Dovolenka Kanada Toronto Islands


Toronto Islands sú súbor ostrovov nachádzajúcich sa južne od centra kanadského mesta Toronto. Tento malý raj na zemi je ideálnym miestom pre dovolenku, kde môžete uniknúť ruchu veľkomesta a stráviť príjemné chvíle v prírode.

Ostrovy majú dostupnú dopravu trajektom z centra mesta, takže sa sem dá veľmi ľahko dostať. Po príchode na ostrovy sa ocitnete uprostred prírody a môžete si vychutnávať krásne výhľady na Toronto skyline, azúrovú vodu Jazera Ontário a zelené parky v okolí.

Väčšina návštevníkov prichádza na Toronto Islands na päť hlavných ostrovoch: Centre Island, Ward's Island, Hanlan's Point, Olympic Island a Algonquin Island. Každý ostrov má svoje vlastné čaro a ponúka množstvo zábavy a rekreácie.

Centre Island je najväčším ostrovom a je plný aktivít pre rodiny s deťmi. Môžete si prenajať bicykel a prechádzať sa po vyznačených cyklotrasách, ísť na prechádzku po pláži, navštíviť prekrásny bludiskový záhradu alebo si zabaviť deti v preliezačkách a pieskoviskách.

Ward's Island je známy pre svoju malebnú dedinku so starými domami a záhradami. Tu môžete zažiť pravú atmosféru tichého ostrova a oddýchnuť si od rušného mesta. K dispozícii je aj niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať dobré jedlo a nápoje.

Hanlan's Point je populárny pre svoju nudistickú pláž a je obľúbeným miestom pre milovníkov slnka a tanca. Ak hľadáte dobrodružstvo, môžete si prenajať kanoe a preskúmať okolité vody.

Na Olympic Island nájdete rôzne športoviská, ako je tenisový kurt a plážové volejbalové ihrisko. Je to ideálne miesto pre aktívnych jednotlivcov, ktorí radi športujú.

Algonquin Island je najmenším ostrovom a poskytuje ideálne miesto na piknik alebo romantickú prechádzku po pláži. Drevené domy pritom dotvárajú atmosféru tohto malého ostrova.

Keďže sú ostrovy obklopené vodou, je tu tiež dostatok príležitostí na vodné aktivity ako je plachtenie, buzerovanie, člnkovanie alebo jazda na paddleboardoch.

Toronto Islands sú tiež obľúbeným miestom pre festivaly a podujatia počas celého roka. Medzi najznámejšie patrí Toronto International Dragon Boat Race Festival, ktorý pritiahne tisíce návštevníkov.

Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnuť od rušného mesta a stráviť príjemný čas v prírode, Toronto Islands sú skvelou voľbou. Sú ideálne pre rodiny, páry alebo jednotlivcov, ktorí radi trávia čas vonku a užívajú si krásu prírody. Prechádzky po pekne upravených parkoch, pláže s jemným pieskom a panoramatické výhľady na veľkomesto vytvárajú perfektnú dovolenku v Toronte.


Letenka Kanada Toronto Islands


Letenka do Kanady - Toronto Islands: Kúsok raja v srdci mesta

S cestovateľskou horúčkou na vrchole a nedostatkom možností vzdialených exotických ciest, je často ťažké nájsť destináciu, ktorá by ponúkala dokonalú kombináciu prírody a urbanity. No práve v Kanade sa nachádza jedno takéto miesto - Toronto Islands.

Toronto Islands sú súostrovím viac ako 15 malých ostrovov nachádzajúcich sa na juhozápade Toronta v Ontáriu. Sústredené na brehu jazera Ontario, tieto ostrovy ponúkajú útočisko od rušného mestského ruchu a sú obľúbenou destináciou pre obyvateľov a návštevníkov Toronta. A keďže sa dostanete na Toronto Islands pomocou letenky, vaša cesta začne už na letisku.

Po pristátí v Toronte a krátkej prehliadke mesta je najlepšie ísť priamo na letisko Billy Bishop Toronto City Airport (YTZ), ktoré sa nachádza na brehu pevniny v blízkosti ostrova. Cesta na ostrovy potom pokračuje pomerne rýchlym trajektom alebo vodnou taxíkou.

Po príchode na ostrovy sa ocitnete uprostred prírody, s množstvom možností na prechádzky a aktivity na čerstvom vzduchu. Jedným z najpopulárnejších miest na Toronto Islands je bezpochyby Centre Island. Tento ostrov ponúka nádherný výhľad na mesto, širokú škálu reštaurácií a obchodov, ako aj pláže a oddychové zóny. Tu si môžete vypožičať bicykel, skúsiť minigolf alebo si užiť piknik na trávnatej ploche.

Ak sa rozhodnete pokračovať v objavovaní, ostrovy majú mnoho ďalších fascinujúcich miest. Hanlan's Point je známy nielen pre svoju pláž, ale aj pre výhľady na krásny západ slnka. Toronto Islands Centreville Amusement Park je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi, ktoré sa môžu zabaviť rôznymi jazdami a bahennými atrakciami. Na nedalekom Ward's Island môžete objaviť malebné domčeky a zoologicalkú záhradu Far Enough Farm so zvieratkami.

Ale Toronto Islands nie sú len o prírode. Ostrovy ponúkajú aj množstvo kultúrnych akcií a festivalov počas celého roka. Napríklad, scéna na Centre Island je miestom rôznych hudobných koncertov, divadelných predstavení a festivalov. Priamo na ostrovoch sa nachádza aj histoický klub Royal Canadian Yacht Club, ktorý hostí rôzne jachtařské podujatia a súťaže.

Pri plánovaní svojej návštevy Toronto Islands je dôležité mať na pamäti sezónu, keďže niektoré aktivity a reštaurácie môžu byť otvorené len počas letných mesiacov. No či už je počasie priaznivé alebo nie, návšteva Toronto Islands vždy stojí za to.

Takže, ak si plánujete letieť do Kanady, nezabudnite zaradiť Toronto Islands do svojho itinerára. Bez ohľadu na to, či ste obyvateľom Toronta alebo turistom, táto destinácia vás určite nezklame. Vyjdite z rušných ulíc mesta a vychutnajte si prírodu a pokoj na Toronto Islands.


Počasie Kanada Toronto Islands


Toronto Islands – kde sa čas zastavil

Toronto Islands sú malý ostrov v Toronte v Kanade, ktorý si zachoval svoj pôvodný charakter. Na ostrove sú jazerá, pláže, parky, reštaurácie a histórické budovy. V lete sa tu usporadúvajú rôzne kultúrne podujatia a ľudia si tu užívajú oddych od rušného mesta.

Klima na Toronto Islands je veľmi podobné ako v samotnom Toronte. V zime býva tu studeno a sneží, ale v lete sa teploty vyšplhajú až k 30 stupňom Celzia. Práve v lete sú Toronto Islands plné turistov žiadajúcich si užiť čerstvý vzduch, slnko a vodu. Na ostrove sa nachádza niekoľko pláži, kde sa môžu turisti osviežiť v jazere Ontario.

V jarnom a letnom období je na ostrove tiež viac zelene a dynamiky. Návštevníci si môžu prejsť po zelených trávnikoch, ktoré sú pokryté kvetmi rôznych farieb. Pod nimi sa skrývajú mnohé zvieratá, ktoré natrafia na turistov len zriedka. Pre milovníkov kvalitného jedla je na ostrove k dispozícii niekoľko reštaurácií, kde sa ponúkajú tradičné kanadske jedlá.

Celý ostrov má k dispozícii len niekoľko ulíc takže cyklistické prechádzky sú ideálne. Ľudia si môžu prechádzať po pekne vyznačených cyklostrech a zároveň si vychutnať prekrásny výhľad na mesto.

Pokiaľ sa snažíte uniknúť z mesta a zažiť kúsok prírody, okrem toho, aby ste prešli svojou cyklistickou trasou, brázdili námornými plachetnicami alebo sa pokojne plazili po dunách na ostrove, Toronto Islands sú tou správnou voľbou.

Pre turistov, ktorí hľadajú akčné podujatia, je dostupný vodné stanovanie, vodná cyklistika, rybolov a plávanie. Na ostrove sa uskutočňujú aj mnohé kultúrne podujatia, ako napríklad festivaly, koncerty a výstavy.

Celkovo Toronto Islands sú malým kúskom rajského ostrova v srdci Toronta a určite sa oplatí navštíviť. Jeho unikátny charakter, pripomínajúci staré časy, vytvára kľudnú a pohodovú atmosféru, kde si môžete uzdvihnúť hlavu nad každodenné starosti a okysličiť si plučá čerstvým vzduchom.


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Toronto Islands


1. Ako sa dostanem z centra Toronta na Toronto Islands?
Odpoveď: Najlepším spôsobom ako sa dostať na Toronto Islands je loďou alebo trajektom, ktorý vyrazí z Queens Quay.

2. Aké aktivity sa dajú robiť na Toronto Islands?
Odpoveď: Na Toronto Islands sa dá robiť veľa vecí ako napríklad prechádzať sa po nádherných plážach, navštíviť Centennial Park, jazdiť na bicykli alebo si užiť piknik s rodinou.

3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Toronto Islands?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Toronto Islands je v lete, keď je teplé počasie a všetky atrakcie sú otvorené.

4. Je na Toronto Islands možné prespať?
Odpoveď: Áno, na Toronto Islands sa dajú nájsť ubytovacie možnosti ako napríklad kemping.

5. Je potrebné si vopred zakúpiť lístok na trajekt alebo sa dajú zakúpiť aj na mieste?
Odpoveď: Lístky sa dajú zakúpiť aj na mieste, ale odporúča sa ich kúpiť vopred, najmä v letnom období, keď je veľký záujem o trajekty na Toronto Islands.


Ubytovanie Kanada Toronto Islands


Kanada a jej hlavné mesto Toronto sú známe pre svoju rôznorodú ponuku ubytovania a jedným z najunikátnejších miest, kde si môžete nájsť príjemné ubytovanie, sú Toronto Islands.

Toronto Islands sú súostrovím malých ostrovov v jazere Ontario, nachádzajúcich sa iba krátku plavbu trajektom od Toronta. S kompaktnou rozlohou 500 hektárov, túto odľahlú oázu môžete objaviť ako úplný únik z ruchu mesta a ponúknuť vám nádhernú prírodu, pláže a množstvo zábavy.

Ubytovanie na ostrovoch je obmedzené kvôli ochrane prírody a zachovaniu autenticity miesta, avšak stále existuje niekoľko možností, ako si vychutnať pobyt na torontských ostrovoch.

Jednou z možností je táborisko. Na ostrovoch je niekoľko táborísk, kde si môžete prenajať kempovací priestor a stanovať priamo na brehu jazera Ontario. Tieto táboriská poskytujú základné vybavenie, ako je pitná voda, sprchy, toalety a miesta na grilovanie, a sú skvelou možnosťou pre milovníkov prírody a dobrodružstva.

Ak preferujete pohodlné a luxusné ubytovanie, neobávajte sa, je tu aj niekoľko možností pre vás. Môžete si prenajať chaty alebo apartmány na ostrovoch. Tieto chaty a apartmány sú obvykle plne vybavené, s kuchyňou, kúpeľňou a súkromnými zariadeniami. Mnohé z nich majú dokonca vlastné terasy alebo balkóny s nádherným výhľadom na jazero. Prenajatie si chaty na Toronto Islands je skvelou voľbou pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu mimo ruchu mesta.

Toronto Islands sú tiež známe svojimi plážami. Možno by ste si chceli vyskúšať ubytovanie v kempoch priamo na pláži. Toto ubytovanie ponúka absolútnu pohodu a prístup k jazdu po celej dobu vášho pobytu. Vzhľadom k obmedzenej dostupnosti je však potrebné si miesto vopred rezervovať.

Nezáleží na tom, akú formu ubytovania si vyberiete, zážitok z pobytu na Toronto Islands bude nezabudnuteľný. Prechádzky po krásnej prírode, odhalovanie útulných pláží, kajaking v jazere Ontario a jednoducho relaxácia v kľude a tichu sú len niektoré z aktivít, ktoré vás tam čakajú.

Ak sa chystáte do Toronta a hľadáte niečo jedinečné a iné, zvážte ubytovanie na Toronto Islands. Tento malý kúsok raja ponúka skutočný únik z ruchu mesta a akokoľvek si vyberiete, nebudete sklamaní.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky