Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Galway


1. Ako sa volá hlavné mesto Írska?
- Hlavné mesto Írska sa volá Dublin.

2. Ktoré je druhé najväčšie mesto Írska?
- Druhé najväčšie mesto Írska je Cork.

3. Kde sa nachádza Galway?
- Galway sa nachádza na západnom pobreží Írska.

4. Aké je počasie v Galway?
- Počasie v Galway je zväčša vlhké a daždivé, typické pre írsky atlantický pobrežný klimatický pás.

5. Aké turistické atrakcie ponúka Galway?
- Medzi najznámejšie turistické atrakcie v Galway patria Galway Cathedral, Spanish Arch, Eyre Square, Claddagh a Galway City Museum.

6. Koľko obyvateľov má Galway?
- Podľa odhadu z roku 2016 má mesto Galway približne 79 934 obyvateľov.

7. Ktoré univerzity sa nachádzajú v Galway?
- V Galway sa nachádzajú dve hlavné univerzity - Národná univerzita Galway a Galway-Mayo Institute of Technology.

8. Aké tradície a festivaly sú populárne v Galway?
- V Galway sú populárne tradície ako tradicionálne írske hudobné sessiuny, gaelstacht (oblasť, kde sa hovorí pôvodným írskym jazykom) a festivaly ako Galway International Arts Festival a Galway Oyster Festival.

9. Ako sa dostanem z Dublina do Galway?
- Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Dublina do Galway, je cestovať vlakom alebo autobusom. Existujú tiež pravidelné letecké spoje medzi Dublom a Galway.

10. Prečo je Galway známy ako Kultúrne hlavné mesto Írska?
- Galway je známy ako Kultúrne hlavné mesto Írska pre svoju bohatú kultúrnu scénu, ktorá zahŕňa divadlo, hudbu, umenie a literatúru. Mesto je považované za centrum írskej kultúry a má dlhú tradíciu v umení a literatúre.


Ubytovanie Írsko Galway


Írsko je nádherný štát, ktorý ponúka niektoré z najkrajších krajín na svete a vynikajúce miesta na ubytovanie. Jedným z najpopulárnejších miest na pobyt v Írsku je mesto Galway. Nachádza sa na západnom pobreží, kde sa stretávajú riasy a oblázkovo pláže. Tu je pre všetkých niečo: kultúru, históriu, kuchyňu, zábavu a mnoho iného.

Galway je plné rôznych typov ubytovania, ktoré uspokoja potreby každého hosta, odtiaľ aj vedie mnoho turistov. Medzi najčastejšie možnosti patrí hotel, hostiteľský dom alebo penzión. Môžete si vybrať medzi modernými hotely, ktoré ponúkajú luxusné služby a zariadenia alebo tradičné hostince a penzióny, kde zažijete pravé írske pohostinnosť.

Medzi najpopulárnejšie hotelové ubytovanie v Galway patrí Hotel Meyrick, ktorý sa nachádza v centre mesta a ponúka krásne izby súčasného vzhľadu a zariadenia. Tento hotel ponúka aj služby ako sú masáže, sauna a vírivka, ktoré Vám pomôžu uvoľniť sa po náročnom dni.

Hostiteľské domy, ktoré sú k dispozícii sú väčšinou tradičné írske budovy, ktoré sú neuveriteľne starostlivo vybavené a s pokojmi zariadenými v tradičnom írskom štýle. Najčastejšie nájdete tieto domy na okraji mesta alebo na vidieku, kde si môžete vychutnať tiché a pokojné prostredie.

Penzióny v Galway sú lacnejšou alternatívou k hotelom a sú známe pre svoju uvoľnenú a pohostinnú atmosféru. Tieto penzióny sa väčšinou nachádzajú v centre mesta, ale sú tiež k dispozícii vo vnútrozemí.

Hostelové ubytovanie je tiež k dispozícii v Galway. Hostely sú obľúbené pre mladých cestovateľov a tiež pre tých, ktorí hľadajú lacné ubytovanie. Väčšina z nich sa nachádza v centre mesta, ale sú tiež k dispozícii na okraji mesta. Hostely ponúkajú zdieľané izby, alebo súkromné izby, a sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú lacnú alternatívu k hotelom alebo penziónom.

Celkovo, Galway má mnoho možností pre ubytovanie. Bez ohľadu na to, čo hľadáte, môžete si byť istí, že Galway má správne ubytovanie pre Vaše potreby. Chcete sa vyspať medzi hradbami mesta, alebo dovoliť si luxusnú reštauráciu a Atlantické krásy - Írsko Galway má všetky možnosti a očarí Vás.


Počasie Írsko Galway


Írsko je známe svojím daždivým a nepredvídateľným počasím, a Galway nie je výnimkou. Toto mesto na západnom pobreží Írska je známe ako "Mesto na Blízkom Západe" a jeho počasie je veľmi ovplyvnené Atlantickým oceánom.

Galway má oceánske podnebie s miernymi zimami a chladnými letami. Teploty sa tu pohybujú od 5°C do 15°C, pričom teplota vzduchu v lete môže dosiahnuť až 20°C. Aj keď to nie je príliš horúce, Galway má tendenciu byť vlhké a daždivé aj v letných mesiacoch.

Ako už bolo spomenuté, Galway je známe pre svoje daždivé počasie. V priebehu celého roka tu môže byť zaznamenaných okolo 200 dní s dažďom. Práve toto počasie robí z Galway jedno z najvlhkejších miest v celej Európe.

Daždivé počasie je spôsobené prúdením vzduchu z Atlantiku, ktorý prináša oblaky a neustály dážď. Preto je dobré mať so sebou vždy dáždnik alebo plášť, najmä ak sa rozhodnete navštíviť Galway v letných mesiacoch.

Okrem dažďa je v meste tiež veľká pravdepodobnosť prehánok a silných vietorov. Oceánska vlna a búrka sú bežnými atmosférickými podmienkami v Galway. Z tohto dôvodu je dôležité dávať pozor na počasie a sledovať predpoveď, ak sa chystáte stráviť čas vonku alebo nejakú turistickú aktivitu.

Aj napriek nepredvídateľnému počasiu Galway je krásnym mestom, ktoré ponúka mnoho atrakcií a príležitostí na spoznávanie írskej kultúry. Nevadí, či je slnečno alebo prší, vždy tu nájdete niečo zaujímavého na robenie.

Keďže je Galway bohaté na históriu a kultúru, navštíviť môžete múzeá, galérie umenia a historické pamiatky. Okrem toho sa tu často konajú hudobné festivaly a koncerty, kde si môžete vychutnať tradičnú írsku hudbu a tancovať s miestnymi obyvateľmi.

Ak sa rozhodnete navštíviť Galway, nezabudnite vhodne oblečenie a pripravte si plány na každé počasie. Mestská atmosféra a pôvab sú stále prítomné, či už svieti slnko alebo padá dážď. Galway je jedinečné a zažiť toto špecifické írske počasie je súčasťou jeho kúzla.


Letenka Írsko Galway


Ak plánujete navštíviť krásne mesto Galway v Írsku, pravdepodobne budete hľadať najlepšie spôsoby, ako sa tam dostať. Jednou z najpohodlnejších možností je letenka do Galway, čo vám ušetrí čas a energiu na cestovaní.

Galway je jedno z najživších a najatraktívnejších miest v Írsku. Mesto je známe svojimi kultúrnymi akciami, malebnou atmosférou, tradičnou hudbou a priateľskými domácimi obyvateľmi. Jeho umiestnenie na pobreží Atlantického oceánu ponúka pôsobivé výhľady na pláže a skalnaté pobrezia, čo robí z Galway ideálnu turistickú destináciu pre tých, ktorí milujú prírodu a morsky vzduch.

Pri hľadaní letenky do Galway máte niekoľko možností. Najbližším letiskom do Galway je medzinárodné letisko v Shannonu, ktoré je asi 80 kilometrov od mesta. Na tomto letisku sa pravidelne uskutočňuje veľa vnútroštátnych a medzinárodných letov.

Ak preferujete väčšie letisko, Dublin je ďalšou možnosťou. Letisko v Dubline je najväčšie v Írsku a ponúka širokú škálu letov z celého sveta. Z Dublina je jednoduché dostať sa do Galway autom, vlakom alebo autobusom, čo je pohodlná alternatíva pre tých, ktorí si prajú preskúmať aj iné časti Írska.

Ďalšou možnosťou je let do mesta Knock, ktoré sa nachádza približne 90 minút od Galway. Aj keď toto letisko nie je také veľké ako Shannon alebo Dublin, je stále využívané množstvom nízkonákladových leteckých spoločností a ponúka lety z rôznych európskych miest.

Pri hľadaní letenky do Galway si pozorne skúmajte rôzne aerolinky a ich ponuky. Niektoré letecké spoločnosti môžu ponúkať lacnejšie letenky, ale s obmedzenými alebo žiadnymi službami, zatiaľ čo iné môžu mať komfortnejšie a luxusnejšie možnosti.

Je tiež dôležité pamätať na časové zóny a zabezpečiť si dostatočný čas na prestupy, ak cestujete cez iné letiská. Rovnako by ste mali byť informovaní o možnostiach verejnej dopravy alebo prenájmu vozidla, ak potrebujete cestovať z letiska do Galway.

Zhrnutie, letenka do Galway je jednou z najlepších možností, ako sa dostať do tohto krásneho irského mesta. S rôznymi letiskami v blízkosti, ktoré ponúkajú širokú škálu letov, môžete nájsť let, ktorý vám najviac vyhovuje. Nech už sa rozhodnete pre let do Shannonu, Dublina alebo Knock, pripravte sa na nádherný pobyt v Galway plný kultúry, prírody a pohostinnosti.


Dovolenka Írsko Galway


Írsko je krásna krajina plná zelených polí, starobylých hradov a zámkov a priateľských ľudí. Jedným z najkrajších miest v krajine je mesto Galway, ležiace na západnom pobreží Írska. Je to miesto s bohatou históriou, kultúrou a umením, ktoré ponúka návštevníkom neuveriteľné zážitky.

Galway je mesto plné aktivít a miesto, kde sa návštevníci môžu zabaviť v každom ročnom období. Mestské centrum je plné uličiek s typickými kamennými domami, reštauráciami a obchodmi. Je tu aj množstvo festivalov a podujatí, ktoré sa konajú po celý rok. Najznámejším z nich je festival umenia a kultúry, Galway Arts Festival.

Ak máte radi prírodu, určite sa vyberte do Connemary, krásneho prírodného parku v okolí Galway. Táto oblasť je plná zelene, jazier, riek a pláží a ponúka nádherné výhľady na záliv Galway a okolitú krajinu. Jej skutočnú krásu možno vidieť najlepšie pri ceste na ostrov Inishbofin, ktorý je súčasťou parku.

Galway je tiež známe pre nezávislý filmový festival, ktorý sa koná každý september. Tento festival je dôležitý pre tvorcov nezávislých filmov a tiež pre všetkých milovníkov filmu a kultúry. Ak máte radi hudbu, navštívte miesto v auguste, kedy sa koná medzinárodný hudobný festival v Galway.

Galway je mesto, ktoré ponúka všetko - krásnu prírodu, kultúru, umenie a zábavu. Ak si chcete vychutnať pravú irskú atmosféru, vyberte sa do Galway. Táto oblasť je nenapodobiteľná a ponúka návštevníkom jedinečné zážitky, ktoré budú určite nezabudnuteľné.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky