Dovolenka Bulharsko Shumen


Bulharsko je tradičnou letnou destináciou pre mnohých cestovateľov, a jednou z jej skrytých klenotov je mesto Shumen. Nachádza sa na severovýchode krajiny a ponúka svojim návštevníkom kombináciu krásnej prírody, histórie a kultúry.

Shumen je známy pre svoje historické pamiatky, najznámejšou z nich je symbol mesta - monumentalný pamätník Sv. 40 mučeníkov, ktorý sa nachádza na vrchole hory, visoko nad mestom. Tento pamätník bol postavený v roku 1981 a je úctou voči bulharským vojakom, ktorí padli v bitke s Osmanskou ríšou v roku 1878. Z vrcholu pamätníka sa ponúka ohromujúci výhľad na celý región Shumen.

Okrem pamätníka Sv. 40 mučeníkov, Shumen ponúka aj iné historické pamiatky. Kostol Sv. Trojice je jedným z najstarších kostolov v meste a stojí za návštevu. Tento kostol je postavený v štýle bulharskej renesancie a je jedným z najdôležitejších náboženských miest v regióne.

Ak milujete prírodu, Shumen a jeho okolie vám poskytnú množstvo možností na vychutnanie si krás bulharskej krajiny. V blízkosti mesta sa nachádza národný park Madara, ktorý je zaradený na zoznam svetového dedičstva UNESCO. V tomto národnom parku sa nachádza skalný reliéf, vytesaný do skaly. Tento reliéf zobrazuje konštantínsky kríž a je symbolom príchodu cirkevného a politického jednoty do Bulharska.

Pre tých, ktorí hľadajú adrenalínové zážitky, Shumen ponúka možnosť vyskúšať si paragliding. S výhodným geografickým umiestnením na kopci, Shumen je ideálnym miestom pre paraglide. Mnoho miestnych spoločností ponúka túto činnosť pre turistov a zážitok z letu nad mestom a jeho okolím je jedinečný.

Ak máte radi tradičnú bulharskú kuchyňu, Shumen vás tiež neprekvapí. Mnohé reštaurácie ponúkajú typické bulharské jedlá, ako sú šopský šalát, kufte, musaka a mnoho ďalších. Okrem toho, Shumen je tiež známy pre svoje víno a pivá, takže si môžete vychutnať skvelý drink priateľského prostredia.

Dovolenka v Shumen v Bulharsku vám ponúka skvelú kombináciu histórie, kultúry, prírody a gastronómie. Mesto je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú niečo menej preplnené a viac autentické. Keďže Shumen nie je tak známy ako iné bulharské letoviská, ponúkne vám jedinečnú príležitosť spoznať pravú tvár krajiny a jej tradícií.


Najčastejšie otázky a odpovede Bulharsko Shumen


1. Aké je hlavné mesto Bulharska?
Hlavným mestom Bulharska je Sofia.

2. Koľko obyvateľov má Bulharsko?
Počet obyvateľov Bulharska je približne 7 miliónov ľudí.

3. Aká mena sa používa v Bulharsku?
V Bulharsku sa používa mena bulharský lev (BGN).

4. Aký je úradný jazyk v Bulharsku?
Úradným jazykom v Bulharsku je bulharčina.

5. Kde sa nachádza Shumen v Bulharsku?
Šumen sa nachádza v severovýchodnej časti Bulharska.

6. Aké sú top turistické atrakcie v Šumene?
Medzi hlavné turistické atrakcie v Šumene patrí pevnosť Šumen, jazdec Madara, Pamätník 1300 rokov Bulharska a mešita Tombul.

7. Ako ďaleko je Shumen od Sofie?
Šumen je od Sofie vzdialený približne 360 kilometrov.

8. Aké je počasie v Šumene?
Počasie v Šumene sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia, ale vo všeobecnosti má mierne podnebie s teplými letami a studenými zimami.

9. Aká je miestna kuchyňa v Bulharsku?
Tradičná bulharská kuchyňa zahŕňa jedlá ako banitsa, kavarma a mussaka, ako aj jogurt a bulharské víno.

10. Je Bulharsko bezpečnou krajinou na návštevu?
Bulharsko sa vo všeobecnosti považuje za bezpečnú krajinu na návštevu, no cestujúci by mali vždy prijať bežné opatrenia na zaistenie svojej bezpečnosti.


Letenka Bulharsko Shumen


V Bulharsku sa nachádza množstvo krásnych a zaujímavých miest, ktoré si zaslúžia návštevu. Jedným z takých miest je Shumen. Ak plánujete cestu do tohto mesta, určite využite letenku do Bulharska a presvedčte sa sami, ako krásne mesto Shumen je.

Shumen je jedno z najstarších miest v Bulharsku, nachádza sa na severe krajiny a je vzdialené asi 80 kilometrov od mesta Varna a Čiernomorskej riviéry. Najväčšou atrakciou mesta je impozantná pevnosť, ktorá sa tyčí na vrchu Košwardsko kale. Odtiaľto sa naskytá krásny výhľad na celé mesto a okolitú prírodu.

Okrem pevnosti je v Shumene množstvo ďalších historických pamiatok, medzi ktoré patrí kostol Sv. Petra a Pavla a minaret z 17. storočia. Pre milovníkov kultúry však môže byť aj zaujímavé návšteva múzea Hudobné školy v meste, kde je možné vidieť unikátne nástroje a poznať históriu bulharskej hudby.

V Shumene nájdete aj množstvo prírodných krás, medzi ktoré patrí napríklad kaňon řeky Devol, kde sa naskytá nádherný pohľad na kaňon a okolitú prírodu.

Ak cestujete do Bulharska, letenka na Shumen vám umožní vidieť jedno z najkrajších miest v krajine. Okrem historických a prírodných krás vám mesto ponúka aj množstvo skvelých reštaurácií a kaviarní, kde sa môžete posilniť a oddýchnuť si po náročnom dni.
Vďaka letenke môžete cestovať rýchlo a pohodlne a ušetriť čas. Môžete tak zapojiť do vašej cesty viac miest a zažiť viac zážitkov. Preto neváhajte a plánujte svoju cestu do Bulharska a objavujte nové krásy krajiny.


Počasie Bulharsko Shumen


Bulharsko je krajina s bohatou históriou a kultúrou, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Európe. Pokiaľ hovoríme o počasí, Bulharsko je známe počasím, ktoré je ovplyvnené kontinentálnym klimatickým systémom. Mesto Shumen, ktoré sa nachádza v severovýchodnej časti Bulharska, má prevažne kontinentálne klima, preto je dôležité vedieť, ako sa najlepšie pripraviť na rôzne ročné obdobia.

Jeseň

Jeseň v Shumeni sa prejavuje modernejším, chladnejším počasím, s občasným dažďom v septembri a októbri. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 15 °C a 20 °C, a pretože turisti zvyčajne odchádzajú, môže byť toto obdobie ideálne pre tých, ktorí si radi užívajú zvieratá a prírodu.

Zima

Zima v Shumeni je chladná a suchá, s teplotami klesajúcimi až do -6 °C. Môže prichádzať ľadový vietor a veľa snehu, takže je dôležité mať dostatočné vrstvy oblečenia. Zima však môže byť pre niektorých turistov skvelým obdobím, pretože mesto má v zime bohatú kultúru, ako sú napríklad tradičné Vianočné trhy.

Jar

Jar v Shumeni predstavuje začiatok teplejšieho počasia, s teplotami od 10°C do 20°C. Môže prísť do krátky dážďový prechod, takže je vhodné mať so sebou náhradné oblečenie. Jar môže byť pre turistov obzvlášť príjemným obdobím, pretože môžu navštíviť rôzne turistické atrakcie, ako je napríklad historický Pamätník 1300 rokov Bulharska.

Leto

Leto v Shumeni je veľmi teplé a suché, s teplotami dosahujúcimi viac ako 30 °C. V každom prípade, ak si túžite po plávaní v mori, môžete sa vydať na pobrežie Čierneho mora, ktoré sa nachádza na západnej strane. Toto obdobie je najlepšie pre tých, ktorí hľadajú odpočinok a zábavu na vonkajších aktivitách, ako sú rôzne festivaly a podujatia.

Záver

Mesto Shumen v Bulharsku ponúka rôzne typy počasia počas celej roka, preto je vhodné si urobiť plán na návštevu podľa toho, aké aktivity alebo záujmy máte. Ak sa chystáte na turistiku, športové aktivity alebo prezentácie, najlepšou dobu návštevy je jar alebo jeseň. Ak sa chcete vydať k moru alebo zažiť letné festivaly a zábavu, zvolte návštevu v lete. V každom prípade, Shumen bude mať pre Vás vždy niečo v závislosti od Vašich záujmov a plánov.


Ubytovanie Bulharsko Shumen


Bulharsko je známe svojou krásnou prírodou, bohatou históriou a označované za jednu z najznámejších destinácií pre letné dovolenky. Ak hľadáte ubytovanie v Bulharsku, mesto Shumen je skvelou voľbou.

Shumen je historické mesto nachádzajúce sa vo východnej časti Bulharska, len približne 380 km od hlavného mesta Sofie. Toto malé mesto je domovom mnohých atrakcií, ako napríklad slávny pamätník, Národná archeologická múzeum a krásny park.

Keď prídete do Shumenu, nebudete mať žiadne problémy s ubytovaním, pretože v meste nájdete rôzne možnosti, ktoré uspokoja vaše potreby a rozpočet. Môžete si vybrať medzi hotelmi, penziónmi, apartmánmi alebo súkromnými vilami.

Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre niektorý z hotelov v Shumene. Tieto hotely poskytujú vyššiu úroveň pohodlia a služieb. Niektoré z najlepších možností sú Hotel Contessa, ktorý sa nachádza v centre mesta a ponúka moderné izby a wellness centrum, alebo Hotel Acktus, ktorý je obklopený prírodou a ponúka nádherný výhľad na mesto.

Pre tých, ktorí preferujú príjemnejšiu a uvoľnenejšiu atmosféru, je tu veľký výber penziónov a rodinných hotelov v Shumene. Penzión The Castle je jedným z najpopulárnejších možností, pretože sa nachádza v historickom centre mesta a ponúka zrekonštruované izby so zachovaným šarmom minulosti. Môžete si tiež vybrať z niekoľkých súkromných vil, ktoré sa nachádzajú v okolitých kopcoch a ponúkajú pokojné a príjemné prostredie pre relaxáciu.

Ak preferujete viac slobody a nezávislosti počas vášho pobytu, môžete sa rozhodnúť pre apartmánové ubytovanie. V Shumene sú k dispozícii apartmány rôznych veľkostí a cenových rozsahov. Apartmány vám poskytnú väčšiu súkromnosť a možnosť variť si vlastné jedlá. Mnohé apartmány sa nachádzajú v blízkosti centra mesta a ponúkajú výhľad na krásnu krajinu.

Nech si vyberiete akýkoľvek typ ubytovania v Shumene, budete mať prístup k mnohým atrakciám a zážitkom, ktoré mesto ponúka. Okrem navštívenia pamätníku a múzea si môžete vychutnať prechádzky po nákupných uliciach, vychutnať si miestnu kuchyňu v niektorom z reštaurácií a objaviť krásu prírody v okolí.

Shumen je ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú kultúru, históriu a prírodu. Mesto ponúka veľa možností ubytovania, aby sa vaša dovolenka stala nezabudnuteľným zážitkom. Takže neváhajte a plánujte svoju nasledujúcu dovolenku v Shumene v Bulharsku.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky