Dovolenka Fidži Ovalau Island


Fidži je známa ako raj na zemi a je to dokonalé miesto na relaxáciu, oddych a nabitie batérií. Ak chcete získať jedinečný zážitok na tejto krásnej ostrovné krajine, navštívte Ostrov Ovalau.

Ovalau je ostrov nachádzajúci sa vo východnej časti Fidži. Tento malý ostrov má všetko, čo by ste mohli žiadať pri dovolenke. Má krásne pláže, zdravé koralové útesy a nádhernú prírodu. Okrem toho, tu nájdete aj malé dedinky s tradičnou fidžijskou kultúrou.

Keďže Ovalau je relatívne neznámy ostrov, nečakajte tu turistický ruch, ktorý by ste našli na západnej časti Fidži. Tento ostrov ponúka veľkolepú prírodu, relaxačnú atmosféru a pokoj od rušných mestských ulíc.

Na Ostrove Ovalau si môžete vychutnať nádherné miesta na potápanie a šnorchlovanie. V tejto oblasti sú zachované zdravé koralové útesy, ktoré ponúkajú útočisko pre množstvo druhov morských živočíchov. Ak máte radi rybárčenie, môžete si tu skúsiť postrúhať niektoré z druhov, ktoré sú miestnymi obyvateľmi lovené.

Ovalau je tiež domovom takmer 10 tisíc obyvateľov, ktorí sú vždy pripravení privítať turistov od každého kúta sveta. Odmäkčujúce úsmevy miestnych obyvateľov a ich tradičná fidžijská kultúra Vám ponúknu autentickú skúsenosť a možnosť učiť sa nové veci o ich zvykoch a tradíciách.

Ovalau tiež ponúka množstvo historických pamiatok, ktoré sú súčasťou odkazu koloniálneho obdobia Fidži. Tu nájdete mnoho starých budov, z ktorých niektoré sú už vybudované z koreňov stromov. Bavte sa prechádzkou po ich dlhých chodbách a učte sa o histórii ostrova.

Keďže Ovalau nie je tak populárny ako niektoré iné miesta v Fidži, môžete sa tešiť na presný pocit pokojného ostrova. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú odpočinok od chaosu mestského života.

Vysoký stupeň pohodlia a pohodlia Vám ponúka The Wakaya Club & Spa, ktorý je jedným z najluxusnejších rezortov na Ostrove Fidži. Zaujímavou alternatívou je aj hostel Ovalau Holiday Resort, ktorý doplní vaše dobrodružstvá na tomto ostrove.

Vzhľadom na to, že je Ovalau oddelený od väčšej časti Fidži, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je lodou z ostrova Navua. Je to skúsenosť, ktorú určite stojí za to zažiť, keďže sa dostávate na ostrov, ktorý je obklopený nekončiacim modrým oceánom.

Dovolenka na Ostrove Ovalau je skutočná oáza pre tých, ktorí si potrpia na krásu a pokoj v súkromí. Táto nezabudnuteľná skúsenosť Vám poskytne príležitosť objaviť jedinečné kultúrne poklady a skúsiť nové dobrodružstvá. Navštívte Ostrov Ovalau a urobte si dovolenku plnú spomienok, ktoré budú s Vami navždy.


Najčastejšie otázky a odpovede Fidži Ovalau Island


Otázky:

1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Ovalau Island?
2. Vyhovuje Ovalau Island náročným cestovateľom alebo je to destinácia pre oddych a relax?
3. Kedy je najlepší čas na návštevu Ovalau Island?
4. Aké sú najlepšie miesta na návštevu na Ovalau Island?
5. Aké sú možnosti ubytovania na Ovalau Island a aký je ich priemerný cenový rozsah?
6. Aké výlety alebo aktivity sa dajú robiť na Ovalau Island?
7. Potrebujem víza na návštevu Fidži a Ovalau Island?
8. Má Ovalau Island nejaké pláže vhodné na plávanie alebo šnorchlovanie?
9. Je bezpečné cestovať do Fidži a na Ovalau Island v súčasnej dobe?
10. Aké sú možnosti stravovania na Ovalau Island?

Odpovede:

1. Najlepší spôsob, ako sa dostať na Ovalau Island, je cez medzinárodné letisko Nadi v Fidži a potom pokračovať domácimi letmi alebo trajektom do Levuka na Ovalau Island.
2. Ovalau Island je skôr destináciou pre oddych a relax, ale ponúka aj niekoľko výletov a aktivít pre náročnejších cestovateľov.
3. Najlepší čas na návštevu Ovalau Island je od mája do októbra, keď je suché počasie a menej zrážok.
4. Najlepšie miesta na návštevu na Ovalau Island sú historické mesto Levuka, pláži na južnom pobreží a Kauvadra horu s úžasným výhľadom.
5. Možnosti ubytovania na Ovalau Island zahŕňajú hotely, hostely a bungalovy. Priemerné ceny sa pohybujú od 30 do 150 USD za noc.
6. Medzi najobľúbenejšie výlety a aktivity patrí potápanie, šnorchlovanie, turistika a prehliadka historických miest.
7. Pre občanov mnohých krajín vrátane Slovenska nie sú víza na návštevu Fidži potrebné na pobyt do 4 mesiacov. Viac sa dozviete na stránke vlády Fidži.
8. Ovalau Island má niekoľko pláži vhodných na plávanie a šnorchlovanie, najlepšie sú na južnom pobreží.
9. Všeobecne platí, že Fidži a Ovalau Island sú bezpečné pre návštevníkov, ale odporúča sa dodržiavať bežné opatrenia opatrnosti a byť obozretný.
10. Na Ovalau Island sú rôzne možnosti stravovania, vrátane reštaurácii, kaviarní a stánkov s pouličnou stravou, kde si môžete vychutnať miestne jedlá ako kokoda alebo lovo. Cena za jedlo sa pohybuje od 5 do 20 USD.


Letenka Fidži Ovalau Island


Ovalau Island v Fidži: Rajský ostrov splnených snov

Ak hľadáte ideálnu letnú destináciu, ktorá vám ponúkne nádhernú prírodu, krištáľovo čisté pláže a fascinujúcu kultúru, Fidži by mohlo byť práve to pravé miesto pre vás. A ak túžite po autentickej a menej preplnenej lokalite, ktorá je stratená v čase, nezabudnite navštíviť Ovalau Island.

Ovalau, ležiaca v jeho srdci, je tretím najväčším ostrovom Fidži, známym pre svoju bohatú históriu a unikátnu prírodu. Ako byť krok od sveta, tento ostrov je ideálnym útočiskom pre tých, ktorí hľadajú oddych a pokoj.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste mali urobiť krok smerom k Ovalau Island, je jeho nádherné scenérie. Ostrov ponúka úchvatné kopce, zeleň lesa a malé rybárske dedinky, ktoré zachovávajú autentickú fiďšanskú atmosféru. Pri prechádzke po pláži budete fascinovaní jasnou modrou farbou mora a bielym pieskom, ktorý sa zdá byť dotknutý nejakou dračou perinou.

Ovalau má tiež bohatú históriu. Keď sa ocitnete na tomto ostrove, budete mať možnosť objaviť kultúrne dedičstvo Fidži. Navštívte historické miesta, ako napríklad Levuka, prvý hlavný mestský centrum Fidži, ktoré je zapísané ako svetové dedičstvo UNESCO. Tu nájdete koloniálne budovy z 19. storočia a cítiť prítomnosť minulosti medzi uličkami.

Pokiaľ ide o pobyt na tomto ostrove, nebudete sklamaní. Ovalau ponúka širokú paletu ubytovacích možností, od luxusných rezortov až po malebné bungalovy na pláži. Môžete sa ubytovať v levukských hoteloch a skombinovať svoju dovolenku s prechádzkou po histórii alebo si vybrať izbu s výhľadom na nádherný Tui Levuka Peak.

Okrem relaxácie na pláži a objavovania histórie si na Ovalau Island môžete vychutnať aj aktivity na voľnom vzduchu. Vyskúšajte si potápanie, rybolov alebo si vypožičajte kajak a objavte krásy okolitých ostrovov. Určite nezmeškajte možnosť stráviť čas so skutočnými domorodými obyvateľmi a spoznať ich vďaka ich priateľskej povaze a pohostinnosti.

Pre dosiahnutie tohto malého kúsku raja budete potrebovať letenku do Fidži. Množstvo leteckých spoločností ponúka prepojenie so Sväteným ostrovom a nájdenie výhodných leteniek nie je veľkým problémom.

Vynechajte preplnené turistické oblasti a objavte skrytý klenot Fidži. Ovalau Island vás očarí svojou nádhernou prírodou, fascinujúcou históriou a autentickými miestnymi obyvateľmi. Je to miesto, kde sa zastavil čas a kde sa vaše sny stanú skutočnosťou. Letenka na toto miesto je zaručený krok smerom ku splneniu vašich snov.


Ubytovanie Fidži Ovalau Island


Fidži je ostrovský raj nachádzajúci sa v južnom Tichom oceáne. Medzi množstvom exotickej prírody, bielych pieskových pláží a krištáľovo čistého turkozového mora sa nachádza ostrov Ovalau. Ovalau je jedným z najväčších ostrovov v skupine Lomaiviti a je známy svojou bohatou históriou, kultúrou a prírodnou krásou.

Ak plánujete navštíviť Ovalau, je dôležité zabezpečiť si ubytovanie, ktoré bude spĺňať vaše očakávania. Na ostrove nájdete niekoľko rôznych možností od luxusných rezortov po skromné, no pohodlné hotely.

Jeden z najpopulárnejších rezortov na ostrove je The Ovalau Holiday Resort. Nachádza sa len niekoľko metrov od pláže a ponúka širokú škálu ubytovacích možností, vrátane izieb s vlastným balkónom a výhľadom na oceán. Rezort tiež disponuje bazénom, barom, reštauráciou a wellness centrom, kde si môžete dopriať relaxačnú masáž alebo sa vykúpať v jacuzzi. Svojimi službami a pohodlnosťami sa The Ovalau Holiday Resort radí medzi najlepšie ponuky na ostrove.

Ak preferujete skromnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z miestnych hotelov. Napríklad Davui Lodge Hotel je známy svojou útulnou atmosférou a jednoduchými, no pohodlnými izbami. Hotel ponúka bezplatné Wi-Fi pripojenie, spoločné posedenie a reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné fidžijské jedlá.

Ak preferujete viac nezávislosť a slobodu, môžete zvážiť aj pronájom súkromnej dovolenkového domu alebo apartmánu. V niektorých prípadoch je možné prenajať si celý dom priamo na pláži, vďaka čomu budete mať maximálny komfort a súkromie. Skontrolujte však dostupnosť a rezervujte si ubytovanie vopred, keďže tieto ponuky sú obľúbené a rýchlo sa zapĺňajú.

Nezávisle na tom, akú formu ubytovania si vyberiete, budete mať prístup k jedinečným prírodným krásam, ktoré Ovalau ponúka. Môžete si užiť prechádzky krištáľovo čistými plážami, vyhrať sa v mori pri šnorchlovaní alebo potápaní a obdivovať úžasné koralové útesy a podmorský svet. Odporúča sa tiež navštíviť historické miesta, ako je Levuka, ktorá je zároveň aj prístavom, najlepšie zachovaným koloniálnym mestom na Fidži.

Ak hľadáte útočisko v prírode, nevynechajte prechádzky do vnútrozemia ostrova, kde nájdete nádherné vodopády, jaskyne a bujné tropické lesy. Tí, ktorí sú dobrodružne založení, si môžu vyskúšať aj trekking po kopcoch, čo je skvelý spôsob, ako spoznať ostrov z inej perspektívy.

Všetky tieto atrakcie sú ľahko dostupné z vašej ubytovacej jednotky na Ovalau Island. Nech už sa rozhodnete pre exkluzívny rezort alebo niečo jednoduchšie, určite si vychutnáte úžasné dobrodružstvo, ktoré Fidži ponúka na ostrove Ovalau.


Počasie Fidži Ovalau Island


Fidži je známe ako tropický ráj s nádhernými plážami, pestrými korálovými útesmi a príjemným teplým počasím. Medzi jedným z najobľúbenejších ostrovov v tejto oblasti patrí Ovalau Island, ktorý ponúka návštevníkom skvelé podmienky na kúpanie, užívanie si slnka a objavovanie jeho prírodných zázrakov.

Počasie na Ovalau Island je veľmi príjemné počas celého roka. Tento ostrov leží v Tichom oceáne a vďaka miernemu klimatu má teploty dosahujúce priemernú hodnotu okolo 25 °C. V lete, ktoré trvá od novembra do apríla, sa môže teplota pohybovať až okolo 30 °C, čo robí z Fidži ideálne miesto na dovolenku pre milovníkov tepla a slnka.

Keďže Fidži je tropickou krajinou, musíme rátať s pravidelnými zrážkami. Najviac zrážok sa na Ostrove Ovalau vyskytuje počas obdobia dažďov, ktoré sa koná v lete. Tieto dažde sú však obyčajne krátke a príležitostné, takže neznamenajú veľký problém pre turistov. Menej daždivé obdobie je v zime, kedy prší o niečo menej. Aj keď sa väčšina dažďov sústreďuje do určitého obdobia, stále môžete očakávať dostatok slnečných dní a príležitosti na využitie krásnych pláží.

Čo sa týka víchríc, Fidži sa môže občas stretnúť s tropickými cyklónami, ktoré prichádzajú hlavne v lete. Väčšinou tieto cyklóny nemajú žiadne vážne následky, no v určitých prípadoch môžu byť nebezpečné. Navyše, miestne obyvatelstvo, ktoré sa na ostrovoch nachádza, je zvyknuté na takéto prírodné javy a vie sa s nimi vyrovnať.

Ostrov Ovalau je známy aj svojím bohatým podmorským svetom, čo robí z neho ideálne miesto pre potápanie a šnorchlovanie. Vody v tejto oblasti majú teplotu okolo 27 °C, čo je pohodlné pre dlhšie potápanie. Prítomnosť korálových útesov a množstvo rýb a iných morských živočíchov vytvára farebný a živý podmorský svet, ktorý je určite zážitkom pre každého milovníka prírody.

Ak sa rozhodnete navštíviť Fidži a ostrov Ovalau, môžete sa tešiť na ideálne počasie pre oddych a relaxáciu na pláži. Slnko, teplé more a príjemná teplota vás čakajú po celý rok. Okrem toho, môžete tešiť sa aj na zaujímavú podmorskú faunu a flóru, ktorá robí z tejto destinácie skutočný tropický raj.

Fidži Ovalau Island je teda miestom, kde sa spoja krása prírody, prirodzené prostredie s ideálnym počasím, čo dáva záruku pre príjemnú dovolenku strávenú v tejto tropickej oáze.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky