Počasie Bielorusko Braslavskie ozera (Braslavské jazerá)


Bielorusko je jednou z krajín, kde si môžete užiť nádhernú prírodu a krásne jazerá. Jedným z najkrajších miest v Bielorusku sú Braslavské jazerá - okrem iného aj kvôli úchvatnému počasiu.

Braslavské jazerá sa nachádzajú v severnej časti Bieloruska, v oblasti Vitebsk. Tieto jazerá sú považované za jedno z najkrajších a najromantickejších miest v tejto krajine. Celkovo Braslavské jazerá tvoria viac ako 30 nádherných malých a veľkých jazier, ktoré sú obklopené zelenými lesmi. Práve príroda a počasie tu trvajú veľmi dôležitú úlohu, čím sa toto miesto stáva populárnym medzi turistami po celý rok.

Leto v Braslavských jazerách je veľmi teplé a vlhké. Teploty sa pohybujú medzi 20 až 30 stupňami Celzia. V období júla a augusta tu býva dosť množstvo dažďa, ktorý tu vytvára krásne jazerá a rieky. Dážď v tomto ročnom období nie je ničím neobvyklým, čiže je potrebné si dažďovky poistiť. Napriek vlhkému počasiu môžete tu vytvoriť krásne zábery jazer, lesov a riečok. Toto miesto je ideálne pre milovníkov vodných športov, ktorých si tu prídu na svoje.

Jeseň v Braslavských jazerách je známa pre nádherné farebné lístie, ktoré sa odhaľuje. Teploty sa tu pohybujú od 10 do 20 stupňov Celzia. Jeseň tu je prekrásna a môže trvať veľmi dlho (od septembra až do novembra, v závislosti od počasia). Aj keď je táto sezóna krátka, stále sa oplatí navštíviť Braslavské jazerá práve v tomto období.

Zima v Braslavských jazerách je tvrdá a snežné peklo. Teploty sa tu pohybujú v rozmedzí -10 až -25 stupňov Celzia. V zime sa tieto jazerá menia na ľadovú plochu, takže sú ideálne pre milovníkov zimných športov, najmä korčuľovanie na ľade a mnoho ďalších aktivít.

Jar v Braslavských jazerách je prekrásna s krásnym počasím. Teploty sa pohybujú od 5 do 15 stupňov Celzia a po období zimy sa tu prejavuje prvú vegetáciu a príroda sa prebúdza. Jar je ideálnym obdobím pre turistov, ktorí chcú vychutnať výhľad na okolitú prírodu a obdivovať krásne jazerá a vodopády.

V závislosti od ročného obdobia, Braslavské jazerá ponúkajú svoju jedinečnú krásu a pôvab. Nezáleží však na tom, kedy tam prídete - krása tohto miesta bude vždy fascinujúca. Takže neváhajte a navštívte Braslavské jazerá a užite si krásne počasie, ktoré vám bude pamätať na celý život.


Dovolenka Bielorusko Braslavskie ozera (Braslavské jazerá)


Dovolenka v Bielorusku: Objavujte Braslavské jazerá

Ak hľadáte neobvyklé miesto pre svoju ďalšiu dovolenku, Braslavské jazerá v Bielorusku môžu byť presne to, čo potrebujete. Toto nádherné jazerá nachádzajúce sa v severozápadnej časti Bieloruska sú skutočným rajom pre milovníkov prírody a pokojného oddychu.

Braslavské jazerá sú súčasťou Braslavskej národnej rezervácie, ktorá bola založená v roku 1995 a zahrňuje približne 30 jazier. Rezervácia je domovom pre mnoho vzácnych druhov rastlín a živočíchov, vrátane mnohých druhov vtákov a rýb. Je to ideálne miesto pre turistiku, cyklistiku a rybolov.

Ako sa tam dostať?
Braslavské jazerá sa nachádzajú približne 250 kilometrov severozápadne od bieloruskej hlavného mesta Minsku. Najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je najíť si auto alebo si požičať a vybrať sa na cestu. Cesta z Minska trvá približne 3 až 4 hodiny. Samozrejme, môžete si tiež vybrať verejnú dopravu, ako je autobus alebo vlak, ale vaša mobilita bude obmedzená.

Kde sa ubytovať?
V okolí Braslavských jazier nájdete rôzne možnosti ubytovania. Môžete si vybrať medzi hotelmi, penziónmi alebo súkromnými chalupami a chatami. Pre tých, ktorí preferujú väčšie zariadenia a luxus, sú k dispozícii hotely nachádzajúce sa priamo na jazerách. Ak preferujete pokojnejšie prostredie a možnosť bližšieho kontaktu s prírodou, súkromné chaty a chalupy sú ideálnym riešením.

Čo robiť počas dovolenky?
Braslavské jazerá ponúkajú širokú škálu aktivít, ktoré si môžete vychutnať počas vašej dovolenky. Tu je niekoľko z nich:

1. Loďkovanie: Môžete si prenajať malý čln a vyraziť na objavovanie jazier. Na jazerách je aj možnosť rybárčenia, takže si môžete vychutnať chvíle oddychu a relaxácie na vode.

2. Turistika: V okolí jazier sú vyznačené rôzne turistické trasy, ktoré vás prevedú krásnou prírodou rezervácie. Môžete si vybrať medzi krátkymi prechádzkami alebo dlhšími pochodmi, podľa vašich záujmov a kondície.

3. Cykloturistika: V rezervácii je tiež veľa cykloturistických trás, ktoré vás zavedú okolo jazier a prírodných rezervácií. Môžete si prenajať bicykel a objavovať okolitú krajinu vo svojom vlastnom tempe.

4. Pozorovanie vtákov: Braslavské jazerá sú domovom pre mnoho vzácnych druhov vtákov. Ak ste milovník prírody a záujemcovia o ornitológiu, nemali by ste vynechať možnosť pozorovať rôzne druhy vtákov v ich prirodzenom prostredí.

5. Návšteva miestnych dedín: Okolitým dedinkám na jazerách sa hovorí "Korobchicy" a "Hlyniany". Môžete si užiť prechádzku po týchto typických bieloruských dedinách, spoznať miestnych ľudí a ochutnať miestnu kuchyňu.

Braslavské jazerá sú jedinečným miestom, ktoré vás uchváti svojou krásou a pokojom. Pre tých, ktorí hľadajú dovolenku mimo bežných turistických trás v Európe, je to skvelá voľba. Takže prečo nevyužiť túto príležitosť a objaviť jedno z najkrajších miest v Bielorusku?


Letenka Bielorusko Braslavskie ozera (Braslavské jazerá)


Braslavské jazerá: Klenot Bieloruska čaká, aby ste ho objavili!

Bielorusko, krajina bohatá na prírodné krásy a historické pamiatky, ponúka návštevníkom množstvo fascinujúcich miest a destinácií. Jedným z týchto skrytých pokladov je Braslavské jazerá, komplex jazier, rozprestierajúcich sa na severe krajiny. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete pripojiť k prírode a prežiť príjemnú letnú dovolenku, Bielorusko Braslavskie ozera (Braslavské jazerá) sú tou správnou voľbou.

Braslavské jazerá sú jedným z najväčších jazerných komplexov v krajine, ktorý zahŕňa viac ako 300 jazier rôznej veľkosti. Tento prírodný raj sa nachádza v oblasti Braslav, ktorá je bohatá na ekosystémy a biodiverzitu. Celý komplex bol vyhlásený národným parkom a je zapísaný na zozname biosférických rezervácií UNESCO.

Ak sa rozhodnete navštíviť Braslavské jazerá, môžete si užiť mnoho aktivít a zážitkov. Jedným z najobľúbenejších je prechádzka po jazerách na lodi alebo člne. Tieto jazerá majú čistú a jemne sfarbenú vodu, ktorá je považovaná za jednu z najčistejších na svete. Plachtenie po ich hladine je skutočne ohromujúce a poskytuje vám možnosť objaviť krásu okolitej prírody.

Okrem toho môžete navštíviť aj niektoré z umeleckých a historických pamiatok v okolí. V dedinke Braslav nájdete niekoľko malých múzeí a galérií, kde sa dozviete viac o histórii a kultúre regiónu. Miestne obyvateľstvo je tiež veľmi priateľské a ochotné podeliť sa o svoje tradície a zvyky.

Pre milovníkov prírody a túry je Braslavský národný park ideálnym miestom na cestovanie. Park ponúka množstvo značených chodníkov a trás, kde si môžete vychutnať prekrásne výhľady na okolitú krajinu. Či ste začiatočník alebo skúsený turista, tu si určite nájdete svoju vlastnú cestu pre objavovanie.

Aby ste sa dostali do tejto krásnej destinácie, mala by byť vašou prvou voľbou letenka Bielorusko Braslavskie ozera (Braslavské jazerá). Môžete sa rozhodnúť pre leteckú dopravu do hlavného mesta Bieloruska, Minsku, a odtiaľ pokračovať autobusom alebo autom do Braslavu. Cesta je relatívne pohodlná a rýchla, až do srdca tejto prírodné peregrinácie.

Pri plánovaní svojho výletu do Bieloruska nezabudnite zaradiť Braslavské jazerá na svoj zoznam. Toto opojné miesto vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a príležitosť stráviť príjemný čas v prírode. Od úchvatných výhľadov po vzrušujúce aktivity - možnosti sú nekonečné. Tak neváhajte a objavte klenot Bieloruska – Braslavské jazerá!


Najčastejšie otázky a odpovede Bielorusko Braslavskie ozera (Braslavské jazerá)


1. Aké je hlavné mesto Bieloruska?
- Hlavné mesto Bieloruska je Minsk.

2. Kde sa nachádzajú Braslavské jazerá?
- Braslavské jazerá sa nachádzajú na severe Bieloruska, v oblasti Vitebsk.

3. Aké jazerá tvoria Braslavské jazerá?
- Braslavské jazerá tvorí približne 30 jazier a lagún, najväčšie z nich sú druhý najväčší jazerom Bieloruska - Širijské jazero, a najhlbšie jazero v krajine - Osvejské jazero.

4. Aké aktivity si môžem užiť na Braslavských jazerách?
- Na Braslavských jazerách si môžete užiť kúpanie, rybolov, turistiku, cyklistiku alebo jazdu na vodnom bicykli.

5. Musím mať vízum na návštevu Bieloruska?
- Obyvatelia niektorých krajín majú výhodu bezvízového vstupu na územie Bieloruska na určitý počet dní. Ak nie ste obyvateľom takýchto krajín, potrebujete vízum na vstup na územie Bieloruska.

6. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Braslavských jazier?
- Najlepšie mesiace na návštevu Braslavských jazier sú v lete, konkrétne v mesiacoch júl a august, keď je teplota počasia príjemná a vhodná na kúpanie a turistiku.

7. Aké sú populárne atrakcie v okolí Braslavských jazier?
- Populárne atrakcie v okolí Braslavských jazier zahŕňajú hrad Mir, Ostrovno a Bielogorje, kde si môžete pozrieť unikátne drevené kostoly a pamiatky.

8. Aké sú najlepšie spôsoby dopravy do Braslavských jazier?
- Najlepší spôsob dopravy do Braslavských jazier je autom, alebo pomocou verejnej dopravy ako autobusy a vlaky. Môžete si prenajať aj auto v blízkej oblasti a cestovať samostatne.


Ubytovanie Bielorusko Braslavskie ozera (Braslavské jazerá)


Bielorusko Braslavskie ozera (Braslavské jazerá) sa nachádza v severozápadnej časti Bieloruska a je považované za jedno z najkrajších jazerálnych komplexov v tejto krajine. Braslavské jazerá sa skladajú z viac ako 300 jazier, ktoré sú spojené riekami a kanálmi.

Ubytovanie v tejto oblasti je rôznorodé a zahrňuje hotelové izby, chalupy, chaty a kempe. Väčšina ubytovacích možností je sústredená v okolí najväčšieho jazera v komplexe, Nescherdo. Tam návštevníci nájdu širokú ponuku hotela s plnou penziou a s možnosťou využívania súkromnej pláže a člnov.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo viac autentické, sú k dispozícii miestne chalupy a chatky. Tieto sú často vybavené vlastným krbom a nachádzajú sa v zasadení lesa. Tiež sú dostupné rodinné penzióny, ktoré ponúkajú miestne dané pokrmy a možnosť prežitia s miestnymi obyvateľmi.

Pre milovníkov kempovania je tu viacero kempov v okolí Braslavských jazier s rozsiahlymi parkoviskami pre karavany a stanovanie. Tiež sú k dispozícii zariadenia ako sanitárne zariadenia a kuchynky. Kempujúci môžu tiež využívať miestne pláže a športoviská.

Okolie Braslavských jazier ponúka návštevníkom množstvo aktivít vrátane turistiky, cykloturistiky, jazdy na koni a vodných športov. Okolité lesy sú domovom pre množstvo divokých zvierat a vtákov. Braslavské jazerá sú tiež domovom pre mnoho rýb, čo ponúka rybárske príležitosti pre návštevníkov.

V zime sa tu turistické aktivity menia na zimné športy ako sánkovanie, korčuľovanie a beh na lyžiach. Braslavské jazerá sú tiež miestom organizovania rôznych zimných športových podujatí.

Nakoniec, návšteva Braslavských jazier je skvelou príležitosťou na spoznanie miestnej kultúry a tradícií. V okolí jazier sa nachádza niekoľko historických pamiatok a miestnych remeselníkov a umelcov.

Ubytovanie v Bielorusku Braslavskie ozera je rôznorodé a uspokojí potreby každého návštevníka. S peknými plážami, množstvom aktivít a autentickým kultúrnym zážitkom, je to určite miesto, ktoré stojí za návštevu.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky