Dovolenka Chorvátsko Plitvické jazera


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letné dovolenky. Sú tam krásne pláže, jasné modré more a bohatá kultúra. Ale ak hľadáte niečo trochu iné a unikátne, odporúčam vám navštíviť Plitvické jazera.

Plitvické jazera sa nachádzajú v severnej časti Chorvátska a patrí medzi najkrajšie národné parky na svete. Svojou jedinečnou prírodou a krásnymi vodopádmi vás úplne ohromia. V roku 1979 sa stali súčasťou svetového dedičstva UNESCO a každoročne prichádzajú turisti z celého sveta, aby si ich užili.

Jazera sa skladajú z 16 väčších a množstva menších jazier, ktoré sú spojené kaskádami a vodopádmi. Voda je úplne prehľadná a modrá, čo vytvára úchvatné scenérie. Každé jazero má svoje vlastné čaro a niektoré sa môžu meniť v závislosti od ročného obdobia a množstva zrážok. Prechádzka okolo jazier je nezabudnuteľný zážitok, kde môžete vidieť aj divokú prírodu a rozmanitosť flóry a fauny.

Okrem prekrásnej prírody, národný park ponúka aj množstvo možností pre turistiku a outdoorové aktivity. Môžete si prenajať kajak alebo kanoe a zájsť na jazero, alebo si vybrať jednu z mnohých turistických tras, ktoré viedu cez park. V lete môžete ísť aj na plavby loďou, čo je skvelý spôsob, ako si vychutnať krásu jazier.

V parku sú tiež dostupné rôzne možnosti ubytovania, ako sú hotely a chaty. Ak chcete naozaj zažiť atmosféru prírody, odporúčam vám zúčastniť sa nočnej turistiky, kde máte možnosť vidieť jazera v tichu a tme. Toto je veľmi jedinečný zážitok a naozaj vám umožní vnímať krásu tohto miesta.

Plitvické jazera sú obľúbené nielen medzi turistami, ale aj medzi miestnymi obyvateľmi. Chorváti sú hrdí na túto prírodnú krásu a do parku sa chodia rada vraciať aj na výlety so svojimi rodinami.

Ak chcete zažiť jednu z najkrajších dovoleniek v Chorvátsku, určite si nenechajte ujsť Plitvické jazera. Svojou prírodnou krásou a jedinečnou atmosférou vás úplne okúzlili. Buďte pripravení na to, že budete stráviť hodiny obdivovaním scenérie, vychutnávaním čerstvého vzduchu a objavovaním prírodných pokladov. Plitvické jazera sú skutočne neodolateľným miestom pre cestovateľov, ktorí sa chcú stratiť v prírode a objaviť jej krásu.


Letenka Chorvátsko Plitvické jazera


Chorvátsko je známe svojimi krásnymi miestami, ktoré ročne pritiahnu množstvo turistov. Jedným z najkrajším miest, ktoré si nemožno nechať ujsť, sú Plitvické jazera. Tento národný park je veľkou turistickou atrakciou a zároveň jedným z najkrajších kusov prírody v Európe.

Ak sa rozhodnete navštíviť Plitvické jazera, prvým krokom je zakúpiť si letenku do Chorvátska. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré lietajú do chorvátskych miest, ako je napríklad letisko v Záhrebe, Split, Dubrovníku alebo Zadare. Ak ste z Českej republiky či Slovenska, najlepšie je cestovať s nízkorozpočtovými leteckými spoločnosťami, ktoré ponúkajú lacné letenky. Tieto spoločnosti sú napríklad Ryanair, Wizz Air či EasyJet.

Po príchode do Chorvátska vás čaká cesta (najlepšie vlakom alebo autobusom) do národného parku Plitvické jazera, ktorý sa nachádza asi 140 kilometrov od Záhrebu. Cesta vám ponúkne pohľad na krásne prírodné scenérie, takže si určite nezabudnite zobrať fotoaparát.

Po príchode do národného parku Plitvické jazera si môžete kúpiť vstupenku a pozrieť si unikátnu krásu prírody, ktorá sa tu nachádza. Park pozostáva z množstva jazier, vodopádov a riečok, ktoré sa spájajú do jedného celku. Plitvické jazera vám ponúknu tiež možnosti pre turistiku a oddych. Môžete sa projaviť po značených chodníkoch alebo si prenajať loďku alebo bicykel na prieskum celého parku.

Z Plitvických jazier sa môžete vrátiť späť na letisko alebo pokračovať vo vašej ceste po Chorvátsku. Krajina ponúka množstvo príjemných miest, ktoré môžete navštíviť. Medzi najkrajšie miesta, ktoré by ste si nemali nechať ujsť, patria Dubrovník, Split, Zadar alebo Makarska.

Na záver môžme konštatovať, že chorvátske Plitvické jazera sú jedným z najkrajších miest, ktoré by ste mali navštíviť. Lietanie do Chorvátska je pomerne lacné a celkovo je táto krajina veľmi dostupná pre turistov. Ak máte radi krásnu prírodu a oddych, tak práve Plitvické jazera sú správnou voľbou. Tak neváhajte a navštívte toto úchvatné miesto v srdci Európy!


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Plitvické jazera


Najčastejšie otázky a odpovede o Plitvických jazerách v Chorvátsku sú:

1. Aký je vstupný poplatok do Plitvických jazier?
Vstupný poplatok do Plitvických jazier sa líši v závislosti od sezóny a typu vstupenky. Pre dospelých sa pohybuje od 110 do 300 chorvátskych kun (Kuna) a pre deti (7 - 18 rokov) od 55 do 150 Kuna.

2. Aký je pracovný čas Plitvických jazier?
Plitvické jazerá sú otvorené celoročne, pričom pracovný čas závisí na sezóne. V zime sa zvyčajne otvárajú o 9:00 a zatvárajú okolo 16:00, v lete býva otvorené o niečo dlhšie.

3. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať k Plitvickým jazerám?
Môžete použiť autobusovú dopravu alebo si prenajať auto, ak chcete mať väčšiu flexibilitu počas návštevy. Mnoho ľudí tiež kombinuje návštevu Plitvických jazier s cestou do Zadaru (asi hodinu jazdy auta) alebo Splitu (približne 2,5 hodiny jazdy).

4. Je nutné pred návštevou Plitvických jazier nejako rezervovať vstupenky?
Vstupenky pre Plitvické jazerá sa v zásade dajú zakúpiť online alebo na mieste. Ak sa rozhodnete pre online nákup, nemusíte si robiť žiadne ďalšie záväzky. Ak si kúpite vstupenky na mieste, môže sa stať, že uvidíte nejaké rady, ale v zásade sa zvyčajne väčšina návštevníkov zmestí.

5. Aké sú najlepšie výhľady v Plitvických jazerách?
Najlepšie výhľady v Plitvických jazerách sa dostanete po chôdzi po niektorom z turistických chodníkov. Nájdete tam množstvo výhľadových plošín, kde si môžete vychutnať výhľady na krásne jazerá a cascade.

6. Aké sú najlepšie trasy pre prechádzky v Plitvických jazerách?
Plitvické jazerá ponúkajú množstvo trás na prechádzky, ktoré sa dajú ľahko prispôsobiť vašim potrebám. Závisí to od toho, ako ste fyzicky zdatní a koľko času v Plitvických jazerách máte. V každom prípade odporúčame prechádzky, ktoré sú vybavené výhľadmi a nádhernými jazerami, a ak máte radi menej preplnené, skúste preskúmať chodníky v oblasti Horných Plitvíc.

7. Je vstup do vody na jazerách povolený?
Nie, vstup do vody na jazerách nie je dovolený. To je kvôli tomu, že jazerá slúžia ako zdroj pitnej vody a taktiež slúžia ako chránený národný park.

8. Aké je Počasie v Plitvických jazerách?
Počasie v Plitvických jazerách sa líši v závislosti na ročnom období. V lete býva celkom horúco a vlhko, zatiaľ čo v zime môže byť chladno a snežiť. Najlepší čas na návštevu je na jar a na jeseň, keď je teplota príjemnejšia a menej turistov ako v letnej sezóne.

9. Je Dovolenka v Plitvických jazerách vhodná pre rodiny s deťmi?
Áno, Plitvické jazerá sú veľmi vhodné pre rodiny s deťmi. Existuje mnoho turistických trás, ktoré sú vhodné pre deti a ďalej sú tu aj možnosti jazdy na vláčiku podél jazier a kroviniek na hladine.

10. Má Chorvátsko Plitvické jazera aj nocľah?
Áno, v okolí Plitvických jazier existuje mnoho ubytovacích možností. Od menších penziónov až po luxusné hotely. Ak si chcete užiť nádherný výhľad na jazera, odporúčame zotrvať v miestach, ktoré sa nachádzajú v oblasti samotného národného parku.


Počasie Chorvátsko Plitvické jazera


Chorvátsko je známe svojou nádhernou prírodou a jedinečnými krajinami. Jedným z najkrajších miest v Chorvátsku s ohromujúcimi scenériami sú Plitvické jazera. Tento národný park je jedným z najpopulárnejších turistických miest v krajine, vďaka svojmu ohromujúcemu jazernému systému, ktorý sa skladá z 16 jazier a množstva vodopádov.

Počasie v tomto regióne je dôležitým faktorom pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť túto krásnu oblasť. Plitvické jazera majú kontinentálny podnebný charakter, s chladnými zimami a teplými letami. Vzhľadom na svoju nadmorskú výšku od 367 do 1 280 metrov nad morom je tu prítomná typická horská klíma.

Letá v Plitvických jazerách sú teplé a slnečné. Teploty sa pohybujú od 20°C do 30°C. Keďže ide o horskú oblasť, nočné teploty môžu byť chladnejšie, okolo 15°C. Vrcholové oblasti môžu byť studené, čo by malo byť zohľadnené pri balení.

V zime sa teploty v Plitvických jazerách pohybujú od mierneho po chladné. Denné teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 0°C a 10°C, pričom v horách môžu byť ešte nižšie. Zároveň je táto oblasť známa výskytom snehovej pokrývky, ktorá dodáva národnému parku rozprávkový vzhľad. Pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť Plitvické jazera v tejto dobe, je vhodné mať teplé oblečenie a obuv.

Ako horská oblasť môže byť počasie v Plitvických jazerách dosť nepredvídateľné. Aj keď letá sú obvykle suché a slnečné, napríklad popoludňajšie búrky nie sú neobvyklé. Národný park je známy svojimi zrážkami, preto je vhodné mať so sebou nepremokavé oblečenie, najmä v období jarných a jesenných zrážok.

Ak plánujete navštíviť Plitvické jazera, je najlepšie sledovať predpovede počasia niekoľko dní pred vašou cestou. Denne sa môže meniť, takže je dôležité byť pripravený na rôzne scenáre. Nech už sa rozhodnete kedykoľvek navštíviť toto nádherné miesto, Plitvické jazera vám určite poskytnú nezabudnuteľný zážitok vďaka svojmu pôsobivému počasiu a ohromujúcim scenériám.


Ubytovanie Chorvátsko Plitvické jazera


Chorvátsko je známe svojou nádhernou prírodou a jedným z najkrajších miest, ktoré si nemôžete nechať ujsť, sú Plitvické jazerá. Tento národný park je zároveň aj chráneným územím UNESCO a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na spojenie prekrásnych jazier a vodopádov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Plitvické jazerá, správna voľba ubytovania môže byť rozhodujúca pre váš zážitok. V okolí národného parku nájdete rôzne druhy ubytovania, od luxusných hotelov po budgetové apartmány.

Luxusné hotely vám ponúknu pohodlné izby s výhľadom na okolitú prírodu. Tieto hotely majú často aj wellness centrá, kde si môžete dopriať relaxačnú masáž po náročnom dni objavovania jazier a vodopádov. Jedným z takýchto hotelov je Hotel Jezero, ktorý sa nachádza priamo pri najväčšom jazere v národnom parku. Ponúkajú luxusné izby so všetkým, čo si môžete priať počas vášho pobytu.

Pre tých, ktorí preferujú možnosť vlastného stravovania a privátnejší prostredie, sú tu rôzne ubytovacie apartmány. Tieto apartmány sa nachádzajú v okolitých dedinkách a ponúkajú vám všetko potrebné pre pohodlný pobyt, ako napríklad vybavenú kuchyňu, kde si môžete pripraviť jedlá podľa vlastnej chuti.

Pre tých, ktorí preferujú prírodu a táborisko, je možnosť stanovania na kempoch v okolí národného parku. Mnohé kempy ponúkajú základné vybavenie, ako sú toalety a sprchy, a niektoré majú aj reštaurácie a bufety, kde si môžete pochutnať na tradičnej chorvátskej kuchyni.

Samotný národný park Plitvické jazerá je rozdelený na Dolný a Horný park. V Dolnom parku sa nachádza väčšina jazier a vodopádov, ktoré sú doslova ohromujúce svojou krásou. V Hornom parku nájdu návštevníci menej preplnené trasy, ktoré sú vhodné pre milovníkov prírody a tichého objavovania.

Ak plánujete navštíviť Plitvické jazerá, odporúčame si ubytovanie zarezervovať vopred, pretože je to veľmi vyhľadávaná destinácia a hotely a apartmány s obľubou rýchlo obsadia. Nech si vyberiete akýkoľvek typ ubytovania, budete mať možnosť objavovať nádhernú prírodu, ktorú ponúka Plitvický národný park. Bude to určite nezabudnuteľný zážitok.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky