Letenka Jordánsko Madaba Map


Mapa z Madaby v Jordánsku je jednou z nejvýznamnějších archeologických památek světa. Je to první kompletní mapa Jeruzaléma, která pochází z 6. století. Mapa je vyrytá do mozaikové podlahy v kostele svatého Jiří v Madabě a její rozměry jsou 16 x 5 metrů. Je to vzácný artefakt, který zobrazuje svatá místa a města Palestiny a Jordánska.

Zobrazuje mnoho detailů jako ulice, hradby, brány, kostely, kláštery a dokonce i krajinné prvky jako hora Nebo a řeku Jordán. Mapa je rozdělena do dvou částí - horní část zobrazuje scény Starého Jeruzaléma se všemi jeho svatými místy, jako je Kalvárie, Golgotou a chrám. Dolní část mapy zobrazuje města v Palestinské oblasti a Jordánsku, včetně vesnic, lázní a dalších důležitých míst.

Madabská mapa je nejen přesný geografický nástroj, ale také odráží význam těchto svatých míst pro křesťany. Kromě toho poskytuje informace o vzhledu a organizaci těchto míst v 6. století. Mapa byla objevena při vykopávkách v roce 1897 německým egyptologem a archeologem, který pracoval v tomto kostele.

Jordánsko je pro cestovatele přitažlivou destinací, a to nejen kvůli Madabské mapě. Země nabízí nádherné přírodní scenérie, jako je poušť Wadi Rum, údolí Jordánu a červené moře. Kromě toho je Jordánsko také domovem několika dalších kultovních archeologických památek, jako je Petřínské město a starobylé město Jerash.

Letenky do Jordánska jsou snadno dostupné z mnoha částí světa. Existuje mnoho leteckých společností, které nabízejí přímé lety do Ammánu, hlavního města Jordánska. Po příletu je možné se snadno dostat do Madaby, které se nachází jen pár kilometrů od Ammánu.

Pokud plánujete návštěvu Jordánska, nezapomeňte zařadit Madabskou mapu na svůj seznam míst, která chcete navštívit. Je to vzácná historická památka, která poskytuje jedinečný pohled na region a jeho dějiny. Kromě toho budete mít příležitost prozkoumat další úžasné památky a zážitky, které Jordánsko nabízí.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Madaba Map


Najčastejšie otázky a odpovede o Madabskej mape Jordánska sú:

1. Čo je Madabská mapa Jordánska?
Madabská mapa je zaujímavý mozaikový obraz zobrazujúci Jordánsko a jeho okolie. Je to najstarší známy geografický záznam svätého kresťanského mesta Jeruzalem.

2. Kde je Madabská mapa umiestnená?
Madabská mapa je umiestnená v meste Madaba v Jordánsku. Konkrétne sa nachádza v kostole svätého Jiřího.

3. Kedy bola Madabská mapa vyrobená?
Mapa bola vyrobená v 6. storočí počas byzantskej éry.

4. Aký je význam Madabskej mapy?
Madabská mapa je dôležitým historickým, náboženským a geografickým artefaktom. Poskytuje nám informácie o tom, ako vyzeralo biblické mesto Jeruzalem a okolité oblasti v staroveku.

5. Ako veľká je Madabská mapa?
Mapa má rozmer 16 x 5 metrov a je zhotovená z viac ako dvoch miliónov farebných mozaikových kociek.

6. Aké miesta a prvkypopisuje Madabská mapa?
Mapa zobrazuje mesto Jeruzalem, rieku Jordán, Mŕtve more a okolité dediny. Popisuje aj niektoré biblické udalosti, ako je napríklad potopenie egyptských vojakov v Mŕtvom mori.

7. Koľko častí má Madabská mapa?
Madabská mapa sa skladá z dvoch častí. Prvá časť zobrazuje mesto Jeruzalem a okolie, zatiaľ čo druhá časť zobrazuje priestory mimo Jeruzalema.

8. Je Madabská mapa autentická?
Hoci bola mapa zhotovená v 6. storočí, väčšina z nej je pôvodná a autentická. Existujú však aj nejaké oblasti, kde bola mapa poškodená a následne opravená.

9. Aké sú turistické atrakcie okolo Madabskej mapy?
Okrem samotnej mapy je v Madabe aj mnoho iných zaujímavých miest, ako je napríklad Bazilika svätého Jiřího, ktorá obsahuje aj iné mozaikové diela, a múzeum Madabskej mapy. Mesto je tiež známe svojimi byzantskými pamiatkami a kláštorom na vrchu Nebo.

10. Je možné navštíviť Madabskú mapu?
Áno, Madabská mapa je otvorená pre návštevníkov a môže byť súčasťou vašej návštevy Jordánska. Môžete si ju pozrieť v kostole svätého Jiřího a zistiť viac o histórii a význame tohto fascinujúceho artefaktu.


Dovolenka Jordánsko Madaba Map


Jordánsko je krajina bohatá na históriu, kultúru a úžasné prírodné scenérie. Jedným z najzaujímavejších miest, ktoré môžete navštíviť počas svojej dovolenky v Jordánsku, je Madaba. Madaba, známa ako "mesto mozaiky", je jedno z najdôležitejších archeologických miest v krajine.

Ak sa zaujímate o históriu a umenie, nemôžete si nechať ujsť návštevu Madabskej mapy. Madabská mapa je staroveká mozaika znázorňujúca Jeruzalem a blízke regióny, ktorá sa datuje do 6. storočia. Je to najstaršia známa zobrazením Jeruzalema a doplňuje historické informácie o kresťanských posvätných miestach v oblasti.

Táto fascinujúca mozaika sa nachádza v bazilike svätého Juraja, ktorá je v centre mesta. Zobrazuje presný popis a polohu viac ako 150 miest a budov v Jeruzaleme. Mozaika je vyskladaná z miliónov farebných kamienkov a je skutočným umením. Je impozantná svojou veľkosťou a detailmi, a je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Madabe.

Okrem mozaiky v bazilike svätého Juraja si môžete tiež vychutnať návštevu Múzea Madabskej mapy, ktoré sa nachádza v blízkosti baziliky. Tu sa môžete dozvedieť viac o histórii mozaiky a význame jednotlivých miest a budov na nej. Múzeum je dobre organizované a ponúka návštevníkom možnosť vidieť iné zaujímavé expozície, ktoré predstavujú históriu a kultúru Jordánska.

Okrem návštevy Madabskej mapy môžete v Madabe stráviť aj ďalší čas objavovaním mnohých ďalších historických pamiatok a mozaík. V Madabe sú četné kostoly a kláštory, ktoré sú známe svojimi nádhernými mozaikami, ako napríklad chrám jasných hviezd alebo kláštor svätého Jána.

Niektoré z najzaujímavejších mozaík sa nachádzajú aj v súkromných domoch a bytoch. V meste je možné navštíviť niekoľko dielní, kde sa vytvárajú tieto unikátne mozaiky. Ak máte záujem, môžete sa dokonca zúčastniť krátkeho kurzu a naučiť sa, ako vytvárať vlastné mozaiky.

Okrem historických pamiatok má Madaba aj niekoľko prírodných scenérií, ktoré stoja za návštevu. Blízko mesta sa nachádza Ranč Al-Majdal, kde môžete jazdiť na koni a vychutnať si prechádzku po nekonečných piesočných dunách a západnom pobreží Mŕtveho mora.

Mesto Madaba aj celé Jordánsko ponúka návštevníkom jedinečný mix kultúry, histórie a krásnej prírody. Ak plánujete dovolenku v Jordánsku, určite je toto miesto, ktoré by ste nemali vynechať. Madabská mapa a jej okolité pamiatky a prírodné scenérie sú skutočne ohromujúce a navždy vás zanechajú fascinovaných.


Ubytovanie Jordánsko Madaba Map


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a kultúrou. Medzi jej najznámejšie historické pamiatky patrí Madaba Map - jediná zvyšujúca sa mozaika z 6. storočia, ktorá zobrazuje Jeruzalem a celú Palestínu. Navštíviť túto pamiatku je jedným z najväčších zážitkov pri návšteve Jordánska, a preto nechýba ubytovanie v blízkosti tejto pozoruhodnej atrakcie.

Jordánsko je známe svojou pohostinnosťou a kvalitným ubytovaním. Aj keď Madaba je len malé mesto, návštevníci majú na výber niekoľko možností ubytovania, ktoré uspokoja ich potreby a preferencie.

Jednou z možností je hotel Mosaic City. Tento hotel sa nachádza len niekoľko krokov od pamiatky Madaba Map, čo umožňuje návštevníkom ľahký prístup k tomuto historickému zázraku. Hotel Mosaic City ponúka moderné izby s klimatizáciou, TV a bezplatným Wi-Fi pripojením. Okrem toho poskytuje aj raňajky a reštauráciu s tradičnými jedlami. Tento hotel je vhodnou voľbou pre návštevníkov, ktorí chcú mať históriu na dosah ruky.

Ďalšou možnosťou je hotel Saint John. Tento hotel sa nachádza v historickom centre mesta a ponúka výhľady na Madaba Map z jeho terasy na streche. Izby sú vkusne zariadené a vybavené všetkým potrebným zariadením vrátane klimatizácie a TV. Hotel Saint John má tiež reštauráciu, kde si návštevníci môžu vychutnať jordánske špeciality. Tento hotel je ideálnym miestom pre tých, ktorí si prajú pohodlie a prístup k množstvu historických pamiatok v okolí.

Pre tých, ktorí preferujú ubytovanie súkromného charakteru, je tu možnosť prenajať si apartmán alebo dom v Madabe. Airbnb a podobné platformy ponúkajú množstvo možností pre návštevníkov, ktorí hľadajú niečo mimo tradičného hotelového prostredia. Tieto apartmány a domy poskytujú viac súkromia a flexibilitu počas pobytu. Niektoré z nich sa nachádzajú blízko Madaba Map a ponúkajú nádherný výhľad na mesto.

Nezáleží na vášom výbere, je takmer isté, že ubytovanie v blízkosti Madaba Map vám umožní presnejšie spoznať túto ohromujúcu historickú pamiatku. Je to ideálna príležitosť pre milovníkov histórie a archeológie, aby si detailne prezreli jedinečný artefakt. Ubytovanie v tejto oblasti vám tiež umožní preskúmať ďalšie zaujímavosti Madaby a okolitých miest.

Navštívenie Madaba Map je zážitkom, ktorý si mnoho návštevníkov Jordánska nenechá ujsť. Budete prekvapení, ako detailný a zaujímavý je tento historický artefakt. Ubytovanie v blízkosti vám umožní presnejšie preskúmať túto pamiatku a návštevu Jordánska si užiť s maximálnym komfortom.


Počasie Jordánsko Madaba Map


Jordánsko je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a kultúrou. Okrem svojich archeologických nálezísk a nádherných pamiatok sa táto krajina môže pochváliť aj zaujímavým počasím. Jedným zo symbolov tohto jedinečného počasia je Madabská mapa.

Madabská mapa je starobylá mozaika objavená v mestečku Madaba v Jordánsku. Je jedným z najstarších známych zobrazení Svätej zeme a je považovaná za jeden z najvýznamnejších archeologických nálezov v regióne. Táto mozaika, ktorá je umiestnená v kostole Sv. Jiří, bola vyrobená v 6. storočí a zachytáva najstaršie známe zobrazenie Jeruzalema.

Samotná mapa je vyrobená zo širokého spektra farieb a vyobrazuje množstvo kresieb a textov. Najvýraznejšou črtou mapy je jasné a podrobné zobrazenie orientácie mesta Jeruzalem. Madabská mapa je nielen dôležitým nálezom pre históriu Jordánska, ale je tiež cenným zdrojom informácií o geografickom a kultúrnom vývoji Svätej zeme v tej dobe.

Pokiaľ ide o počasie, Jordánsko má typicky suchý a horúci podnebný profil. Letá sa vyznačujú vysokými teplotami, ktoré dosahujú až 40 °C. V zime sú teploty oveľa príjemnejšie, pohybujú sa okolo 10-15 °C. Väčšinu zrážok v krajine môžeme očakávať v zime, kedy prichádzajú dažde a dokonca aj sneh v niektorých častiach krajiny.

Jordánsko má množstvo rôznych klimatických oblastí. Na severe krajiny je subtropické suché podnebie, kým na juhu prevláda polosuché púštné podnebie. V oblasti mesta Madaba, kde sa nachádza Madabská mapa, prevláda polopúštné podnebie. Územie je tu suché s minimálnym množstvom zrážok. Tieto klimatické podmienky ovplyvňujú aj vegetáciu v oblasti, ktorá je zameraná na suché rastliny a trvalky schopné prežiť výrazné odchýlky teplôt.

Madabská mapa a jej umiestnenie v meste Madaba svedčia o dôležitosti geografie a histórie v Jordánsku. Je fascinujúce sledovať, ako kultúra a počasie ovplyvňujú vývoj krajiny. Jordánsko súčasne ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť skúmať vplyv počasia na históriu a vývoj krajiny prostredníctvom týchto vzácnych archeologických nálezov.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky