Ubytovanie Thajsko Doi Suthep


Ak plánujete navštíviť Thajsko a hľadáte ubytovanie, určite oceníte nádherné miesto s názvom Doi Suthep. Tento horský masív sa nachádza približne 15 kilometrov západne od mesta Chiang Mai a ponúka nielen úchvatnú prírodu, ale aj bohatú kultúru a históriu.

Doi Suthep je domovom slávnej chrámovej stavby Wat Phra That Doi Suthep, ktorá sa nachádza na vrchole kopca. Tento buddhistický chrám je jedným z najposvätnejších miest Thajska a je známy svojou sýto zlatou pagodou. Pre mnohých návštevníkov je výstup na vrchol kopca zážitkom samým o sebe, pretože si môžu vychutnať panoramatický výhľad na okolitú krajinu.

Ak hľadáte ubytovanie v tomto regióne, máte niekoľko možností. Na vrchole kopca sa nachádzajú rôzne hotely a reštaurácie, ktoré vám poskytnú jedinečný zážitok zo života v horách. Môžete sa rozhodnúť pre luxusné hotely, ktoré ponúkajú výhľady na kopce alebo si vybrať ubytovanie v tradičných thajských chatách.

Ak preferujete niečo lacnejšie, dole na kopci v blízkosti mesta Chiang Mai nájdete aj cenovo dostupnejšie možnosti ubytovania. Napríklad, v okolí Wat Phra That Doi Suthep sú dostupné rôzne penzióny a hostely, ktoré ponúkajú pohodlné a útulné ubytovanie.

Kedže Doi Suthep je veľmi obľúbeným miestom pre turistov, je dobré si ubytovanie zabezpečiť vopred. Pred príchodom si rezervujte izbu alebo chatu cez nejakú rezerváciu online alebo cez miestne cestovné kancelárie. Buďte si vedomí toho, že počas najrušnejších období, ako sú sviatky alebo festivaly, môže byť ubytovanie rýchlo vybavené.

Samotný Doi Suthep ponúka nielen krásne ubytovanie, ale aj množstvo atrakcií a aktivít. Okrem návštevy Wat Phra That Doi Suthep môžete tiež objavovať prírodu na trekoch po vrchole kopca alebo sa zúčastniť meditácie v niektorých z miestnych kláštorov. Môžete tiež navštíviť miestne trhy a zakúpiť si tradičné thajské remeslá a suveníry. Okolie poskytuje aj možnosť jazdy na bicykli alebo skúmanie hornej časti rieky Mae Ping.

Či už hľadáte oddych alebo dobrodružstvo, Doi Suthep s jeho úchvatnou prírodou, bohatou kultúrou a úžasnými výhľadmi je určite skvelou voľbou pre váš pobyt v Thajsku. Nech už si vyberiete luxusné ubytovanie na vrchole kopca alebo cenovo dostupné ubytovanie pri meste Chiang Mai, určite si užijete jedinečné a pamätihodné zážitky.


Letenka Thajsko Doi Suthep


Thajsko – raj na Zemi plný neuvěřitelných míst, která rozhodně stojí za návštěvu. Jedním z nich je i Doi Suthep, nejvýše položený chrámový komplex v severním Thajsku. Pokud se tedy chystáte na dovolenou do Thajska, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu Doi Suthepu!

Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je samozřejmě leteckou dopravou. Letenku na Doi Suthep si můžete zakoupit přes internet či u cestovní kanceláře. Pokud přiletíte do hlavního města Bangkoku, odkud budete pokračovat do Chiang Mai na severu země, stojí za to si zarezervovat letenku z Bangkoku do Chiang Mai, aby se vám cesta zkrátila.

Jakmile dorazíte do Chiang Mai, můžete se vydat na Doi Suthep. Pokud máte rádi dobrodružství, můžete se rozhodnout pro trek či horskou túru, která vás ubytuje v posvátném chrámu na Doi Suthepu a umožní vám navštívit všechny hlavní památky v okolí. Pokud ale upřednostňujete pohodlnější způsob přepravy, doporučuje se samozřejmě taxi či motorka.

A co vás na Doi Suthepu čeká? Za prvé nádherný výhled na město Chiang Mai a okolní hory. Za druhé se vám naskytne příležitost si prohlédnout chrámy Vej Khao, Wat Phra That Doi Suthep, Wat Phra Sing a mnoho dalších. Buddhova socha ze zlata, která se nachází v chrámu Wat Phra That Doi Suthep, je rozhodně doslova ohromující.

Zkrátka, pokud se ocitnete v Thajsku, nenechte si ujít tuto úžasnou památku na Doi Suthepu. Nezapomeňte si zkonzultovat dopravu na Doi Suthepu předem a užijte si nezapomenutelný zážitek na jednom z nejkrásnějších míst Thajska!


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Doi Suthep


1. Ako sa dostať z centra Chiang Mai na Doi Suthep?
- Najlepšou možnosťou je vziať si taxi alebo tuk-tuk, alebo môžete ísť aj autobusom číslo 1.

2. Koľko stojí vstup na Doi Suthep?
- Vstupné na Doi Suthep je 30 bahtov pre Thajčanov a 200 bahtov pre zahraničných návštevníkov.

3. Aké sú otváracie hodiny Doi Suthep?
- Chrám Doi Suthep je otvorený každý deň od 6:00 do 18:00.

4. Ako dlho trvá výstup na Doi Suthep peši?
- Výstup na Doi Suthep peši trvá približne 1 až 2 hodiny, v závislosti od vašej kondície.

5. Existuje niečo, čo by som mal vedieť pred návštevou Doi Suthep?
- Pred vstupom do chrámu by ste mali byť oblečení primerane (ženy by mali mať zahalené ramená a nohy). Môžete si tiež vziať šatku na zapnutie okolo pásu, ak si želáte zdvorilejšie obliekať.

6. Aké sú hlavné atrakcie Doi Suthep?
- Hlavnou atrakciou Doi Suthep je Wat Phra That Doi Suthep, ktorý je považovaný za jeden z najdôležitejších thajských buddhistických chrámov. Môžete tu tiež vidieť krásne výhľady na Chiang Mai a okolité kopce.

7. Existuje niečo okolo Doi Suthep, čo by som mal vidieť?
- Okolie Doi Suthep je bohaté na prírodné krásy, vrátane vodopádov, národných parkov a miestnych farmárskych trhov. Odporúča sa tiež navštíviť obec Hmong na vrchole Doi Pui.

8. Ako dlho trvá návšteva Doi Suthep?
- Návšteva Doi Suthep trvá zväčša 2 až 3 hodiny, vrátane času stráveného v chráme a obdivovania výhľadov.

9. Môžem si na Doi Suthep kúpiť suveníry?
- Áno, v okolí Doi Suthep nájdete niekoľko stánkov a obchodíkov, kde si môžete kúpiť suveníry a darčeky, ako sú ručne vyrobené šperky, thajské rukodielá, oblečenie a podobne.

10. Môžem na Doi Suthep stráviť noc?
- V samotnom chráme Doi Suthep nie je možné stráviť noc, ale v blízkom okolí sú niekoľké hotely a ubytovne, kde si môžete rezervovať nocľah.


Dovolenka Thajsko Doi Suthep


Dovolenka je pre mnoho z nás ideálnym únikom od starostí v každodennom živote. Ak túžite po dovolenke plnej kultúry a prírody, tak určite vyskúšajte Thajsko. Táto krajina s bohatou históriou a tradíciami ponúka množstvo miest, ktoré stojí za návštevu. Jedným z najkrajších miest v Thajsku je Doi Suthep.

Doi Suthep je pohoria, ktoré sa nachádza asi 16 km od mesta Chiang Mai. Na jeho vrchole sa nachádza jeden z najvýznamnejších thajských chrámov – Wat Phra That Doi Suthep. Táto stavba s pozlátenou kupolou a bell-towerom je prístupná klenutými schodmi, ktoré vás zavedú až k hlavnému oltáru.

Pri návšteve Doi Suthep sa budete môcť ponojiť s miestnou kultúrou. Okrem návštevy chrámu tu môžete navštíviť aj tradičné thajské trhy a ochutnať miestne jedlá.

Ak máte radi prírodu, Doi Suthep vás určite nadchne. Krajina v okolí pohoria je prekrásna a stojí za to ju preskúmať. Turisti môžu absolvovať túru na Doi Suthep, kde si môžu vychutnať nádherné výhľady a načerpať energiu z okolitej prírody.

Okrem turistiky a ochutnávky miestnych jedál, v Doi Suthep sa tiež uskutočňujú rôzne festivaly a tradičné oslavy, kde sa môžete zoznámiť s miestnou kultúrou a obyvateľmi.

Doi Suthep je ideálne miesto pre tých, ktorí sa chcú oddialiť od rušného mesta a načerpať pokoja a kľudu v objatí prírody. Výlet na Doi Suthep si môžete užiť s rodinou alebo priateľmi a pritom sa zoznámiť s miestnou kultúrou a tradíciami.

Ak plánujete dovolenku v Thajsku, určite nevynechajte návštevu Doi Suthep. Toto miesto vás nádchne svojou krásou a jedinečnosťou. Nikdy nezabudnete na zážitky, ktoré tu zažijete.


Počasie Thajsko Doi Suthep


Thajsko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií v jihovýchodnej Ázii. Toto exotické miesto ponúka nádherné pláže, kultúrne pamiatky a jedinečnú atmosféru. Ako súčasť celej tejto krajiny je aj Doi Suthep, vrchol nachádzajúci sa asi 15 kilometrov od severného mesta Chiang Mai.

Doi Suthep je známy najmä svojím veľkolepým chrámom, ktorý je jedným z najdôležitejších buddhistických pútnických miest v Thajsku. Chrámový komplex, s názvom Wat Phra That Doi Suthep, je situovaný na vrchole hory a ponúka úchvatný výhľad na okolitú prírodu a mesto Chiang Mai.

Počasie v Doi Suthep je ovplyvnené monzúnovým podnebím. V nasledujúcom článku sa pozrieme na jednotlivé ročné obdobia a ich charakteristiky.

Leto (jún - september):
Leto v Doi Suthep je obdobím dažďov a vysokých teplôt. Teploty sa môžu vyšplhať až na 35 °C, pričom horúčavu zvyčajne doprevádzajú veľké množstvá zrážok. Práve táto kombinácia tepla a vlhkosti môže byť pre turistov náročná. Avšak, tieto dažde prispievajú k rozkvitnutiu prírody a zároveň znižujú horké teploty.

Jeseň (október - november):
Jeseň v Doi Suthep je oveľa príjemnejšia ako leto. Teploty sa stabilizujú na približne 25 - 30 °C a dažde začínajú ustupovať. Toto je ideálne obdobie na návštevu Doi Suthep, pretože príroda je stále zelená a počasie je priaznivé na turistiku.

Zima (december - február):
Zima v Doi Suthep je v podstate suchá sezóna. Teploty sa pohybujú medzi 15 - 25 °C, čo je oveľa príjemnejšie pre turistov. Toto obdobie je teda ideálne na objavovanie chrámu a vychutnávanie okolitého prostredia.

Jar (marec - máj):
Jar je v Doi Suthep charakteristická stúpajúcimi teplotami a ale aj horúci pre turistov. Teploty môžu dosiahnuť až 35 - 40 °C a nadmerná vlhkosť môže byť nepríjemná. Toto obdobie je preto menej populárne a turisti sa ho často snažia vyhnúť.

Ak plánujete návštevu Doi Suthep, najlepším časom je jeseň, kedy teploty sú príjemné a dažde sa už prevažne zredukovali. Okrem toho, od mesta Chiang Mai vedie skvelá cesta na Doi Suthep a dá sa tam dostať rôznymi spôsobmi: autom, motorom alebo dokonca organizovanými výletmi a prechádzkami.

Doi Suthep ponúka nádherné výhľady, náboženskú atmosféru a možnosť stráviť čas s miestnymi mníchmi. Nielenže vám toto miesto umožní spoznať kultúru a náboženské tradície Thajska, ale zároveň vám umožní pohľad na celé mesto a jeho okolie. Určite stojí za to, aby ste sa na Doi Suthep zastavili, keď navštívite Thajsko.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky