Ubytovanie Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve je jedným z najkrajších miest na ubytovanie v Jordánsku. Toto rezervát je domovom pre mnoho divokých zvierat, ktoré sú typické pre túto oblasť, a ponúka jedinečný zážitok pre každého návštevníka.

Rezervát sa nachádza v južnej časti mestečka Azraq, asi 100 km východne od hlavného mesta Ammánu. Pôvodne bol zriadený v roku 1975 na ochranu ohrozených druhov zvierat, ktoré boli tradične súčasťou miestnej fauny. Odvtedy sa stal jedným z najdôležitejších miest pre ochranu biodiverzity v Jordánsku.

Shaumari Wildlife Reserve ponúka rôzne formy ubytovania, aby vyhovovalo potrebám rôznych typov návštevníkov. Medzi najpopulárnejšie možnosti patrí tábor a chatky v rezerváte, ktoré poskytujú útulný a autentický pobyt. Tábor je umiestnený priamo v rezerváte a ponúka krásne výhľady na okolitú prírodu. Chatky sú súkromné a majú vlastné dvory, kde si môžete vychutnať relaxačný čas po dni plnom objavovania.

Ubytovanie v rezerváte je prepojené s celým radom aktivít a zážitkov, ktoré návštevníka obohatia o jedinečnú skúsenosť s divokými zvieratami a prírodou. Môžete si naplánovať prechádzky po rezerváte so skúsenými sprievodcami, ktorí vám priblížia miestnu faunu a flóru. Na vyžiadanie je tiež možné uskutočniť safari jazdu, ktorá vám umožní ešte bližšie spoznať tieto úžasné zvieratá.

Medzi najznámejšie obyvateľov rezervátu patria arabské oryx, indické antilopy, gazely a samozrejme aj divoké druhy vtákov. Tieto zvieratá sú špecifické pre túto oblasť a sú zároveň veľmi vzácne. Rezervát sa snaží zachovať ich populácie a chrániť ich pred vyhynutím.

Okrem pozorovania zvierat tu môžete tiež relaxovať a vychutnať si prírodu. Rezervát ponúka nádhernú krajinu a možnosti pre rôzne outdoorové aktivity, vrátane turistiky, jazdy na horskom bicykli a jazdy na koni.

Ubytovanie v Shaumari Wildlife Reserve je skutočne výnimočné a ponúka jedinečný pohľad na miestnu faunu a flóru Jordánska. Ak hľadáte neobyčajné dovolenkové miesto naplnené prírodou, túrmi a relaxáciou, určite neuveriteľné miesto, ktoré musíte navštíviť.


Dovolenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve v Jordánsku: Oáza divočiny a krásnej prírody

Jordánsko je známe svojimi impozantnými archeologickými pamiatkami, ako je skalný hrad Petra a mrtvé more. Ale krajina je tiež domovom niekoľkých národných parkov a rezervácií, ktoré ponúkajú úžasné príležitosti na objavovanie divokých zvierat a ich prirodzeného prostredia. Jedným z týchto miest je Shaumari Wildlife Reserve.

Založená v roku 1975, Shaumari Wildlife Reserve sa nachádza v južnom Jordánsku, v púšti Wadi Rum, medzi hlavným mestom Ammán a krajinou Saudijská Arábia. Rezervácia bola zriadená s cieľom zachrániť ohrozené druhy zvierat a obnoviť ich populácie. Je to príklad skvelého úspechu v ochrane divočiny a hospodárstva v oblasti.

Jednou zo špecifických funkcií tejto rezervácie je to, že sa zameriava na prispôsobenie divokých zvierat púštnemu prostrediu, ktoré je v Jordánsku bežné. Shaumari Wildlife Reserve sa nachádza v oblasti s nedostatkom vody s extrémnymi horúčavami, avšak toto prostredie je vhodné pre niektoré druhy zvierat vrátane arabského oryxu, arabských gazelí a obyčajného ibexu.

Arabský oryx, pôvodný druh, ktorý sa stal vyhynulým v divočine, je jedným z najväčších úspechov rezervácie Shaumari. Vďaka prísnemu sledovaniu a ochranným opatreniam si táto antilopa znovu vytvorila stabilnú populáciu v rezervácii vrátane viac ako 100 jedincov. Ostatné druhy, ako napríklad gazely a ibexy, sa tiež v rezervácii úspešne rozšírili.

Pre návštevníkov je Shaumari Wildlife Reserve ideálnym miestom na objavovanie týchto fascinujúcich druhov. Rezervácia ponúka rôzne aktivity a zážitky. Môžete si napríklad vybrať medzi jazdou na koni, jazdou na velblodoch a jazdením na džípe po púšťaj. Existujú tiež organizaované výlety, ktoré vás zavedú do hlbšej divočiny a poskytnú vám možnosť pozorovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Okrem zvierat a prírody, rezervácia Shaumari ponúka aj možnosť spoznať tradičnú jordánsku kultúru a život beduínskych komunít. Môžete navštíviť beduínsky tábor a zájsť na tradičnú beduínsku večeru, zúčastniť sa hudobného a tanečného vystúpenia a dozvedieť sa o ich životnom štýle a tradíciách.

Shaumari Wildlife Reserve je skutočnou oázou v jordánskej púšti. Ponúka jedinečnú príležitosť na stretnutie s divokou prírodou a zvieratami, ktoré sa inde už len zriedka vidia. Je to miesto, kde si môžete vychutnať krásu prírody a zároveň prispievať k ochrane ohrozených druhov. Dovolenka v Jordánsku by teda nemala obísť toto úžasné miesto.


Letenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve v Jordánsku je jedným z najznámejších a najobdivovanejších chránených území v krajine. Nachádza sa v púštnom regióne vo východnej časti krajiny, v blízkosti mesta Azraq. Toto rezervácie poskytuje domov pre rôzne druhy ohrozených zvierat.

Pri cestovaní do tejto oblasti je kľúčové získať vhodnú letenku do Jordánska. Existuje niekoľko medzinárodných letísk, kde môžete pristáť, pričom najbližším je Queen Alia International Airport v Ammáne, hlavnom meste. Z mesta Ammán si môžete vybrať dopravu na miesto určenia, či už vlastným vozidlom alebo verejnou dopravou. Cesta k rezervácii je dobre označená a nedá sa zabloudiť.

Po príchode do rezervácie Shaumari môžete zažiť neuveriteľnú prírodu a divoký život. Cieľom tohto miesta je ochrániť ohrozené druhy zvierat a zlepšiť ich populácie. Na území rezervácie nájdete napríklad arabské oryx-y, arabské gazely a symbol Jordánska, psa salúk. Tieto zvieratá sú známe svojou krásou a odolnosťou, avšak bohužiaľ boli v minulosti na pokraji vyhynutia. Vďaka rezervácii a ochranárskym projektom sa ich početnosti začala zvyšovať.

Shaumari Wildlife Reserve ponúka rôzne možnosti pre návštevníkov, aby si mohli užiť tento jedinečný kúsok prírody. Môžete sa zúčastniť prechádzok po rezervácií, kde máte príležitosť vidieť zvieratá vo svojom prirodzenom prostredí. Mnohé z nich sú stále voľne žijúce, takže uvidíte, ako sa pohybujú slobodne pomedzi púštnu krajinu. Práve táto atmosféra poskytuje úžasný zážitok.

Okrem vychutnávania prírody a pozorovania zvierat, rezervácia ponúka aj možnosti ubytovania pre návštevníkov. Môžete sa rozhodnúť pre bivakovanie alebo stanovanie v tábore, ktoré vám umožnia viac času stráviť v tichu a kráse tejto prírodné rezervácie. Je to ideálne miesto pre milovníkov prírody a dobrodruhov, ktorí sa chcú priblížiť k divokému svetu.

Ak sa chystáte navštíviť Shaumari Wildlife Reserve v Jordánsku, nezabudnite si zabezpečiť letenku smerujúcu do hlavného mesta Ammán. Nepremeškajte príležitosť stráviť čas medzi úchvatným arabským divokým životom a vychutnávať si prírodné krásy krajiny. Toto je miesto, na ktoré nikdy nezabudnete a ktoré vám umožní objaviť Jordánsko z inej perspektívy.


Počasie Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je známe svojimi dešertmi, ale má aj svoje zelené oblasti, ktoré sú domovom pre mnoho druhov divokej fauny. Jednou z týchto oblastí je Shaumari Wildlife Reserve.

Shaumari Wildlife Reserve je chránené územie v jordánskej poušti. Nachádza sa asi 100 kilometrov južne od hlavného mesta Ammánu a zahŕňa 22 kilometrov štvorcových. Bolo založené v roku 1975 s cieľom zachovať ohrozené druhy zvierat v Jorde.

Počasie v Shaumari Wildlife Reserve je celkom extrémne. Letá sú veľmi horúce s teplotami vysokými až 40 stupňov Celzia. Zimy sú studené a občas dochádza k sneženiu. Priemerné ročné zrážky sú iba okolo 100 milimetrov. Tieto extrémne podmienky robia z tejto oblasti ideálne miesto pre divoké zvieratá, ktoré sa musia prispôsobiť, aby prežili.

V Shaumari Wildlife Reserve žije mnoho druhov divokých zvierat, vrátane gaziel, orikov, psíkov rysích, hien škriekavých a kožušníkov. Najväčšou atrakciou však sú arabské orly, ktoré sú kriticky ohrozeným druhom. V Shaumari bola založená rezervácia orlov, aby sa zachovali a zvýšila sa ich populácia. Rezervácia sústreďuje pozornosť na nebezpečenstvá, ktorým tieto orly v prírode čelia, vrátane lovu, straty prírodného prostredia a nezákonných aktivít.

Pre návštevníkov Shaumari Wildlife Reserve ponúka turistické trate, kde môžu vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Turistické trasy sa stretávajú aj s tradičnými beduínskymi dedinami a ponúkajú možnosť spoznať miestnu kultúru a zvyky. Existujú aj možnosti kempovania a nocovania pod otvoreným nebom, ak sa chcete priblížiť k prírode ešte viac.

V Shaumari Wildlife Reserve môžete zažiť malý kúsok divočiny v arabskom svete a zároveň zabezpečiť zachovanie a ochranu ohrozených druhov. Ak hľadáte dobrodružstvo a zároveň byť súčasťou udržateľného turizmu, Shaumari Wildlife Reserve je ideálne miesto na návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


1. Čo je Shaumari Wildlife Reserve?
Shaumari Wildlife Reserve je rezervácia vo Jordánsku, ktorá sa nachádza asi 100 kilometrov východne od Ammánu a zahrnuje približne 22 kilometrov štvorcových.

2. Aké druhy zvierat môžem v Shaumari Wildlife Reserve vidieť?
Rezervácia má bohatú faunu, vrátane gazel, arabských onagrov, kočkovitých šeliem, pštrosí, orli, sokolov a mnoho ďalších druhov rýb a vtákov.

3. Je povolené táboriť v Shaumari Wildlife Reserve?
Nie, nie je povolené táboriť v Shaumari Wildlife Reserve. Existujú však rôzne možnosti ubytovania v oblasti, vrátane kempov a hotelov.

4. Je potrebné si rezervovať vopred vstup do Shaumari Wildlife Reserve?
Nie, nie je potrebné si vopred rezervovať vstup do Shaumari Wildlife Reserve, ale odporúča sa to, aby ste sa uistili, že budete mať miesto, keď prídete.

5. Aké sú otváracie hodiny Shaumari Wildlife Reserve?
Shaumari Wildlife Reserve je otvorená pre návštevníkov denne od 8:00 do 16:00 hod.

6. Aké sú vstupné poplatky do Shaumari Wildlife Reserve?
Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od krajiny, z ktorej ste a zvyčajne sa platia pri vstupe do rezervácie.

7. Je potrebné počítať s vedenými túrami v Shaumari Wildlife Reserve?
Nie, nevyžaduje sa vedená túra, ale existujú prehliadky, ktoré sa môžu organizovať na mieste. Zamestnanci rezervy sú tiež ochotní pomôcť vám so získaním informácií o rezervácii.

8. Je v Shaumari Wildlife Reserve povolené fotenie?
Áno, fotografovanie je povolené, ale zákaznícov sa žiada, aby dodržiavali základné normy správania sa a narušovali zvieratá na minimum.

9. Je v Shaumari Wildlife Reserve povolené krmenie zvierat?
Nie, krmenie zvierat v rezervácii je striktne zakázané, aby sa predišlo poškodeniu alebo ochoreniam zvierat.

10. Ako sa dostanem do Shaumari Wildlife Reserve?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Shaumari Wildlife Reserve, je najať si miestneho sprievodcu alebo využiť služby cestovnej kancelárie, ktorá bude mať znalosti o oblasti a pomôže vám plánovať vašu cestu. Rezervačnými službami sú k dispozícii aj miestne taxíky a autobusy.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky