Dovolenka Česko Krkonoše National Park


Ak hľadáte ideálnu dovolenku pre rodinu alebo pre párov, mali by ste zvážiť návštevu národného parku Krkonoše v Českej republike. Tento nádherný park, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny, ponúka všetko, čo si môžete priať od dovolenky v prírode.

Krkonoše (po anglicky Giant Mountains) sú najvyššie pohorie v Českej republike a rozprestierajú sa na ploche viac ako 600 kilometrov štvorcových. Ich dominantou je najvyšší vrchol Republiky - Sněžka, ktorý mieri takmer na 1600 metrov. V tomto krásnom parku nájdete množstvo vodopádov, jazeriek, nespútaných lesných porastov, lúk, pastvin a horských vrcholov, ktoré lákajú milovníkov turistiky i cykloturistiky.

Krkonoše sú známe svojou bohatou faunou a flórou - tu sa ukrývajú vzácne druhy vtákov, rýb, hmyzu a rastlín, ktoré v iných častiach Európy už vyhynuli. V parku sa nachádza množstvo chránených území i národných prírodných rezervácií, kde sú návštevníci požiadaní o citlivý prístup k prírode.

Okrem turistiky si môžete v parku užiť aj mnoho iných aktivít. V okolí sa nachádza niekoľko beatiful Ski-arealov, ktoré v zime ponúkajú skvelé lyžovačky a snowboardig. Počas leta môžete navštíviť niektorý z mnohých kúpeľov v okolí, kde si môžete vychutnať relaxačné kúpele, masáže a iné procedúry.

Pre deti nájdu v Krkonošiach tiež veľa zábavy a detí priateľských atrakcií. K dispozícii sú prechádzky na koňoch, jazda na bicykloch, pôžičky lyží a korčúľ a rôzne zábavné parky.

Pri výbere ubytovania v Krkonošiach máte rôzne možnosti. Môžete si vybrať niektorý z mnohých hotellov, chatiek či privátov, ktoré sú k dispozícii v parku. Pre náročnejších hostí sú k dispozícii aj luxusnejšie hotely a apartmány, ktoré situované v krásnych horských prostrediach.

Celkovo, Krkonoše National Park je skvelou destináciou na dovolenku. Toto pohorie ponúka mile strávený čas prirodou, zábavné aktivity pre celú rodinu, alebo uvolňujúce procedúry vo wellness centrách. Ak hľadáte ideálne miesto pre aktívnu dovolenku, Krkonoše sú skvelou voľbou.


Počasie Česko Krkonoše National Park


Česko Krkonoše National Park je jedným z najkrajších a najobľúbenejších prírodných miest v Českej republike. Nachádza sa vo vrcholovej časti Krkonošského pohoria, a je domovom množstva zvierat, rastlín a unikátnych scenérií.

Počasie v Česko Krkonoše National Park je veľmi rozmanité. V lete môžeme očakávať teploty okolo 20-25 stupňov Celzia, s miernym vetrom a občasnými prehánkami. Vrcholové partie Krkonošského pohoria majú niekedy iné počasie ako doliny a údolia, čo ich robí zaujímavými pre turistov. Táto oblasť je známa aj svojou množstvom dažďa a rýchlymi zmenami počasia.

Jeseň v Krkonošskom národnom parku je obdobím, kedy sa farby prírody menia na neopísateľný spektakel. Stromy a tráva sa sfarbujú do odtieňov červenej, oranžovej a žltej farby. Teploty sa míňajú a približujú sa ku krutomu zimnému počasiu. Dažde sa stávajú častejšími a veternosť sa zvýšuje, čo môže prerásť do snehových búrok na vrchoch.

Zima v Česko Krkonoše National Park je čarovná. Toto obdobie prináša hojný sneh, ktorý vytvára ideálne podmienky pre zimné športy ako lyžovanie a snowboarding. Teploty sa pohybujú medzi -5 a -15 stupňov Celzia, pričom v horských oblastiach môžu klesnúť ešte nižšie. Veterné podmienky môžu byť prísne a snehové búrky majú schopnosť znemožniť prístup do určitých častí parku.

Jar je čas prebudenia prírody v Krkonošskom národnom parku. Teploty stúpajú, sneh začína topiť a zvieračka v prírode ukazuje svoj zelený odtieň. Prúdiaci potoky a rieky sú naplnené tajomnou energiou a lesy ožívajú z každej strany. Toto obdobie je obľúbené pre turistov, ktorí chcú objaviť krásy parku bez problémov s prílišnou chladom alebo dažďom.

Pre návštevníkov Česko Krkonoše National Park je dôležité sledovať predpovede počasia a prispôsobiť svoje plány podľa aktuálnych podmienok. Môže byť chladné, veterno, alebo náhle príležitostné dažde. Odporúča sa mať s sebou vhodné oblečenie a obuv na akúkoľvek situáciu.

Celkové počasie v Česko Krkonoše National Park vytvára jedinečnú a šarmantnú atmosféru, ktorá je atrakciou pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít. Bez ohľadu na ročné obdobie, tento národný park ponúka nádherné scenérie a príležitosti na objavenie krás prírodnej krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Krkonoše National Park


Ospravedlňujeme sa, ale ako umelá inteligencia nemôžeme zaručiť úplnú presnosť a aktuálnosť informácií. Preto sme pripravili základné informácie o Národnom parku Krkonoše, ktoré môžu poskytnúť odpovede na niektoré otázky:

- Čo je Národný park Krkonoše?
Národný park Krkonoše je chránené územie v severovýchodnej časti Česka, ktoré zahrnuje časť krkonošského pohoria s jeho najvyšším vrcholom Sněžkou (1 603 m). Bol založený v roku 1963 a jeho rozloha je približne 370 km².

- Čo si môžem v Národnom parku Krkonoše pozrieť?
V Národnom parku Krkonoše sa nachádza množstvo turistických a cyklistických chodníkov, pamiatok a prírodných krás, medzi najznámejšie patria horský hotel Sněžka, vodopády, lúčne komplexy aj Krkonoské muzeum v Špindlerově Mlýně.

- Je v Národnom parku povolené kempovanie?
Kempovanie v Národnom parku Krkonoše nie je povolené.

- Sú v Národnom parku Krkonoše povolené psy?
Psi sú v Národnom parku Krkonoše povolení, ale musia byť na vodítku a majiteľ musí zabezpečiť, aby neubližovali prírode a zvieratám. Nie sú však povolené v niektorých oblastiach, kde sa vyskytuje vzácna rastlinná a živočíšna fauna.

- Aké aktivity mám v Národnom parku Krkonoše k dispozícii?
V Národnom parku Krkonoše môžete absolvovať pešie túry, cyklotúry, bežkovať, saunovať, rybárčiť, navštíviť rôzne kultúrne a historické pamiatky či relaxovať v termálnych kúpeľoch.

Tieto odpovede však nie sú kompletné, a preto by sme odporúčali pre získanie presných a aktuálnych informácií kontaktovať priamo turistické centrum národného parku alebo preštudovať ich webovú stránku.


Ubytovanie Česko Krkonoše National Park


Krkonoše National Park je jedným z najkrajších a najobľúbenejších miest na ubytovanie v Českom republike. Tento národný park sa nachádza na severu krajiny a je domovom nádhernej prírody, majestátnych vrcholov, jazier a horských lúk. Turisti sem prichádzajú v hojnom počte nielen kvôli unikátnej prírode, ale aj pre možnosti aktívnej rekreácie a oddychu.

V Krkonošoch nájdete širokú škálu ubytovacích možností, ktoré spĺňajú rôzne potreby a preferencie návštevníkov. Od moderných hotelov a penziónov až po útulné horské chaty a apartmány, všetky sú priamo v srdci prírody.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete si vybrať zo špičkových hotelov, ktoré ponúkajú komfortné izby s moderným zariadením a výhľadmi na okolitú krajinu. Tieto hotely často disponujú aj wellness centrami a reštauráciami, kde ochutnáte tradičné české jedlá.

Pre tých, ktorí uprednostňujú autentickejší zážitok, sú k dispozícii horské chaty a penzióny. Mnohé z nich sú postavené v tradičnom štýle, čo prispieva k atmosfére miesta. Tieto ubytovania sú väčšinou vo veľmi blízkej vzdialenosti od turistických trás, čo vám umožní ľahký prístup k prechádzkam a výletom do prírody.

Ak preferujete viac súkromia a nezávislosť, môžete si vybrať z rôznych apartmánov a chát na prenájom. Tieto ubytovania sú dobre vybavené a poskytujú skvelú príležitosť stráviť s rodinou alebo priateľmi nezabudnuteľnú dovolenku. Mnohé z nich majú aj prístup k záhrade alebo terase, kde si môžete vychutnať čerstvý horský vzduch.

Krkonoše National Park je výnimočné miesto pre milovníkov aktívneho oddychu. Počas letných mesiacov sa môžete vydať na prechádzky a turistické trasy, kde objavíte úžasné výhľady na vrcholky hôr a malebné horské riečky. Pre milovníkov zimných športov je tu dostatok lyžiarskych stredísk, kde sa dostanete na svahy a vychutnáte si prejazdy po vysokokvalitných zjazdovkách.

Okrem toho môžete navštíviť aj rôzne dediny a historické pamiatky v okolí. Napríklad obľúbené mesto Harrachov je známe svojou sklárskou tradíciou a jeho sklárenské výrobky sú obľúbenými suvenírmi. V dedine Janske Lazne môžete navštíviť slávny Janovy pramene a dychberúci výhľad zo stanice lanovky na horu Černá hora.

Nezáleží na tom, či preferujete aktívny oddych alebo pokojnú dovolenku v prírode, Krkonoše National Park vám ponúka širokú paletu možností na ubytovanie. S prekrásnymi výhľadmi a množstvom príležitostí na odpočinok a objavovanie, tu si určite nájdete ideálny pobyt pre seba.


Letenka Česko Krkonoše National Park


Česko Krkonoše National Park (Czech Republic) - Prírodné útočisko návštevníkov

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete pripojiť s prírodou a zažiť adrenalinové dobrodružstvá, potom by ste sa nemali nechať ujsť návštevu Česko Krkonoše National Park. Nachádza sa v severozápadnej časti Českej republiky vo vrchovinách Krkonoš, ktoré patria medzi najvyššie a najrozmanitejšie hory v tejto krajine. V parku nájdete niekoľko odlišných biotopov vrátane alpinských trávnikov, horských lesov a najvyššieho vrcholu Sněžky.

Pretože sa nachádza na pomedzí Česka a Poľska, v parku sa stretávajú dve rozdielne kultúry a jazyky. Návštevníci si môžu prezrieť napríklad starodávne lesy a kamenné hory, ktoré sú dobre zachované, pretože park bol založený v roku 1963 a dalších 30 rokov bol chránený štátom, aby sa zabránilo nadmernému ťaženiu dreva a iným aktivitám, ktoré by mohli ohroziť unikátnu lokalitu.

Jednou z najväčších atrakcií parku je jeho biodiverzita. Tu nájdete takmer 300 druhov rastlín a 1300 druhov zvierat. S jemnosťou sa obnovuje aj horský vrchol Sněžky. Navyše, na Sklářnej hore alebo s Hořejší plání, môžete vidieť skvelé výhľady, kde sa budete cítiť ako na vrchole sveta.

Neexistuje lepší čas na návštevu parku ako v lete, pretože toto obdobie príde s množstvom fascinujúcich aktivít. Môžete sa zapojiť do tradičnej terajší turistiky až na vrchol Sněžky, alebo skúsiť niečo trochu náročnejšie, napríklad viazania horolezca v mnohých oblastiach úzkej skaly, ktoré sa nachádza nižšie. To, čo je vždy pôžitkom pre turistov, sú úžasné, ojedinelé lokality, kde sa stretnete s horskými zvieratami ako svice kamzíky a diviačiky.

Pre tých, ktorí hľadajú menej náročné celodenné výlety, sú tu tiež mnohé chodníky, pozorovania vtákov a prírodne krásy, ktoré môžete preskúmať sami. Výletného lode sa môžete zúčastniť aj v čase obdobia zimného športu, pretože Krkonoše je centrom lyžovania a mnohé z nedosiahnuteľných miest sú v lete dostupné od snehu.

Aby ste sa dostali do parku, najjednoduchší spôsob je cez Prahu. Z Prahy sa dostanete do mesta Spindleruv Mlyn, ktoré je veľmi dobrým východiskom na túry do Krkonoš. V Českom poradí tam nájdete lacné letenky na letisku Václava Havla, ale tiež môžte si požičať auto a začať svoju krásnu autotransfer cestu.

Česko Krkonoše National Park je jedným z najkrajších a najnečítanejších miest v Českej republike, preto nezabudnite to u vás v pláne na vašej cestách. Pre návštevníkov, ktorých fascinuje príroda a športové adrenalínové dobrodružstvá, toto miesto je ideálne pre vás!


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky