Počasie Japonsko Kamakura


Kamakura, jedno z najobľúbenejších turistických miest v Japonsku, sa nachádza na mieste, kde Tichý oceán stretáva pobrežie Hokkaido ostrova. Toto starobylé mesto má bohatú históriu a je známe svojimi monumentálnymi budovami a nádhernými plážami. Ale aké je tu počasie?

Kamakura má veľmi príjemné a mierné podnebie s vplyvom teplého prúdu z Tichého oceánu. Je známe svojimi mierne chladnými zimami a teplými letami, ktoré sú ideálne pre turistov, ktorí chcú preskúmať krásu mesta a jeho okolia.

Jar (marec - máj):
Jar v Kamakure je obdobím, keď sa príroda prebúdza a celé mesto sa mení na kvitnúci raj. Teploty sú mierné s priemernou maximálnou teplotou okolo 15 stupňov Celzia. V apríli sa koná slávny festival sakury alebo kvitnutia čerešní, ktorý pritiahne množstvo návštevníkov. Je to nádherné obdobie, keď okolie Kamakury exploduje do žiarivých farieb a prechádzka cez túto kvitnúcu krásu je naozaj nezabudnuteľný zážitok.

Leto (jún - august):
Letá v Kamakure sú teplé a vlhké, s priemernými maximálnymi teplotami okolo 30 stupňov Celzia. Mesto je však obklopené morom a pláže sú ideálnym miestom na osvieženie sa. Turisti môžu využiť príležitosť a navštíviť niektoré z najkrajších pláží v Japonsku, ako je Yuigahama alebo Zaimokuza. Je tiež dobrý čas na navštívenie niektorých z histórických pamiatok Kamakury, ako je slávny veľký Buddhu (Daibutsu) alebo Hachimanský chrám.

Jeseň (september - november):
Jeseň v Kamakure prichádza s príjemným a mierne chladným počasím. Maximálne teploty sú okolo 20 stupňov Celzia a môžete zažiť úžasnú nádheru jeseňných farieb. Mesto je obklopené lesmi a parkmi, kde môžete vidieť rôzne odrody japonských javorových stromov, ktoré menia svoje farby na odtiene hnedou, oranžovou a červenou. Je to ideálny čas na prechádzku po miestnych záhradách alebo na výlety do okolitých hôr, ako je napríklad hory Ōyama.

Zima (december - február):
Zima v Kamakure je mierna so strednými teplotami okolo 10 stupňov Celzia. Môžete očakávať niekoľko daždivých dní, ale mesto je v zime pomerne tiché a menej preplnené turistami. Je to skvelý čas na navštívenie niektorých historických chrámov a hradov, ktoré majú svoje špeciálne zimné podujatia a osvetlenie. Mikvé v Kamakure je tiež populárne turistické miesto, kde si môžete vychutnať slávnu japonskú termálnu kúpeľnú kultúru.

Kamakura je výnimočné miesto pre návštevu v každom ročnom období. Jeho podnebie a sezónne zmeny pridávajú špeciálny čarokrásny dotyk k návšteve tohto starobylého japonského mesta.


Ubytovanie Japonsko Kamakura


Kamakura, mesto plné historických pamiatok a bohatých kultúrnych tradícií, je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Japonsku. Okrem toho, že je známe svojou nádhernou prírodou a malebnými plážami, Kamakura ponúka aj možnosti ubytovania pre turistov.

Toto malé mesto, ktoré sa nachádza len hodinu cesty južne od Tokya, je ideálnou destináciou pre tých, ktorí chcú zažiť japonskú kultúru a históriu. Kamakura je známa svojimi múzeami, chrámami a chrámami, ktoré vás prenesú do minulosti. Pre tých, ktorí sa chcú ubytovať v blízkosti týchto zaujímavostí, je dostupná široká škála možností.

Jednou z možností je ubytovanie v tradičných japonských ryokanoch. Ryokany sú tradičné japonské penzióny, ktoré vám poskytnú autentický zážitok z japonského životného štýlu. Mnohé ryokany majú vlastné onseny (teplé pramene), kde si môžete vychutnať relaxačnú kúpeľ vo vnútri alebo vonku. Okrem toho sa vám poskytne možnosť obliecť si tradičné yukatou (japonský kúpací plášť) a vyskúšať si japonskú kuchyňu.

V Kamakure nájdete aj modernšie ubytovacie možnosti, ako sú hotely a hostely. Hotely sú ideálne pre tých, ktorí preferujú väčšiu komfort a luxus. Mnohé hotely majú nadštandardné izby s výhľadom na more, v ktorých si môžete vychutnať pokojnú atmosféru a krásne výhľady. Hostely sú zase cenovo dostupnejšími možnosťami a sú ideálne pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom.

Najviac obľúbenou časťou Kamakury pre turistov je oblasť okolo chrámu Tsurugaoka Hachimangu. Táto oblasť je plná obchodov s suvenírmi, reštauráciami a kaviarňami. V blízkosti sa taktiež nachádzajú niektoré z najznámejších pamiatok Kamakury, ako napríklad Veľký Buddha a Enkaku-ji chrám. Ubytovanie v tejto oblasti vám umožní ľahký prístup k týmto zaujímavostiam a budete mať blízko k množstvu reštaurácií a obchodov.

Ďalšou možnosťou je vyhľadanie ubytovania v blízkosti pláže. Kamakura má nádherné pláže, ktoré sú ideálne na oddych a kúpanie v lete. Ubytovanie v blízkosti pláže vám umožní vychutnať si čerstvý vzduch a nádherný výhľad na more. Mnohé hotely a penzióny v tejto oblasti ponúkajú aj športové vybavenie a aktivity na pláži, ako napríklad surfovanie alebo potápanie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kamakuru, určite si nezabudnite rezervovať ubytovanie dopredu, pretože v niektorých obdobiach je veľmi populárna destinácia pre turistov z celého sveta. Nech už sa rozhodnete pre tradičný ryokan, luxusný hotel alebo cenovo dostupný hostel, určite si užijete svoj pobyt v tomto nádhernom japonskom meste plnom histórie a kultúry.


Dovolenka Japonsko Kamakura


Dovolenka v Japonsku je vždy neobyčajným zážitkom. Pokiaľ hľadáte miesto, kde sa môžete ponoriť do bohatých tradícií a histórie krajiny v kombinácii s prírodou a krásnymi plážami, potom by vás mohla zaujať dovolenka v meste Kamakura.

Kamakura je historické mesto nachádzajúce sa na juhovýchodnom pobreží Japonska, približne 50 kilometrov od Tokia. Je známe svojimi starobylými chrámami, budhistickými svätyňami, záhradami a plážami. Mesto je veľmi obľúbené nielen medzi miestnymi turistami, ale aj medzi zahraničnými návštevníkmi.

Jedným z najväčších sídel Kamakury je chrám Tsurugaoka Hachimangu. Tento chrám je venovaný bohu vojny a ochrancovi samurajov, a preto tu nájdete mnoho pamiatok spojených so samurajskou kultúrou. V chráme sa nachádza aj krásna záhrada s krásnymi japonskými kvetmi a bonsajmi. Pokiaľ sa dostanete na vrchol chrámu, budete mať nádherný výhľad na mesto a okolitú prírodu.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Kamakure je Veľký Budha - daibucu. Toto bronzové socha Buddy patrí medzi najväčšie sochy na svete a údajne váži viac ako 120 ton. Je obklopená peknou záhradou a je považovaná za symbol mesta.

Ak máte radi prírodu a relaxáciu, mali by ste určite navštíviť pláž Yuigahama. Táto pláž je jednou z najväčších v oblasti Tokia a je ideálnym miestom na oddych a vychutnanie si pokojnej atmosféry. Okrem toho môžete vyskúšať aj surfovanie alebo prechádzku po pobreží.

V Kamakure sa tiež nachádza mnoho historických chramov a svätyň. Okrem už spomínaných môžete navštíviť napríklad chrám Hokoku-ji, známy aj ako chrám bambusového hája. Tento chrám je obklopený stovkami bambusových stromov a ponúka pokojné a tiché prostredie na meditáciu.

Ak chcete zažiť autentickú japonskú kultúru a tradície, môžete sa tiež zúčastniť niektorého z festiválov, ktoré sa v Kamakure pravidelne konajú. Môžete si vyskúšať tradičné japonské obliekanie yukaty, sledovať tradičné tance a hudbu a ochutnať jedlo z miestnej kuchyne.

Dovolenka v Kamakure je jedinečným zážitkom, kde sa môžete ponoriť do bohatstva japonskej tradície a histórie. S jedinečnými miestami k návšteve, ako sú chrámy, budhy a pláže, sa určite nebudete nudiť. Ak hľadáte miesto, kde môžete relaxovať a zároveň preskúmať kultúrnu a historickú stránku Japonska, Kamakura je skvelou voľbou pre vašu dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Kamakura


Najčastejšie otázky a odpovede o Japonsku Kamakura sú:

1. Kde sa nachádza Kamakura v Japonsku?
Kamakura je historické mesto nachádzajúce sa na južnom pobreží Tokijskej zátoky v japonskej prefektúre Kanagawa.

2. Aké je hlavné zaujímavé miesto v Kamakure?
Jedným z hlavných zaujímavostí Kamakury je Veľký bronzový Buddhov poriadku Kamakura, ktorý je umiestnený v chráme Kotokuin.

3. Aké sú tradičné jedlá v Kamakure?
Niektoré z tradičných jedál charakteristických pre Kamakuru sú obkúsené sladkosti zvané "Kamakura-gashi", omáčky so zrelým obilím a rôzne druhy morských plodov.

4. Kedy je najlepšie navštíviť Kamakuru?
Najlepšie obdobie na návštevu Kamakury sú jarné a jesenné mesiace, keď sa teploty stávajú príjemnejšími a mesto je obklopené nádhernými kvetmi alebo farbami listov.

5. Ako sa dostať do Kamakury zo susedného mesta Tokio?
Z Tokia je najjednoduchšie a najrýchlejšie cestovať do Kamakury vlakom. Existuje niekoľko vlakových liniek, ktoré vedú do Kamakury zo stanic ako Shinjuku alebo Tokio.

6. Koľko času by som mal stráviť v Kamakure?
Ak chcete len navštíviť hlavné atrakcie a objavovať mesto, odporúča sa stráviť v Kamakure aspoň jeden celý deň. Na rozšírenú návštevu a preskúmanie okolitej prírody by bolo lepšie stráviť viac času, napríklad dva až tri dni.

7. Aké sú ďalšie atrakcie v blízkosti Kamakury?
V blízkosti Kamakury sa nachádza viacero ďalších zaujímavých miest, ako napríklad Enoshima, prírodný ostrov plný chrámov a výhľadov, alebo Miura, známa svojimi malými rybárskymi dedinkami a krásnymi plážami.

8. Je v Kamakure dostatok ubytovacích zariadení pre návštevníkov?
Áno, Kamakura ponúka široký výber ubytovacích zariadení vrátane hotelov, hostincov a japonských ryokanov. Pre väčšie pohodlie je vždy dobré si rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas obľúbených turistických období.

Tieto otázky a odpovede slúžia len ako príklad a môže byť aj iný obsah informácie, ktorý by mal byť zahrnutý.


Letenka Japonsko Kamakura


Japonsko je fascinujúca krajina s bohatou kultúrou a históriou. Jeho hlavné mesto Tokio je známe svojou pulzujúcou atmosférou a modernou architektúrou. Avšak, ak túžite po niečom pokojnejšom a tradičnejšom, môžete sa vydať do mesta Kamakura.

Ak plánujete navštíviť Kamakuru, letenka je najlepším spôsobom, ako sa dostať tam z akéhokoľvek miesta na svete. Kamakura je umiestnená asi hodinu juhozápadne od Tokia a môžete si vybrať z viacerých letísk v blízkosti Tokia, vrátane medzinárodného letiska Narita alebo letiska Haneda.

Po prílete do Tokia vás čaká krásna japonská pohostinnosť a jednoduchý presun do Kamakury. Môžete si rezervovať sedadlo v rýchliku shinkansen, ktorý vás dopraví do neďalekého mesta Yokohama a odtiaľ už môžete pokračovať vlakom do Kamakury. Cesta ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu a je skvelým spôsobom, ako začať objavovanie Japonska.

Po príchode do Kamakury budete fascinovaní históriou a kultúrou tohto mesta. Kamakura bola v minulosti dôležitým politickým a náboženským centrom a je domovom množstva historických pamiatok. Prvou z nich, ktorú môžete navštíviť, je slávny Veľký bronzový Budha. Táto obrovská socha Budhu, ktorá meria 13,35 metrov, je jednou z najväčších bronzových soch na svete a je jedným z najznámejších symbolov Kamakury.

Väčšinu historických pamiatok Kamakury možno nájsť v okolí Hase, malebnej oblasti s bohatou atmosférou. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí buddhistický chrám Hase-dera, známy pre svoje nádherné záhrady a barevné kvitnúce čerešňové stromy v jarnom období. Ďalším významným miestom je chrám Kenchō-ji, ktorý je jedným z najstarších a najvýznamnejších zenových chrámov v Japonsku. Môžete tu prežiť nejaký čas v tichu a mieriť sa svojimi myšlienkami.

Ak sa vyberiete do Kamakury na leto, budete mať príležitosť navštíviť aj jeho nádherné pláže. Kamakura je známa svojimi plážami, ktoré sú obľúbené medzi miestnymi i návštevníkmi. Jeho najznámejšou plážou je Yuigahama, ktorá je priamym susedom Kamakury a je ideálna pre relaxáciu a prechádzky po pláži. Ak ste dobrodruhmi, môžete navštíviť aj Enoshima, malebný ostrov, ktorý je vzdialený asi 20 minút vlakom od Kamakury. Na Enoshime nájdete krásne pláže a pohľady na oceán, ktoré si určite zamilujete.

Návšteva Kamakury je nezabudnuteľným zážitkom, vzdialeným od preplnených miest a rušnej atmosféry veľkých miest, ako je Tokio. Letenka do Japonska Kamakura je jednoduchý spôsob, ako zažiť túto úžasnú destináciu a objaviť jej poklady. Uistite sa, že si naplánujete dostatočný čas na prieskum a ochutnávanie miestnych pokrmov, čo je ďalší neodmysliteľný zážitok pri návšteve Japonska. Nech už sa rozhodnete cestovať sami alebo s rodinou a priateľmi, Kamakura vás určite nadchne svojou krásou a bohatým kultúrnym dedičstvom.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky