Letenka Bhután Samtengang Trek


Bhután Samtengang Trek: Objavte krásu Bhutánu z pohľadu trekovača

Bhután, kráľovstvo vysoko v Himaláji, je jedným z najkrajších a najmenej objavených destinácií na svete. Jeho unikátna kultúra, prírodná krása a nemenný záväzok k udržateľnému rozvoju robia z tejto krajiny skutočného pokladu pre cestovateľov. Medzi mnohými spôsobmi, ako objaviť túto nádhernú krajinu, je jednoznačne najimpresívnejšie trekovanie. A jedným z najobľúbenejších trekových ciest v Bhutáne je Samtengang Trek.

Samtengang Trek je fantastickou príležitosťou preskúmať neobyčajnú krásu himalájskych hôr, divokú prírodu a autentickú kultúru Bhutánu. Tento trek je pomerne ľahký a vhodný pre všetky úrovne fyzickej kondície, čo znamená, že ho môžu absolvovať aj menej skúsení trekovači. Trvá približne 5 až 7 dní a prechádza cez nádherné horské dedinky, krásne jazera, zelené údolia a hory s výškou až 4 000 metrov nad morom.

Trek začína v obci Gasa, kde môžete navštíviť jedinečnú horúcu prameňovú lázeň a vychutnať si relaxačné kúpele pred začiatkom vašej dobrodružnej cesty. Cesta pokračuje cez krásnu krajinu, cez husté lesy, cez pôvabné horské dedinky, kde budete mať možnosť spoznať miestnych obyvateľov a ich tradičný životný štýl, až do prírodného parku Sakteng Wildlife Sanctuary. Tento národný park je domovom zriedkavých druhov rastlín a živočíchov vrátane snehového leoparda, modrého ovaca alebo zlatej pochrebnej mačky.

Na Samtengang Trek budú mať cestovatelia tiež možnosť získať nádherný výhľad na himalájske hory, ako sú napríklad Jichu Drake, Tsenda Gang a Masang Gang. Tieto majestátne vrcholy vytvárajú úchvatné scenérie, ktoré zaručene spôsobia, že si potrpíte na fotografie a vytvoria si trvalé spomienky.

V prípade, že sa rozhodnete podniknúť Samtengang Trek, je dôležité mať na pamäti, že Bhután má obmedzený počet návštevníkov a je povinné získať povolenie na vstup a získať si služby licencovaného vodcu. Bhutánske orgány presne sledujú počet turistov v krajine, aby sa minimalizovalo negatívne vplyvy turizmu na životné prostredie a kultúru Bhutánu.

Samtengang Trek v Bhutáne je nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých priaznivcov prírody, treku a objavovania nových kultúr. Táto oblasť je neokukaná a ponúka nádherné scenérie, stretnutia s miestnymi ľuďmi a pozorovanie vzácnych živočíchov. Odporúča sa jesť začiatkom jesene a na jar, keď sa počasie zlepšuje a príroda kvitne. Ak túžite po skutočnej dobrodružnej dovolenke, Samtengang Trek v Bhutáne je pre vás tou správnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Samtengang Trek


1. Ako dlho trvá Bhután Samtengang Trek?
- Bhután Samtengang Trek trvá zvyčajne 6 až 8 dní.

2. Koľko kilometrov treba prejsť počas Bhután Samtengang Trek?
- Počas tejto trasy treba prejsť približne 55 až 60 kilometrov.

3. Je potrebné mať skúsenosti s turistikou a trekingom pre Bhután Samtengang Trek?
- Je vhodné mať určitú úroveň kondície a skúsenosti s turistikou, ale samotná trasa je vhodná aj pre úplných začiatočníkov.

4. Kedy je najlepší čas na absolvovanie Bhután Samtengang Trek?
- Najlepší čas na túto trasu je medzi aprílom a májom, alebo medzi septembrom a októbrom, keď sú podmienky počasia najpriaznivejšie.

5. Je potrebné mať vízum na Bhután pre Bhután Samtengang Trek?
- Áno, pre vstup do Bhutánu je potrebné získať vízum. Môžeš si ho vybaviť prostredníctvom cestovnej agentúry alebo miestnych úradov.

6. Ako je strava a ubytovanie zabezpečené počas Bhután Samtengang Trek?
- Počas túry sa väčšinou bivakuje v stanoch alebo prespáva v horských chatách. Strava je zvyčajne zabezpečená v rámci organizovanej túry.

7. Aké oblečenie a výbavu je potrebné si zobrať na Bhután Samtengang Trek?
- Odporúča sa mať so sebou pohodlné turistické oblečenie a obuv, vodeodolné kabátiky, teplo udržiavajúce vrstvy, turistickú čiapku, slnečné okuliare, slnečný krém, hygienické potreby a prvú pomoc.

8. Sú na trase dostupné zdroje pitnej vody?
- Na trase sú niektoré pramene pitnej vody, ale odporúča sa nosiť so sebou dostatok vody alebo čističku na vodu.

9. Je potrebné mať nejaké špeciálne povolenia alebo povinné očkovania na Bhután Samtengang Trek?
- Nie sú vyžadované žiadne špeciálne povolenia ani povinné očkovania.

10. Ako je to s výškovou chorobou počas Bhután Samtengang Trek?
- Bhután Samtengang Trek sa pohybuje vo výške približne 3 000 metrov, takže je možné, že niektorí ľudia pocítia miernu výškovú chorobu. Odporúča sa postupovať pomaly a venovať si dostatočný čas na adaptáciu na vyššie nadmorské výšky.


Počasie Bhután Samtengang Trek


Bhután, známy ako "Krajina šťastia", je malebná krajina nachádzajúca sa v Himalájach v Ázii. Bhután je známy svojimi úchvatnými scenériami, malebnými horskými dedinkami a starobylými budhistickými kláštoriskami. Pre turistov, ktorí sú zároveň milovníkmi turistiky, je Samtengang Trek jednou z najobľúbenejších tras v krajine.

Samtengang Trek je 5-dňová trasa, ktorá vedie cez horské oblasti a dedinky v západnej časti Bhutánu. Táto trasa ponúka úžasné výhľady, pôsobivé kláštory a možnosť spoznať miestnych obyvateľov.

Počasie je veľmi dôležitým faktorom pri plánovaní túry. Bhután má chladné a suché podnebie s miernymi teplotami väčšinou cez deň. Je vhodné plánovať túru v období od mája do septembra, keď je počasie relatívne stabilné a menej daždivé.

Počas jarnej sezóny (marec - máj) sú dni teplejšie a slnečné. Teploty sa pohybujú medzi 15 °C a 25 °C vo dne a medzi 5 °C a 10 °C v noci. Je vhodné mať so sebou lehký oblečenie a dostatok slnečnej ochrany, ako napríklad opaľovací krém a slnečné okuliare.

Počasie v júli a auguste je monzúnové a môže sa objaviť veľa dažďa. Teploty sú trochu nižšie, s priemernými dennými teplotami medzi 10 °C a 20 °C a nočnými teplotami medzi 5 °C a 10 °C. Turisti by mali mať so sebou nepromokavé oblečenie a obuv, aby sa mohli chrániť pred dažďom.

Jeseň (september - november) je obľúbeným obdobím pre túry v Bhutáne. Teploty sú príjemné, s dennými teplotami medzi 15 °C a 25 °C a nočnými teplotami medzi 5 °C a 10 °C. Ideálne oblečenie zahŕňa teplejšie vrstvy, ako sú mikiny a bundy, pretože môže byť studenejšie v noci.

V zime (december - február) sú teploty najnižšie, s dennými teplotami okolo 10 °C a nočnými teplotami medzi -5 °C a 5 °C. Je dôležité mať so sebou teplé oblečenie, ako sú zateplené bundy, šál, rukavice a teplo udržiavajúce ponožky.

Samtengang Trek je jedinečným zážitkom, ktorý ponúka krásne scenérie, bohatú kultúru a úžasné dobrodružstvo. Nezabudnite však, že pred začatím túry je nevyhnutné sledovať poveternostné podmienky a prispôsobiť si oblečenie podľa aktuálneho počasia. Buďte pripravení na zmeny počasia a užite si tento nezabudnuteľný trek v Bhutáne!


Dovolenka Bhután Samtengang Trek


Bhután, kráľovstvo ležiace v Himalájach, je známe svojou nádhernou krajinou a bohatou kultúrou. Pre tých, ktorí túžia po dobrodružstve a lákajú ich pohorie, je Samtengang Trek jednou z najlepších možností na objavovanie tejto malebnej krajiny.

Samtengang Trek je stredne náročná túra, ktorá sa pohybuje v nadmorskej výške od 2 400 do 4 000 metrov. Trasa preskakuje cez kopce, lúky, lesy a dedinky, ponúkajúc tak nádherné výhľady na okolité himalájske štíty a zelené údolia. Túra trvá približne 5 až 7 dní, pričom prechádza stráňami, cez rieky a brody, až k najznámejšiemu kláštoru Bhutánu – Samtengang Lhakhang.

Prvý deň túry začínate v hlavnom meste Thimphu, kde sa podľa tradície pozdravíte s chrámom Šestnástej Chmouthrungiho. Potom sa presúvate do osady Punakha, kde možno absolvovať krátky výstup na nádherný Punakha Dzong – jednu z najkrajších kláštorov v Bhutáne.

Druhý deň pokračujete na severovýchod do oblasti Wangdue Phodrang, kde začína oficiálna časť Samtengang Treku. Začiatkom tretej etapy prechádzate sa cez husté lesy a mierne sa stúpate, čo vám poskytne neuveriteľné výhľady na okolité hory a údolia.

Cesta pokračuje cez tradičné dedinky, kde sa môžete zastaviť a spoznať miestnu kultúru, zvyky a tradície. Domáci obyvatelia sú veľmi priateľskí a ochotní ponúknuť vám svoje pohostinné služby.

Počas treku budete mať možnosť stretávať typickú divú faunu a flóru Bhutánu, ako sú yaky, snežné leopardy a vzácne druhy vtákov. Samtengang Trek je tiež známy pre rôzne druhy rododendrónov, ktoré kvitnú počas jarných mesiacov, čo robí túru ešte krásnejšou.

Na konci treku dorazíte ku kláštoru Samtengang Lhakhang, ktorý je jedným z najstarších kláštorov v Bhutáne. Tu môžete stráviť niekoľko dní spoznávaním náboženského života a nádherného okolia kláštora.

Pre všetkých, ktorí túžia po nezabudnuteľných zážitkoch, Samtengang Trek v Bhutáne je ideálnou voľbou. Od úchvatných výhľadov na himalájske hory po poznávanie miestnej kultúry a tradičných dediniek, táto dovolenka vás nechá s nezabudnuteľnými spomienkami.


Ubytovanie Bhután Samtengang Trek


Bhután je malebná ázijská krajina známa svojou krásnou prírodou a pokojným životným štýlom. Jeden z najobľúbenejších turistických trás v tejto krajine je Samtengang Trek, ktorý ponúka návštevníkom príležitosť preskúmať úchvatné scenérie a zažiť autentickú bhutánsku kultúru. Aby ste si mohli vychutnať túto nezabudnuteľnú dobrodružnú cestu, potrebujete samozrejme vhodné ubytovanie.

Na Samtengang Trek je k dispozícii rôzne ubytovanie, ktoré sa prispôsobuje potrebám a preferenciám rôznych typov turistov. Ak ste typom cestovateľa, ktorý uprednostňuje pohodlné a komfortné zázemie po náročnom dni, môžete si vybrať z rôznych hotelov a rezortov, ktoré sú k dispozícii na rôznych etapách trasy. Tieto ponúkajú moderné zariadenia a vybavenie, vrátane pohodlných postelí, kúpeľní so základnými toaletnými potrebami a klimatizácie.

Pre tých, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a zažiť autentický bhutánsky životný štýl, sú k dispozícii tradičné rodinné penzióny a chatky. V týchto ubytovaciach si môžete vychutnať jedinečnú atmosféru Bhutánu, s jeho jednoduchosťou a pohostinnosťou. Môžete sa naučiť, ako si obliekať tradičné bhutánske odevy, ochutnať miestne jedlá a spoznať miestnych obyvateľov. Tieto ubytovania sa nachádzajú priamo v malých dedinkách podél trasy a ponúkajú základné zázemie vrátane jednoduchých postelí a spoločných sociálnych zariadení.

Ak preferujete skutočnú dobrodružnú atmosféru, môžete sa rozhodnúť pre nocovanie v stanoch. Pri nachádzaní sa v divočine si môžete užívať nočné oblohy plné hviezd a vstrebávať pokoj a ticho okolo vás. Stanovanie v Bhutáne je však s reguláciami a povoleniami viazané, preto sa odporúča mať so sebou skúseného sprievodcu, ktorý vám pomôže s organizáciou a získaním povolení.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, Samtengang Trek v Bhutáne je zaručeným spôsobom, ako objaviť krásu a autenticitu tejto úžasnej krajiny. Sústreďte sa na svoje dobrodružstvo a nechajte sa uniesť dobrodružstvom a kultúrou Bhutánu.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky