Letenka Jordánsko The Roman Theater


Jordánsko je fascinujúcim miestom, kde sa môžete dostať do histórie o tisíce rokov späť. Jedným z takýchto historických miest je Rímsky amfiteáter, ktorý stojí v hlavnom meste Ammán.

Rímsky amfiteáter sa nachádza v srdci starobylého mesta Ammán a je jednou z najvýznamnejších a najzachovalejších pamiatok z rímskej doby na Blízkom východe. Jeho presný pôvod je neznámy, ale je známe, že vzniklo niekedy v 2. storočí.

Amfiteáter je postavený do tvaru polkruhu a má kapacitu až 6 000 ľudí. Bolo postavené na úpätí kopca a ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Stavba bola vybudovaná z veľkých blokov pieskovca a dodnes sa vyznačuje svojimi impozantnými zvislými stenami.

Hlavným účelom Rímskeho amfiteátra bolo usporiadanie tradičných rímskych divadiel a zápasov gladiátorov. Tento druh zábavy bol pre Rimanov veľmi dôležitý a návštevy arény boli rozptýlením od každodenného života. Diváci by sa zhromaždili, aby sledovali zápasy gladiátorov, divadelné predstavenia a ďalšie športové podujatia ako súboje na vozoch.

Dnes je Rímsky amfiteáter v Jordánsku jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií krajiny. Vstup je pre verejnosť otvorený a návštevníci môžu prejsť cez zachovalé schodisko, ktoré vedie na samotné miesto vystúpenia. Je to vynikajúca príležitosť na prechádzku históriou a zažiť atmosféru divadla z rímskej doby.

Okrem toho, že samotný amfiteáter ponúka nezabudnuteľný pohľad na historické miesto, okolie tohto miesta je tiež plné zaujímavých pamiatok. Návštevníci sa môžu prejaviť Starým Ammánom, kde sa nachádza množstvo starobylých rímskych a byzantských ruín, vrátane Fóra Romain, Byzantského kostola a Nymphaea.

Ak plánujete návštevu Jordánska, nevynechajte Rímsky amfiteáter v Ammáne. Je to skvelá príležitosť zažiť históriu na vlastné oči a získať lepšie porozumenie minulosti a kultúry tejto úžasnej krajiny.


Dovolenka Jordánsko The Roman Theater


Ak si plánujete dovolenku v Jordánsku, určite by ste nemali vynechať návštevu známeho Rímskeho divadla v hlavnom meste Ammáne. Tento historický pamiatkový areál ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti a ukazuje bohatú kultúrnu dedičinu tohto regiónu.

Rímske divadlo sa nachádza na kopci Jebel al-Jufah v centre mesta. Má približne 6 000 sedadiel a je jedným z najväčších rímskych divadiel na Blízkom východe. Bolo postavené v 2. storočí a slúžilo ako miesto pre rôzne kultúrne podujatia, ako sú divadlá, súboje gladiátorov a politické zhromaždenia.

Jeho architektúra je úchvatná, s dokonalou akustikou a krásnym premysleným dreveným oltárom. Samotný divadelný priestor je rozdelený do troch úrovní, pričom prostredná je najväčšia a najdôležitejšia. Z vrcholu tohto výškového rozloženia môžu návštevníci obdivovať panorámu mesta a okolitej krajiny.

Jedným z najzaujímavejších aspektov tohto miesta je jeho spojenie minulosti s prítomnosťou. V júli 2003 tu bola usporiadaná prvá moderná divadelná predstavenie po svojej rekonštrukcii. Od tej doby sa konajú rôzne kultúrne podujatia a koncerty, pričom je to obľúbené miesto nielen pre miestnych obyvateľov, ale aj pre turistov.

Pre návštevníkov je navrhnutý aj divadelný múzeum, ktoré ponúka podrobnejšie informácie o histórii tohto miesta a jeho archeologických vykopávkach. Môžete sa dozvedieť viac o rímskom vplyve na jordánsku kultúru a tradície.

Okrem samotného Rímskeho divadla je v Ammáne aj mnoho iných miest, ktoré stoja za návštevu. Patria sem aj citadela, Národné múzeum Jordánska a moderná mestská štvrť Abdún. Dovoľte si objaviť kultúru, históriu a krásu Jordánska.

Výlet do Jordánska s návštevou Rímskeho divadla v Ammáne je nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o históriu, kultúru a umenie. Je to miesto plné krásy a významná súčasť jordánskeho dedičstva. Po návšteve Rímskeho divadla si určite zamilujete túto fascinujúcu krajinu a jej bohatú históriu.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko The Roman Theater


1. Čo je Rímsky divadlo v Jordánsku?
Rímske divadlo v Jordánsku je historická pamiatka, ktorá je stará viac ako 2000 rokov a nachádza sa v centre mesta Amman.

2. Aké je vstupné do Rímskeho divadla v Jordánsku?
Vstupné do Rímskeho divadla v Jordánsku je zvyčajne okolo 3 jordánskych dinárov (asi 4,25 USD).

3. Kedy bolo Rímske divadlo postavené v Jordánsku?
Divadlo bolo postavené v 2. storočí, v období rímskeho panovníctva.

4. Čo sa v Rímskom divadle koná v Jordánsku dnes?
Dnes sa v divadle nenachádzajú predstavenia, ale používa sa na konanie rôznych kultúrnych akcií a podujatí, ako sú napríklad koncerty a hudobné festivaly.

5. Ako sa dostať do Rímskeho divadla v Jordánsku?
Divadlo sa nachádza v centre mesta a je ľahko dostupné autom, taxíkom alebo verejnou dopravou.

6. Aké sú najlepšie časy na návštevu Rímskeho divadla v Jordánsku?
Najlepšie časy na návštevu sú skoro ráno alebo večer, keď nie je tak horúco.

7. Aké iné historické pamiatky sú v blízkosti Rímskeho divadla v Jordánsku?
Blízko divadla sa nachádza aj amfiteáter, ktorý je ešte starší ako divadlo, a taktiež si môžete pozrieť Národné múzeum Jordánska a Citadellu.

8. Aké je otváracie hodiny Rímskeho divadla v Jordánsku?
Divadlo je otvorené denne od rána do večera, kondície sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a počasia.

9. Čo by som mal vedieť pred návštevou Rímskeho divadla v Jordánsku?
Pred návštevou divadla si pozrite, ako si môžete zakúpiť vstupenky a zistite, či nie sú nejaké obmedzenia na fotografovanie alebo nosenie batohov a batožiny.

10. Akú históriu má Rímske divadlo v Jordánsku?
Rímske divadlo slúžilo ako miesto na predstavenia a divadelné hry, a jeho kapacita bola okolo 6000 ľudí. V stredoveku bolo divadlo používané ako pevnosť a neskôr, po mnohých rokoch zanedbania, bolo znovu objavené a zrenovované na účely kultúrneho vyžitia.


Ubytovanie Jordánsko The Roman Theater


Jordánsko je krajina bohatá na históriu a kultúru. Jednou z najzaujímavejších atrakcií pre návštevníkov je The Roman Theater – antické divadlo v centre mesta Amman.

The Roman Theater je staroveký amfiteáter, ktorý bol vybudovaný v 2. storočí nášho letopočtu za vlády rímskeho cisára Antonína Pia. Divadlo má sedadlá pre viac ako 6000 divákov a bolo používané pre rôzne kultúrne podujatia ako sú koncerty, divadelné predstavenia a súťaže. Aj keď divadlo slúžilo ako miesto pre rímske divadelné hry, o čom svedčia aj nápisy v latinčine a gréčtine, bolo používané aj pre viac ako 500 rokov po rímskom období.

V súčasnosti The Roman Theater slúži ako miesto pre kultúrne podujatia a prehliadky pre návštevníkov. Vstupné stojí len pár jordánskych dinárov a návštevníci môžu vidieť pôvodné súčasti divadla, ako sú zošikmené sedadlá, pódium a scénu. Okolo je niekoľko stánkov, kde môžu turisti kúpiť miestne suveníry a rukodielnícke výrobky.

Okrem The Roman Theater, môžu návštevníci Jordánska navštíviť aj ďalšie pamiatky ako sú Jerash, Petra a Wadi Rum. V meste Amman sa tiež nachádza hrad Qasr al-Kharrana, ktorý bol vybudovaný v 8. storočí a ktorý je v súčasnosti otvorený pre turistov.

Jordánsko je jedinečná krajina s bohatou históriou a kultúrou. The Roman Theater v Ammane je skvelým miestom pre návštevníkov, ktorí sa chcú ponoriť do histórie antického sveta a užiť si kultúrne podujatia v autentickom prostredí. Ak cestujete do Jordánska, neváhajte The Roman Theater navštíviť. Určite sa Vám bude páčiť.


Počasie Jordánsko The Roman Theater


Jordánsko je krajina s rozmanitým počasím značne ovplyvneným miestnou topografiou a geografiou. Jordánsko sa nachádza v oblasti stredomorského podnebia, ktoré je charakterizované mierne vlhkými zimami a teplými, suchými letami.

V severnej časti krajiny sú teploty v zime dosť nízke, zvyčajne pod bodom mrazu, a v najhorsom prípade môže dôjsť k sneženiu. V lete je v tejto oblasti o niečo chladnejšie, priemerné teploty dosahujú približne 25 - 30 stupňov Celzia.

Na juhu krajiny sú teploty počas celej ročnej doby oveľa vyššie, často dosahujú až 40 stupňov Celzia. Táto oblasť tiež trpí značnou suchosťou a nedostatkom zrážok.

Jordánsko má aj dva klimatické extrémy - oblasť mŕtveho mora a púšte Wadi Rum. Mŕtve more je známe ako najnižší bod na zemskom povrchu a má veľmi vysokú slanú koncentráciu. Táto oblasť je extrémne suchá a teploty sa tu môžu vyšplhať až na 50 stupňov Celzia. Púšť Wadi Rum je tiež veľmi suchá a teplá oblasť, ktorá má však tiež pôsobivé skalné formácie a je populárnym turistickým cieľom.

Jordánsko má dve ročné obdobia - suchý čas a obdobie dažďov. Suché obdobie trvá od mája do októbra a počas tohto času sa vyskytuje veľmi málo zrážok. Obdobie dažďov nastáva v zime, od novembra do apríla a prinesie väčšinu zrážok krajine.

V Jordánsku je množstvo historických pamiatok, ktoré môžete navštíviť, vrátane rímskeho divadla v hlavnom meste Ammáne. Toto divadlo bolo postavené v 2. storočí a je jednou z najväčších a najdôležitejších rímskych stavieb v Jordánsku. Ak plánujete návštevu tejto pamiatky, odporúča sa navštíviť ju v ranných hodinách alebo v neskorých popoludňajších hodinách, keď sú teploty o niečo nižšie a návšteva bude príjemnejšia.

V Jordánsku je teda počasie v každej oblasti krajiny rozmanité a závisí od miestnej geografie a topografie. Na vašu návštevu krajiny by ste mali plánovať v súlade s týmito faktormi, aby ste mohli užiť najlepší zážitok z pobrežia Mŕtveho mora a jordánskych pamiatok.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky