Dovolenka Zimbabwe Umzingwane Dam


Do Zimbabwe sa nachádza jedno z najkrajších miest, kde si môžete naplno užiť dovolenku. Jedná sa o nádhernú oblasť s názvom Umzingwane Dam.

Umzingwane Dam, nachádzajúci sa v meste Esigodini, v provincii Matabeleland South, je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí hľadajú prírodnú krásu a pokojné prostredie. Táto veľká umelá vodná nádrž je obklopená zelenými kopčekmi a dostupná pomocou spektakulárnych ciest, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na okolitú krajinu.

Pre tých, ktorí milujú vodné športy, je Umzingwane Dam ideálnym miestom pre rybolov, lovenie rakov, plávanie, loďkovanie a kajakovanie. Táto nádrž je domovom viacerých druhov sladkovodných rýb, ako sú tilápie, zubáče a kapre, čo ju robí skutočným rajom pre rybárov. Nezabudnite si priniesť si vlastné rybárske vybavenie a prípadne môžete aj najať miestneho rybára, ktorý vám pomôže objaviť najlepšie miesta na lov.

Pre tých, ktorí preferujú pozorovanie vtákov a divokých zvierat, Umzingwane Dam je domovom mnohých druhov vtáctva a je to ideálne miesto na ich pozorovanie. Za dobrého počasia môžete sledovať vtáky letieť nad vodou, ktorá je obklopená stromami a hustou vegetáciou. Je to vynikajúce miesto na fotografovanie a pohľad na vodnú nádrž s okolitou krajinou je jednoducho ohromujúci.

Pre milovníkov prírody je v blízkosti Umzingwane Dam aj národný park Mabane, ktorý ponúka možnosť sledovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Môžete sa zúčastniť safari a pozorovať zvieratá, ako sú sloni, zebry, antilopy a mnoho ďalších druhov. Tento národný park je dôležitým útočiskom pre ohrozené druhy a jeho návšteva prispieva k podpore ochrany.

Okrem prírodných krás ponúka Umzingwane Dam aj možnosti ubytovania a reštaurácie. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi, kempmi alebo chalupami, ktoré vám poskytnú pohodlie a komfort. Miestne reštaurácie vám poskytnú možnosť ochutnať tradičnú zimbabwskú kuchyňu a potešiť svoje chuťové poháriky.

Ak plánujete dovolenkovať v Zimbabwe a máte radi prírodu a pokojné prostredie, návšteva Umzingwane Dam je pre vás ideálnou voľbou. Táto nádherná oblasť vám ponúka všetko, čo potrebujete na oddych a obnovenie duše. Nech už ste fanúšikom vodných športov, rybolovu, pozorovania vtákov, safari alebo jednoducho relaxu, Umzingwane Dam vám to všetko poskytne. Takže si splňte svoj sen o dokonalom dovolenkovom úniku a objavte krásy Zimbabwe.


Počasie Zimbabwe Umzingwane Dam


Zimbabwe, krajina ležiaca v južnej Afrike, je známa svojimi rozmanitými klimatickými podmienkami. Tieto podmienky sa líšia v závislosti od oblasti a ročného obdobia. Ak hovoríme konkrétne o Umzingwane Dam - nádrži nachádzajúcej sa v západnej časti Zimbabwe - môžeme očakávať celkom tropické podnebie s množstvom zrážok.

V oblasti Umzingwane Dam sú najteplejšie mesiace od septembra do marca. Teploty sa často pohybujú nad 30°C, ale v niektoré dni dokážu dosiahnuť až 40°C. V týchto mesiacoch môžete očakávať aj množstvo zrážok, ktoré sa zvyčajne vyskytujú v horách okolo nádrže. Tieto zrážky môžu priniesť aj nebezpečné búrky a výdatné záplavy, ktoré spôsobujú materiálne škody a hrozia aj životom obyvateľov.

V oblasti Umzingwane Dam sú najchladnejšie mesiace od apríla do augusta. Teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 25°C a v noci môžu klesnúť až na 10°C. V týchto mesiacoch sa zhruba raz za dva týždne vyskytne menšie množstvo zrážok, ktoré sú väčšinou príležitostné búrky.

Okrem týchto klimatických podmienok oblasť Umzingwane Dam ovplyvňujú aj súvisiace environmentálne problémy. Znečistenie ovzdušia, vody a pôdy v dôsledku priemyselných a baníckych aktivít je veľkým problémom pre ekosystém a pre obyvateľov oblasti. V dôsledku toho sa nádrž nachádza v mimoriadne náchylnom stave a môže ľahko ohroziť životy a majetok ľudí žijúcich v okolí.

Celkovo je klimatická situácia v oblasti Umzingwane Dam veľmi rôznorodá a môže sa výrazne líšiť v závislosti od ročného obdobia. Pri plánovaní cesty do tejto oblasti je dôležité zobrať do úvahy výkyvy teplôt, prípadné zrážky a ochranu pred environmentálnymi rizikami.


Najčastejšie otázky a odpovede Zimbabwe Umzingwane Dam


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Zimbabwe Umzingwane Dam sú:

1. Ako sa dostať k Umzingwane Dam?

- Umzingwane Dam sa nachádza v južnej časti Zimbabwe, asi 80 km južne od mesta Bulawayo. Najlepšie sa sem dostanete autom alebo taxíkom.

2. Aké je vodné zdroje Umzingwane Dam?

- Umzingwane Dam je jedným zo zdrojov vody v Zimbabwe. Je napájaný riekami Umzingwane a Insiza.

3. Aké sú využitia Umzingwane Dam?

- Umzingwane Dam má mnoho využití, vrátane zavlažovania, rybolovu a vodních športov. Okolie je populárne pre pikniky a turistiku.

4. Aký je objem vody v Umzingwane Dam?

- Objem vody v Umzingwane Dam je približne 80 miliónov kubických metrov.

5. Aký je stav ochrany životného prostredia okolo Umzingwane Dam?

- Okolie je chránené prírodnou rezerváciou. Je tu množstvo rastlín a zvierat, ktoré sú chránené pred človekom.

6. Aká je históriu Umzingwane Dam?

- Umzingwane Dam bola postavená v 60. rokoch 20. storočia ako súčasť rozvoja poľnohospodárstva a zavlažovania. Jej stavba trvala tri roky.

7. Aké sú najlepšie aktivity, ktoré môžete robiť na Umzingwane Dam?

- Najlepšie aktivity na Umzingwane Dam zahŕňajú pikniky, rybolov, vodné športy, ako je napríklad kajak a loďka, turistiku a pozorovanie vtákov.

8. Aké sú pravidlá Umzingwane Dam?

- Vstup je povolený len po zaplatení poplatku. Je zakázané kempovať, loviť, zaradiť sa k vodným športom alebo akékoľvek iné aktivity, ktoré by mohli ohroziť zdroj vody.

9. Aká je najvhodnejšia doba na návštevu Umzingwane Dam?

- Najlepšie obdobie na návštevu Umzingwane Dam je od mája do septembra, keď je suché obdobie a voda je krištáľovo čistá.

10. Aké sú odporúčania pre turistov, ktorí sa chystajú na Umzingwane Dam?

- Odporúča sa, aby turisti mali so sebou dostatok vody a ochranných prostriedkov proti slnečnému žiareniu, aby pri prístupe k vode boli opatrní a aby si vychutnali krásu prírody.


Ubytovanie Zimbabwe Umzingwane Dam


Ubytovanie Zimbabwe - Umzingwane Dam

Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok v rámci vašej návštevy Zimbabwe, nemali by ste vynechať nádherné ubytovacie možnosti pri Umzingwane Dam. Toto jedinečné miesto ponúka krásne scenérie a skvelé ubytovanie, ktoré vám umožní prežiť dovolenku, o ktorej ste vždy snívali.

Situovaný v obci Gwanda, Umzingwane Dam je veľká priehrada, ktorá poskytuje nekonečné zábavné a rekreačné možnosti. Okrem toho je to aj miesto, kde nájdete niektoré z najluxusnejších ubytovacích zariadení v Zimbabwe.

Najpopulárnejšou možnosťou ubytovania je súkromná víkendová chatka. Môžete si vybrať medzi rôznymi veľkými a dobre vybavenými chatkami, ktoré sa nachádzajú v tesnej blízkosti jazera. Tieto chatky sú vkusne zariadené a poskytujú vám všetko potrebné pohodlie. Vychutnávajte si nádherný výhľad na jazero zo svojho balkóna a s tým si užívajte občerstvenie či raňajky. Súkromie chatky vám tiež umožňuje relaxovať a odpočívať v kľude a pohode.

Pre tých, ktorí si radi užívajú zábavu a dobrodružstvo, je k dispozícii táborové miesto. Toto miesto je srdcom aktivity. Výhľad na jazero zo stanov vytvára dokonalú kulisu pre skvelé západy slnka a večerné kempovanie. Stanovanie pri Umzingwane Dam vám umožňuje nielen spoznať nádhernú prírodu, ale aj sa zapojiť do rôznych aktivít, ako je rybolov, vodné športy a turistika. Môžete si prenajať aj loď a neskutočné výhody jazera skúmať z vodnej hladiny.

Okrem toho, v blízkosti Umzingwane Dam sa nachádza aj malebný hotel, ktorý ponúka luxusné ubytovanie a moderné vybavenie. Hotel je ideálny pre tých, ktorí hľadajú kombináciu komfortu a prepychu. Sú tu elegantné izby, kde sa môžete oddýchnuť a relaxovať po dni strávenom objavovaním krásy okolia. Hotelová reštaurácia vám ponúka širokú škálu miestnych a medzinárodných jedál, ktoré vám zaručene rozšíria chuťové poháriky.

Pri Umzingwane Dam nehľadajte iba ubytovanie, ale aj skvelú príležitosť pre aktívny odpočinok a zábavu. Ba dokonca aj pre tých, ktorí túžia po pokojnom a tichom programe, poskytuje toto úžasné miesto ideálny odrezok od rušného sveta a ponúka vám možnosť stráviť chvíle v nekonečnej harmónii s prírodou.

Ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku, nezabudnite zvoliť Umzingwane Dam v Zimbabwe ako svoje ubytovanie. Toto miesto vám poskytne úžasné zážitky a nezabudnuteľné spomienky, ktoré si určite budete pamätať dlho po vašej ceste. Navštívte Umzingwane Dam a objavte skrytú krásu Zimbabwe na vlastnú päsť.


Letenka Zimbabwe Umzingwane Dam


Zimbabwe is a place that is full of natural wonders that can leave even the most seasoned travellers in awe. And if you’re looking for a scenic destination that is off the beaten path, you’ll find that the Umzingwane Dam in Matebeleland South Province is a remarkable place to explore.

The Umzingwane Dam is located in the western part of Zimbabwe and provides an essential source of water to the local communities. The dam is surrounded by the breathtaking Matobo Hills, which adds to its natural beauty. This dam is a popular spot for birdwatchers, anglers and nature lovers, but the dam doesn’t attract as many tourists compared to other popular destinations in Zimbabwe, which makes it the perfect place for those seeking quiet and solitude.

Getting to the Umzingwane Dam is easy and affordable. The best way to get there is by plane, as the major airports in Zimbabwe are convenient gateways for international travellers. Some of the airlines that fly to the country include Ethiopian Airlines, British Airways, and South African Airways. Flights from major cities such as London, Istanbul, and New York are also available.

Once you have arrived in Zimbabwe, you can use domestic airlines to get to your destination. Fastjet and Air Zimbabwe are domestic airlines that operate scheduled flights to destinations like Bulawayo, which is the closest city to the Umzingwane Dam. From Bulawayo, you could hire a car or take a taxi to the dam's location, which is about 17 km south-east of the city.

If you’re looking for things to do in the Umzingwane Dam area, you can go fishing, bird-watching or take a walk along the scenic trails that surround the dam. There is also a game reserve in the area where visitors can spot some of Zimbabwe’s wildlife species, including rhinos, buffalos and zebras. Visitors can also visit Matobo National Park to explore some of the country’s ancient rock paintings.

In conclusion, if you want an affordable and scenic destination to explore in Zimbabwe, the Umzingwane Dam is an excellent choice. It is convenient to get to and offers an opportunity to escape from the busyness of popular tourist spots in the country. So pack up your bags and book your tickets to Zimbabwe now, for a memorable and tranquil wildlife experience.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky