Počasie Keňa Naivasha Lake


Keňa, krajina nachádzajúca sa na africkom kontinente, ponúka množstvo prírodných krás a taktiež zaujímavých miest, ktoré určite stojí za návštevu. Jedným z takýchto miest je jazero Naivasha, ktoré sa nachádza vo vnútrozemí krajiny.

Počasie v Keňa Naivasha Lake zvyčajne býva celoročne teplé a suché. V letných mesiacoch, konkrétne od decembra do marca, sa dajú očakávať najvyššie teploty, ktoré sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia. Tieto mesiace sú charakteristické aj maximálnym množstvom zrážok, ktoré bývajú však spravidla krátkodobé a kúsky slnečného počasia dominujú dotvárajúc celkový dojem z mimoriadnej krásy Keňa.

Na druhej strane, v zimných mesiacoch, ktoré trvajú od júna do septembra, sú teploty o niečo nižšie a pohybujú sa okolo 25 stupňov Celzia. Počas týchto mesiacov je množstvo zrážok nedostatočné a preto je častým javom suchá a prašná púšť. Je ale pravda, že takéto ročné obdobia si svojho turistu nájdu v akomkoľvek čase.

Jazero Naivasha sa nachádza v nadmorskej výške približne 1 884 m n. m. To znamená, že aj v mesiacoch s vyššími teplotami je tu vďaka nadmorskej výške vzduch príjemný a neobjavujú sa dusné dni, ktoré sú charakteristické pre niektoré pobrežné oblasti.

Je to preto, že sa nachádza v oblasti pahorkatiny, ktorá v línii mnohých hribov a pohorí odlučuje nížinné oblasti východnej a západnej časti Keňa. Táto oblasť je tiež bohatá na flóru a faunu s množstvom druhov ako su zebry, hrochy, gazely, antilopy, lev (uz rly uvid ieť), žirafty a mnoho iných.

V okolí jazera Naivasha sa nachádza niekoľko turistických atrakcií, ktoré sú určené pre všetkých, ktorí milujú prírodu a športové aktivity. Medzi tie najpopulárnejšie patrí návšteva Národného parku Hell's Gate, ktorý ponúka možnosť vychutnávať si krásy prírody aj na bicykli alebo na pešej túre. Okrem toho sa tu môžete venuť aj rybolovu alebo sa prechádzať po vodnom povrchu jazera v člnku či na kite surfe.

Vzhľadom na krásu tejto lokality a možností, ktoré ponúka turistom, môžeme s určitosťou povedať, že Keňa Naivasha Lake je miestom, ktoré by ste mali zahrnúť do svojho cestovného plánu, a to bez ohľadu na to, či ste milovníkom prírody, rýbania alebo akýchkoľvek športových aktivít. Spoznanie prírodných krás Keňa v každom prípade stojí za každý kilometer.:)


Letenka Keňa Naivasha Lake


Naivasha Lake je jedno z najkrajších jazier v Keňa, a letenka do tejto oblasti vás zavedie do harmonického sveta prírody a miestnych kultúr. Budete mať možnosť objaviť jedinečnú faunu a flóru, ktoré sa nachádzajú v okolí tohto jazera, ať už si vyberiete aktívny alebo relaxačný pobyt.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o divokú zver, je Naivasha Lake rajom. Toto sladkovodné jazero je domovom viac ako 400 druhov vtákov, vrátane ohrozených druhov ako napríklad flamingo, pelikánov a vážok. Môžete sa vydať na plavbu po jazere a vychutnať si úžasné výhľady na okolitú krajinu a exotické vtáctvo. Počas plavby tiež môžete navštíviť ostrov s názvom Crescent Island, kde sa môžete priblížiť k niektorým z najväčších zvierat Afriky, ako napríklad žirafám, zebrom a paviánom.

Ak uprednostňujete pôdu pred vodou, v okolí jazera Naivasha je mnoho možností na treking a safari. Na plánine Hell's Gate, jednom z najznámejších národných parkov v Keňa, budete mať možnosť vidieť niektoré z najvýznamnejších druhov zvierat tohto regiónu, vrátane levy a gepardy. Môžete sa tiež vydať na nočnú prechádzku, aby ste zistili, ako sa zver správa, keď padne súmrak.

Vidiecke oblasti v okolí jazera Naivasha tiež ponúkajú skvelé príležitosti na objavenie miestnych kultúr a tradičného života. Môžete navštíviť miestne farmy, kde sa pestujú kvety a zelenina a zistiť, aký význam majú tieto odvetvia pre miestne obyvateľstvo. Môžete ísť aj do miestnej rybárskej dediny a vidieť, ako miestni ľudia lov Welsa, jedného z najväčších sladkovodných rýb na svete.

Existuje mnoho možností, ako sa dostať do Keňa a na jazero Naivasha. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka priame lety do hlavného mesta Nairobi, odkiaľ sa môžete ľahko dostať do Naivasha autobusom alebo taxíkom. Alternatívou sú aj vnútroštátne lety, ktoré vás môžu dovezieme priamo na miesto.

Ak plánujete cestu do Keňa, nevynechajte jazero Naivasha a jeho okolie. Táto oblasť ponúka upokojujúcu atmosféru, krásnu prírodu a bohaté cestovateľské zážitky. Nech už sa rozhodnete stráviť čas študovaním miestnej fauny a flóry, alebo spoznávaním miestnej kultúry, budete mať určite nezabudnuteľný zážitok.


Dovolenka Keňa Naivasha Lake


Keňa je jednou z najpopulárnejších afrikánskych krajín, ktorá ponúka bohaté a rôznorodé zážitky pre turistov. Medzi najobľúbenejšie miesta v Keňe patria jazero Naivasha, Národný park Masai Mara a horu Kilimandžáro.

Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva a niečo, čo Vás úplne prekvapí, Naivasha Lake v Keňe je ideálnym miestom pre Vás. Jazero Naivasha je jedným z najväčších jazier v Keňe a jeho okolie je plné úžasných prírodných scenérií, neporušených prírodných parkov a divočiny.

Jazero Naivasha je autobusová i automobilová destinácia a nachádza sa asi 100 kilometrov od Nairobi. Je to úžasný prírodný park, ktorý ponúka množstvo aktivít pre turistov vrátane safari, piesočných pláží, rybolovu, kajakárskej a korčuliarskej dráhy a mnoho ďalších. Ak máte radi jazdu na koni, čaká Vás na jazero Naivasha a v jeho okolí množstvo možností pre pôsobivé jazdy na koni.

Okolie jazera je plné divokých zvierat, ako sú žirafy, lev, slon, gepard a množstvo rôznych druhov vtákov. Mnohé z týchto zvierat sa nachádzajú v Národnom parku Hell's Gate, ktorý sa nachádza v blízkosti jazera.

Jazero Naivasha má aj najväčšie jazerné ostrovy v Keňe, ktoré ponúkajú príležitosti pre turistov na prechádzky a výlety loďou. Tieto ostrovy sú tiež domovom pre mnoho druhov vtákov vrátane pelikánov, kormoránov, čapov a divých kačíc.

Pri plánovaní dovolenky v Keňe sa nezabudnite pozrieť na možnosti pobytu v každom bode Vašej cesty. V jazere Naivasha sa nachádza niekoľko kempov, bungalovov, hotelov a rekreačných domov, ktoré ponúkajú rôzne služby a možnosti pre turistov.

Jazero Naivasha je tu práve pre Vás a Vašu nezabudnuteľnú dovolenku v Keňe. Zostaňte s nami a užite si toto úžasné miesto, ktoré Vám ponúka prvotriedne zážitky a dobrodružstvá.


Ubytovanie Keňa Naivasha Lake


Naivasha Lake je jedným z najkrajších jazier v Keni, nachádzajúcim sa len približne 100 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Nairobi. Jeho malebné okolie a bohatá biologická rozmanitosť robia z tohto miesta vyhľadávanú turistickú destináciu.

Keňa je známa svojou divokou prírodou a safari, avšak Naivasha Lake ponúka odlišný zážitok. Jeho voda je považovaná za najkrajšiu jazdnú vodu v Keni a je domovom mnohých druhov vtákov, hipopótamov a kŕdľového plameňáka. Pre milovníkov fauny a flóry je toto miesto skutočným rajom.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Naivasha Lake, máte na výber niekoľko možností. Jednou z nich je luxusný rezort Lake Naivasha Country Club. Tento rezort sa nachádza na brehu jazera a ponúka elegantné izby s výhľadom na okolitú prírodu. Okrem ubytovania môžete využiť aj rôzne rekrečné aktivity, ako sú jazda na koni, tenis či golf. Rezort tiež organizuje výlety na jazere, ktoré umožňujú divákom obdivovať faunu a flóru.

Ak preferujete niečo jednoduchšie a prístupné pre všetky rozpočty, môžete sa ubytovať v niektorom z mnohých kempov v okolí jazera. Kempy ponúkajú širokú škálu ubytovacích možností, od stanov až po chatky. Tieto kempy často majú aj reštaurácie, v ktorých si môžete vychutnať tradičné keňské jedlá.

Pre tých, ktorí si prajú bližší kontakt s prírodou, je tu možnosť stanovania priamo na brehu jazera. Tento zážitok je jedinečný a umožňuje vám prežiť noc pod hviezdami, počúvať zvuky prírody a vidieť zvieratá vo voľnej prírode. Avšak, pri stanovaní v divočine je dôležité dodržiavať bezpečnostné nariadenia a nemať strach z divokých zvierat.

Okrem možností ubytovania je tu veľa atrakcií, ktoré by ste mali vidieť. Napríklad, Naivasha Lake je známe tým, že je domovom pre viac ako 400 druhov vtákov, vrátane plameňákov a pelikánov. Môžete tiež navštíviť Napanské jazerá, ktoré je rezervované pre rhinocerossy čierne a biele a je jedným z najlepších miest na ich pozorovanie.

Naividad je ideálnym miestom pre relaxáciu a oddych, a je ideálny pre tých, ktorí hľadajú príjemný únik z rušného mesta. Ubytovanie v blízkosti Naivasha Lake vám ponúkne príležitosť objaviť krásy keňského vidieka a užiť si blízky kontakt s úchvatnou prírodou tejto krajiny. Bude to určite zážitok, ktorý si budete pamätať navždy.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Naivasha Lake


1. Aké aktivity môžem podnikať na jazere Naivasha v Keni?
- Na jazere Naivasha môžete robiť rôzne aktivity vrátane lovu vtákov, plávania a rybolovu. Môžete tiež využiť lodné prehliadky jazera a navštíviť chránené oblasti v okolí.

2. Kde sa nachádza jazero Naivasha v Keni?
- Jazero Naivasha sa nachádza zhruba 90 km severozápadne od Nairobi, hlavného mesta Keni.

3. Aká je veľkosť jazera Naivasha v Keni?
- Jazero Naivasha má rozlohu približne 139 km² a je druhým najväčším sladkovodným jazerom v Keni.

4. Ako sa dostanem na jazero Naivasha z Nairobi?
- Z Nairobi sa môžete dostať na jazero Naivasha autom alebo autobusom. Existuje tiež možnosť využiť organizované výlety alebo taxík.

5. Aké druhy vtákov môžem vidieť na jazere Naivasha?
- Na jazere Naivasha sa nachádza veľké množstvo druhov vtákov vrátane plameňákov, pelikánov, kormoránov a mnoho ďalších.

6. Existujú na jazere Naivasha možnosti ubytovania?
- Áno, v okolí jazera Naivasha sa nachádza viacero možností ubytovania vrátane hotelov, kempov a rezortov.

7. Môžem sa vo vidieckych oblastiach jazera Naivasha stretnúť s divokými zvieratami?
- Áno, v niektorých častiach okolia jazera Naivasha je možné stretnúť rôzne druhy divokých zvierat, ako sú zebry, impostorafanty, antilopy a iné.

8. Je bezpečné plávať v jazere Naivasha?
- Plávanie v jazere Naivasha sa považuje za bezpečné. Je však dôležité dodržiavať pokyny týkajúce sa bezpečnosti vodných aktivít a dbať na lokálnu signalizáciu.

9. Aké je vhodné obdobie na návštevu jazera Naivasha v Keni?
- Najlepšie obdobie na návštevu jazera Naivasha je počas suchého obdobia od januára do marca a od júla do septembra.

10. Môžem sa stravovať priamo pri jazere Naivasha?
- Áno, existujú reštaurácie a kaviarne priamo pri jazere Naivasha, kde si môžete vychutnať tradičné kenské jedlá a nápoje.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky