Letenka Mexiko Taxco


Mexiko je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka neopakovateľné zážitky. Ak sa rozhodnete navštíviť túto krajinu, určite sa nenechajte ujsť návštevu mesta Taxco. Toto mesto je známe svojimi etnickými rukodielami a nádhernou architektúrou s colonial šarmom. Prezradíme vám, ako si zakúpiť letenku Mexiko Taxco a čo si v meste môžete pozrieť.

Letenku na letisko Palenque môžete nájsť od rôznych leteckých spoločností, ako je napríklad AeroMexico alebo Continental Airlines. Najjednoduchší spôsob, ako nájsť najnižšiu cenu letenky je, použiť on-line rezerváciu prostredníctvom stránok ako Booking.com alebo Expedia. Vašu letenku vyberte s dátumom príletu do mesta Mexico City, potom si vyberte prezrieť ďalšie možnosti a zvoľte let do mesta Toluca, ktoré sa nachádza len 80 km od mesta Taxco.

Cena letenky sa bude líšiť podľa mnohých faktorov, vrátane ročného obdobia, dátumu odletu a počtu cestujúcich, preto by ste sa mali rozhodnúť čím skôr a vybrať si ten správny termín.

Akonáhle sa dostanete do mesta Toluca, môžete si prenajať auto alebo priamo si zakúpiť prechodnú jazdenky a prejsť mesto Taxco v rámci verejnej dopravy. Samotné mesto Taxco sa nachádza len pár hodín jazdy od mesta Toluca a je to skvelý výlet nie len pre tých, ktorí milujú rukodielky, ale aj pre tých, ktorí chcú vidieť niečo nové a prežiť neopakovateľný zážitok.

Mesto Taxco je známe najmä svojimi striebornými rukodielkami. Môžete si kúpiť rôzne strieborné doplnky, od náušníc až po náramky. Okrem toho, budete uchvátení krásou architektúry mesta, kde nájdete rôzne kostoly a katedrály, ktoré odrážajú koloniálne dievča, ktoré nebolo postihnuté modernizmom.

Okrem kultúrneho dedičstva môžete navštíviť aj miesta, ktoré vás očaria svojou nádhernou prírodou. K vyhliadkovým miestam patria najmä Labyrinth v Cacahuamilpa a San Juan Climaco Monastery, ktorý je situovaný v prekrásnej horskej krajine.

Výlet na letenku Mexiko Taxco je neopakovateľným zážitkom, ktorý by si nemal nechať ujsť ani jeden cestovateľ. Toto mesto ponúka nie len bohatú históriu a fascinujúce architektonické mestské pamiatky, ale aj krásnu prírodu, ktorá vás dostane. Tak neváhajte a zvoľte sa do mesta Taxco, ktoré vás uchváti svojou kultúrou a krásou.


Dovolenka Mexiko Taxco


Dovolenka v Mexiku je pre mnohých turistov snom. Ak hľadáte miesto s bohatou históriou a španielskym koloniálneho šarmom, nezaváhajte a navštívte Taxco.

Mesto Taxco sa nachádza na juhu Mexika, v štáte Guerrero. Jeho zaujímavosťou sú bohaté strieborné doly a koloniálne architektúra. Ulica sa krúti medzi Farbami a nikdy nekončiacimi zákrutami a zastrešuje krytú ulicu s názvom "puerta del sol", ktorá ponúka panoramatický výhľad na mesto.

Mesto má mnoho nádherných kostolov, ako napríklad kostol Santa Prisca, ktorý je ukážkou neoklasicizmu. Stojí na námesti s názvom Jardian Borda, ktorého zelené plochy sú obklopené hlinenými domami s červenými strechami. Pri prechádzaní okolo námestia vyzerá, že sa vrátite v čase do obdobia španielskych kolonizátorov.

Okrem toho má Taxco mnoho remeselníkov, ktorí sú známi pre svoju prácu so striebrom. Chodníky sú plné butikov a trhov, ktoré ponúkajú strieborné šperky a mnoho iného.

Mestské podzemie Texca sú plné tajomstiev a histórie. Môžete si urobiť prehliadku zlatých a strieborných šachiet a zistiť, ako dali Taxco svoje bohatstvo v minulosti.

Mesto je takisto známe pre svoj bohatý kulturný život a festivaly, ktoré slávia kresťanské sviatky. Najznámejší je "Semana Santa", ktorá je známa ako Veľký týždeň. Miesto sa premieňa na rušné miesto so slávnosťami a procesiami.

Ak hľadáte dovolenku v Mexiku s nezvyčajnými príjmom a nádherným históriou a architektúrou, neváhajte a navštívte Taxco. Od strieborných šperkov po bohatú historiu, Taxco má toho veľa ponúknuť pre všetkých návštevníkov.

Pre vízové podmienky, odporúčame kontaktovať mexickú ambasádu v krajine, kde máte svoje občianstvo.


Ubytovanie Mexiko Taxco


Mexiko je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a nádhernou prírodou. Jedným z klenotov tohto juhoamerického štátu je aj mesto Taxco, ktoré ponúka návštevníkom množstvo zážitkov vrátane útulného a pohodlného ubytovania.

Taxco, známe aj ako "strieborné mesto", je malé a kúzelné mestečko ležiace v štáte Guerrero. Jeho historické centrum a úzke uličky sú plné farby, kvetov a zaujímavých zákutí, kde sa môžete prechádzať a objavovať krásy mesta.

Ak hľadáte ubytovanie v Taxco, máte na výber mnoho možností. Od malých penziónov a hostincov až po luxusné hotely s výhľadom na mesto, každý si nájde svoj ideálny typ ubytovania.

Ak hľadáte pohodlné a útulné ubytovanie, môže byť pre vás zaujímavou voľbou hostinec s výhľadom na mesto. Tento typ ubytovania sa nachádza v centre mesta a ponúka návštevníkom pekné a čisté izby za prijateľnú cenu. Hostinec ponúka aj raňajky, ktoré sú skvelým spôsobom, ako začať deň.

Ak hľadáte exkluzívnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre luxusné hotely, ktoré sú k dispozícii v meste. Tieto hotely ponúkajú vysokú úroveň služieb, ktoré zahŕňajú najlepšie možné pohodlie a príjemnú atmosféru.

Jedným z najlepších hotelov v meste je La Casa de la Bola, ktorá sa nachádza v srdci mesta. Hotel ponúka ubytovanie v krásnych a elegantných izbách, ktoré sú vybavené prvotriednymi zariadeniami. Hostia môžu využívať aj wellness centrum, kde sa môžu zrelaxovať a vychutnať si masáže a ďalšie procedúry.

Väčšina hotelov v meste ponúka aj výbornú kuchyňu. V meste si môžete vychutnať tradičné jedlá, ako sú tacos, guacamole, enchiladas a mnoho iného. Mnohé hotely v meste sa snažia o zvyšovanie kvality a zlepšovanie svojich služieb, aby poskytovali skutočne najlepší zážitok pre svojich hostí.

Ak hľadáte ubytovanie v Mexiku sú Taxco ideálnym miestom pre vás. Budete mať možnosť ochutnať fantastické jedlá, objavovať klenoty mesta a oddýchnuť si v útulnom a pohodlnom ubytovaní. Mesto je naozaj klenotom Južnej Ameriky a určite splní vaše očakávania.


Najčastejšie otázky a odpovede Mexiko Taxco


Najčastejšie otázky a odpovede o destinácii Taxco v Mexiku:

1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Taxca?
- Hlavná turistická sezóna je v období od novembra do apríla, keď je v Taxcu príjemné počasie. Najlepšie je však si skontrolovať predpoveď počasia pred cestou.

2. Ako sa dostanem do Taxca?
- Z Mexico City je možné sa dostať do Taxca autobusom alebo súkromným autom. Cesta trvá približne 3 hodiny.

3. Môžem sa vo Taxcu prepravovať mestskou dopravou?
- Áno, v Taxcu sú dostupné mestské autobusy a taxíky, ktoré vás môžu prepraviť po meste.

4. Kde môžem zmeniť cudzú menu na mexické peso?
- V Taxcu sú dostupné výmeny valút a bankomaty, kde môžete zmeniť cudziu menu na mexické peso.

5. Aké sú najobľúbenejšie turistické atrakcie v Taxcu?
- Najznámejšou atrakciou v Taxcu je Santa Prisca Katedrála, ktorá je známa svojou barokovou architektúrou. Ďalšími populárnymi miestami sú Múzeum William Spratling, Mestské námestie a Taxcoho strieborné bane.

6. Aké typické jedlá môžem ochutnať v Taxcu?
- V Taxcu sa špecializujú na tradičnú mexickú kuchyňu, ako sú tacos, enchiladas, guacamole, pozole a ceviche.

7. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Taxcu?
- V Taxcu nájdete mnoho strieborných obchodov, kde si môžete kúpiť ručne vyrobené šperky a iné strieborné výrobky. Je aj niekoľko trhov a obchodných centier.

8. Existujú nejaké tradície alebo festivaly, ktoré sa konajú v Taxcu?
- V Taxcu sa koná niekoľko tradičných festivalov počas roka, vrátane slávenia Dňa mŕtvych a Karnevalu Taxco, ktorý sa koná v mesiaci február.

9. Aké ubytovacie možnosti sú v Taxcu?
- V Taxcu nájdete rôzne hotely, penzióny a ubytovacie zariadenia, ktoré ponúkajú rôzne cenové kategórie.

10. Aké ďalšie blízke miesta si môžem v Taxcu pozrieť?
- V blízkosti Taxca sa nachádza mesto Cuernavaca, známa jaskyňa Cacahuamilpa a archeologická lokalita Xochicalco.


Počasie Mexiko Taxco


Mexiko patrí medzi krajiny, ktoré sú známe svojim rôznorodým a zaujímavým počasím. V jednom z jeho kútov sa nachádza aj mesto Taxco, o ktorom budeme hovoriť v tomto článku.

Taxco je malé historické mesto, ktoré sa nachádza v štáte Guerrero, na juhu Mexika. Je známe svojou architektúrou z koloniálneho obdobia a tiež ako jedno z najdôležitejších stredísk striebra v krajine. Svojou nadmorskou výškou 1 737 metrov je Taxco situované v horskom prostredí, čo ovplyvňuje aj jeho počasie.

Počasie v Taxco je všeobecne považované za veľmi príjemné a stabilné. Mesto leží v subtropickom podnebnom pásme, čo znamená, že teploty sú miernymi počas celého roka. V lete je priemerná maximálna teplota okolo 28 stupňov Celzia, zatiaľ čo minimálne teploty sa pohybujú okolo 17 stupňov. V zime sa teploty trochu znížia, priemerné maximá sa pohybujú okolo 24 stupňov a minimá dosahujú približne 12 stupňov.

Jedným z najvýraznejších rysov počasia v Taxco je jeho obdobie dažďov, ktoré trvá od júna do septembra. Počas tejto doby sa môže očakávať výrazné zvýšenie zrážok, často v podobe búrok a prívalových dažďov. To môže spôsobiť problémy so záplavami a dostupnosťou niektorých ciest.

Naopak, obdobie od októbra do mája je suchšie a teplejšie. V týchto mesiacoch je málo zrážok a slnko vyjde na oblohu takmer každý deň. Je to ideálny čas na návštevu mesta a preskúmanie jeho krásnych uličiek, kostolov a strieborníckych dielní.

Pri plánovaní návštevy Taxca je dôležité mať na pamäti tieto poveternostné podmienky. V lete by ste si mali priniesť ľahké oblečenie a ochranné opaľovacie krémy kvôli vysokým teplotám a silnému slnku. V období dažďov je naopak nutné mať pripravenú nepremokavú obuv a oblečenie, aby ste sa mohli vyhnúť problémom pri prechádzaní mokrými uličkami.

V každom prípade, či už sa rozhodnete navštíviť Taxco v lete alebo v zime, môžete sa tešiť na nádherné historické prostredie a bohatú kultúru tohto miesta. Svojimi teplotami a okoliím si mesto získalo priaznivcov z celého sveta a určite stojí za to ho zaradiť na svoj zoznam destinácií pri plánovaní cesty do Mexika.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky