Dovolenka Uganda Národný park Lake Mburo


Východná Afrika je domovom neprebernej rady unikátnych zvierat a Národný park Lake Mburo v Ugande nie je výnimkou. Park bol založený v roku 1983 a zaoberá sa ochranou a udržiavaním biologickej rozmanitosti tejto oblasti. Tento národný park je jedným z najmenších v Ugande, rozprestiera sa na ploche len 370 kilometrov štvorcových, ale ponúka neuveriteľné zážitky a krásy.

Národný park Lake Mburo je domovom stovkám druhov zvierat, vrátane veľrýb, hrochov, krokodílov, pakošov, antilop aj opice. To však nie je všetko, čo park ponúka, pretože je tu aj viac ako 300 druhov vtákov, ktoré si môžete vychutnať, ak sa pôjdete pozerať na ranné alebo večerné prehliadky parku. Prehliadky parku robia na aute alebo aj na koňoch. Okrem toho má park 13 jazier, ktoré poskytujú vynikajúce možnosti na rybolov a na pozorovanie vodného života.

Úplne iným zážitkom pre turistu je nemožnosť prejsť parkom kedykoľvek cez deň, pretože park má vlastné pravidlá – návštevníci musia byť v parku medzi 7 a 19 hodinou. To umožňuje zvieratám mať kľud a chrániť ich pred rušením. K dispozícii sú aj turistické trasy, ktoré sú bezpečné a vedú vás priamo k tým najlepším miestam na pozorovanie divokej zveri.

Ubytovanie v parku je k dispozícii v oblasti Rwonyo, kde sa nachádza aj parkovisko, informačné centrum a kempovanie. Kempovanie je určené pre turistov, ktorí sa chcú pripojiť na národné prehliadky a požiť si výhody a skúsenosti s týmito prehliadkami. Ubytovanie vo všetkých jeho formách je však možné iba na základe rezervácie.

Ak chcete zažiť jedinečný zážitok v podobe blízkeho stretu so zvieratami volite túto dovolenku. Národný park Lake Mburo v Ugande je miesto, kde sa môžete dotknúť divokých zvierat a spoznať ich prostredie a zvyky. Môžete sa pozrieť na vonkajší svet s inými očami a získať úplne nové skúsenosti a spomienky. Je to kus sveta, ktorý sa dá ľahko dosiahnuť, ale ponúka neuveriteľné zážitky, ktoré sa vám určite zapíšu do pamäti na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Uganda Národný park Lake Mburo


1. Kde sa nachádza Národný park Lake Mburo v Ugande?
Národný park Lake Mburo sa nachádza vo západnej Ugande, asi 240 km juhozápadne od hlavného mesta Kampala.

2. Ako sa dostanem do Národného parku Lake Mburo?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Národného parku Lake Mburo, je autom, čo trvá približne 3-4 hodiny z Kampaly. Môžete tiež využiť verejné autobusy alebo súkromné taxislužby.

3. Aká je poplatok za vstup do Národného parku Lake Mburo?
Vstupný poplatok pre zahraničných návštevníkov je 40 USD na osobu denne.

4. Ktoré druhy zvierat môžem v Národnom parku Lake Mburo vidieť?
V Národnom parku Lake Mburo môžete vidieť rôzne druhy zvierat vrátane zebier, buvolov, impal, dikdikov, antilop, opíc a rôznych vtákov.

5. Aké aktivity je možné v Národnom parku Lake Mburo robiť?
V Národnom parku Lake Mburo je možné robiť safari na vozidle, jazdu na koni, prechádzky po safari a loviť ryby na jazere Mburo.

6. Kde sa dá ubytovať v Národnom parku Lake Mburo?
V Národnom parku Lake Mburo sa nachádza niekoľko táborov a lodžií, kde si môžete rezervovať ubytovanie. Niektoré z nich sú Mihingo Lodge, Rwakobo Rock Lodge, Lake Mburo Safari Lodge a Eagle's Nest.

7. Je bezpečné navštíviť Národný park Lake Mburo?
Národný park Lake Mburo je považovaný za bezpečné miesto pre turistov. Je však vždy dôležité dodržiavať bezpečnostné pokyny a ostať vysoko obozretný.

8. Existuje možnosť využiť usporiadanie sprievodcu v Národnom parku Lake Mburo?
Áno, je odporúčané mať sprievodcu, ktorý vám poskytne viac informácií o parku a pomôže vám nájsť a identifikovať živočíchy.

9. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Národného parku Lake Mburo?
Najlepším obdobím na návštevu Národného parku Lake Mburo je suché obdobie medzi júlom a októbrom, keď je príroda zelená a zvieratá je ľahšie vidieť. V daždivom období môžu byť cesty záplavy a viditeľnosť obmedzená.

10. Môžem vidieť hrocha alebo leoparda v Národnom parku Lake Mburo?
Národný park Lake Mburo nie je známy pre svoje veľké množstvo hrochov alebo leopardov. Pozorovanie týchto druhov je vzácne, ale je možné.


Počasie Uganda Národný park Lake Mburo


Uganda je krajina, ktorá sa nachádza východne od Veľkých jazier v Afrike. Je známa svojou bohatou biodiverzitou a je domovom mnohých národných parkov, ktoré ponúkajú úžasné divoké zvieraťo. Jeden z týchto parkov je Národný park Lake Mburo, ktorý sa nachádza v južnej časti krajiny. Tento park je obľúbeným cieľom pre turistov i miestnych obyvateľov, ktorí sa tu bavia rôznymi aktivitami ako sú safari, birdwatching a rybolov.

Jednou z dôležitých vecí, ktoré ovplyvňujú túto oblasť, je jej klima. Uganda má tropické podnebie, čo znamená, že počasie je zvyčajne horúce a vlhké. Národný park Lake Mburo však má jedinečnú polohu, ktorá ovplyvňuje jeho mikroklímu.

Park sa nachádza vo výškach okolo 1 200 metrov nad morom, čo mu poskytuje jemnejšie a miernejšie podnebie v porovnaní s ostatnými časťami krajiny. Teploty sa pohybujú od 21 °C do 27 °C počas roka, čo je pomerne príjemné pre väčšinu ľudí.

Podnebie tu je rozdelené do dvoch období - suchého a daždivého. Suché obdobie začína vo februári a končí v auguste a je to najlepší čas na návštevu parku. Počas tohto obdobia sú teploty vyššie a menej pravdepodobné, že by ste sa stretli s veľkými dažďami. Tajomstvom je, že počas tejto doby je tiež najlepšia príležitosť na sledovanie zvierat, pretože ich je možné vidieť na väčších vodných plochách, kde sa zvieratá zhromažďujú, aby si vychutnali vodu.

Na druhej strane daždivé obdobie nastáva od septembra do januára. Počas týchto mesiacov prichádzajú do Ugandy silné dažde, čo robí cesty v parku ťažko prejazdnými a obmedzuje prístup k niektorým oblastiam. Napriek tomu, niektorí návštevníci sa na tomto období tešia, pretože daždivé sezóny prinášajú obrovský nárast vegetácie a zvýšenú aktivitu vtákov. Ak sa rozhodnete navštíviť Národný park Lake Mburo počas tohto obdobia, mali by ste mať na pamäti, že príroda môže byť nevyspytateľná a niektoré aktivity by sa mohli zrušiť v dôsledku počasia.

Celkovo je klima v Národnom parku Lake Mburo príjemné počas celého roka, čo umožňuje návštevníkom vychutnať si jeho krásu a bohatú faunu a flóru. Ak plánujete navštíviť tento park, odporúčame sledovať miestne správy o počasí, aby ste sa mohli prispôsobiť aktuálnym podmienkam a zabezpečiť si nezabudnuteľný zážitok.


Letenka Uganda Národný park Lake Mburo


Uganda je africká krajina bohatá na nádhernú prírodu a zaujímavé miesta, ktoré stojí za návštevu. Jedným z takých miest je Národný park Lake Mburo, ktorý je domovom množstva druhov zvierat a rastlín. Ak plánujete cestu do Ugandy a chcete spoznať jej divokú stránku, neváhajte si zakúpiť letenku práve do tohto národného parku.

Lake Mburo je najmenším zo štyroch národných parkov v Ugande, ale nechajte sa týmto faktom nijak nerozhodiť, pretože jeho rozloha sa rozprestiera na viac ako 370 kilometroch štvorcových. Návštevníci parku majú možnosť ochutnať atmosféru divočiny a zároveň si užívať krásy jazera s rovnakým menom. To je domovom mnohých druhov vtákov, vrátane vzácnych a ohrozených druhov, ako je pelikán malý a bobor miestny.

Po príchode do národného parku vás okrem jazera prekvapí aj rozmanitosť flóry a fauny. V parku sa nachádza približne 350 druhov vtákov, 68 druhov cicavcov a cez 300 druhov motýľov. Prechádzky pešo alebo jazdy na bicykli sú veľmi obľúbenou aktivitou medzi návštevníkmi, ktorí tak majú možnosť spoznať nádherné scenérie a prírodné scenérie parku. Pri prechádzke metropola parku uvidíte mnohé druhy divokých zvierat vrátane antilôp, slonov, žiráf a levov.

Čo však robí tento park takým jedinečným, je skutočnosť, že tu nájdete aj početné zaujímavé historické a kultúrne pamiatky. Mnohé z nich sú spojené s tradičnými miestnymi kmeňmi, ktoré sú významnou súčasťou kultúry Ugandy. Vo vnútri parku môžete sledovať tradičné tanečné predstavenia a výrobu rôznych remesiel, ktoré sú typické pre túto oblasť.

Ak ste milovníkom prírody a dobrodružstva, Národný park Lake Mburo v Ugande je určite miestom, ktoré by ste nemali vynechať. Letenka do Ugandy vám otvorí dvere do tejto nádhernej prírody, kde môžete zažiť všetky krásy savany a stretnúť sa s nezabudnuteľnou divokou zverou. Zároveň budete mať možnosť spoznať bohatú kultúru a históriu krajiny.

Nepremeškajte príležitosť navštíviť tento skvost Ugandy a objaviť jeho jedinečnosť. Získať letenku je jednoduché a po prílete do Ugandy budete svieži a pripravení objaviť všetky krásy Národného parku Lake Mburo. Nech už ste nadšenec pre prírodu, dobrodruh alebo obdivovateľ kultúrn


Ubytovanie Uganda Národný park Lake Mburo


Národný park Lake Mburo je jedným z najkrajších a najviac navštevovaných národných parkov v Ugande. Nachádza sa v západnej časti krajiny a je domovom pestrého zmesi divokej zveri a exotických vtákov. Ubytovanie v tomto parku je rovnako pôsobivé a ponúka jedinečný zážitok turistom.

Národný park Lake Mburo ponúka rôzne možnosti ubytovania, ktoré spĺňajú rôzne potreby turistov. Najpopulárnejšou formou ubytovania je prenájom chatiek alebo stánkov. Tieto chatky a stánky sa nachádzajú v rôznych častiach parku a ponúkajú úžasný pohľad na okolitú prírodu a zvieratá. Sú vybavené základným vybavením, ako sú postele, kúpeľňa a kuchynka. Niektoré chatky majú dokonca terasu alebo balkón, kde si môžete vychutnať pohľad na park a šťavnatý západ slnka.

Pre tých, ktorí si želajú niečo luxusnejšie, je v parku k dispozícii aj niekoľko luxusných lodží. Tieto lodže sú elegantné a moderné, pričom sú zasadené do nádhernej prírody parku. Sú vybavené súkromnými balkónmi alebo terasami, kde si môžete vychutnať raňajky alebo večeru so spektakulárnym výhľadom. Medzi vybavenie patrí aj bazén, bar a reštaurácia, kde si môžete vychutnať miestne špeciality a gurmánske jedlá.

Jedným z najlepších spôsobov, ako zažiť národný park Lake Mburo, je však ubytovať sa priamo v kempe. Tieto kempy ponúkajú autentický africký zážitok, pričom sú rozmiestnené v blízkosti jazera a zvieracieho kráľovstva parku. Turisti si môžu postaviť stan a vychutnať si jedinečnú atmosféru táborového života. Kempy ponúkajú zážitky, ako sú nočné prehliadky, rybolov, jazdy na koni a výlety na lodičkách po jazere. Kempy sú vybavené sprchami, toaletami a spoločenskými miestnosťami, v ktorých sa turisti môžu stretnúť a zdieľať svoje dojmy zo svojich dobrodružstiev v parku.

Okrem toho je k dispozícii aj tábor pre karavany, kde môžu turisti prísť so svojím karavanom alebo obytným vozom a stráviť niekoľko dní v prírode. Kemp pre karavany ponúka všetky potrebné zariadenia, ako sú elektromagnetické prípojky, vody aj toxickodoplneni, aby ste sa cítili pohodlne a pohodlne.

Ubytovanie v národnom parku Lake Mburo je skutočným zážitkom. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre chatky, luxusné lodže, kempy alebo kemp pre karavany, budete mať jedinečnú príležitosť spojiť sa s prírodou a zažiť jedinečné divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Ak hľadáte jedinečnú dovolenku v Ugande, Národný park Lake Mburo je ideálnou destináciou pre vás.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky