Letenka Francúzsko Marseille


Francúzsko je krajina, ktorú mnoho ľudí považuje za jedno z najkrajších miest na svete. S bohatou históriou, umeleckým dedičstvom a svetoznámou kuchyňou je to miesto, ktoré stojí za návštevu. A jedným z najobľúbenejších mestských cieľov v tejto krajine je nepochybne Marseille.

Marseille, nachádzajúce sa na juhu Francúzska, je druhé najväčšie mesto v krajine a ponúka nádherné prírodné scenérie, okúzľujúce pláže a bohaté kultúrne dedičstvo. Ako vstupná brána do Provensálska je Marseille ideálnym miestom pre všetkých, ktorí si chcú vychutnať krásy juhu krajiny.

Ak plánujete cestu do Marseille, najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je samozrejme lietadlom. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Marseille z rôznych destinácií po celom svete.

Niektoré z najpopulárnejších ciest sú napríklad let z Paríža, Londýna, Frankfurtu, Ríma a Barcelony. Čas letu z týchto miest je pomerne krátky, čo znamená, že môžete rýchlo a pohodlne dosiahnuť svoj cieľ.

Po prílete do Marseille vás privíta krása tohto mesta. Marseille je známe svojimi nádhernými plážami, ako napríklad slávna pláž Prado alebo pláž Les Catalans, kde si môžete vychutnávať slnečný žiariť a osviežujúce vody Stredozemného mora.

Okrem pláží tu nájdete aj veľa historických pamiatok a umeleckých diel. Najznámejšou pamiatkou je Bazilika Notre Dame de la Garde, ktorá sa nachádza na vrchole kopca a ponúka úchvatné výhľady na mesto a okolitú prírodu. Ďalšie zaujímavé miesta zahŕňajú starý prístav, katedrálu Sainte-Marie-Majeure a múzeum MuCEM, ktoré je považované za jedno z najprestížnejších múzeí v južnom Francúzsku.

Marseille je tiež známe svojou skvelou gastronómiou. Nezabudnite si vychutnať klasické marseillské jedlá, ako je bouillabaisse (tradičná rybacia polievka) alebo pastis (tradičný alkoholický nápoj). Mesto je tiež plné skvelých reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať lahodné jedlá a pitie.

Keďže Marseille leží v blízkosti mnohých ďalších krasových miest a regiónov, pri ceste do tohto mesta sa nezabudnite vybrať na výlety do okolia. Môžete navštíviť malebné dedinky v Provensálsku, ako napríklad Aix-en-Provence alebo Cassis, ktorý je známy svojimi úchvatnými útesmi a krásnymi plážami.

Vzhľadom na všetky tieto skvelé možnosti, ktoré Marseille ponúka, je toto miesto ideálnym cieľom pre všetkých, ktorí hľadajú kombináciu prírody, kultúry a dobrodružstva. Bez ohľadu na to, či ste milovníkmi pláží, histórie, umenia alebo jedla, Marseille vám určite poskytne všetky tieto zážitky.

Preto neváhajte a vyhľadajte si letenku do Marseille, aby ste mohli zažiť všetky pôvaby tohto úžasného mesta. Nezabudnite si vziať fotoaparát a príďte objaviť krásy južného Francúzska!


Ubytovanie Francúzsko Marseille


Marseille, mesto v južnom Francúzsku ležiace pri Stredomorí, je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Ak plánujete navštíviť toto krásne mesto, jednou z dôležitých vecí, na ktoré by ste sa mali zamerať, je nájsť si vhodné ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z možností, ktoré sú v Marseille k dispozícii.

1. Hotel

Ako je to v iných mestách, aj v Marseille je možné nájsť množstvo hotelov, ktoré ponúkajú rôzne druhy služieb. Od luxusných hotelov po budgetové možnosti, v Marseille si určite nájdete niečo pre seba. Niektoré z najznámejších hotelov v Marseille sú InterContinental Marseille - Hôtel Dieu, Sofitel Marseille Vieux-Port a New Hotel Vieux-Port.

2. Apartmány

Ak hľadáte ubytovanie s viac miesta a súkromím, najlepšou voľbou by mohli byť apartmány. V Marseille je množstvo apartmánov dostupných pre krátkodobé a dlhodobé pobyty. Môžete si vybrať z rôznych veľkostí a cien. Penziony a hostely sú tiež populárnou možnosťou pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie na rozpočet.

3. Campingo

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú sa priblížiť k prírode, táto možnosť by mohla byť ideálna. V Marseille a jeho okolí nájdete množstvo kempov, kde si môžete zaparkovať svoj karavan alebo stan. Zvyčajne sú k dispozícii aj sociálne zariadenia a ďalšie vybavenie.

4. Apartmány na prenájom

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré je len pre vás, ale nechcete sa zaviazať k hotelu, existuje stále nová možnosť. V posledných rokoch sa objavil nový trend v cestovnom ruchu - apartmány na prenájom. Táto možnosť vám umožní nájsť si vlastný priestor, kde si môžete užiť pohodlie a súkromie, bez toho, aby ste museli byť naviazaní na hotelovú izbu. Toto je ideálne pre tých, ktorí chcú mať veľa súkromia a kontrolu nad tým, ako trávia svoj čas.

V Marseille nájdete množstvo rôznych foriem ubytovania, ktoré vám môžu vyhovovať. Preto si pred cestou dobre rozmyslite, čo hľadáte a vyberte si to, čo vám bude najlepšie vyhovovať. V každom prípade, Marseille vám ponúka široký výber a nádherné dovolenkové zážitky, takže sa prepustite a užívajte si to!


Dovolenka Francúzsko Marseille


Ak hľadáte perfektné miesto pre svoju ďalšiu dovolenku, nemusíte hľadať ďaleko. Francúzsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre cestovateľov z celého sveta a Marseille je jedným z významných miest, ktoré si zaslúži vašu pozornosť. Marseille sa nachádza na juhu Francúzska a je známe svojou bohatou históriou, nádhernou prírodou a pestrým kultúrnym životom.

Marseille je najväčším prístavným mestom vo Francúzsku a ponúka množstvo aktivít pre každého cestovateľa. Ak ste milovníkom histórie, nenechajte si ujsť návštevu Vieux Port (Starý Prístav), ktorý je srdcom mesta. Tu môžete pozorovať malebné rybárske lode a vychutnať si čerstvé morské plody a tradičnú miestnu kuchyňu v niektorom z útulných reštaurácií. Prechádzka po starých úzkych uličkách vám priblíži bohatú históriu tohto miesta.

Marseille je tiež známe svojimi nádhernými plážami. Najslávnejšia je bez pochyby Plage des Catalans, ktorá ponúka jemný piesok a kristáľovo čisté more. Môžete sa tu vyhrievať na slnku, kúpať sa alebo si zahrať plážový volejbal. Ak máte radi vodné športy, môžete si zapožičať paddleboard alebo surfovať na vlnách Stredozemného mora. Nezabudnite si zaplávať v slávnom Calanque de Sormiou, ktoré je jednou z najkrajších zátočiek v celej oblasti.

Okrem pláží si tiež môžete vychutnať nádherný výhľad na Marseille z vrchu Notre-Dame de la Garde. Táto nádherná bazilika s bielymi sochami pôsobí veľmi pôsobivo a je jednou z najvýznamnejších pamiatok mesta. Z vrcholu baziliky si môžete vychutnať panoramatický výhľad na celé mesto a jeho okolie.

Po celé leto sa v Marseille koná množstvo podujatí a festivalov. Ak cestujete v júli, nemôžete si nechať ujsť Fête du Panier, ktorá oslavuje kultúru a históriu štvrti Panier. Môžete si vychutnať hudbu, tanec, trh s miestnymi produkty a obdivovať umenie, ktoré tento starý mestský okrsek ponúka.

Marseille je taktiež známe ako útočisko umelcov. Bohatá umelecká scéna ponúka množstvo galérií, múzeí a divadiel. Ak ste umelecky založení, nezabudnite si pozrieť Musée des Civilisations de l'Europe et de la Méditerranée (Museum civilizácií Európy a Stredozemného mora), ktorá vystavuje množstvo exponátov z oblasti histórie, kultúry a umenia.

Marseille je skutočne skvostné miesto na dovolenku. Ponúka bohatú históriu, úchvatnú prírodu a živý kultúrny život. Či už ste milovníkom histórie, pláží alebo umenia, toto mesto vám ponúka príležitosť vychutnať si všetko to, čo je Francúzska jedinečné. Nech už je váš dôvod pre návštevu akýkoľvek, Marseille vám určite nezostane dlho v pamäti ako jeden z najkrajších klenotov južnej Francúzskej Riviéry.


Počasie Francúzsko Marseille


Francúzske mesto Marseille sa nachádza na juhu krajiny a je známe svojou slnečnou a príjemnou stredomorskou klímou. Počasie v Marseille je často ovplyvňované blízkosťou Stredomorského mora, čo prináša teplotne miernu zimu a horúce letá.

V zimnom období, ktoré trvá od decembra do februára, teploty v Marseillu zriedka klesajú pod 10 ° C, s miernym priemerným denným maximom okolo 13-14 ° C. Prší pomerne často, s najvyšším zaznamenaným množstvom zrážok v januári. Aj keď je to najchladnejšie obdobie, Marseille má stále oveľa miľší zimný podnebí ako väčšina ostatných francúzskych miest.

Jarné obdobie, ktoré trvá od marca do mája, je v Marseille veľmi príjemné a slnečné. Teploty sa začínajú zvyšovať a v apríli a máji sa pohybujú okolo 18-22 ° C. Toto je ideálna doba na návštevu mesta a vychutnať si slnečné počasie na jeho plážach alebo navštíviť ikonický Vieux Port (Starý prístav).

Letným obdobím je obdobie od júna do augusta a napriek tomu, že teplota môže dosiahnuť aj 30 ° C, vzduchový prúd od mora vytvára príjemnú avivážnu atmosféru. Toto je obľúbené obdobie pre turistov, ktorí chcú vychutnať teplé more a slnko. V lete však prší len zriedka.

Jesenné obdobie, ktoré sa konačá v novembri, je v Marseille mierne s priemernými teplotami, ktoré sa pohybujú medzi 15-20 ° C. Množstvo zrážok sa zvyšuje a počasie je občas veterné, čo môže prispieť k chladnému dojmu vonkajšieho počasia.

Celkovo vzaté, Marseille má príjemné a miernym počasie počas celého roku. Kľúčom k využitiu všetkých možností, ktoré mesto ponúka, je tak rýchlo sa pozrieť na predpovede počasia a prispôsobiť svoju dovolenku či cestu podľa neho. Nech už je počasie akékoľvek, Marseille sú jedným z najkrajších miest na Strednomorí a určite stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Marseille


Najčastejšie otázky a odpovede o Francúzsku a Marseille môžu zahŕňať nasledovné:

1. Aké je hlavné mesto Francúzska?
Odpoveď: Hlavné mesto Francúzska je Paríž.

2. Kde sa nachádza Marseille?
Odpoveď: Marseille sa nachádza na juhu Francúzska, na francúzskom pobreží Stredozemného mora.

3. Aké je počasie v Marseille?
Odpoveď: Marseille má stredomorské podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Priemerné teploty v lete sa pohybujú okolo 30 °C, zatiaľ čo v zime okolo 10 °C.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Marseille?
Odpoveď: Hlavné atrakcie v Marseille zahŕňajú Vieux Port (Starý prístav), Baziliku Notre-Dame de la Garde, Muzeum európskeho a stredomorského civilizácie (MuCEM) a starú časť mesta Le Panier.

5. Aké je najlepšie spôsob, ako sa dostať do Marseille?
Odpoveď: Marseille má medzinárodné letisko a železničnú stanicu, čo umožňuje prístup z rôznych miest. Rovnako je možné prísť autom alebo autobusom.

6. Čo je typickou miestnou špecialitou Marseille?
Odpoveď: Miestnou špecialitou Marseille je bouillabaisse, tradičná stredomorská rybacia polievka.

7. Aké sú populárne pláže v okolí Marseille?
Odpoveď: Niektoré populárne pláže v okolí Marseille zahŕňajú Pláž Prado, Calanque de Sugiton a Pláž Cassis.

8. Aké sú ďalšie miestne atrakcie v okolí Marseille?
Odpoveď: V okolí Marseille sa nachádza národný park Calanques, ktorý ponúka krásne skalnaté útesy a prírodné pláže. Tiež si mnohí turisti vychutnávajú výlety do okolitých vinární a dediniek v Provensalsku.

9. Ktoré futbalové družstvo má sídlo v Marseille?
Odpoveď: Futbalové družstvo Olympique de Marseille má sídlo v Marseille a hrá v Ligue 1, najvyššej futbalovej súťaži vo Francúzsku.

10. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Marseille?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Marseille je v lete, keď sa teploty vyhrievajú a mesto ožíva festivalmi a vonkajšími aktivitami.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky