Ubytovanie Tanzánia Ngorongoro Crater


Tanzánia je jedným z najkrajších miest na Zemi, ktoré si môžete navštíviť. Čaro tejto krajiny sa skrýva predovšetkým v neopísateľne krásnej prírode, ktorá doslova očarí každého. V súčasnosti je veľmi populárnym miestom v Tanzánii Ngorongoro Crater, ktorý môže byť ideálnym miestom na vaše ubytovanie počas vášho pobytu v tejto krajine.

Ngorongoro Crater je jeden z najväčších kalder na svete a nachádza sa všupine, ktorá je súčasťou národného parku Serengeti. Táto oblasť je obzvlášť známa svojou rozmanitosťou zvierat, ktoré si tu nájdete. Medzi zvieratá, ktoré môžete vidieť v Ngorongoro Crater, patria nosorožce, sloni, lev, leopard, gepard, hyena a mnoho ďalších.

Ak hľadáte ideálne miesto na ubytovanie v oblasti Ngorongoro Crater, môžete si vybrať z mnohých možností. Napríklad môžete sa rozhodnúť pre luxusné stanové kempy, kde sa stanete súčasťou okolitej prírody a budete mať možnosť sledovať zvieratá počas dňa a večera. Tieto kempy sú väčšinou umiestnené v krásne upravených záhradách, ktoré zaručujú pokojné prostredie pre vaše ubytovanie.

Inou možnosťou ubytovania v Ngorongoro Crater je pobyt v súkromných domoch alebo hoteloch, ktoré ponúkajú vyššiu úroveň služieb a pohodlia. Tieto hotely sú umiestnené v okolí národného parku a často ponúkajú aj služby súvisiace s prehliadkou okolia. Po návrate z prehliadky sa vám bude páčiť relaxovať v pohodlí vášho pokoja, ktorý bude zariadený štýlovo a súčasne komfortne.

Ak sa rozhodnete pre pobyt v Ngorongoro Crater, uistite sa, že si predtým zarezervujete svoje ubytovanie. V tomto prípade budete mať jistotu, že sa už nemusíte starať o nič iné ako o samotnú dovolenku. Väčšina miest ponúka tiež rôzne aktivity, ktoré si môžete vyskúšať počas vášho pobytu, ako sú jazda na hore alebo turistika. Užite si krásu Tanzánie a pobyt v Ngorongoro Crater a vytvorte si nezabudnuteľné spomienky.


Počasie Tanzánia Ngorongoro Crater


Tanzánia je známa svojím rozmanitým a pôsobivým počasím, a jedným z najzaujímavejších miest, kde si ho môžete vychutnať, je Ngorongoro Crater.

Ngorongoro Crater je obrovský kráter, ktorý sa nachádza vo vnútri Ngorongoro Conservation Area v severnej Tanzánii. Tento kráter je starý približne dva a pol milióna rokov a je jedným z najväčších presypových kráterov na svete. Jeho priemer meračov je približne 19 km a jeho steny dosahujú výšku až 600 metrov.

Počasie v tomto oblasti je ovplyvnené nadmorskou výškou a geografickými podmienkami. Kráter je obklopený kopcovitým terénom a počas chladnejších mesiacov, kedy teploty môžu klesnúť až pod bod mrazu, nie je nezvyčajné vidieť na vrcholoch kopcov zrána ľadové vrstvy. Vodná pára z tunajších jazier a rybníkov tiež kontribuuje k vzniku hmlistých ráno. V letných mesiacoch naopak teploty stúpajú a môžu dosahovať až 30 °C.

Miestni obyvatelia, Masajovia, majú pre túto oblasť svoje vlastné klimatické termíny. Mokrým obdobím je obvykle od marca do mája a od októbra do decembra, keď popri vyšších teplotách prichádza aj zvýšené množstvo zrážok. Suché obdobie sa potom uskutočňuje od júna do septembra a od decembra do marca. V týchto mesiacoch, keď prší menej, sa tráva a kroviny začínajú žltnúť. To vytvára úchvatné kontrasty a ukazuje návštevníkom krásu prírody na svojej najlepšej strane.

Ak sa chystáte navštíviť Ngorongoro Crater, je dobré si zobrať so sebou vrstvové oblečenie, aby ste si vedeli prispôsobiť teploty počas prechádzok. V letných mesiacoch nezabudnite ani na ochranný krém proti slnku a dostatočné množstvo vody, aby ste sa vyhli dehydratácii.

Celý rok je však aplikovateľný pre safari vo vnútri krátera. Mimo mokrého obdobia je možné naraziť na veľké množstvo zvierat, ako sú napríklad slony, levy, nosorožce, zebry, girafy a mnoho ďalších divokých druhov. Počas daždivšieho obdobia je však zvýšená pravdepodobnosť, že zvieratá vyjdú z hmlistých a daždivých oblastí na planinku krátera.

Ngorongoro Crater je jedným z najfascinujúcejších miest v Tanzánii a jeho zvuky, vône a krása vás nenechajú na pochybách o jeho jedinečnosti. Nech už si vyberiete akýkoľvek ročný obdobie, oblasť vám poskytne neopakovateľné zážitky a ukáže vám, prečo je toto miesto tak vzácne.


Letenka Tanzánia Ngorongoro Crater


Tanzánska Ngorongoro Crater - Šanca na jedinečný zážitok

Ak by ste hľadali letovú destináciu, ktorá ponúka nádhernú prírodu a nezabudnuteľné zážitky, Tanzánia by mohla byť vašou správnou voľbou. Čarovná krajina na východnom pobreží Afriky je domovom niekoľkých národných parkov a rezervácií, ktoré ponúkajú jedinečné prírodné scenérie a divokú faunu. Jedným z najimpozantnejších miest v Tanzánii je nepochybne Ngorongoro Crater.

Ngorongoro Crater, tiež známy ako "zázrak sveta", sa nachádza vo vnútri Národného parku Ngorongoro Conservation Area. Toto miesto je od roku 1979 zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO a patrí medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie v Tanzánii. Vápencový kráter s priemerom približne 20 kilometrov ponúka návštevníkom možnosť vidieť rozmanitú zver v jej prirodzenom prostredí.

Prvým krokom na vašej ceste do Ngorongoro Crater je zabezpečiť si letenku do Tanzánie. Hlavné medzinárodné letisko Kilimanjaro International Airport sa nachádza približne 170 kilometrov od Ngorongoro Crater. Po prílete môžete využiť miestne prepravné služby, ako sú autobusy alebo taxíky, ktoré vás dostanú do samotného parku.

Po príchode do Ngorongoro Conservation Area môžete si buď vybrať zoznámiť sa s kráterom sami, alebo sa pripojiť k organizovanej skupinovej exkurzii. Vydražované exkurzie sú ideálnym spôsobom, ako spoznať všetky tajomstvá a zákutia tohto unikátneho miesta. Skúsený sprievodca vám poskytne všetky dôležité informácie o faune, flóre a histórii oblasti. Okrem toho vás prevezie cez prevádzkované cesty a ukáže vám najlepšie miesta na pozorovanie zvierat.

V Ngorongoro Crater nájdete neuveriteľnú rozmanitosť divokej zveri, vrátane slonov, levov, gepardov, zebier, hrochov, nosorožcov a mnoho ďalších druhov. Je to jeden z mála miest na Zemi, kde môžete vidieť takúto koncentráciu zvierat v takom malom priestore. Strávenie dňa na jazde trvalo vo vnútri krátera je jedinečný zážitok, ktorý si isto dlho budete pamätať.

Okrem zveri môžete v tomto národnom parku tiež vidieť krásne jazera, ako sú Magadi a Makat, ktoré sú domovom mnohých rýb a vtákov. Okrem toho môžete stretnúť aj miestne kmeňy Maasai, ktoré žijú dookola krátera. Dostanete možnosť spoznať ich kultúru a tradície, čo vám dá hlbší vhľad do života miestnych obyvateľov.

Tanzánska Ngorongoro Crater je nádherným miestom, ktoré poskytuje šancu na stretnutie s divokou zverou a objavenie jedinečnej prírody. Nie je divu, že je to jedno z najobľúbenejších miest turistov z celého sveta. Takže, zabookujte si letenku, zbalte si fotoaparát a buďte pripravení na úžasné dobrodružstvo, ktoré vás čaká v tomto fascinujúcom kúsku sveta.


Dovolenka Tanzánia Ngorongoro Crater


Tanzánia je jednou z najkrajších krajín Afriky, ktorá čaro svojho pôvabu ukrýva v klenotech svojich národných parkov a rezervácií. Jedným z najnavštevovanejších miest v Tanzánii je národný park Ngorongoro Crater, ktorý sa nachádza v severnej časti krajiny.

Ngorongoro Crater je kráter, ktorý vznikol pred vyše dvoma miliónmi rokov vyhodením sopky. V súčasnosti sa nachádza v ňom unikátny ekosystém, ktorý predstavuje pravý ráj pre milovníkov divokej prírody. Nachádza sa tu najväčšia koncentrácia zvierat v Afrike vrátane slonov, nosorožcov, levov, gepardov a maasajských kopytníkov.

Pre turistov je Ngorongoro Crater atraktívnym miestom na safari. Tí, ktorí sa vydajú na takýto typ dovolenky, určite nebudú sklamaní. Krajina je nádherná, kontrasty farieb, rozbíjajúce sa rôzne druhy zvierat a kukuč hory - to sú veci, ktoré Vás okúzlia.

Cesta na Ngorongoro Crater vás zavedie aj k miestnym Maasajcov. Sú to tradiční pasteieri, ktorí v divokej prírode žijú spolu s dávno zdomácnenými živočíchmi. Pre jej obyvateľov je záchranou umenie získavania potravy a pre turistov je to výnimočný zážitok vidieť život miestnej komunity a spoznať legendárne Maasajské skoky.

Akonáhle sa dostanete do srdca obrovskej krátery, čaká vás mnoho obdivuhodných zážitkov. Je to jeden z najlepších miest na svete na pozorovanie divokých zvierat v ich prirodzenom prostredí. Kráter je dostatočne veľký, aby ponúkol veľa miest, kde sa môžete vyskladať a pozerať.

Ihneď ako sa začne približovať pod´oba rozbíjajúcej sa prirodzenej scenérie, spoznáte, že sa nachádzate na mieste, kde je divokosť ešte stále v plnej sile. Okrem toho sa môžete tešiť aj zo vzácnych zážitkov, ako je napríklad pozorovanie migrujúcich zvierat, ktoré sa dostávajú do kráteru v hojných počtoch.

Po návrate z dovolenky plného zážitkov Vás čakajú nezabudnuteľné spomienky. Tanzániu Ngorongoro Crater jednoducho musíte zažiť. Je to sen každého, kto sa miluje do prírody, exotických krajín a trošku adrenalínu.


Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Ngorongoro Crater


Tu sú niektoré najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Tanzánie a Ngorongoro Crater:

1. Kde sa nachádza Ngorongoro Crater v Tanzánii?
Ngorongoro Crater je sopka a kaldera nachádzajúca sa v severnej časti Tanzánie, v Národnom parku Ngorongoro.

2. Ako sa tam dostanem?
Dobrou voľbou je letieť na medzinárodné letisko v Arushe alebo Kilimandžáre a odtiaľ si najať miestneho sprievodcu alebo zapojiť sa do organizovanej cesty do Ngorongoro Crater.

3. Koľko to stojí?
Cena závisí od rôznych faktorov, vrátane trvania výletu, počtu ľudí a typu ubytovania. Ceny sa pohybujú od približne 500 do 2000 USD na osobu za výlet do Ngorongoro Crater.

4. Aké zvieratá môžem vidieť v Ngorongoro Crater?
Vulkanická kaldera Ngorongoro Crater je domovom pre množstvo divokých zvierat, vrátane slonov, levov, gepardov, nosorožcov, hyen, zebra, gazel, gepardov a mnohých druhov vtákov.

5. Môžem si tam stanovať?
Stanovanie v Ngorongoro Crater je obmedzené a vyžaduje povolenie. Väčšina ľudí sa rozhodne pre ubytovanie v jednom z luxusných táborov v okolí.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Ngorongoro Crater?
Najlepší čas na návštevu Ngorongoro Crater je v období sucha, medzi júlom a októbrom, keď je prítomná najväčšia koncentrácia zvierat a jasné počasie.

7. Potrebujem víza na cestu do Tanzánie?
Áno, pre drvivú väčšinu cestovateľov je potrebné získať víza na cestu do Tanzánie. Víza je možné získať na medzinárodných letiskách alebo na hraniciach krajiny. Odporúča sa skontrolovať aktuálne vízové požiadavky ešte pred cestou.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok týkajúcich sa Tanzánie a Ngorongoro Crater. Ak máte ďalšie otázky, odporúčam sa obrátiť na miestneho cestovateľského agenta alebo vyhľadať spoľahlivé zdroje informácií online.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky