Najčastejšie otázky a odpovede Švajčiarsko Leukerbad


Ako sa volá najvyšší vrchol v oblasti Leukerbad?
Najvyšší vrchol v oblasti Leukerbad sa volá Rinderhorn a dosahuje výšku 3 447 metrov nad morom.

Kedy je vhodný čas na návštevu Leukerbadu?
Leukerbad je ideálne miesto na návštevu počas zimy, keďže je to oblasť pre lyžovanie a ďalšie zimné športy. Avšak, môžete sem prísť aj počas jari, leta a jesene, keď sú tu krásne výlety a turistické trasy.

Aké sú hlavné atrakcie v oblasti Leukerbad?
Najväčšou atrakciou v Leukerbad je termálny kúpeľ, ktorý je známy svojimi liečebnými vlastnosťami. Miesta, kde si môžete užívať výhľad na krásnu prírodu sú napríklad Torrentbahn, Gemmi pass a Gemmiwand.

Je možné v Leukerbadu ubytovať sa v hoteli s výhľadom na hory?
Áno, v Leukerbadu nájdete množstvo hotelov, ktoré sú situované priamo v horách a ponúkajú krásny výhľad. Medzi tie najznámejšie hotely patrí napríklad Hotel Le Bristol, Hotel Regina Terme a Hotel Viktoria-Leukerbad.

Sú k dispozícii nejaké túry?

Áno, v oblasti Leukerbad nájdete množstvoý túr rôznej obtiažnosti. Najpopulárnejším turistickým miestom v tejto oblasti je Gemmi-Wanderung, ktorá vám ponúkne nezabudnuteľné zážitky a výhľady. Okrem toho existuje mnoho ďalších možností, ako si vychutnať krásu týchto hôr.


Letenka Švajčiarsko Leukerbad


Letenka Švajčiarsko Leukerbad: Kúpele v srdci Alp

Leukerbad, ktoré sa nachádza v údolí Rhôna v Švajčiarsku, je ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu v prírodnom prostredí. Tento unikátny termálny kúpeľný komplex ponúka nielen prírodné minerálne pramene, ale aj veľké množstvo turistických aktivít. Zaujímavé miesta v okolí Leukerbadu môžete objavovať počas celého roka, a to zásluhou strategického umiestnenia v krajine.

Z Bratislavy sa do Ženevy pravidelne lieta niekoľko leteckých liniek, z ktorých si potom môžete zvoliť prepravné služby, ako napríklad autobus alebo vlak. Cesta do Leukerbadu trvá niečo viac ako tri hodiny.

Leukerbad sa pyšní 30 rôznymi prírodnými minerálnymi prameňmi s teplotami až 51 stupňov Celzia. V kúpeľoch v centre mesta sa môžete kúpať v 10 rôznych bazénoch s teplotami v rozmedzí 28 až 43 stupňov Celzia, ktoré sa nachádzajú v krásnom vonkajšom prostredí, okolo ktorého sa tiahne veľa značených turistických trás. K dispozícii sú aj vnútorné bazény a vonkajšie gazebá pre relaxáciu.

Okrem kúpania v termálnych prameňoch, Leukerbad tiež ponúka množstvo turistických aktivít a vodných športov na okolitých riekach a jazerách. Hlavné turistické trasy vedú do okolitých hôr, kde sa uplatnia najmä turisti s plánmi na výšlap do alpských štítov - napríklad na Leukerbadský vodopád. Športové možnosti zahŕňajú jazdenie na horských bicykloch, rafting, kajakovanie, golf a mnoho ďalších.

Mesto Leukerbad je tiež známe svojou historickou architektúrou a zaujímavými turistickými miestami, vrátane katedrál, múzeí a kaštieľov. Zaujímavým miestom je aj kúriu Leukerbad, kde si môžete prenajať miestnosti s výhľadom na Alpy a plniť mozog kyslíkom pri ťažkých výsledkoch.

Ak pôjdete do Švajčiarska, určite nevynechajte návštevu Leukerbadu. Pripravte si kufre, zarezervujte si letenky a ponorte sa do prírodného kúpeľného komplexe a jeho okolitého prostredia na plnú tešenie. Určite sa nebudete nudiť.


Ubytovanie Švajčiarsko Leukerbad


Švajčiarsko je známe svojimi nádhernými hory, ktoré si každoročne pritiahnu množstvo turistov z celého sveta. Ak hľadáte ideálne miesto na oddych a oddych, môžete sa zastaviť v malebnom meste Leukerbad. Leukerbad je malé mesto, ktoré sa nachádza v údolí Rhône, v kantóne Valais, v juhozápadnej časti Švajčiarska. Jedná sa o vynikajúce miesto na zimnú dovolenku, ale aj na letnú dovolenku, aby sa navštívili termálne kúpele.

Ak hľadáte ubytovanie v Leukerbad, máte na výber viacero možností. Zahrňujú tie najluxusnejšie hotely, penzióny, apartmány, ale aj ubytovanie v súkromí. K dispozícii sú tiež ubytovacie jednotky s rôznymi cenovými rozpätiami a vybavením.

Ak si chcete dopriať pobyt s výhľadom na alpské hory, zvoľte si hotel Brussels. Nachádza sa na kopci s výhľadom na mesto a okolité hory. Hotel ponúka vybavené izby, sauna a relaxačnú miestnosť. Navyše, zahraničné turistické atrakcie sú vzdialené len niekoľko minút chôdze od hotela.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo z hľadiska komfortu, ponúka Hotel Walliserhof dva tiffany úrovne. Hotel poskytuje pohodlné pokoje a apartmány so všetkými modernými zariadeniami a nádhernými výhľadmi. Súčasťou hotela je aj wellness centrum s vírivkami, sáunami, krytým bazénom a relaxačnou miestnosťou.

Hostia, ktorí si priažajú moderné, ale štýlové ubytovanie, by mohli preskúmať Comfort Hotel Bristol, nachádzajúci sa v srdci Leukerbad. Hotel ponúka štýlové izby a apartmány s vlastnou kúpeľňou, televízorom a Wi-Fi. Gošti môžu tiež relaxovať a užívať si ponuku wellness centra, ktoré poskytuje vírivku, saunu, masáže a ďalšie aktivity.

Nakoniec, ak hľadáte ubytovanie, ktoré poskytuje zlatú strednú cestu, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie u miestnej rodiny. Mnoho rodín ponúka ubytovanie v súkromí, súkromné apartmány a dokonca aj raňajky. Táto možnosť vám tiež umožní spoznať lepšie švajčiarsku kultúru a zvyky.

V Leukerbad si určite nájdete ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a predstavám. Pre dostupné ubytovanie sa môžete pozrieť na portály Airbnb a Booking.com. Ak si chcete dopriať luxusnejšie ubytovanie, pozrite sa na stránku Leukerbad Thermal Hotels & Spa. Nech sa rozhodnete akokoľvek, môžete sa tešiť na nezabudnuteľný pobyt v nádhernom meste Leukerbad.


Dovolenka Švajčiarsko Leukerbad


Leukerbad - poklad medzi švajčiarskymi dovolenkami

Švajčiarsko je známe svojou nádhernou krajinou plnou kopcov, jazier a horských vrcholov. Jedným z najkrajších a najobľúbenejších miest pre dovolenku v Švajčiarsku je Leukerbad. Toto malebné horské mesto, ktoré leží vo valaiskom kantóne v údolí Rhôny, je známe pre svoje prírodné termálne pramene a nádherné výhľady na okolité vrcholy.

Leukerbad je najväčším termálnym kúpeľným strediskom v Európe a jeho pramene s liečivou vodou potešia nielen telo, ale aj dušu. Teplé minerálne pramene vytvárajú dokonalé prostredie pre relaxáciu a oddych. Voda tu obsahuje prirodzene hojné minerály, ktoré majú blahodarné účinky na pokožku a zlepšujú krvný obeh. Po dni strávenom v týchto termálnych kúpeľoch si budete cítiť úplne obnovení a plní energie.

Okrem relaxácie v termálnych kúpeľoch ponúka Leukerbad aj množstvo možností na aktívne vyžitie. Horským túram a horským prechádzkam sa tu naozaj darí. Budete mať možnosť objavovať nádherné horské cesty a vychutnávať si nezabudnuteľné výhľady na vrcholy Matterhorn a Weisshorn. Lyžovať je tiež populárnou aktivitou tu v zime. S malou detskou školou, lyžiarskymi školami pre deti aj dospelých a 53 km lyžiarskych tratí je Leukerbad ideálnym miestom pre celú rodinu.

Okrem toho si môžete vychutnať aj iné zimné športy, ako napríklad bežecké lyžovanie alebo korčuľovanie na miestnom klzisku. K dispozícii je tiež široká ponuka cyklistických a turistických trás, takže si určite nebudete v lete ani v zime nudiť.

Leukerbad nie je len o prírodných krásach a aktivitách. Mesto má aj historické centrum s úzkymi uličkami, zaujímavými obchodíkmi a trhmi, kde si môžete kúpiť tradičné švajčiarske suveníry a regionálne špeciality. Určite stojí za to navštíviť kostola Svätého Štefana, ktorý je jednou z dominant mesta a ponúka úžasné výhľady zo svojej veže.

Leukerbad je skutočným pokladom medzi švajčiarskymi dovolenkami. Jeho nádherná príroda, liečivé pramene a široká ponuka aktivít robia z tohto miesta ideálne miesto na relaxáciu a zábavu. Bez ohľadu na to, či ste milovník termálnych kúpeľov, dobrodružstva alebo len chcete stráviť čas v krásnom prostredí, Leukerbad má všetko, čo potrebujete na vyplnenie vašej dovolenky.


Počasie Švajčiarsko Leukerbad


Švajčiarsko je zemou, ktorá je známa svojou nádhernou prírodou a rôznorodosťou. Jedno z jej najobľúbenejších miest na dovolenku je malé mesto Leukerbad, ktoré sa nachádza vo Valaiských Alpách. Toto malebné mesto je známe svojimi termálnymi prameňmi a zmenou počasia počas celej sezóny.

Počasie v Leukerbad je charakteristické vysokými horami, čo znamená, že miesto často zažíva výrazné zmeny teploty. Letá sú miernym chladné, s priemernými teplotami pohybujúcimi sa okolo 20 °C. Vďaka prítomnosti hornej oblasti je však Leukerbad občas vystavený chladnému vetru, ktorý môže znížiť teplotu.

Jeseň je obdobím, keď sa teplota v Leukerbad začne znižovať. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 10 °C a môžeme očakávať príležitostné zrážky. Toto obdobie je obľúbeným časom pre turistov, ktorí chcú zažiť nádherné farebné zmeny listov a prechádzky po okolitej prírode.

Zima v Leukerbad je známa svojimi nádhernými lyžiarskymi strediskami a termálnymi kúpeľmi. Teploty klesajú pod bod mrazu, s priemernými teplotami okolo -5 °C. Sneh je hojný a umožňuje turistom a miestnym obyvateľom vynikajúce podmienky na lyžovanie a ďalšie zimné športy.

Jar v Leukerbad znamená otepľovanie a oživenie prírody. Teploty sa postupne zvyšujú a dosahujú priemerné hodnoty okolo 15 °C, pričom niektoré dni môžu byť ešte chladné. Prvé jarné kvety začínajú kvitnúť a turisti majú možnosť objavovať nové turistické trasy a užívať si nádherné scenérie.

Termálnymi prameňmi je Leukerbad známy po celý rok. Tieto horúce pramene prilákali turistov z celého sveta, ktorí si užívajú relaxáciu a liečebné účinky teplých prameňov. Bez ohľadu na ročné obdobie je možné vychutnať si kúpele v jednom z mnohých wellness centier v meste.

Leukerbad ponúka rôznorodé možnosti pre milovníkov prírody a športu počas celého roka. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť toto kúpeľné mestečko, môžete sa tešiť na jeho krásnu prírodu a zaujímavé počasie.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky