rhodos


Často kladené otázky a odpovede týkajúce sa Grécka a Rhodosu môžu zahŕňať:

1. Potrebujem víza na cestovanie do Grécka alebo Rhodosu?
Väčšina krajín nepotrebuje víza na cestovanie do Grécka alebo Rhodosu pre pobyt kratší ako 90 dní. Avšak, ide o zmluvné veci, preto si uistite, či nie ste vo výnimkovej situácii.

2. Kedy je najlepší čas navštíviť Grécko a Rhodos?

Najlepší čas na návštevu Grécka a Rhodosu je medzi Májom a septembrom, keď je teplota prijemná a menej predpovedaných dažďov. Avšak, mimo sezóny môžu byť ceny lacnejšie a menej preplnené miesta.

3. Aké je miestne jedlo v Grécku/Rhodose?

Grécke jedlo je známe pre svoje olivový olej, syry, ryžu a množstvo čerstvého ovocia a zeleniny. Popularitou sa teší tzatziki, moussaka a gyros.

4. Môžem používať eurá na platenie za veci v Grécku a Rhodose?
Áno, Grécko je súčasťou eurozóny, preto sa všade v krajine prijímajú eurá.

5. Aké sú dopravné možnosti v Grécku a Rhodose?
V Grécku a Rhodose existuje množstvo lacných výletných lodí, autobusov, taxíkov a pôžičných automobilov.

6. Na čom si mám dať pozor pri kupovaní suvenírov v Grécku a Rhodose?
Je vhodné dať si pozor na falzifikáty, ktorých sa objavuje množstvo na turistických miestach. Rovnako by ste nemali kupovať suveníry z chránených druhov rastlín a zvierat.

7. Aké atrakcie a miesta odporúčate navštíviť v Grécku a Rhodose?
Grécko a Rhodos sú známe pre množstvo rímskych pamiatok, ostrovov s krásnymi plážami a turistických miest s nezabudnuteľnou atmosférou. Odporúčame navštíviť Akropolu, Meteory, pláže na ostrovoch ako Santorini a Mykonos, mestečká ako je Nafplio a Kreta.

8. Aké je povedomie o angličtine v Grécku a Rhodose?
V Grécku a Rhodose sa rozpráva anglicky, najmä v turisticky atraktívnych oblastiach. Však, nemusíte sa spoliehať na to, že každý bude hovoriť anglicky, preto je dobré mať pri sebe úplný zoznam slovíčok a fráz, výhodou by bolo, keby ste rozprávali aj niektoré základy gréčtiny.


Dovolenka Grécko Rhodos


V dnešnej dobe je Rhodos jedným z najobľúbenejších miest pre dovolenku v Grécku. Tento ostrov sa nachádza v Egejskom mori a je známy svojimi krásnymi plážami, pôsobivou históriou a bohatou kultúrou.

Jednou z najväčších atrakcií Rhodosu je jeho hlavné mesto, tiež nazývané Rhodos. Je to jedno z najkrajších historických miest v Grécku a je zahrnuté na zozname svetového dedičstva UNESCO. Staré mesto je obklopené opevnenými múrmi a jeho úzkymi uličkami sú plné reštaurácií, kaviarní a obchodov. Taktiež si môžete pozrieť niekoľko historických pamiatok, ako je Slávny palác veľmajstra, veľký plavebný poriadok a antické divadlo.

Okrem histórie a kultúry ponúka Rhodos aj nádherné pláže. Pláž Faliraki je jednou z najviac navštevovaných pláží na ostrove. Je to dlhá pláž s jemným pieskom a priezračným morom. Na pláži si môžete prenajať slnečníky a ležadlá a vychutnať si slnečné lúče. V blízkosti pláže sa nachádza aj vodný park, ktorý je ideálny pre rodiny s deťmi.

Ďalšou populárnou plážou je pláž Lindos. Táto pláž je omývaná modrým morom a okolo nej sa nachádza tradičná grécka dedinka s bielymi domami a modrými oblúkmi. Na pláži nájdete rôzne bary a reštaurácie, kde si môžete vychutnať čerstvé morské plody a grécke špeciality.

Pre tých, ktorí majú záujem o dobrodružstvo, môžu navštíviť údolie motýľov na Rhodosu. Toto malé údolie je domovom pre tisíce motýľov, ktoré sem prichádzajú v lete. Taktiež sa tu nachádza malý vodopád a neďaleké tradičné grécke dedinky.

Rhodos je tiež ideálnym miestom pre milovníkov nočného života. Pláž Faliraki je známa svojím rušným nočným životom a ponúka mnoho diskoték, barov a klubov, v ktorých si môžete užiť hudbu a tancovať celú noc.

Ak hľadáte dovolenku plnú histórie, kultúry, nádherných pláží a zábavy, Rhodos je pre vás ideálnou destináciou. Tento ostrov v Grécku ponúka niečo pre každého a určite nebudete sklamaní svojou dovolenkou na Rhodosu.


Letenka Grécko Rhodos


Ak hľadáte dokonalé miesto na oddych a oddych od bežného zhonu, potom by ste mali zvážiť návštevu Rhodosu, ostrova v Krétskom mori. Let smerujúci na jedno z najkrajších miest v Grécku, Rhodos, je jednoduchou voľbou pre tých, ktorí chcú objaviť krásy juhovýchodnej Európy.

Rhodos je jedným z najväčších gréckych ostrovov, s dĺžkou 79 kilometrov a šírkou 38 kilometrov. Ostrov je domovom pre viac ako 100 000 obyvateľov a jeho hlavným mestom je Rhodos, ktorý má bohatú históriu, čo robí z Rhodu dokonalé miesto na dovolenku.

Návšteva Rhodosu môže byť pre niektorých ľudí dosť nákladná, ale cena letenky do Rhodosu v súčasnosti nie je veľmi vysoká. Letenky do Rhodosu sú k dispozícii v mnohých nízkonákladových leteckých spoločnostiach, ktoré vám umožnia cestovať za nízke ceny.

Rhodos má mnoho miest, ktoré sú hojne navštevované turistami. Ak chcete vidieť množstvo najkrajších pláží v Grécku, potom by ste nemali vynechať návštevu Faliraki, Lindos, Tsambika a Kalithea.

Rhodos je však známy aj svojim historickým bohatstvom. Mesto v minulosti patrilo medzi najvýznamnejšie morské prístavy juhovýchodnej Európy, a preto sa môžete na tomto ostrove tešiť na niektoré z najkrajších kusov architektúry v stredomorského regióne.

Lindos, malebná dedinka na východnom pobreží Rhodosu, je jedným z najnavštevovanejších miest v Grécku. Toto malebné mestečko s bielymi domami, schované na kopcoch so strmými ulicami, je najlepšie preskúmavať sám pešo, pretože toto čarovné miesto ponúka stovky zákutí.

Ak chcete vidieť niečo skutočne zaujímavé, tak si nenechajte ujsť návštevu Akropolu, ktorý je symbolom Rhodosu a zastupuje postavu slávneho Boha Apolla.

Rhodos je tiež známy pre svoje letné hudobné festivaly a zábavu, ktoré sú vždy zaručené zábavným programom.

Ak teda chcete zažiť súčasne pokojné a uvoľnené obdobie, ale aj dostatok zábavy, tak by ste si mali určite zaobstarať letenky do Rhodosu. Ostrov Rhodos je dokonalým miestom na strávenie nezabudnuteľnej dovolenky, ktorá zanechá na vás neskutočné zážitky.


Ubytovanie Grécko Rhodos


Grécko je jednou z top destinácií pre dovolenku a Rhodos je jedným z najvyhľadávanejších miest na toto obľúbené grécke ostrovy. Rhodos je známy nielen svojou bohatou históriou a kultúrou, ale aj pre svoje krásne pláže, jasnú modrú vodu a slnečné počasie. Ak plánujete dovolenku na Rhodos, správne zvolené ubytovanie je dôležitým faktorom pre príjemný pobyt. V tomto článku vám predstavíme niektoré možnosti ubytovania na ostrove Rhodos.

Ak máte radi luxus a kvalitu, vyberať si z množstva luxusných 5-hviezdičkových rezortov je pre vás tým správnym spôsobom. Tieto rezorty ponúkajú širokú škálu zariadení a služieb vrátane bazénov, reštaurácií, wellness centier, plážových barov a mnoho ďalších. Niektoré populárne rezorty zahŕňajú Atrium Platinum Hotel, Rodos Palladium Leisure & Wellness Hotel a Elysium Resort & Spa.

Pre tých, ktorí preferujú skromnejšie ubytovanie a radi skúmajú miestnu kultúru, sú tu mnohé tradičné grécke penzióny a súkromné izby. Tieto ubytovania sú často rodinné prevádzky, kde dostanete príležitosť spoznať miestnych hostiteľov a ich pohostinnosť. Okrem toho, mnoho týchto penziónov je umiestnených v starých dedinkách a majú šarm starého sveta. Ak hľadáte autentický grécky zážitok, môžete si vybrať z niektorých populárnych penziónov ako sú Nikos Takis Fashion Hotel, Nikos Takis Hotel Apartments a Elena Hotel.

Pre tých, ktorí preferujú nezávislosť a súkromie, je tu množstvo apartmánov a rekreačných bytov dostupných na prenájom. Tieto typy ubytovania ponúkajú vlastnú kuchynku, kúpeľňu a obývaciu izbu, čo vám dáva možnosť si vytvoriť vlastnú dovolenku podľa vašej predstavy. Taktiež môžete ušetriť peniaze na stravovaní a jesť v vašom apartmáne. Niektoré obľúbené apartmány a rekreačné byty sú: Medieval Town Suites, Asklipio Village Villa a GreeceStay.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania preferujete, na Rhodos nájdete možnosti pre každého. Chcete sa ponoriť do luxusu, objaviť autentické grécke penzióny alebo si užiť slobodu a súkromie v apartmánoch či bytoch? Všetko je otázkou toho, aký druh zážitku si želáte.

Pri plánovaní vašej dovolenky na Rhodos nezabudnite vopred rezervovať vaše ubytovanie, pretože táto destinácia je veľmi populárna a ubytovacie kapacity sa môžu rýchlo zaplniť. Teraz je ten správny čas naplánovať vašu dovolenku a vychutnať si všetko, čo Rhodos má ponúknuť.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky