Dovolenka Keňa Ruma National Park


Ruma National Park je jedna z najväčších turistických atrakcií v Kene, kde nájdete neporušenú prírodu, nádhernú divokú zver a úžasné scenérie. Ak hľadáte dovolenku, ktorá vám poskytne unikátny zážitok, potom Ruma National Park je miesto, ktoré by ste určite mali navštíviť.

Ruma National Park sa nachádza v juhozápadnej časti Kene, v pokojnom a tichom prostredí, kde sa môžete cítiť súčasťou prírody. Park mal svoj pôvod v roku 1966 ako lesný rezervácia. V roku 1983 bol oficiálne založený ako národný park a rozprestiera sa na ploche 120 km². Na jeho území nájdete rôzne druhy zvierat, ktoré môžete sledovať vo voľnej prírode ako napríklad: púštny lev, gepard, cez vojny, leopard, zebra, antilopa, hyena a mnoho ďalších.

V parku sa nachádzajú aj rôzne druhy rastlín a stromov, kde najznámejšie sú akácie, ktoré sa vynímajú svojou hustou korunou a nádhernými kvetmi. V noci môžete sledovať zobáky a guinejské hyeny a v najvyšších vrcholoch parku sa nachádza Mlima Kajulu poskytujúci úžasný výhľad na okolité hory a zvláštnu vonkajšiu atmosféru.

Ruma National Park ponúka rôzne aktivity pre turistov, ako napríklad: rybárske výlety na mŕtve jazero, ktoré sa nachádza v parku, prechádzky po tropických lesoch s možnosťou sledovať rôzne druhy zvierat a plachtenie cez jazero s nádhernými výhľadmi na okolitú prírodu.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Keňa Ruma National Park, mali by ste mať na pamäti, že park je obývaný nebezpečnou zverou a preto by ste mali dbať na svoju bezpečnosť a riadiť sa pokynmi miestnych sprievodcov. Okrem toho, by ste mali zvážiť, že park je vzdialený od hlavného mesta oveľa viac ako ostatné turistické miesta a preto by ste mali zabezpečiť dopravu a zakúpiť si vstupenky vopred.

V Ruma National Park sa nachádza tiež niekoľko kempov, kde môžete stráviť noc v súkromí a započuť si prírodnú symfóniu úžasných zvukov, ktorú vytvárajú zvieratá v parku. Na ceste z Nairobi do parku sa nachádza aj množstvo ubytovacích zariadení, ako sú hotely, penzióny a súkromné domy, kde môžete stráviť príjemnú noc po náročnom dni.

Celkovo, ak si chcete užiť dovolenku, ktorá vám poskytne unikátny zážitok, s unikátnymi výhľadmi, bohatou faunou a flórou a pokojným prostredím, kde sa môžete zapojiť do rôznych aktivít v prírode, potom by ste mali zvážiť návštevu Keňa Ruma National Park. Je to miesto, kde môžete nájsť harmóniu s prírodou a stráviť nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Keňa Ruma National Park


Keňa Ruma National Park, nachádzajúci sa na juhu Keňy, je jedným z najlepších miest na rôzne druhy ubytovania. Nech už plánujete krátky pobyt alebo dlhšiu dovolenku, park ponúka rôzne možnosti ubytovania, ktoré spĺňajú všetky vaše potreby a očakávania.

Jednou z možností je ubytovanie vo vstupných bránach parku. Tieto brány sú výbornou voľbou pre tých, ktorí chcú byť čo najbližšie k prírode a mať okamžitý prístup k divokým zvieratám. V blízkosti brán sa nachádza niekoľko kempov a chatiek, ktoré sú vybavené základným vybavením pre pohodlné a príjemné ubytovanie. Mnoho z týchto ubytovaní ponúka aj stravovanie, takže sa nemusíte starať o potraviny počas vášho pobytu.

Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, v parku nájdete aj niekoľko štvorhviezdičkových hotelov a rezortov. Tieto ubytovania sú zvyčajne situované v blízkosti hlavných atrakcií parku a ponúkajú nadštandardné vybavenie a služby. Môžete si vychutnať elegantné izby s výhľadom na park, bazény, reštaurácie s domácimi a medzinárodnými kuchyňami a mnoho ďalších luxusných vymožeností.

Pre tých, ktorí preferujú autonómnejšie ubytovanie, je možnosť stany a kempy. V parku je prístupných niekoľko vyhradených miest pre stanovanie, kde si turisti môžu postaviť svoje vlastné stany a užiť si priamu prírodu. Tieto kempy sú obyčajne dobre vybavené sociálnymi zariadeniami a základnými zariadeniami pre prípravu jedla. Je to ideálna možnosť pre tých, ktorí radi vytvárajú vlastnú skúsenosť a sú pripravení na dobrodružstvo.

Keňa Ruma National Park ponúka aj možnosť ubytovania v súkromných chatách a lodžiách. Tieto chaty sú často vlastnené a prevádzkované miestnymi obyvateľmi, ktorí vám ponúknu skutočný zážitok z pohostinnosti a miestnej kultúry. Môžete si vychutnať autentické jedlá, získať cenné informácie o divokej prírode od miestnych sprievodcov a stráviť príjemné večery pri ihrisku oheň.

Či už sa rozhodnete pre luxusný hotel alebo dobrodružnú chatu, ubytovanie v Keňa Ruma National Park vám poskytne príležitosť objavovať nádherné divoké zvieratá a nádhernú prírodu. Budete mať obrovskú radosť z prebúdzania sa do zvukov prírody a pozorovania zvierat v ich prirodzenom prostredí. Nech už si vyberiete akýkoľvek typ ubytovania, vaša návšteva v tomto národnom parku bude bezpochyby nezabudnuteľným zážitkom.


Počasie Keňa Ruma National Park


Keňa Ruma National Park je jedným z najkrajších národných parkov v Keni. Nachádza sa na západe krajiny, blízko jazera Victoria a je domovom mnohých druhov zvierat a rastlín.

Počasie v Keňa Ruma National Park je typické pre túto časť krajiny, kde sa nachádza. V júni až auguste je tu suché obdobie, kedy sa veľa destilácie nevyskytuje a teploty sú vzdušné. Priemerná denná teplota sa pohybuje okolo 25 °C a nocné teploty sa môžu znížiť až na 10 °C. Toto obdobie je ideálne pre safari, pretože zvieratá sú koncentrované okolo zdrojov vody a je možné ich vidieť zblízka.

Začiatkom septembra začína dažďové obdobie, ktoré trvá až do novembra. Počas týchto mesiacov sa park mení na zelený raj, kvôli hojnému dažďu a kvitnúcim kvetinám. Rieky a jazera naplnia vodou a vytvárajú perfektné prostredie pre vtáky a iné vtáky. Teploty v dažďových mesiacoch sú stále príjemné, ale je potrebné mať so sebou nepremokavé oblečenie a obuv.

Počas decembra až februára je v Keňa Ruma National Park obdobie dažďov a je tu množstvo tropických predstavení. Teploty sú v tomto období vyššie ako počas sucha, s priemernými dennými teplotami okolo 30 °C. Veterné vtáky, ako napríklad flamingy, sa zhromažďujú na jazerách a je to impozantné zoradiť.

Marec až máj je druhé suché obdobie v parku. Počas týchto mesiacov je teplota veľmi vysoká, s dennými teplotami mnohých nad 35 °C. Rastliny a tráva zmiznú do sucha a mnoho vtákov a zvierat odchádza do iných oblastí v hľadaní vody. Napriek tomu, že je to horúce obdobie, Keňa Ruma National Park stále ponúka krásne výhľady a zážitky.

Nezáleží na tom, kedy navštívite Keňa Ruma National Park, je to miesto plné krásy a divokého života. Odlišné obdobia ponúkajú rôzne skúsenosti a príležitosti na pozorovanie zvierat a vtákov. Keď chcete navštíviť park, je dôležité mať na pamäti počasie a prispôsobiť výlet svojim preferenciám.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Ruma National Park


Otázky:

1. Kde sa nachádza Keňa Ruma National Park?
2. Aký je rozlohou parku?
3. Aké druhy zvierat sa v parku nachádzajú?
4. Aké sú najlepšie aktivity a atrakcie v parku?
5. Koľko stojí vstup do parku?
6. Ako si zarezervovať ubytovanie v parku?
7. Aké sú otváracie hodiny parku?
8. Aké sú pravidlá a obmedzenia v parku?
9. Aké je vhodné obdobie pre návštevu parku?
10. Sú povolené v parku safari jazdy?

Odpovede:

1. Keňa Ruma National Park sa nachádza v západnej Keni, v okrese Homa Bay.
2. Rozloha parku je približne 120 km².
3. V parku sa nachádzajú rôzne druhy zvierat, vrátane slonov, antilôp, zebra, krokodílov, hyen, leopardov a rôznych druhov vtákov.
4. V parku môžete vykonávať rôzne aktivity, vrátane safari jazdy, turistiky, rybolovu a pozorovania vtákov. Medzi atrakcie parku patria aj jazera Ruma a Victoria.
5. Vstupný poplatok do Keňa Ruma National Park sa líši v závislosti od národnosti a typu vozidla, pričom ceny pre dospelých sa pohybujú medzi 300 a 1000 kenských šilingov.
6. Ubytovanie v parku je možné zarezervovať cez oficiálnu webovú stránku parku alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie.
7. Park je otvorený pre verejnosť od 6:30 do 18:30 hodiny.
8. V parku platia rôzne pravidlá a obmedzenia, vrátane dodržiavania pokynov parkových rangrov, zákazu krmenia divokých zvierat a zakázaním odstúpenia od značených turistických trás.
9. Najlepším obdobím pre návštevu parku je od januára do marca, keď je suché obdobie a je možné lepšie pozorovať zvieratá.
10. V parku sú povolené safari jazdy, pričom je potrebné dodržiavať všetky pravidlá a pokyny parkových úradníkov.


Letenka Keňa Ruma National Park


Keňa Ruma National Park: Rozprávkový kúsok afrického divokého života

V srdci Západnej Keňy sa nachádza unikátny kút sveta, ktorým je Keňa Ruma National Park. Tento národný park sa rozprestiera na ploche približne 120 km² a je domovom širokej škály afrických druhov zvierat a rastlín. Ak máte cestovateľskú dušu a túžite objaviť kúzlo divočiny, letenka do Keňa Ruma National Park je vašou lístkom do raja afrických safari.

Jednou z najzaujímavejších vecí, ktoré toto miesto ponúka, je neuväznený pohľad na tehlove hnedej žirafy Rothschilda. Tento druh je považovaný za ohrozený a práve v Keňa Ruma National Park nájdete najväčšiu populáciu týchto krásnych žiráf vo všetkej Keňe. Prechádzka po parku vám umožní vidieť ich v ich prirodzenom prostredí, ako voľne prehĺžajú svoje dlhé krky a pasú sa na vysokých stromoch. Je to naozaj zážitok, ktorý vám vezme dych.

Okrem žiráf nájdete v Keňa Ruma National Park aj množstvo ďalších divokých zvierat vrátane slonov, antilop, hyen, levov a častými návštevníkmi parku sú aj vzácne druhy vtákov. Ptáci tvoria významnú časť biodiverzity Keňa Ruma, a park je známy aj medzi ornitológmi.

V parku nájdete aj veľké množstvo miestnych rastlín a stromov. Divoké stromy prástikovca alebo figovníka vytvárajú krásne tieňové miesta, zatiaľ čo tropické kvetiny rozjasňujú vašu cestu. Zelenej tráve a hustým krovím pokrývajúcim park dominuje rieka Lambwe, ktorá je zdrojom pitnej vody pre množstvo zvierat.

Pre objavovateľov a dobrodruhov je Keňa Ruma National Park rajom na zemi. Môžete sa zúčastniť organických nočných safari, počúvať zvuky džungle a sledovať, ako zvieratá vyjdu z nočných úkrytov. Svoje zručnosti môžete vyskúšať aj rybolovom v rieke Lambwe alebo ísť na trekking s miestnymi sprievodcami, ktorí vám ukážu skryté krásy a ukážu vám najlepšie miesta na fotografovanie.

Cesta k tomuto národnému parku je zážitkom sama o sebe. Súčasťou cesty je aj prechádzka z Neirobi, veľkého mesta v Keňe. Počas tejto cesty sa budete cítiť ako v príbehu z Afriky, obkolesení zelenými poliami, malými dedinkami a úchvatnými scenériami.

Ak si chcete užiť nezabudnuteľnú dovolenku v prekrásnom africkom prostredí, letenka do Keňa Ruma National Park je ten pravý lístok, ktorý vám otvorí dvere do tejto divokej krajiny. Od domorodých druhov zvierat po úchvatné scenérie, tento národný park je skutočným pokladom, ktorý stojí za objavenie.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky