Počasie Mongolsko Uvs Nuur Lake


Mongolské jazerá majú svoje vlastné čaro a jedným z najlepších príkladov je Uvs Nuur, najväčšie sladkovodné jazero v Mongolsku. Nachádza sa na západnom okraji krajiny, vo svetoznámom Chovdskom aimaku. Uvs Nuur je jedným z troch veľkých jazier v Západnom Mongolsku a je súčasťou prírodného parku Uvs Nuur. Je zaregistrované v UNESCO ako biosférická rezervácia, čo zdôrazňuje jeho ekologickú a biologickú hodnotu.

Podnebie v oblasti Uvs Nuur je drsné kontinentálne, s vysokými teplotnými rozdielmi medzi letom a zimou. Letá sú tu suché, s minimálnym zrážkami, zatiaľ čo zimy sú chladné a suché. Jazero Uvs Nuur je obklopené náhornými plošinami a pohoriami, pričom najvyšším vrcholom je Berg Altan Ula s výškou 4374 metrov nad morom. Celá táto oblasť je charakteristická svojimi strmými útesmi, eroznými puklinami a občasnými piesčitými dunami.

Uvs Nuur sa teší obrovskému bohatstvu biodiverzity. Niektoré z najpozoruhodnejších druhov, ktoré tu nájdete, sú bukharosilf, endemická rastlina zo skupiny motýľov, zobäň medvedí, svišťa mongolského, vlka stepného, hulmana alebo piesočného jastraba. Toto miesto je aj jedným z klíčových migračných a hniezdnych habitátov pre vtáky, vrátane ohrozených druhov ako je bukharaský drops, kráľovský orol belochvostý a stepný orol. Ohrozené sladkovodné ryby, ako je mongolský behúň, jazero stíhnitá a žaburina mongolská, tiež volajú Uvs Nuur domov.

Jazero Uvs Nuur má aj významnú úlohu v živote miestnych obyvateľov. V dávnych časoch bolo toto jazero považované za sväté miesto a miestni Torguti a Chalcha Západného Mongolska tu uctievali božstva. Dnes obyvatelia v okolí jazera často živia svoje rodiny rybolovom alebo chovom dobytka v okolitých horských oblastiach. Do jazera sa vlévajú aj niektoré rieky, čím dodávajú túto oblasť dôležitou záplavovou funkciou a zásobou sladkej vody.

Je jasné, že Uvs Nuur Lake je jedným z najvýznamnejších prírodných pokladov Mongolska. Jeho bohatstvo biodiverzity, úchvatná krajina a kultúrna hodnota pre miestnych ľudí ho robia jedným z najnavštevovanejších miest v tomto regióne. Ak máte záujem o dobrodružstvo v prírode, alebo chcete spoznať kúsok autentické mongolskej kultúry, Uvs Nuur Lake je bezpochyby miestom, ktoré musíte navštíviť.


Ubytovanie Mongolsko Uvs Nuur Lake


Ubytovanie pri jazere Uvs Nuur v Mongolsku je jedným z najexkluzívnejších a nezabudnuteľných zážitkov, ktoré môžete počas svojej cesty zažiť. Uvs Nuur je jedným z najväčších slaných jazier na svete a nachádza sa v západnej časti Mongolska. Jeho okolie je nádherné, plné malebných hor a nekonečných stepí, ktoré vytvárajú pre návštevníkov ideálne miesto na relaxáciu a objavovanie prírodných krás.

Existuje niekoľko možností ubytovania pri jazere Uvs Nuur, pričom väčšina z nich sa nachádza v blízkosti jeho brehu, aby ste mohli vychutnať úžasný výhľad na jazero aj okolitú krajinu. Medzi najobľúbenejšie formy ubytovania patrí kempovanie, kde si môžete postaviť stan v prírode a stráviť noc pod otvorenou oblohou. Táto možnosť vám umožní zažiť blízkosť prírody a prebudiť sa k nádhernému východu slnka nad jazerom.

Pre tých, ktorí preferujú viac pohodlia a komfortu, existujú aj rôzne turistické strediská a osady, ktoré ponúkajú rôzne typy ubytovania, od jednoduchých chatiek po luxusné hotely. Tieto zariadenia majú väčšinou vlastné pláže, reštaurácie a ďalšie služby, čo vám umožňuje stráviť príjemné chvíle pri jazere a zároveň mať všetko, čo potrebujete na pohodlný pobyt.

Okrem výhľadu na samotné jazero budete mať možnosť objaviť aj niekoľko zaujímavých miest v blízkom okolí. Napríklad môžete navštíviť Národný park Uvs Nuur, kde nájdete množstvo endemických druhov rastlín a zvierat, vrátane ohrozených druhov ako je divá koza argali alebo stepná antilopa. Medzi ďalšie zaujímavé miesta patrí aj hrobka Mongke Kana, ktorá je považovaná za historickú pamiatku.

Ak sa rozhodnete navštíviť Uvs Nuur a nájdete si ubytovanie v tejto oblasti, budete mať príležitosť zažiť skutočné poklady Mongolska. Okrem krásnej prírody a jedinečných zážitkov budete môcť ochutnať aj tradičnú mongolskú kuchyňu a spoznať miestnu kultúru a tradície.

Je dôležité mať na pamäti, že oblasť okolo jazera Uvs Nuur je chráneným územím, preto je potrebné rešpektovať prírodné prostredie a dodržiavať pravidlá ochrany životného prostredia. Keďže táto oblasť je relatívne odľahlá, odporúča sa mať so sebou dostatočnú zásobu potravín a vody.

Ubytovanie pri jazere Uvs Nuur v Mongolsku je skutočne jedinečným zážitkom, ktorý vám umožní pripojenie k prírode a objavovanie nádherných miest v okolí. Bez ohľadu na to, či si vyberiete stanovanie pod zásterou hviezd alebo luxus v hotelovej izbe, tento región vás určite očarí svojou krásou a nezabudnuteľnými zážitkami.


Dovolenka Mongolsko Uvs Nuur LakeMongolsko je jedinečná krajina s bohatou históriou a nádhernou prírodou. Medzi mnohými jazerami, ktoré krajina ponúka, sa Uvs Nuur Lake (takisto známe ako Uvs Lake alebo Ubsu Nur) nachádza na severozápade Mongolska. Uvs Nuur je najväčšie sladkovodné jazero v krajine a je zaradené na zoznam Svetového dedičstva UNESCO.

Uvs Nuur Lake je obklopené krásnymi horami a pohoria Altaj, ktoré dávajú jazeru ešte väčšiu scenériu. Jazero sa rozprestiera na rozlohe až 3350 kilometrov štvorcových a hlboké je až 176 metrov. Okrem toho, že je jedným z najväčších jazier v Mongolsku, je aj jedným z najdôležitejších migračných miest pre vtáky a domovom mnohých ohrozených druhov.

Dovolenka na Uvs Nuur Lake je ako cesta do rajského kúta. Prístup k jazeru je obmedzený, ale existuje viacero miest, kde sa môžete ubytovať a vychutnať si prírodu a nádherné scenérie. Ak radi relaxujete, môžete sa ponoriť do čistých vôd jazera a plávať alebo šnorchlovať. Okrem toho, môžete sa vydať na rybolov a chytať pstruhy, ktoré sú bohaté v jazere.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je Uvs Nuur Lake ideálnym miestom na sťahovanie bivojov a pozorovanie vtákov. V jazere žije viac ako 200 druhov vtákov a je to pozoruhodné miesto pre ornitológov. Môžete si prenajať loď a ísť na prehliadku jazera, kde budete mať príležitosť vidieť vzácne vtáky, ako napríklad kačice divokých koňov, bociany čierne a labute divé.

Okrem toho, výlet na Uvs Nuur Lake vám umožní aj spoznať nomádsku kultúru a štýl života. Väčšina populácie v tomto regióne sú nomádski pastieri, ktorí žijú v tradičných jurtoch a živia sa chovom dobytka. Môžete zažiť autentický život nomádov a zažiť, ako sa starajú o svoje stáda a žijú v harmonii s prírodou.

Do Uvs Nuur Lake je najlepšie sa vybrať počas letných mesiacov, keď sú miernymi teplotami a slnečným počasím. Množstvo vtákov sa migruje na toto jazero počas obdobia od mája do septembra, takže toto je ideálny čas na ornitologickú expedíciu.

Ak máte radi prírodu, dobrodružstvo a únik z každodenného zhonu, dovolenka na Uvs Nuur Lake v Mongolsku vám poskytne všetko, čo hľadáte. Skúmajte nádhernú scenériu, rybárčite v jazere a spoznávajte úžasnú nomádsku kultúru. Bude to dovolenka, na ktorú nezabudnete, a ktorá vám umožní odpočinúť si a pripomenúť si, že príroda je nádherná a dôležitá súčasť našich životov.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Uvs Nuur Lake


Otázka: Kde sa nachádza jazero Uvs Nuur v Mongolsku?
Odpoveď: Jazero Uvs Nuur sa nachádza na západnom pobreží Mongolska, na hranici s Ruskom.

Otázka: Aká je veľkosť jazera Uvs Nuur?
Odpoveď: Jazero Uvs Nuur je jedno z najväčších sladkovodných jazier v Ázii. Má rozlohu približne 3 350 km².

Otázka: Ako sa jazero Uvs Nuur vytvorilo?
Odpoveď: Jazero Uvs Nuur vzniklo ako výsledok geomorfologických a geologických procesov, vrátane tektonického zlomu a pohybu zemských dosiek.

Otázka: Aké druhy živočíchov sa nachádzajú v okolí jazera Uvs Nuur?
Odpoveď: Jazero Uvs Nuur je domovom mnohých rýb, vtákov a iných vodných živočíchov, vrátane sigov, šťuky mongolskej, barbielesu severného, kachlíka chocholáčika a mnohých druhov vtákov migrujúcich cez jazero počas ročných období.

Otázka: Čo je charakteristické pre okolie jazera Uvs Nuur?
Odpoveď: Okolie jazera Uvs Nuur je veľmi pestré a má nádhernú prírodnú scenériu so skalnatými pobrežiami, piesočnatými plážami a horskými masívmi.

Otázka: Aké aktivity môžete vykonávať v okolí jazera Uvs Nuur?
Odpoveď: V okolí jazera Uvs Nuur sa môžete venovať rôznym outdoorovým aktivitám, ako je rybolov, stanovanie, turistika, jazdenie na koni a pozorovanie vtákov.

Otázka: Aká je ekologická situácia jazera Uvs Nuur?
Odpoveď: Jazero Uvs Nuur je v súčasnosti ohrozené environmentálnymi problémami, ako je znečistenie vody, rybolov, zmena klímy a stratu biodiverzity. Vyvíjajú sa však úsilie na ochranu tohto unikátneho ekosystému.

Otázka: Ako môžem navštíviť jazero Uvs Nuur?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako navštíviť jazero Uvs Nuur, je cez organizované výlety a túry, ktoré vás prevedú najkrajšími miestami tohto regiónu. Je dôležité dbať na udržateľný a ohľaduplný prístup k prírode počas návštevy.


Letenka Mongolsko Uvs Nuur Lake


Uvs Nuur Jazero v Mongolsku: Skrytý klenot v srdci Strednej Ázie

Mongolsko, fascinujúca krajina v srdci Strednej Ázie, je známa svojou nádhernou prírodou a jedinečným zladením s tradičným životným štýlom. Medzi mnohými pokladmi, ktoré krajina ponúka, je jedným z najkrásnejších miest na navštívenie Uvs Nuur - jazero, ktoré skrýva svoju krásu v divočine Mongolska.

Uvs Nuur sa nachádza na západnom konci krajiny, v blízkosti hraníc s Ruskom. Je to najväčšie slané jazero v Mongolsku a jedno z najväčších v Ázii. Jazero je súčasťou Uvs Nuur bazénu, ktorý je zároveň biosférickou rezerváciou UNESCO. Táto rezervácia je domovom viac ako 236 vtáčích druhov, vrátane vzácnych druhov labute bieloznej a kazuarky púštnej. Okrem toho jazero poskytuje prístavisko pre viaceré druhy ryb a je známe aj svojou rozmanitou flórou.

Cesta k tomuto krásnemu jazeru môže byť náročná, ale to všetko vynahradí prekrásna príroda, ktorú cestou spozorujete. Po ceste budete môcť obdivovať horizonty bez konca a farby mongolských stepí, ktoré sa menia v závislosti od ročného obdobia. Nezvyčajní obyvatelia - takí ako krajina samotná - sa mihajú po celej ceste: pastevecké rodiny, nomádi s ich stádami dobytka a koní. Je to ako cesta späť v čase.

Keď dospejete k samotnému jazeru, vaše oči budú svietiť krásou, ktorá sa pred vami nachádza. Uvs Nuur vás ohromí svojou veľkosťou a pokojom. Mierne vlnenie hladiny jazera sťahuje do svojich objemných vnútorných vôd oblohu i vrcholky hôr v diaľke. Toto miesto ponúka jedinečnú príležitosť pozorovať zvierací svet, ktorý sa v mnohých ohľadoch nezmenil po stáročia.

Ak ste milovníkom outdoorových aktivít, Uvs Nuur vám ponúka možnosti mnohých dobrodružstiev. V rekreačnej oblasti jazera si môžete prenajať kajak, aby ste sa vybrali na prechádzku po jazere a obdivovali jeho okolie z inej perspektívy. Okrem toho môžete tiež skúsiť rybolov a chytiť si vlastnú večeru z bohatých vôd jazera. Alebo si jednoducho užite oddych na jeho pobreží a sledujte západ slnka, ktorý sa lomí v slaných vodách Uvs Nuur.

Uvs Nuur je skrytý klenot v srdci Mongolska, ktorý ponúka nezabudnuteľný zážitok pre milovníkov prírody a dobrodružstiev. Je to miesto, kde môžete odpočúvať tichomornu divokej prírody a objaviť poklady Mongolska. Navštívte Uvs Nuur a nechajte sa odniesť jeho prírodným kúzlom a krehkou krásou.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky