Najčastejšie otázky a odpovede Česko Lednice-Valtice


1. Kde sa nachádza Lednice-Valtice?
- Lednice-Valtice sa nachádza na juhu Moravy, v Česku.

2. Aký je hlavný dôvod, prečo by som mal(a) navštíviť Lednice-Valtice?
- Lednice-Valtice je známe svojím nádherným parkom a zámkom, ktoré je zahrnuté do svetového dedičstva UNESCO.

3. Ako sa tam dostanem?
- Lednice-Valtice je dostupné autom, vlakom alebo autobusom. Najbližšie väčšie mestá s medzinárodným letiskom sú Viedeň (57 km) a Brno (71 km).

4. Koľko stojí vstupné do Lednice-Valtice?
- Vstupné do parku a zámku sa líši v závislosti od sezóny a typu vstupenky. Ceny sa pohybujú približne od 100 Kč do 300 Kč pre dospelých.

5. Aké sú otváracie hodiny Lednice-Valtice?
- Park je otvorený celoročne, avšak otváracie hodiny sa menia v závislosti od ročného obdobia. Zámok je väčšinou otvorený od apríla do októbra, niekedy aj počas vianočných sviatkov.

6. Môžem sa vybrať na prehliadku zámku?
- Áno, prehliadky zámku sú dostupné pre verejnosť. Môžete si zvoliť medzi prehliadkami s vedením alebo samostatnou prehliadkou.

7. Môžem si zámocký park len prejsť samostatne?
- Áno, zámocký park je otvorený pre verejnosť a môžete si ho prejsť samostatne. Existuje však aj možnosť využiť prehliadky parku s odborným sprievodcom.

8. Kde sa nachádzajú ubytovacie možnosti v Lednice-Valtice?
- V Lednice-Valtice a v okolí sa nachádza veľa hotelov, penziónov a ubytovacích zariadení rôznej kategórie. Oplatí sa rezervovať si ubytovanie vopred, najmä počas letnej sezóny.

9. Aké iné atrakcie a aktivity sú v blízkosti Lednice-Valtice?
- Okolie Lednice-Valtice ponúka množstvo ďalších turistických atrakcií, ako sú vinice, pamiatky, cyklotrasy, golfové ihriská a termálne kúpaliská.

10. Ako dlho by som mal(a) plánovať návštevu do Lednice-Valtice?
- Na základnú prehliadku parku a zámku by ste mali mať vyhradený deň. Ak chcete preskúmať aj okolité atrakcie, odporúčame plánovať pobyt aspoň na dva až tri dni.


Dovolenka Česko Lednice-Valtice


Česká dovolenka je čoraz populárnejšou voľbou medzi turistami, ktorí radi objavujú krásy strednej Európy. Jedným z najfascinujúcejších miest, ktoré môžete navštíviť, je Lednice-Valtice v Česku. Tento regionálny park, zakotvený v okrese Břeclav, ponúka nádherné prírodné scenérie a historické pamiatky, ktoré určite zaujmú každého návštevníka.

Lednice-Valtice je známy aj ako „zámky a záhrady“, a s dobrým dôvodom. Tento región je domovom niekoľkých ohromujúcich zámkov a palácov, ktoré stoja za to vidieť. Medzi najznámejšie patria Zámok Lednice a Zámok Valtice, ktoré boli vybudované v 17. a 18. storočí. Sú to skutočné architektonické poklady, ktoré nájdete uprostred rozľahlých parkov, jazier a záhrad. Navštívenie týchto zámkov a ich okolia vás prenesie do inej éry a ponúkne vám jedinečný pohľad na históriu.

Okrem zámkov Lednice a Valtice je tu aj mnoho ďalších zaujímavých miest, ktoré sa určite oplatí navštíviť. Napríklad Minaret, ktorý je vzácnou orientálnou stavbou v centre Európy. Návštevníci môžu vyliezť na jeho vrchol a vychutnať si panoramatický výhľad na celý región. Ďalšou atrakciou je zámok Janohrad, ktorý je známy svojím gotickým a renesančným štýlom. Tento zámok sa tiež nachádza v nádhernom prírodném prostredí, čo robí jeho návštevu naozaj jedinečnou.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a túžia po aktívnom oddychu, je však Lednice-Valtice ideálnou voľbou. Okrem prechádzok po parkoch a jazerách, môžete sa tiež vydať na cyklo túry a vychutnať si scenériu okolitých vinohradov a vínnych pivníc. Región je známy svojimi kvalitnými vínom a organizujú sa tu aj rôzne vínné túry a degustácie.

Množstvo turistov sa do tohto regiónu vracia práve kvôli jeho jedinečnej atmosfére a mixu histórie a prírody. Česko je bohaté na kultúrne dedičstvo a Lednice-Valtice je živým dôkazom toho, ako sa to dá spojiť s krásou prírody. Bez ohľadu na to, či ste dovolenkár, ktorý túži spoznať históriu, alebo prírodovec, ktorý sa chce pohrabať v prírode, Lednice-Valtice vás určite nezklame.

Dovolenka v Lednice-Valtice je jedinečným zážitkom, ktorý by ste nemali vynechať, ak navštívite Česko. Tento región je plný krásy, histórie a prírodných pokladov, ktoré si zamilujete. Zároveň je dostupný a ponúka možnosti pre rôzne záujmy a zážitky. Takže, čo ešte čakáte? Naplánujte si svoju dovolenku v Lednice-Valtice a zažite čarovný svet tohto krásneho českého regiónu.


Ubytovanie Česko Lednice-Valtice


Česko Lednice-Valtice je jedno z najkrajších miest na Morave, malebná oblasť plná histórie a prírodných krás. Nachádza sa v strede Európy a je zapísaná na zozname UNESCO. Každoročne láka veľké množstvo turistov, a preto je dôležité mať v tejto oblasti vhodné ubytovanie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Česko Lednice-Valtice, môžete si vybrať z rôznych typov ubytovania. V oblasti sa nachádzajú hotelové komplexy, penzióny, nezávislé apartmány a dokonca aj kempy.

Ak preferujete luxusnejšiu formu ubytovania, môžete si rezervovať izbu alebo apartmán v jednom z mnohých hotelových komplexov v oblasti. Tieto hotely ponúkajú širokú škálu služieb, ako sú bazény, wellness centrá, reštaurácie a športové vybavenie. Niektoré hotely sú umiestnené priamo v historickej časti Lednice alebo Valtice, čo vám umožní mať jedinečný pohľad na okolitú prírodu.

Penzióny sú inou možnosťou pre tých, ktorí preferujú menšie a útulnejšie ubytovanie. Penzióny sa nachádzajú buď priamo v meste alebo v blízkosti okolitých vinohradov a polí. Tieto miesta majú často šarmantné záhrady alebo terasy, kde si môžete vychutnať sklenku jedného z mnohých moravských vín.

Ak preferujete viac nezávislé ubytovanie, nezávislé apartmány sú pre vás to správne. Tieto apartmány vám ponúkajú súkromie a pohodlie v kombinácii s vlastnou kuchyňou a obývacou izbou. Súvhodou týchto apartmánov je, že môžete dovolenku tráviť podľa vlastného harmonogramu.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú zažiť dovolenku v prírodnom prostredí, kempy sú ideálnym riešením. Campy v tejto oblasti sú dobre vybavené a poskytujú základné zariadenia pre stanovanie alebo karavany. Okolité lesy a lúky umožňujú mnoho možností na turistiku alebo cyklistiku.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania preferujete, Česko Lednice-Valtice ponúka množstvo možností, ktoré uspokoja potreby každého turistu. Nebudete ľutovať návštevy tejto malebnej oblasti plnej histórie a prírodných krás. Ubytovanie v blízkosti Lednice a Valtice vám umožní ľahký prístup ku všetkým hlavným atrakciám a zároveň si vychutnať pokoj a relaxáciu, ktorú tento región ponúka.


Letenka Česko Lednice-Valtice


Letenky na trasu Česko - Lednice-Valtice: Perfektná voľba pre milovníkov histórie a vína

Ak patríte medzi tých, ktorí radi objavujú nové destinácie, pokochajú sa krásou histórie a zároveň si vychutnajú dobré víno, let na trase Česko - Lednice-Valtice je pre vás ten správny. Táto trasa vám ponúka kombináciu nádherného historického dedičstva a skvelých vinárskych tradícií, čo je pre mnohých cestovateľov magnetom, ktorému sa jednoducho neodolá.

Lednice-Valtice, nachádzajúce sa v južnej časti Českej republiky, je svetoznáme dedičstvo UNESCO. Táto oblasť v sebe skrýva zaujímavú kombináciu prírodných pamiatok a pamiatok významného historického diania. Potešenie pre oči predstavuje najmä zámok Lednice, ktorý je jedným z najväčších a najkrajších komplexov historických stavieb v celej Európe. Jeho architektúra je štýlovou kombináciou gotiky, renesancie a baroka, dostupná pre návštevníkov je v rámci prehliadky. Okrem toho môžete tam nájsť aj zámok Valtice, ďalší ozdobný zámok s nádherným parkom.

Okrem očarujúcich zámkov Lednice-Valtice sa môžete tešiť na prechádzky cez roviny, vinice a okolité kopce. Tento región je totiž známy výrobou kvalitných vín s bohatou tradíciou. Milovníci vína sa môžu tešiť na degustáciu vín priamo v miestnych vinotékach a vinárnach. Zároveň môžete podniknúť prechádzku po Vinohradníckej ceste Lednicko-Valtického areálu, ktorá vás prevedie cez nádherné vinice a ponúka nádherné výhľady na okolitú krajinu.

Keďže Lednice-Valtice je veľmi obľúbeným turistickým cieľom, lety na trasu Česko - Lednice-Valtice sú čoraz dostupnejšie a pohodlnejšie. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety na túto trasu za prijateľné ceny. Môžete si vybrať medzi priamymi či pretupovými letmi a taktiež máte možnosť zvoliť si rôzne triedy cestovania.

Pri plánovaní cesty na trasu Česko - Lednice-Valtice nezabudnite na dobrou organizáciu. Skontrolujte si všetky potrebné dokumenty, ako je platný cestovný pas a povolenie na pobyt, ak je to potrebné. Tiež je vhodné prehliadnuť si všetky dostupné lety a porovnať ich ceny a časy letu. S prípravou vopred si môžete zabezpečiť nielen lacnejší let, ale aj oveľa pohodlnejšiu cestu.

Ak sa rozhodnete pre let na trase Česko - Lednice-Valtice, môžete sa tešiť na jedinečný zážitok, ktorý Vám ponúka kombináciu historického dedičstva a lahodných vín. Nech už ste milovníkom histórie, vína alebo jednoducho skvelého dobrodružstva, táto cesta určite stojí za to.


Počasie Česko Lednice-Valtice


Lednice-Valtice, malé mestečko v južnej časti Česka, je známe nielen svojimi krásnymi zámkami, ale aj svojím zvláštnym počasím. Nachádza sa vždy v atypicky vplyvných podmienkach, ktoré znejú v každom srdci nadšeného turistu.

Počasie v Ledniciach-Valticiach je typické striedaním štyroch ročných období s miernou odchýlkou. Leto je obvykle veľmi teplé a suché, s priemernými teplotami dosahujúcimi až 30 stupňov Celzia. Počasie je tu ideálne pre všetkých, ktorí si chcú užiť nádhernú prírodu a prejsť sa lokalitou okolo zámkov či navštíviť obľúbené vinne pivnice. Niektoré letá môžu byť však horúce a suché až dlhodobo, čo vedie k problémom so sušením a nízkou úrovňou vody v niektorých jazerách a riekach.

Jeseň v tomto regióne prináša pôsobivé zmeny v krajine. Listnaté stromy sa menia na odtieňe červenej, oranžovej a žltej. Tieto farby vytvárajú nádhernú scenériu, ktorá je obľúbená nielen u miestnych obyvateľov, ale aj u návštevníkov z celého sveta. Jesenné mesiace sú tiež trochu chladnejšie s teplotami pohybujúcimi sa okolo 10-15 stupňov Celzia. Môžete si vziať teplejšie oblečenie a prechádzať sa po okolí, nazrieť do vinárskej pivnice a ochutnať tradičné lokalné jedlá.

Zima v Ledniciach-Valticiach je vo všeobecnosti mierna, s priemernými teplotami medzi 0 a 5 stupňov Celzia. Oblečte si teplý kabát, čiapku a rukavice a vydejte sa na prechádzku po zamrznutých jazerách a zákutiach. Ak máte šťastie, môžete dokonca zažiť niekoľko dní so snežením, čo urobí toto miesto ešte krajší a pôsobivejší. Zimné obdobie je tiež ideálne na návštevu zámkov, pretože je tu menej turistov a môžete si vychutnať ich krásu bez dlhých radov.

Na jar sa lednickej oblasti dostáva nový život. Prichádza kvitnúca sezóna s miliónmi rozkvitnutých kvetov, ktoré dávajú regiónu nový rozmer. Teploty sú miernymi a postupne sa zvyšujú, čo dáva príležitosť na pikniky v prírode, prechádzky po prekrásnych záhradách zámkov a ochutnávku špecialít českých viniek.

Celkovo je počasie v Ledniciach-Valticiach milé a pohodlné počas celého roka. Môžete sem prísť bez toho, aby ste sa zbytočne zaoberali aktuálnymi poveternostnými podmienkami. Vždy sa tu nájde niečo, čo si môžete naplánovať a urobiť bez ohľadu na ročné obdobie. Lednický a Valtický zámok sú stále čarovné a dych berúce, a prírodné krásy v okolí ponúkajú mnoho možností pre aktivity na vonku.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky