Počasie India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


Počasie v Indii Sikkim, vrátane miest Gangtok a Pelling, je ovplyvnené ich geografickou polohou a nadmorskou výškou. Sikkim, nachádzajúci sa v Himalájach, má miernu podnebnú oblasť s rôznymi ročnými obdobiami.

Gangtok, hlavné mesto Sikkimu, leží vo výške približne 1 650 metrov nad morom. Má subtropické a vlhké podnebie. Teploty v Gangtoku v lete sa pohybujú od 15 do 25 °C, zatiaľ čo v zime sa môžu znížiť na 0 °C. Občasné dažde tiež prispievajú k chladnejšiemu počasiu.

Mesto Pelling, známe svojimi výhľadmi na horský masív Kanchenjunga, sa nachádza vo výške približne 2 000 metrov nad morom. Podnebie je tam chladnejšie ako v Gangtoku. Letné teploty sa pohybujú od 12 do 20 °C a zimné teploty môžu klesnúť až na -5 °C. V priebehu roka je tu vysoká miera zrážok, ktorá dodáva pohľadom na hory spektakulárnu zelenú scenériu.

Sikkim má aj niekoľko monzúnových mesiacov, keď prichádza hojný spŕš. Monzúnové obdobie nastáva v Indii v lete, od júna do septembra. Gangtok a Pelling nie sú výnimkou a počas týchto mesiacov počasie môže byť veľmi daždivé. Dažde môžu byť silné a sprevádzať ich hromy a blesky.

V Sikkime je tiež rozvinutý cestovný ruch. Tí, ktorí sa chcú vyhnúť dažďom a obdobiu monzúnu, by mali navštíviť Sikkim v období od októbra do apríla. Toto obdobie je zvyčajne suchšie a pohodlnejšie pre turistov.

Pamätajte, že počas snehových období môžu byť cesty do niektorých oblastí Sikkimu zatvorené kvôli zlému počasiu a lavínam.

Celkovo vzaté, Sikkim ponúka rôznorodé a často zmenlivé počasie kvôli svojej geografickej polohe a nadmorskej výške. Bez ohľadu na ročné obdobie návštevníci môžu oceniť krásu a unikátnu prírodu tejto indicko-himalájskej krajiny.


Letenka India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India je fascinujúcou krajinou bohatou na históriu, kultúru a prírodné krásy. Ak sa rozhodnete navštíviť tento nádherný kúsok sveta, určite by ste nemali prehliadnuť návštevu Sikkimu, jedného z najkrajších regiónov v tejto krajine. Letenka do India Sikkim vám otvorí bránu do malebných miest Gangtok a Pelling, ktoré sú skutočnými skvostmi v rámci tejto destinácie.

Gangtok, hlavné mesto Sikkimu, je známe svojou nádhernou scenériou a pokojnou atmosférou. Po prílete do Sikkimu si nedajte ujsť návštevu Tashiho námestia, kde môžete vidieť krásnu pagodu. Odtiaľ si môžete zobrať lanovku na vrchol hory, kde sa nachádza kláštor Ropeway. Táto jazda vám poskytne nádherný výhľad na okolité hory a údolia, ktoré vám vyrazia dych.

Prechádzka po meste vám umožní objaviť bohatú kultúru a tradície Sikkimu. Môžete navštíviť Budhistický inštitút Tibetológie, kde si môžete prezrieť vzácne budhistické texty a artefakty. Tiež sa môžete dotknúť ducha tejto nádhernej krajiny v kláštore Enchey a keď sa stretnete s miestnymi obyvateľmi, ochotne vám poradia, čo robiť a kam ísť na miestnych trhoch a obchodoch.

Pelling, umiestnený na západnom Sikkime, je ďalším kúzelným miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Jeho hlavnou atrakciou je návšteva večnej hory Kanchenjunga, tretia najvyššia hora na svete. Ak máte radi turistiku a dobrodružstvo, môžete si vybrať jednu z mnohých trás, ktoré vám ponúkajú nádherný výhľad na túto impozantnú horu. Okrem toho je tu aj Rabdanste Palace, kde si môžete prezrieť krásne záhrady a monumentálne stavby.

Ak máte radi prírodu, môžete sa vybrať na návštevu Khecheopalriho jazera, ktoré je považované za posvätné miesto. Vzhľadom k jeho čistej a jasnej vode je toto jazero považované za sväté a zaručené zabezpečenie vašich prianí, ak hodíte do jazera mincu. Okrem toho tu nájdete aj niekoľko vodopádov a chodníkov, ktoré by vás mali naladiť na pokojnú a relaxačnú atmosféru.

Ak sa rozhodnete cestovať do India Sikkim, nezabudnite na vhodné oblečenie a náhradné šaty, pretože počasie tu sa môže meniť. Teploty môžu byť chladné, preto sa nezabudnite dobre obliecť a vziať si so sebou aj vetraciu bundu.

Vaša letenka do India Sikkimu vás zavedie do neobvyklého a nádherného sveta, ktorý si budete pamätať na celý život. Toto miesto je pre tých, ktorí hľadajú pokoj a harmóniu, dokonalou destináciou. Nezabudnite si nechať dostatok času na to, aby ste mohli objaviť všetky skvosty, ktoré tento úžasný región ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


1. Ako sa dostanem do Sikkimu?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je vziať letecký alebo železničný spoj do Bagdogry v Západnom Bengálsku a potom pokračovať cestou do Sikkimu.

2. Potrebujem víza na cestu do Sikkimu?
Odpoveď: Áno, pre vstup do Sikkimu je potrebné získať povolenie od miestnych úradov. Toto povolenie je možné získať buď cez cestovnú agentúru alebo cez internet.

3. Ako dlho by som mal zostať v Sikkime?
Odpoveď: Odporúčame stráviť aspoň týždeň v Sikkime, aby ste si mohli vychutnať všetky jeho krásy a atrakcie.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Sikkimu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Sikkimu je od marca do júna a od septembra do novembra, keď je teplota príjemná a počasie stabilné.

5. Aké sú najpopulárnejšie turistické atrakcie v Sikkime?
Odpoveď: Niektoré z najpopulárnejších turistických atrakcií v Sikkime zahŕňajú Červený monastier Rinčhdrák, vodopády Yumthang, jazero Gurudongmar, jazero Tsomgo a hora Kanchenjunga.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Sikkime?
Odpoveď: V Sikkime nájdete rôzne možnosti ubytovania vrátane hotelov, penziónov a hostincov rôznej cenovej kategórie.

7. Aké je miestne jedlo v Sikkime?
Odpoveď: Miestne jedlo v Sikkime je ovládané tibetskou a nepálskou kuchyňou. Niektoré populárne jedlá zahŕňajú momo (plnené cestoviny), thukpa (polievka s cestovinou), a gundruk (kyslá zelenina).

8. Ako je doprava v Sikkime?
Odpoveď: Doprava v Sikkime je najlepšie uskutočňovaná taxíkmi a miestnou hromadnou dopravou.

9. Aké sú outdoorové aktivity, ktoré si môžem vychutnať v Sikkime?
Odpoveď: Sikkim ponúka mnoho outdoorových aktivít, vrátane trekov, horolezectva, raftingu, safari na slonoch a jazdy na koni.

10. Aké sú odporúčania pre turistov pri návšteve Sikkimu?
Odpoveď: Pri návšteve Sikkimu by ste mali mať so sebou dosť vrstiev oblečenia, pretože teplota sa môže výrazne meniť. Tiež je dôležité dodržiavať miestne zvyky a obyčaje a rešpektovať miestne obyvateľstvo.


Ubytovanie India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India Sikkim: Skrytý klenot Himalájí

Sikkim, malý štát v severovýchodnej Indii, je jedným z najkrajších a najmalebnejších miest na svete. Svojou bohatou prírodnou krásou, fascinujúcou kultúrou a úchvatnými historickými pamiatkami láka návštevníkov zo všetkých kútov sveta. Ak plánujete navštíviť Sikkim, je nevyhnutné si zabezpečiť kvalitné ubytovanie v jednotlivých častiach štátu, ako sú hlavné mestá Gangtok a Pelling.

Gangtok je hlavným mestom Sikkimu a nachádza sa v nadmorskej výške viac ako 1 500 metrov. Je obklopený vrcholmi pohoria Kancenjunga a mnohými ďalšími hrebeňmi Himalájí. Mesto je známe svojou pokojnou atmosférou, skvelým počasím a malebnými výhľadmi na okolitú krajinu. V Gangtoku nájdete veľký výber ubytovacích možností, od luxusných hotelov a rezortov po rodinné penzióny a dáždnikové chatky. Môžete si vybrať ubytovanie podľa svojho rozpočtu a preferencií.

Jedným z populárnych hotelov v Gangtoku je Mayfair Spa Resort & Casino. Tento luxusný rezort ponúka priestorné a elegantné izby s nádhernými výhľadmi na hory. Svojím pokojom a štýlom bude tento hotel vyhovovať aj náročnejším cestovateľom. Ponúka tiež wellness centrum s kúpeľmi a masážami, ​​kde si môžete oddýchnuť po dlhom dni strávenom objavovaním Sikkimu. Ak hľadáte trochu ekonomicky prístupnejší hotel, Hotel Royal Plaza je ideálnou voľbou. Nachádza sa v samotnom srdci mesta a ponúka útulné izby s moderným vybavením.

Ďalšou obľúbenou destináciou v Sikkime je Pelling. Pelling je malebná horská dedina situovaná na vrchole kopca v nadmorskej výške približne 2 150 metrov. Mesto je známe svojimi pamiatkami a krásnymi pohľadmi na hory. Pre cestovateľov, ktorí túžia zažiť autentický život v dedine, sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, ako sú rodinné hotely a penzióny.

Ubytovanie v Pellingu môže byť tradičná a autentická skúsenosť. Hotel Mount Pandim je skvelým príkladom toho, čo môžete očakávať. Nachádza sa v historickom budove so zachovanými tradíciami a ponúka dobre zariadené izby s pohodlnými posteľami a štýlovým nábytkom. Mnoho hotelov v Pellingu ponúka aj výhľady na horu Kanchenjunga, táto ikonická hora je obzvlášť nádherná pri východe a západe slnka.

Pri cestovaní do Sikkimu je dôležité mať zabezpečené ubytovanie vopred, najmä počas hlavnej turistickej sezóny od marca do júna. Sikkim ponúka bohaté možnosti ubytovania a vy si môžete vybrať podľa svojich preferencií. Napriek tomu, či sa rozhodnete zostať v luxusnom hoteli alebo v tradičnej dedinskej chatke, nezabudnite si vychutnať jedinečnú krásu a atmosféru, ktorú Sikkim poskytuje. Je to miesto, ktoré si určite zamilujete a kde si vytvoríte nezabudnuteľné spomienky.


Dovolenka India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India Sikkim - jedinečná dovolenka v exotickom prostredí

Ak sa túžite po dovolenke spojenej s exotickou kultúrou a nádhernou prírodou, destinácia India Sikkim by mala byť tou pravou voľbou pre Vás. Sikkim je najmenší štát v Indii, ale nechýba mu nič zo svojich väčších súrodencov. Jeho krásy spočívajú v horskej krajine, nádherných údolíach, pôvabných prírodných rezerváciách a v neopakovateľnej kultúre starovekého národa Lepcha.

Gangtok - hlavné mesto Sikkimu

Na začiatku svojej cesty navštívte hlavné mesto Sikkimu, Gangtok. V meste si môžete vychutnať čaj, pozrieť si najväčší buddhistický kláštor (Enchey Monastery) alebo navštíviť nezvyčajný Kultúrny palác (Namgyal Institute of Tibetology). Sú tu aj rôzne trhoviská, na ktorých si môžete kúpiť tradičné suveníry. Nezabudnite navštíviť známe miesto s názvom MG Marg, alebo Marvelous Gangtok Marg, čo je prehliadková ulica obklopená nádhernými kvetinovými záhradami.

Pelling - úžasné horské výhľady v Sikkime

Pellinga, nádherného miesta obklopeného horami v pohorí Himaláje, nájdete na západe Sikkimu. V dedinke sú rozsiahle prírodné rezervácie, ktoré stoja za návštevu. Najdôležitejšou atrakciou sú skalnaté výhľady na hory Kangchenjunga - tretiu najvyššiu horu na svete. Toto miesto dýcha pokojom a kľudom a je ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú únik od uspávajúceho prostredia mesta.

Sikkim ponúka rozmanité dobrodružstvá

Sikkim je známy aj svojimi dobrodružnými aktivitami. Môžete si zagooglovať miesta, na ktorých sa dá pohybovať v korunách stromov, jazdiť na hliníkových lyžiaroch alebo tiež zdolať hory na bicykli. Sikkim ponúka množstvo možností pre tých, ktorí chcú zažiť niečo nové a zároveň uspokojiť svoju adrenalinovú závislosť.

Koniec dovolenky Sikkim

Na záver si zarezervujte trojdňovú cestu do Darjeelingu, aby ste si mohli vychutnať nádherné výhľady na hory a položiať si nohy v čajových plantážach. Ak sa Vám toto miesto veľmi páčilo, môžete si do svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť, pridať aj mesto Kalimpong - malé mestečko, v ktorom sa nachádza krásny Pädong Buddhiský kláštor.

India Sikkim ponúka nádherné výhľady, úchvatnú prírodu a neopakovateľnú exotickú kultúru. Ak hľadáte oddych a zároveň dobrodružstvo, určite navštívte toto krásne miesto. Naplánujte si Vašu dovolenku v Sikkime už dnes a užite si svoju vysnívanú cestu.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky