Dovolenka Holandsko Kinderdijk


Kinderdijk je malé mestečko nachádzajúce sa v južnej časti Holandska, známe najmä pre svoje veterné mlyny, ktoré sú zahrnuté v zozname UNESCO ako svetové dedičstvo. Okrem návštevy mlynov ponúka Kinderdijk aj mnoho ďalších zaujímavých možností na strávenie dovolenky.

Ako sa tam dostať?

Kinderdijk je vzdialený asi 30 kilometrov juhozápadne od Roterdamu. Najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je použitie verejnej dopravy, pretože parkovanie v mestečku je obmedzené. Z Rotterdamu môžete použiť autobusovú linku alebo vziať vlak do susedného mesta Alblasserdam a potom prejsť pešo alebo najať bicykel.

Čo tam robiť?

Hlavnou atrakciou v Kinderdijk sú veterné mlyny, ktoré boli postavené v 18. a 19. storočí na odvodňovanie pôdy v poldroch - oblastiach pod úrovňou mora. Mlyny sú umiestnené v nádhernom prostredí, kde sa stretávajú rieky Lek a Noord, a ponúkajú vynikajúce možnosti pre fotografov a turistov. Niektoré z mlynov sú dostupné pre návštevníkov, ktorí sa môžu prejsť okolo a dovnútra a získať podrobnejšie informácie o histórii a fungovaní týchto zariadení.

Okrem mlynov ponúka Kinderdijk aj mnoho ďalších aktivít a zaujímavostí. Môžete sa prenajať bicykle a prešliapať sa po cyklocestách, navštíviť múzeum situované v starom čajovom dome, alebo sa vydajte na loď a preplávajte sa kanálmi, ktoré spájajú mlyny.

Kam ísť na občerstvenie?

V Kinderdijk a v susednom Alblasserdame sú k dispozícii rôzne možnosti na občerstvenie. Ak hľadáte klasické holandské jedlo, môžete sa rozhodnúť pre kroketten, bitterballen alebo prívarok z hrášku. Okrem toho sú v regióne k dispozícii rôzne reštaurácie a cukrárne, kde si môžete vychutnať miestne špeciality.

Kde sa ubytovať?

Ak chcete zostať v blízkosti Kinderdijk, môžete si vybrať z rôznych možností ubytovania v susednom mestečku Alblasserdam alebo v oblasti Rotterdamu. Odrodou možnosti je bytové ubytovanie v krásnom domčeku v Holandsku.

Zhrnutie

Dovolenka v Kinderdijke sa určite oplatí. Okrem návštevy nádherných veterných mlynov môžete prechádzať po krásnej prírode, prenajať si bicykle a objavovať miestne cyklotrasy, alebo sa vybrať na zaujímavé výlety loďou. Kinderdijk je nádhernou destináciou na meditačnú dovolenku, kde sa budete môcť zrelaxovať a oddýchnuť si od zhonu veľkomesta.


Ubytovanie Holandsko Kinderdijk


Holandské mestečko Kinderdijk patrí medzi najkrajšie a najzaujímavejšie miesta na svete, ktoré by si mal každý turista, milovník histórie a architektúry, určite navštíviť. Kinderdijk je známe svojimi historickými veternými mlyny, ktoré sú dokonale zachované a dodnes sa v nich vyrábajú až do dnešného dňa.

Navštíviť Kinderdijk je, akoby sa človek preniesol do minulosti. Toto miesto je jedným z najstarších v Holandsku a jeho mestské osídlenie sa datuje až do 15. storočia. Základ mestečka tvorili rybárske dedinky, ktoré sa nachádzali v pobrežnej oblasti. Aby sa zabránilo záplavám, rybári začali stavať veterné mlyny, ktoré boli schopné čerpajú vodu zo záplavových oblastí.

Dnešný Kinderdijk tvoria 19 historických veterných mlynov, z ktorých niektoré sú otvorené pre verejnosť. Tie sú naozaj skvelým pohľadom a návštevníci majú možnosť preskúmať ich vnútro a dozvedieť sa o histórii a fungovaní mlynov. Tieto mlyny sú skvelým príkladom tradičného holandského inžinierstva a ich dokonalá funkčnosť udivuje dodnes.

Mlynári v Kinderdijk pracovali tvrdo na udržanie a udržanie mlynskej kultúry živej. Niektorí z nich stále bývajú v týchto mlynoch a starajú sa o ich údržbu a funkčnosť. Vďaka ich úsiliu a starostlivosti o takéto dedičstvo je možné zachovať históriu a tradície Kinderdijk pre budúce generácie.

Okrem veterných mlynov je v Kinderdijk aj mnoho iných turisticky atraktívnych miest. Prechádzajte okolo kanálov a cestujte loďou po rieke Lek, ktorá prechádza mestečkom. Ponúka to skvelý pohľad na mlyny, ako ste ich ešte nikdy nevideli. Prechádzka po nábrehu kanálu je tiež zážitkom, stretnete dedinskú atmosféru, holandské tradície a kultúru.

Ak sa rozhodnete zotrvať v Kinderdijk na dlhší čas, máte veľa možností na ubytovanie. Okolie ponúka rôzne hotely, penzióny a ubytovacie zariadenia, ktoré sú zamerané na všetky typy turistov a cestovateľov.

Ak túžite po jedinečnom a historickom zážitku, navštívte Kinderdijk v Holandsku. Mestečko vás prenesie do minulosti a ponúkne nezabudnuteľné zážitky s historickými veternými mlynmi a krásnou prírodou.


Letenka Holandsko Kinderdijk


Nádherné Holandsko je známe svojimi rozsiahlymi poliami tulipánov, veternými mlyny a malebnými kanálmi. Jedným z najvýznamnejších miest na návštevu v krajine je Kinderdijk, ktorý je zapsaný na zozname svetového dedičstva UNESCO vďaka svojim tradičným veterným mlynom.

Ak plánujete návštevu tohto typického holandského miesta, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je využitie leteckých liniek, ktoré smerujú do blízkych letísk.

Ak sa rozhodnete priletieť do Holandska, letisko Amsterdam Schiphol bude vaša najlepšia voľba. Toto letisko je najväčším a najrušnejším v Holandsku a ponúka množstvo možností pre medzinárodný cestovný ruch. Z letiska Schiphol je do Kinderdijk asi hodinová cesta autom alebo verejnou dopravou.

Po prílete do Amsterodamu môžete najať auto a dostať sa na miesto, alebo sa môžete rozhodnúť pre rýchly a efektívny spôsob cestovania vlakom. Z letiska Schiphol sa môžete prepraviť priamym vlakom do blízkeho mestečka Rotterdam, ktoré je známe svojimi modernými stavbami.

Z Rotterdamu môžete pokračovať v ceste vlakom alebo autobusom na koncovú stanicu v Alblasserdame. Z Alblasserdamu je to už len krátka cesta trajektom na miesto, kde sa nachádzajú veterné mlyny Kinderdijk. Trajekty prevádzkujú pravidelné spoje v teplej časti roku a sú súčasťou zážitku z návštevy Kinderdijk.

Po príchode do Kinderdijk nebudete sklamaní. Svojou architektúrou z 18. storočia a svojim jedinečným prostredím predstavuje toto miesto skutočný poklad. Veterné mlyny, z ktorých je najviac známy mlyn Nederwaard, vytvárajú fascinujúci pohľad na krajinu okolo kanálov. Je možné navštíviť mlyny zvnútra a pohľad zo vrchu poskytuje jedinečný a úchvatný výhľad na okolie.

Okrem mlynov tu nájdete aj múzeum, ktoré podrobne vysvetľuje históriu Kinderdijk a mlyny samotné. Môžete sa dozvedieť o technológii za ich chodom a ako sa miestni obyvatelia starajú o tieto historické pamiatky.

Pre obdivovateľov prírody je toto miesto doslova rajom. Počas návštevy môžete vidieť rastliny a zvieratá, ktoré sú charakteristické pre holandské prostredie.

Ak máte radi turistiku či cyklistiku, Kinderdijk bude pre vás ideálnym destináciou. Sú tu k dispozícii prekrásne cyklotrasy a chodníky, ktoré vám umožnia objaviť nie len veterné mlyny, ale aj okolitú prírodu.

Návšteva veterných mlynov v Kinderdijk je jedinečným zážitkom, ktorý nebudete chcieť premeškať počas vašej návštevy Holandska. Naplánujte svoju cestu a využite letenku do najbližšieho letiska, aby ste získali najlepší zážitok z tohto tradičného holandského miesta.


Počasie Holandsko Kinderdijk


Kinderdijk, jeden z najznámejších a najkrajších turistických miest v Holandsku, je považovaný za ikonu krajiny krajín. Jeho nádherné veterné mlyny a jedinečná vodohospodárska sieť sú na zozname svetového dedičstva UNESCO od roku 1997.

Ale čo je zaujímavé, a často nevychádza na povrch, je počasie Kinderdijk. Toto malebné miesto na južnej časti Holandska má typicky morské podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Ale niekedy, kvôli svojej unikátnej polohe a terénu, môže mať Kinderdijk aj trochu neobvyklé počasie.

V zime môže Kinderdijk byť dosť chladné a občas počasie zmrazí kanály a zamrazne veterné mlyny. Teploty sa pohybujú okolo bodu mrazu a občas prichádzajú snežné prehánky. Okrem toho sa Kinderdijk nachádza na nížine, takže môže byť náchylný na záplavy po silných dažďoch alebo odtečenie vody z rieky. Avšak tieto podmienky prispievajú k neopakovateľnej kráse miesta a vytvárajú pôsobivé scenérie.

Letá v Kinderdijku sú príjemné, prevažne vlhké a teplé s teplotami dosahujúcimi priemerné hodnoty od 20-25°C. Obloha je často pokrytá oblačnosťou, ale slnečné dni sú bežné a obyvatelia i turisti využívajú príležitosť na prechádzky, jazdu na bicykloch a vodné aktivity.

Jesenné a jarou sú pre Kinderdijk najnepredvídateľnejšie ročné obdobia. Prichádzajú tu časté dažde a búrky, ktoré môžu vytvárať zaujímavé výhľady. Dúhové oblaky, ktoré sa akoby pretínajú s veternými mlynmi, pridávajú ďalší nádych k magickému prostrediu tohto miesta.

Dôležitou súčasťou denného života v Kinderdijku je tiež sledovanie počasia a predpovede pred začatím akýchkoľvek aktivít na voľnom vzduchu, najmä pre tých, ktorí prídu, aby videli veterné mlyny. Preto je dobré mať na pamäti, že pred návštevou Kinderdijku je vždy najlepšie informovať sa o aktuálnom počasí a obliekať sa vhodne.

Kinderdijk sa môže pýšiť nielen svojou kultúrnou a históriou hodnotou, ale aj prekrásnym a často nezvyčajným počasím. Tí, ktorí sa sem vyberú na návštevu, majú jedinečnú príležitosť zažiť krásu tohto miesta v rôznych ročných obdobiach a s rôznym počasím.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Kinderdijk


1. Aké je návštevné hodiny v oblasti Kinderdijk v Holandsku?
- Kinderdijk je prístupný pre návštevníkov od apríla do októbra, od 9:00 do 17:30 hod.

2. Kde sa nachádza Kinderdijk v Holandsku?
- Kinderdijk sa nachádza v provincii Južné Holandsko, blízko mesta Rotterdam.

3. Môžem sa dostať do Kinderdijk verejnou dopravou?
- Áno, je možné sa dostať do Kinderdijk verejnou dopravou. Existuje autobusová linka zo stanice Rotterdam Centraal a tiež existuje trajekt, ktorý prepravuje návštevníkov cez rieku Lek.

4. Koľko stojí vstup do Kinderdijk?
- Vstup do Kinderdijk je zdarma, ale je možné prísť dobrovoľne prispieť do kvetinových pokladní, kde môžete prispieť sumou podľa vášho uváženia.

5. Koľko veterných mlynov sa nachádza v Kinderdijk?
- V Kinderdijk sa nachádza 19 dobre zachovaných veterných mlynov, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO.

6. Je možné vstúpiť do veterných mlynov a prehliadnuť si ich vnútro?
- Nie, väčšina veterných mlynov v Kinderdijk je súkromným majetkom a nie sú otvorené pre verejnosť. Existuje však jeden veterný mlyn, ktorý slúži ako múzeum a je otvorený pre návštevníkov.

7. Koľko času je potrebné na prehliadku Kinderdijk?
- Prehliadka Kinderdijk trvá zhruba 2-3 hodiny, vrátane prechádzky popri veterných mloch a vychutnávania krásnej prírody v okolí.

8. Môže sa Kinderdijk navštíviť aj v zime?
- Áno, Kinderdijk môže byť navštívený aj v zime. Aj keď mlyny nebudú prevádzkované, okolie stále ponúka krásne výhľady a možnosť na prechádzku.

9. Existujú nejaké reštaurácie alebo občerstvenie v okolí Kinderdijk?
- Áno, v oblasti Kinderdijk sa nachádzajú reštaurácie a občerstvenie, kde si môžete oddýchnuť a dať si niečo dobré na jedenie či napiti.

10. Dá sa Kinderdijk navštíviť na bicykli?
- Áno, Kinderdijk sa dá dobre navštíviť aj na bicykli. V okolí je veľa cyklistických trás a cyklocesty, ktoré vás zavedú k veterným mlochom.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky