Letenka Írsko Ring of Kerry


Írsko je známe svojou úchvatnou prírodou a scenériou, ktorá sa prelína cez celý ostrov. Jedným z najkrajších miest na celej trase je Ring of Kerry, ktorý ponúka pohľad na krásne scenérie, malebné dedinky a históriu. Ak hľadáte dobrodružstvo, je toto miesto na vašej zozname navštívených destinácií.

Ak chcete zažiť Ring of Kerry, najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je letenka do Írska. Írske letiská, ako napríklad Dublin alebo Shannon, sú dobre prepojené so zvyškom sveta, čo uľahčuje príchod do tejto čarovnej krajiny. Po prílete môžete vziať v prenájme auto a vyraziť na prieskum kruhového okruhu Rímu.

Počas cesty cez Ring of Kerry budete mať možnosť obdivovať úchvatné scenérie. Od rozprávkových hôr po dobrodružné pobrežné čiary, každý úsek trasy vás dostane do inej scény. Nádherné zelené lúky, ktoré sa pretínajú cez kopce a údolia, vás prenesú do iného sveta. Môžete očakávať, že budete prechádzať po malých štrkkových cestách s možnosťou zastavovania na vyhliadky, aby ste si mohli užiť panoramatické výhľady.

Počas vašej cesty Ring of Kerry si tiež všimnete niekoľko malebných dediniek a mestských oblastí. Tu sa môžete zastaviť a ochutnať tradičné írske jedlá alebo si vychutnať pohár čerstvého Guinnessu v miestnej hospode. Írsko je známe svojou pohostinnosťou a v dedinkách na Ring of Kerry to nebudete mať na ďaleko. Miestni ľudia sú milí a radi vám pomôžu smerovať alebo odporučiť najlepšie miesta na obdivovanie krajiny.

Okrem nádherných scenérií a príjemných dediniek vás Ring of Kerry taktiež zavedie do histórie a kultúry Írska. Môžete sa obrátiť do múzeí, kostolov a historických pamiatok a objaviť bohaté dedičstvo krajiny. Budete mať možnosť vidieť staroveké kamenné krúže, ako aj stredoveké zámky a ich záhrady.

Ak máte radi dobrodružstvo a prírodu, cesta cez Ring of Kerry je pre vás nevyhnutnou zastávkou. Letenka do Írska vám otvorí dvere do tohto úchvatného miesta, kde sa budete môcť ponořiť do pôvabu írskeho vidieka. Choďte na túru, prejazdite sa na bicykli alebo si jednoducho užite panoramatické výhľady z cesty.

Prečo čakať? Kúpte si letenku do Írska a vyraďte na cestu Ring of Kerry ešte dnes! Toto miesto vás určite nezklame a budete mať nezabudnuteľný zážitok z nádhery, pohostinnosti a histórie Írska.


Dovolenka Írsko Ring of Kerry


Dovolenka na Írsku môže byť nezabudnuteľným zážitkom pre každého milovníka prírody a histórie. Jedným z najkrajších miest na Írsku je Ring of Kerry, ktorý ponúka dokonalú kombináciu krásnej scenérie a histórie.

Ring of Kerry je cesta dlhá okolo 179 kilometrov, ktorá prechádza okolo zálivu Iveragh na juhu Írska. Táto cesta ponúka úžasné výhľady na zelené kopce, malebné dedinky, rozsiahle pláže a hory. Jednou z najkrajších častí Ring of Kerry je vrchol Muckross, ktorý ponúka pohľad na jazerá a okolitú krajinu.

Hlavné mesto Kerry, Tralee, je miesto, kde si môžete prenajať auto alebo bicykle a vydať sa na cestu. Na Ring of Kerry nájdete množstvo dediniek, kde môžete vyskúšať miestnu kuchyňu a navštíviť historické pamiatky ako hrad Ross, Zlatá pláž Inch Beach alebo ruiny kláštora Muckross.

Cestou Ring of Kerry sa tiež môžete zastaviť na čarovnom mieste zvanom Skellig Michael, ktoré je na zozname svetového dedičstva UNESCO. Toto miesto je ostrov so skalnatým pobrežím a kláštorom z 6. storočia, ktoré je fantasticky zachovaný. Ostrov nie je pre turistov prístupný celý rok, ale ak máte šťastie a budete tam v sezóne, určite neváhajte.

Dovolenka na Ring of Kerry je nezabudnuteľným zážitkom a ponúka množstvo možností na objavovanie a spoznávanie historickej a krásnej krajiny Írska. Ak hľadáte dovolenku plnú dobrodružstva a zážitkov, Ring of Kerry je miesto, kde to nájdete.


Ubytovanie Írsko Ring of Kerry


Írsko je známe svojou nádherou prírody a malebnými krajinami. Jedným z najpopulárnejších turistických miest v Írsku je Ring of Kerry. Táto známa okružná cesta je jedným z najkrajších miest na svete a ponúka pohľad na úchvatné scenérie, tradičnú írsku kultúru a úžasné ubytovacie možnosti.

Ring of Kerry je trasa dlhá približne 180 kilometrov, ktorá obchádza Iveragh poloostrov na juhu Írska. Cesta vedie cez malebné dedinky, útesy, zelené kopce a pokojné pláže, čo ju robí ideálnym miestom pre milovníkov prírody a dobrodružných duchov.

Ak hľadáte ubytovanie počas pobytu na Ring of Kerry, máte na výber z rôznych možností. Mnoho turistických dediniek a miest v okolí ponúka rôzne hotely, penzióny, bed and breakfasts a samoty.

Jedným z najpopulárnejších miest na ubytovanie je mesto Killarney, ktoré sa nachádza na začiatku Ring of Kerry. Toto turistické mesto ponúka širokú škálu ubytovacích zariadení pre každý rozpočet. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi so všetkými modernými vybaveniami a službami alebo si vybrať z priestorných penziónov, kde sa môžete cítiť ako doma.

Ak preferujete pokojnejšie miesto, môžete navštíviť niektoré z menších dediniek v okolí. Dedinka Kenmare je jednou z najobľúbenejších možností, ktorá ponúka útulné penzióny a bed and breakfasts s familiárnou atmosférou. Táto dedinka je tiež známa svojím bohatým kultúrnym životom a miestnymi jarmokmi.

Inou možnosťou je ubytovanie na samote alebo na farme. Mnoho miestnych obyvateľov ponúka ubytovanie vo svojich domovoch alebo špeciálnych ubytovacích zariadeniach priamo v prírode. Tieto možnosti vám umožnia bližšie spoznať autentickú írsku kultúru a život na vidieku.

Nezáleží na tom, akú formu ubytovania si vyberiete, určite sa nebudete nudiť na Ring of Kerry. Okrem nádherných úhľadov máte možnosť navštíviť historické pamiatky, rozprávkové zámky, tradičné trhy a vychutnať si írske tradície, ako je hudba a tanec.

Ak plánujete navštíviť Írsko a trasa Ring of Kerry je súčasťou vášho itinerára, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie vopred. Vyberte si možnosť, ktorá najlepšie zodpovedá vašim potrebám a očakávaniam. Nech už sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie v meste alebo autentické ubytovanie na vidieku, určite si užijete pobyt na jednom z najkrajších miest v Írsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Ring of Kerry


1. Čo je Ring of Kerry?
Ring of Kerry je panoramatická cesta, ktorá okružuje západné pobrežie Írska a ponúka neuveriteľné výhľady na úchvatnú prírodu, típické írske dedinky a históriu regiónu.

2. Aké je ideálne obdobie na návštevu Ring of Kerry?
Najlepšie obdobie na návštevu Ring of Kerry je od jari do jesene, keď je počasie teplejšie a príroda je v plnom rozkvete. Avšak, cesta je dostupná aj počas zimy, ak sa chcete pokochať krásou zasnežených kopcov.

3. Ako dlho trvá prejsť celý okruh Ring of Kerry?
Celý okruh Ring of Kerry trvá približne 3 až 4 hodiny, ale vzhľadom na množstvo zastávok na vyhliadkových miestach, prirodzených pamiatkach a dedinkách, odporúčame zaplánovať si na túto cestu celý deň.

4. Ako sa dostanem na Ring of Kerry?
Ring of Kerry je dostupný autom, autobusom, či dokonca na bicykli. Najčastejšie sa autá prenajímajú v meste Killarney, ktoré je základňou pre túto jazdu.

5. Aké sú najkrajšie vyhliadkové body na Ring of Kerry?
Medzi najkrajšie vyhliadkové body na Ring of Kerry patria Ladies View, Skellig Ring, Kerry Cliffs, Moll's Gap a Torc Waterfall. Tieto miesta ponúkajú pôsobivé scenérie a fotografické príležitosti.

6. Aké sú možnosti pre ubytovanie na Ring of Kerry?
V okolí Ring of Kerry je množstvo možností pre ubytovanie, vrátane hotelov, bed and breakfast, penziónov a kempingov. Najpopulárnejšie oblasti na ubytovanie sú Killarney, Kenmare a Sneem.

7. Ako sa môžem stravovať počas cesty Ring of Kerry?
Na Ring of Kerry sa nachádzajú mnohé reštaurácie, kaviarne a trhy, kde si môžete vychutnať tradičné írske jedlá a nápoje. Odporúčame vyskúšať miestne špeciality, ako je írske Guinness pivo, moruškové marmelády a kysnuté ražeň.

8. Je možné vycestovať na Ring of Kerry aj s organizovanou prehliadkou?
Áno, niektoré cestovné agentúry ponúkajú organizované prehliadky Ring of Kerry so skúsenými miestnymi sprievodcami, čo môže byť výhodou pre tých, ktorí si nechcú prenajímať auto alebo sa chcú dozvedieť viac o histórii a kultúre regiónu.

9. Aké ďalšie atrakcie a aktivity sa nachádzajú v okolí Ring of Kerry?
Okolitá oblasť Ring of Kerry ponúka mnoho ďalších atrakcií a aktivít, ako sú návšteva ostrova Skellig Michael, jazda na koni, rybolov, turistika po killarneyských národných parkoch, výlety na pláže a kajakársky výlet po rieke.


Počasie Írsko Ring of Kerry


Úchvatné Írsko a jeho ďalšie kamenné možnosti aj čaro spôsobili, že sa krajina stala jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Írsko je známe svojimi úchvatnými zelenými lúkami, drsnými pobrežiami a nádherným divokým počasím, ktoré mu dodáva úplne jedinečnú atmosféru.

Jedným z najkrajších miest na Írsku je Ring of Kerry. Tento 179-kilometrový okruh v okrese Kerry je známy svojou nádhernou scenériou a plynoucimi divokými horami, prírodnými parkami a tajomnými zálivmi. Je to skutočná oáza pre milovníkov prírody a dobrodruhov.

Avšak, keďže sme spomenuli počasie, je dôležité zdôrazniť, že Ring of Kerry je tiež známy pre svoje výnimočné a často meniace sa počasie. Je to jedna z charakteristík tejto časti Írska, ktorá je známa ako neustále daždivá a veterná.

Ring of Kerry ma toho veľa ponúknuť v každom ročnom období. V lete môžete zažiť miernu a vlhkú klímu s teplotami dosahujúcimi približne 20°C. Môžete sa tešiť na krásne slnečné dni a skutočne zářivú zelenú krajinu. Je to naozaj čarovný čas na objavovanie krás Ring of Kerry.

Avšak počasie na Ring of Kerry môže byť aj nepredvídateľné a veľmi rýchle sa meniť. Okrem slnečných a teplých dní sa tu často môžete stretnúť aj so silným vetrom a dažďom. Preto je dôležité byť pripravený na každú situáciu a mať so sebou vhodné oblečenie a obuv v prípade, že je potrebné sa chrániť pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Podobne ako v lete, aj počas jesene je Ring of Kerry opantávajúci svojou farebnosťou. Fairytale-like žlté a oranžové sfarbené stromy dotvárajú zarisovaný krajinu s výhľadom na Atlantický oceán a hory. Avšak jesenné počasie na Ring of Kerry je známe svojou vlhkosťou a častými dažďami. Teploty sú tiež nižšie, pohybujú sa medzi 10 a 15 °C.

Zima v Ring of Kerry prináša chladné teploty a výskyt snehu v horách je bežný. Zimné mesiace sú studené a vlhké, s teplotami približne okolo 5 °C. Ak ste prívržencami zimných športov, môžete si vychutnať čarovné výhliadky na zasnežené hory a súčasne sa kochať pohľadom na zálivy iným spôsobom ako v lete.

Jar na Ring of Kerry je časom prebudzujúcej sa prírody, keď sa lúky zapĺňajú kvetmi a zasnežené vrcholy sa čiastočne roztopia. Teploty sa pohybujú medzi 8 a 12 ° C a dážď je stále bežný.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ring of Kerry, bez ohľadu na ročné obdobie, pamätajte, že počasie tu bude pravdepodobne nepredvídateľné. Buďte preto pripravení na všetky druhy poveternostných podmienok. Írske počasie je súčasťou túry po Ring of Kerry a s nekonečnou krásou krajiny si budete pamätať nielen extrémne podnebie, ale aj úžasné výhľady, ktoré si toto miesto ponúka.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky