Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Beng Mealea


1. Ako sa dostanem z Siem Reapu do Beng Mealea?

Cesta trvá približne 1,5 hodiny autom alebo motorkou. Je tiež možné si najať tuk-tuk.

2. Aké je vstupné do Beng Mealea?

Vstupné do Beng Mealea je 5 dolárov pre zahraničných návštevníkov a 2000 riels pre miestnych obyvateľov.

3. V akých časoch je otvorené Beng Mealea?

Beng Mealea je otvorená denne od 7:30 do 17:30.

4. Ako dlho trvá návšteva Beng Mealea?

Návšteva Beng Mealea trvá obyčajne 1-2 hodiny.

5. Je povolené fotografovať a natáčať v Beng Mealea?

Áno, je povolené fotografovať a natáčať v Beng Mealea, avšak na niektorých miestach môže byť potrebné si zaplatiť poplatok za fotografovanie.

6. Má Beng Mealea reštauráciu alebo občerstvenie?

Nie, Beng Mealea nemá reštauráciu alebo občerstvenie, odporúča sa si priniesť vlastnú vodu a občerstvenie.

7. Je vhodné navštíviť Beng Mealea s deťmi?

Áno, navštíviť Beng Mealea s deťmi je vhodné, avšak treba byť opatrný pri prechádzaní po kamenných zábradliach a schodoch.

8. Aké sú hlavné atrakcie Beng Mealea?

Hlavné atrakcie Beng Mealea sú ruiny chrámu, ktoré ponúkajú nádherné výhľady a jedinečné architektonické prvky.


Ubytovanie Kambodža Beng Mealea


Kambodža je fascinujúcou krajinou, ktorá je plná historických a kultúrnych pamiatok. Jednou z najzaujímavejších destinácií v Kambodži je Beng Mealea, starobylý chrám, ktorý sa nachádza v provincii Siem Reap.

Beng Mealea je stále relatívne málo navštevovaným miestom, čo dodáva tomuto chrámu tajomnú atmosféru a umožňuje turistom zažiť autentickú a nekomerčnú skúsenosť. Tento chrám bol postavený v 12. storočí v štýle Angkor Wat a slúžil ako hinduistický chrám zasvätený bohu Šivovi.

Jedným z dôvodov, prečo by ste mali navštíviť Beng Mealea, je jeho unikátna architektúra. Chrám je postavený na rozľahlom území s množstvom zaujímavých kamenných konštrukcií. Jeho stavba je veľmi podobná Angkor Wat, ale je oveľa menej preskúmaná a zdedená. Prechádzka po rozsiahlych kamenných chodbách a nádvorích je ako cesta v čase a ponúka úžasné fotografické príležitosti.

Ďalšou výhodou návštevy Beng Mealea je jeho oddialenosť od všetkých ostatných turistických atrakcií v Siem Reap. Toto miesto je vhodné pre tých, ktorí hľadajú pokoj a ticho ďaleko od rušného sveta. Môžete si vychutnať pokojnú prechádzku po chráme a objavovať jeho detaily a krásu bez toho, aby ste sa museli obávať preplnených turistických skupín.

Aj keď nie je možné v Beng Mealea prespať, v Siem Reap sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania. Tento región je dobre známy svojimi luxusnými rezortmi, ale nájdete tu aj množstvo lacnejších a príjemných hotelov a hostincov. Po návšteve Beng Mealea si môžete oddýchnuť v tichom a komfortnom prostredí svojho ubytovania.

Ak sa rozhodnete navštíviť Beng Mealea, nezabudnite si pripraviť pohodlnú obuv a dostatok vody, pretože prechádzka po chráme môže byť fyzicky náročná. Odporúča sa tiež mať so sebou repelent na ochranu pred komármi.

Beng Mealea je skrytým klenotom Kambodže, ktorý ponúka jedinečnú a autentickú skúsenosť. Ak ste milovníkom histórie a dobrodružstva, vydajte sa na túto cestu a objavte krásy tohto starobylého chrámu. Vaša návšteva Beng Mealea vás určite očarí a zostane vám v pamäti na dlhý čas.


Dovolenka Kambodža Beng Mealea


Kambodža je krajina plná zaujímavých miest a atrakcií. Medzi týmito miestami sa nachádza jeden z najneuveriteľnejších chrámov v celej krajine - Beng Mealea. Tento chrám sa nachádza v provincii Siem Reap a jeho návšteva je nevyhnutnosťou pre každého, kto navštívi Kambodžu.

Beng Mealea je jeden z najväčších a najmenej navštevovaných chrámov v celom regióne Angkor. Jeho rozloha je až 108 hektárov a jeho stavba sa datuje až do 12. storočia. Chrám je postavený v štýle kráľovského paláca, ale jeho stavba bola zanedbávaná a devastovaná počas vietnamskej invázie v 80-tych rokoch minulého storočia.

Beng Mealea je dnes opäť možné navštíviť, ale pre turistov je to trochu náročnejšia výprava ako návšteva iných chrámov regiónu Angkor. Cesta trvá až tri hodiny a viede sa cez púštnu oblasť, ktorá zanecháva návštevníkov prekvapených. Po príchode na miesto si návštevníci zvyčajne všimnú, že chrám je obklopený troskami a rastlinami. Precitne však ich zvedavosť už pri samotnej chodbe dovnútra, kde sa okolo návštevníka otvára celkom iná, nádherná krajina.

Po prechádzke cez koridory a poschodia chrámu, návštevníci ocenia krásne drevené mosty a rekonštruované obranné múry. Krajina kolem Beng Mealea je tiež neopakovateľná. Okolitá vegetácia a kriky umocňujú atmosféru a prinášajú do mnohých turistov výnimočný pocit pokoja a ticha.

Kambodža je plná krásnych kultúrnych a historických pamiatok a návšteva Beng Mealea rozhodne patrí k tomu najlepšiemu. Aj keď je záver takejto výpravy „placením“ za trasu a strávený čas, určite sa to oplatí. Krajina okolo chrámu nabáda ku kúpeľom, takže by ste mohli zvážiť návštevu nejakého z blízkych jazier celkom blízko chrámu.

Preto ak nie ste fanúšikom turistických chumelov a radi by ste si obzreli kamenné pamiatky vo veľkej samote, Beng Mealea by mal byť na vrchu vášho zoznamu turistických atrakcií. Kombinácia pláže a chrámu ponúka ideálny kompromis pre tých, ktorí hľadajú pokojné východ-Azijské dovolenky.


Letenka Kambodža Beng Mealea


Kambodža je fascinujúcou destináciou na juhovýchode Ázie, ktorá ponúka bohatú históriu a kultúru. Medzi jedny z najkrajších pamiatok, ktoré Kambodža skrýva, patrí nepochybne Beng Mealea - skrytý poklad stredovekého sveta. Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a objaviť skvosty, ktoré tento unikátny národný poklad ponúka, letenka do Kambodže a návšteva Beng Mealea je nevyhnutnosťou.

Beng Mealea je staroveký chrám a archeologický areál nachádzajúci sa zhruba 40 kilometrov severovýchodne od známeho chrámu Angkor Wat a neďaleko mesta Siem Reap. Tento rozľahlý areál je známy svojou bohatou architektúrou a svojou jedinečnou históriou. Beng Mealea je v skutočnosti staršia ako Angkor Wat, bol postavený koncom 11. storočia počas vlády kráľa Suryavarmana II.

Čo sa týka prístupu k Beng Mealea, existuje niekoľko možností. Najjednoduchšou a najbezpečnejšou možnosťou je využiť letenku do Siem Reapu, odkiaľ je možné sa ísť autom, motorkou alebo tuktukom. Cesta z mesta Siem Reap na Beng Mealea trvá približne hodinu a pol. Po príchode k chrámu môžu návštevníci vychutnať úžasné výhľady na jeho komplexné nádvorie a záhadné ruiny, ktoré pochádzajú ešte z 12. storočia.

Samotný Beng Mealea je veľmi zaujímavý pre svoju unikátnu architektúru. Jeho rozloha je asi 1,2 kilometra štvorcového a obsahuje mnoho veľkých budov, chodeb a hlavných pavilónov. Hoci je chrám čiastočne zničený a zarastený rastlinami, to dodáva miestu pôsobivú atmosféru a vytvára dojem, že ste objavili skrytú pokladnicu.

Návštevníci sa môžu prechádzať cez rôzne miestnosti a vnímať pokojnú krásu miesta. K dispozícii je aj možnosť prechádzky po drevených mostíkoch až ku korunám stromov, čo návšteve dodáva ešte intenzívnejší zážitok. Archeológovia postupne restaurovali niektoré časti chrámu, čo umožňuje návštevníkom vidieť pôvodné detaily architektúry a ich mumifikáciu.

Beng Mealea je vhodným miestom na útek od rušných turistických atrakcií a umožňuje návštevníkom skutočne poodhaliť históriu a kultúru Kambodže. Môžu obdivovať tajomstvá tohto strateného chrámu a marvel sa odkazom, ktorý zostal dodnes.

Ak sa plánujete vydať na dobrodružstvo a objavovať skryté poklady Kambodže, cesta do Beng Mealea je neodolateľná. Letenka do Kambodže a návšteva tohto starovekého chrámu vám ponúkne úplne nový pohľad na históriu a kultúru tejto úchvatnej krajiny. Nech už ste obdivovateľom starobylých pamiatok alebo len zvedavým cestovateľom, Beng Mealea nezostane neočarený.


Počasie Kambodža Beng Mealea


Kambodža je krajina plná zaujímavých turistických atrakcií a Beng Mealea určite patrí medzi tie najkrajšie. Tento historický chrám sa nachádza v provincii Siem Reap a prináša so sebou jedinečné zážitky a okúzlenie krásou tohto miesta. Napriek tomu, že sa nachádza v tropickej zóne, ktorá je známa svojou vysokou teplotou a vysokou vlhkosťou počas celého roka, počasie v Beng Mealea sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia.

Beng Mealea je obľúbeným cieľom turistov a návštevníkov, ktorí chcú vidieť krásu tohto historického miesta. Počasie v tomto regióne je vo všeobecnosti horúce a vlhké. Teplota v lete (od mája do októbra) môže dosiahnuť až 35 stupňov Celzia. V zime (od novembra do apríla) sú teploty príjemnejšie, pohybujú sa okolo 25 až 30 stupňov Celzia. Aj keď sú tieto teploty pomerne vysoké, je to stále ideálne počasie pre turistické aktivity a prechádzky po okolí.

Okrem teploty, vlhkosť je ďalším faktorom počasia v Beng Mealea. Tropická zóna, v ktorej sa tento chrám nachádza, má vysokú vlhkosť, ktorá môže prispieť k pocitu tepla a nepohodlia. Pre turistov je preto dôležité brať so sebou dostatok vody a ľahké, vzdušné oblečenie, ktoré umožní koži dýchať.

V lete sú aj občasné dažde a blesky bežným javom, preto by turisti mali byť pripravení na náhle zmeny počasia a vziať si so sebou ochranné prostriedky pred dažďom a bleskom.

V zime je toto región ideálne miesto na návštevu, pretože počasie je príjemnejšie a nie je taká vysoká vlhkosť, čo znamená, že turisti sa budú cítiť oveľa pohodlnejšie pri prechádzkach okolo chrámu.

V každom prípade, bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci Beng Mealea by mali byť pripravení na teplo a vlhkosť a vziať si so sebou dostatok vody a ochranné prostriedky pred slnkom.

Aj keď počasie v Beng Mealea môže byť náročné, určite to stojí za to. Navštíviť toto historické miesto a preskúmať jeho krásy vám umožní vidieť jedinečné dejiny a krásu tohto miesta.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky