Najčastejšie otázky a odpovede Burkina Faso Dô Game Reserve


Čo je Burkina Faso Dô Game Reserve?
Burkina Faso Dô Game Reserve je rezervácia v Burkine Faso, ktorá slúži na ochranu a zachovanie divokých zvierat, vrátane vzácnych druhov.

Kde sa nachádza Burkina Faso Dô Game Reserve?
Rezervácia sa nachádza v južnej časti Burkiny Faso, v blízkosti obce Dô.

Aké druhy zvierat môžem v Burkina Faso Dô Game Reserve vidieť?
V rezervácii môžete vidieť širokú škálu divých zvierat vrátane slonov, lesových antilop, buvolov, levov, gepardov, hyen, šakalov a mnohých ďalších.

Ako sa do Burkina Faso Dô Game Reserve dostanem?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do rezervácie, je automobilom alebo s miestnou dopravou. Dô je situované v blízkosti hlavného mesta Ouagadougou, kde sa nachádza aj medzinárodné letisko.

Musím zaplatiť vstupné do rezervácie?
Áno, na vstupe do rezervácie sa vyberá vstupné, ktoré slúži na financovanie ochrany a správy rezervácie.

Je možné v rezervácii prespať?
Áno, v rezervácii Burkina Faso Dô Game Reserve existujú kempy a ubytovacie zariadenia, kde môžete prespať a stráviť viac času v kontakte s prírodou.

Je vhodné rezerváciu navštíviť počas celého roka?
Áno, rezervácia je otvorená pre návštevníkov počas celého roka. No odporúča sa vyhýbať sa daždovému obdobiu, keďže môže byť prístup do rezervácie obmedzený.

Môžem si v rezervácii pozorovať vtáky?
Áno, v rezervácii sa nachádza bohatá populácia vtákov, ktoré si môžete pozorovať a fotografovať.

Mohla by sa mi dovolenka k rezervácii spojiť s návštevou iných zaujímavých miest v Burkine Faso?
Áno, Burkina Faso ponúka mnoho ďalších atrakcií a zaujímavých miest na návštevu, ako je hlavné mesto Ouagadougou, ktoré je známe svojou bohatou kultúrou a trhmi, ale aj iné miesta ako Gorom-Gorom, Bobo-Dioulasso či Pouytenga.


Letenka Burkina Faso Dô Game Reserve


Burkina Faso je fascinujúcou krajnou bohatou prírodnou krásou a kultúrnymi zážitkami. Medzi mnohé turistické atrakcie tejto destinácie patrí aj Dô Game Reserve, ktorý je skutočným rajom pre milovníkov divočiny a ochrancov prírody.

Ak sa cítite isť na dobrodružstvo a objaviť jedinečnú africkú faunu a flóru, letenka do Dô Game Reserve v Burkina Faso vám umožní zažiť nezabudnuteľnú skúsenosť s divou prírodou. So svojou rozlohou vyše 3000 km2 je to najväčšia zverinec v krajine a domov pre množstvo vzácnych druhov zvierat.

Pre mnohých návštevníkov je veľkou atrakciou stret s horskými gorilami, ktoré sú ohrozeným druhom. Táto rezervácia je jediným miestom v Burkina Faso, kde môžete zažiť túto jedinečnú príležitosť. Pokojný pohľad na tieto mohutné tvory v ich prirodzenom prostredí je skutočne pôsobivý a ozajstne dychberúci zážitok.

Okrem goríl je Dô Game Reserve aj domovom pre veľa iných vzácnych druhov, medzi ktoré patrí slon africký, leopard, antilopa, bufaloafrikanské, ako aj množstvo druhov vtákov. Pre milovníkov vtáctva je to skutočný raj, kde si môžu pozorovať a fotografovať množstvo farebných vtákov v ich prirodzenom prostredí.

Rezervácia ponúka aj možnosť safari jazdy, ktorú môžete absolvovať v sprievode skúsených rangerov. Počas tohto safari budete mať príležitosť objavovať krajinnú rozmanitosť rezervácie, prechádzať sa savanami, po riečnych údoliach a strmo stúpať do gorí.

Okrem úžasnej divočiny ponúka Dô Game Reserve aj nádhernú prírodnú krásu. V tejto oblasti nájdete malebné jazerá, vodopády a horské hrebeňe, ktoré vytvárajú jedinečnú krajinu, ktorú je potrebné vidieť na vlastné oči.

Ak sa rozhodnete navštíviť Dô Game Reserve, je dôležité zabezpečiť si letenku do Burkina Faso. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka letecké spojenie do krajiny, vrátane hlavného mesta Ouagadougou. Odporúča sa vyhľadať si vhodné lety vopred a zarezervovať si letenku skôr, ako sa vydáte na cestu.

V Dô Game Reserve nechýba nič, čo by zaujímalo každého návštevníka. Od úžasnej divočiny a vzácnych druhov zvierat až po nádhernú krajinu a pôvodnú kultúru. Letenka do Burkina Faso Dô Game Reserve je vstupenkou do sveta divočiny a dobrodružstva, ktoré si zamilujete. Navštívte tento skvostný kúsok Afriky a zažite nezabudnuteľnú skúsenosť v srdci prírody.


Ubytovanie Burkina Faso Dô Game Reserve


Burkina Faso Dô Game Reserve je malebný kúsok prírody v západnej Afrike. Nachádza sa v provincii Mouhoun a poskytuje útulné a pohodlné ubytovanie pre turistov, ktorí hľadajú prírodu mimo bežného ruchu mesta.

Dô Reserve je domovom pre mnohé druhy afrických zvierat, vrátane slonov, paviánov, antilop, kožnatcov a mnohých iných. Je to miesto, ktoré vám umožní skúmať prírodu a rovnako sa priblížiť k majestátnym divokým zvieratám.

Ubytovanie v Burkina Faso Dô Game Reserve je rôznorodé a možno si vybrať z rôznych typov ubytovania v závislosti na vašich potrebách a prianích. Podľa vašich preferencií si môžete zvoliť z rôznych možností, ako je kempovanie, chatky na stromoch, ležisko pod holým nebom alebo klasické izby.

Chata na stromoch je výborná voľba pre tých, ktorí si užívajú nezvyčajné a dobrodružné zážitky. S týmto ubytovaním môžete vychutnať rozhľad odvrchu, pozorovať zvieratá v pohodlí vašej výšky a zážitok bude úplne iný - blízko k prirodzeným krásam.

Ležisko pod holým nebom s možnosťou výhľadu na hviezdnatej oblohe a hluk krásnej divočiny vám umožní dotknúť sa osviežujúcej a ukľudňujúcej stránky prírody. Bude to úplne iný zážitok, kedy vám zvieratá môžu pozrieť cez ohrazené ploty, len krátky odstup.

Klasické izby vám umožňujú užívať si luxusné ubytovanie s pohodlnými lôžkami a kúpeľňou a prepojenie so zvieratami. Ubytovanie v izbách môže byť ideálne pre rodiny s deťmi, ktoré vyžadujú značnú pohodlnosť. Hoci otvorené zvieratá možno budú na ďalejšie vzdialenosti aj vám blízko.

Kempingové miesta vám umožňujú nasiaknutie atmosférou prírody. Môžete si rozbaliť stan s výhľadom na okolitú krajinu a spávať pod sým plášťom hviezd. V kombinácii s Ohniskom poskytne výnimočný zážitok.

Burkina Faso Dô Game Reserve si vybuduje veľkú cestovnú komunitu svojimi prírodnými krásami a svojim jedinečným ubytovaním. Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek formu ubytovania, budete sa môcť tešiť z nezabudnuteľných zážitkov na tomto mieste. Zbierajúc hodnotné a záživné spomienky vám poskytne neoceniteľné zoskupenie.

Burkina Faso Dô Game Reserve je jedinečným a veľmi pekným miestom v západnej Afrike, kde si budete môcť užívať krásy prírody a vidieť niektoré z najfascinujúcejších divokých zvierat na svete. Buď už ste dobrodruh, alebo cestovateľ, Burkina Faso Dô Game Reserve je miesto, ktoré nezabudnete.


Dovolenka Burkina Faso Dô Game Reserve


Burkina Faso Dô Game Reserve je jedným z najväčších a najpopulárnejších parkov v Burkina Faso. Nachádza sa v západnej Afrike a ponúka návštevníkom príležitosť sledovať veľké množstvo zvierat a vtákov v ich prírodnom prostredí. Tento park je ideálnym miestom pre milovníkov divočiny a prírody.

Dô Game Reserve bola založená v roku 1937 a je domovom pre niektoré z najohrozenejších druhov zvierat a vtákov v Afrike. Dô Game Reserve sa skladá z rozsiahlej savany a je domovom pre veľké množstvo druhov, vrátane slonov, žiráf, levov, gepardov, hyen a krokodílov. Okrem toho tu môžete nájsť aj rôzne druhy vtákov, medzi ktorými sa nachádza aj obrovský množstvo vtákov najmä ibisov.

Pre návštevníkov park ponúka množstvo možností na pozorovanie zvierat. Na parkovisku si môžete prenajať vozidlo so sprievodcom a vydať sa do parku. Šoférom bude prvotriedny sprievodca, ktorý vám bude ukazovať najzaujímavejšie miesta a pomôže vám identifikovať zvieratá a vtáky, ktoré tu žijú.

Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do afrického safari, sú k dispozícii rôzne typy ubytovania v parku. Môžete si pod nádherným africkým nebom postaviť stan alebo zvoliť luxusný pobyt v jednom z lodgeov. Tie sú vybavené modernými zariadeniami a majú vynikajúce reštaurácie, kde sa podávajú tradičné jedlá afrického kontinentu.

Samotný park zabezpečuje mimoriadny zážitok s prírodou. Návštevníci môžu pozorovať zvieratá ako z bezpečnosti vozidla, alebo sa vydať na pešiu turistiku do parku, kde môžu vidieť slony až zblízka a sledovať medzi nimi malé sloníky, ktoré sa zdajú byť nesmierne zvedavé. Paradoxne sa krokodíly zase zdajú byť veľmi plaché a zriedka sa ukážu hore.

Burkina Faso Dô Game Reserve ponúka jedinečný zážitok s africkou divočinou. Bez ohľadu na to, či hľadáte dobrodružstvo, exotiku alebo len chcete relaxovať v prírode, Dô Game Reserve je ideálnym miestom pre všetkých. Burkina Faso je veľmi priateľská a bezpečná krajina, takže si môžete byť istí, že tu bude vaša dovolenka určite nezabudnuteľná.


Počasie Burkina Faso Dô Game Reserve


Burkina Faso je západoafrická krajina, v ktorej sa nachádza Dô Game Reserve, ktorá je známa svojou rozmanitosťou zvieracej a rastlinnej fauny a flóry. Počasie v tejto rezervácii sa líši v závislosti od ročného obdobia a zvyčajne sa dá členiť na dve hlavné sezóny: suchú a dažďovú.

Suchá sezóna prevažuje medzi novembrom a májom a prináša s sebou vysoké teploty, ktoré sa môžu pohybovať od 30 do 40 stupňov Celsia. V tomto období sa obloha zväčša drží modrej farby a jedinými zrážkami sú krátke búrky, ktoré môžu prísť až raz za týždeň. Tieto extrémne teploty a minimálne zrážky majú vplyv na život v rezervácii, rieky vysychajú a zvieratá sa musia presúvať za vodou a kŕmením.

Dažďová sezóna sa prevažuje medzi júnom a októbrom, s teplotami klesajúcimi na približne 25 stupňov Celsia. Počas tohto obdobia sa často vyskytujú silné zrážky a tropické búrky, ktoré umožňujú riekam naplniť sa vodou a rozšíriť ich územie, čo zase privádza zvieratá do širokého okolia a zvyšuje tak možnosť ich pozorovania.

V Dô Game Reserve žijú mnohé zvieratá, vrátane slonov, giráf, levov a paviánov. Tieto zvieratá žijú v rôznych oblastiach rezervácie a zvyknú sa presúvať v závislosti od dostupnosti potravy a vody. Počasie hrá dôležitú úlohu pri tom, kde a ako sa tieto zvieratá v rezervácii pohybujú.

Celkovo je počasie v Dô Game Reserve veľmi dôležitým faktorom pre život zvierat a rastlín, ktoré sa tu nachádzajú. Touristom, ktorí sa sem vyberajú, sa odporúča, aby sa riadili podľa klimatických podmienok daného obdobia a aby uvážene plánovali svoju návštevu, aby mohli vidieť čo najviac zvierat v ich prirodzenom prostredí.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky