Počasie Indonézia Nusa Lembongan


Indonézia je známa svojimi nádhernými plážami, pestrými koralmi a úchvatnou prírodou. Jedným z najkrajších miest v Indonézii, kde môžete zažiť všetky tieto krásy, je malý ostrov Nusa Lembongan. Ale aké je vlastne počasie v tomto krásnom rajskom mieste?

Nusa Lembongan sa nachádza len pár kilometrov južne od Bali a patrí do skupiny tradičných osídlených ostrovov, ktoré sú známe svojou plodinovou produkciou a rybolovom. Ostrov zaujme predovšetkým svojimi bielymi piesočnatými plážami, tyrkysovými vodami a pokojnou atmosférou. Práve táto idylická atmosféra je ovplyvnená aj miestnym podnebím.

Nusa Lembongan svý miernym tropickým podnebím sa jedná o ideálne miesto na dovolenku počas celého roka. Hlavné ročné obdobie, ktorého sa turisti držia, je suché obdobie, trvajúce od mája do septembra. Toto obdobie je zväčša slnečné a suché, s teplotami sa pohybujúcimi v rozmedzí od 25 °C do 30 °C. Deti si môžu užívať bezstarostnú zábavu na pláži, plávať v pokojných vodách a pozorovať prekrásne koraly pod hladinou.

Za suchého obdobia sa vyskytujú minimálne zrážky, čo znamená, že turisti nebudú mať problémy so zničenými plánmi v dôsledku dažďa. Práve počas tejto doby je vlažný vietor, ktorý prináša osvieženie v horúcom indonézijskom slnku.

Zima, ktorá trvá od októbra do apríla, je obdobím dažďa, kedy ostrov zostáva zaťažený zrážkami. Tieto zrážky sa však nevyskytujú počas celej doby, zvyčajne sa jedná len o kratšie, intenzívne dažde počas niekoľkých hodín. Teploty zostávajú stále príjemné, avšak zrážky by mohli obmedziť vašu aktivitu vonku. Ale nezúfajte, je vždy čas na návštevu pláže alebo na relax v hotelovom bazéne.

Ak máte plány navštíviť Nusu Lembongan, naším odporúčaním je prísť počas suššieho obdobia, aby ste si mohli plne vychutnať jej krásy. Ale ak sa rozhodnete prísť počas zimy, nezabudnite si so sebou priniesť dáždnik a vybavenie na prípadné dažďové dni.

Nusa Lembongan vás vítajú s otvorenou náručou počas celého roka. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť tento rajský ostrov, môžete očakávať nezabudnuteľné zážitky.


Dovolenka Indonézia Nusa Lembongan


Dovolenka v Indonézii je vždy fascinujúcim zážitkom, no ak hľadáte pokojnú a exotickú destináciu mimo oblúkového turistického ruchu, Nusa Lembongan je dokonalou voľbou. Tento malý ostrov, ležiaci približne 30 minút jazdy loďou od Bali, ponúka nádherné pláže, fascinujúce korálové útesy a jedinečnú atmosféru.

Nusa Lembongan je známy svojou nádhernou a krištáľovo čistou vodou, ktorá je ideálna na šnorchlovanie a potápanie. Odvážni návštevníci si môžu prenajať aj šnorchlovaciu výbavu a preskúmať úchvatné korálové útesy a množstvo farebných rýb. Ak máte radi dobrodružstvo, nezmeškajte príležitosť vyskúšať potápanie vo vnútornom mori, kde môžete pozorovať manty a iné morské tvory.

Jedným z hlavných turistických miest Nusa Lembongan je pláž Dream Beach, ktorá je známa svojimi nádhernými bielymi pieskovými plážami a impozantnými vlnami. Toto miesto je ideálne pre surferov a milovníkov adrenalínu. Ak si však želáte menej preplnenú pláž, môžete navštíviť ďalšie tichšie pláže, ako je napríklad pláž Mushroom Bay alebo Sandy Bay.

Okrem pláží ponúka Nusa Lembongan aj niekoľko iných atrakcií. Môžete sa vybrať na prechádzku po ostrove a objaviť jeho malé dedinky, kde budete môcť ochutnať tradičné indonézske jedlá a zažiť miestnu kultúru. Návšteva miestneho chrámu Pura Puncak Sari je nevyhnutnou súčasťou vašej cesty. Tento nádherný chrám, ktorý sa nachádza na vrchole kopca, ponúka úchvatný výhľad na celý ostrov a okolitú krajinu.

Pre miernu adrenalínovú dávku môžete navštíviť aj Nusa Penidu, susedný ostrov, kde si môžete vyskúšať skákanie z útesov alebo prejsť cez slávny most s výhľadom na oceán.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá je odlišná od bežných turistických miest v Indonézii, Nusa Lembongan je perfektnou voľbou pre vás. S jeho nádhernými plážami, fascinujúcimi korálovými útesmi a autentickou atmosférou je táto malá ostrovná oáza skutočnou perličkou. Nech sa rozhodnete pre šnorchlovanie, potápanie alebo jednoduché relaxovanie na pláži, Nusa Lembongan vás určite nezklame.


Letenka Indonézia Nusa Lembongan


Indonézia ponúka množstvo nádherných ostrovov, ktoré sú zjavne turistami čoraz viac obľúbené. Jedným z takýchto ostrovov je aj Nusa Lembongan, ktorý sa nachádza blízko juhovýchodnej krajiny Bali. Ostrov je priestorom pláží s bielym pieskom a krištáľovo čistého mora. Pre tých, ktorí hľadajú únik z každodenného zhonu, je Nusa Lembongan ideálnou destináciou.

Letenky do Indonézie a na ostrov Nusa Lembongan sú dostupné z rôznych kútov sveta. Najlepším miestom na vyhľadanie a nákup letenký je internet. Existuje množstvo webových stránok a aplikácií, ktoré ponúkajú vynikajúce ponuky leteniek na Nusa Lembongan – existujú časovo limitované ponuky, slevové kupóny a iné bonusy, ktoré ušetria potenciálnym turistom nemalé množstvo peňazí.

Hoci letecká doprava na ostrov Nusa Lembongan nie je zahrnutá v niektorých lacných letenkových balíčkoch, stále je to jednoduchá a rýchla cesta. Z Bali trvá let asi 30 minút, v závislosti od počasia a dopytu. Existujú aj lety z Jávy a Lomboku s rôznou frekvenciou. Po prílete na ostrov Nusa Lembongan majú turisti niekoľko možností, ako sa dostať k svojmu ubytovaniu – dostupné sú tuk-tuky, miestne taxi, a člny. Je však vhodné dopredu sa dohodnúť s poskytovateľom ubytovania o možnostiach zabezpečenia prepravy k miestu pobytu.

Ostrov Nusa Lembongan ponúka množstvo aktivít: potápanie, šnorchlovanie, jazdu na kajaku, plachtenie, a časť ostrova je rezervovaná pre hoverboardy, ktoré sú veľmi populárne u turistov. Okrem vodných športov môžete ísť na prehliadku napríklad Kryštálovej zátoky, plávať v žaire, alebo navštíviť surfingové stredisko, ktoré lokáciu využíva pre vlny, ktoré sú ideálne pre surfovanie, vo všetkých ročných obdobiach.

Nusa Lembongan je tiež bohatá na kultúru. Viete sa tu dozvedieť viac o tradičných tancoch a iných miestnych umeníckych prejavoch. Môžete navštíviť chrámy a pozorovať miestnych veriacich pri rozhovoroch s kňazmi. Čím viac času venujete stretávaniu miestnych obyvateľov, tým skôr získate hlbokšie a pestrejšie poznatky o kultúre ostrova.

V zásade, Nusa Lembongan je zárukou vynikajúceho počasia, vynikajúcich pláží, pokoja a relaxu, ale aj množstva zábavných aktivít a exkurzií. Vyhľadanie letu do Indonézie a na ostrov Nusa Lembongan v určitom časovom období je vždy o niečo ťažšie, ale na prekonanie prekážok sa oplatí zvíťaziť. Vyskúšajte si netradičné miesto a nadchnite sa krásou Nusa Lembongan!


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Nusa Lembongan


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Indonézie a ostrova Nusa Lembongan:

1. Čo je Nusa Lembongan?
Nusa Lembongan je malý ostrov v Indonézii. Leží južne od Bali a je známy svojou krásnou prírodou, plážami a možnosťami na šnorchlovanie.

2. Ako sa dostanem na ostrov Nusa Lembongan?
Najčastejšie sa na ostrov Nusa Lembongan dostanete trajektom z hlavného prístavu v Sanur na Bali. Existujú pravidelné spoje medzi oboma miestami.

3. Aká je najlepšia doba na návštevu Nusa Lembongan?
Najlepšie obdobie na návštevu Nusa Lembongan je počas suchého obdobia od apríla do októbra, keď sú teploty vyššie a je menej zrážok. Niektorí turisti radšej navštevujú ostrov aj v horskej sezóne, keď sú ceny nižšie.

4. Čo je najlepšie vidieť a robiť na Nusa Lembongan?
Na Nusa Lembongan je veľa aktivít. Medzi najpopulárnejšie patria šnorchlovanie alebo potápanie na miestnych korálových útesoch, jazda na surfe, plávanie s mantami, kajakárčenie okolo ostrova, prechádzky po plážach a návšteva miestnych chrámov a dediniek.

5. Kde sa najlepšie ubytovať na Nusa Lembongan?
Na ostrove Nusa Lembongan je množstvo ubytovacích možností pre všetky rozpočty. Niektoré z najlepších oblastí na ubytovanie sú Jungut Batu, Mushroom Bay a Sandy Bay.

6. Môžem si prenajať skúter na Nusa Lembongan?
Áno, je možné si prenajať skúter na Nusa Lembongan. Toto je veľmi populárny spôsob presunu po ostrove a dá vám väčšiu slobodu pri preskúmaní.

7. Kam ešte môžem ísť z Nusa Lembongan?
Z ostrova Nusa Lembongan je ľahké cestovať na okolité ostrovy ako Nusa Penida a Nusa Ceningan. Môžete sa tiež vrátiť do Balis a navštíviť ďalšie miesta, ako je napríklad Ubud alebo Kuta.

Tieto otázky a odpovede by vám mali poskytnúť základné informácie o Indonézii a ostrove Nusa Lembongan. Nezabudnite, že je vždy dobré vykonávať ďalšie výskumy a konzultovať aktuálne informácie pred cestou na konkrétne miesto.


Ubytovanie Indonézia Nusa Lembongan


Indonézia je krajina bohatá na krásne prírodné scenérie, exotickú kultúru a priateľských ľudí. Jedno z najobľúbenejších miest, kde sa môžete ubytovať na svojej ceste do tejto krajiny, je ostrov Nusa Lembongan. Tento malý ostrov sa nachádza na južnej časti provincie Bali a je jedným z najúžasnejších miest na oddych a relaxáciu.

Na Nusa Lembongan nájdete širokú škálu ubytovacích možností vhodných pre rôzne typy cestovateľov. Od luxusných letovísk s úchvatným výhľadom na oceán, až po cenovo dostupné hostely a penzióny, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí sú na rozpočet.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, mali by ste si vybrať z niektorého z mnohých plážových letovísk na ostrove. Tieto hotely a letoviská ponúkajú vybavenie na svetovej úrovni, vrátane súkromných pláží, bazénov, wellness centier a špičkovo vybavených izieb. Niektoré z nich majú aj výhľady na susedné ostrovy a krásne západy slnka.

Pre tých, ktorí preferujú niečo cenovo dostupnejšie, existujú mnohé hostely a penzióny s príjemnou atmosférou a jednoduchým vybavením. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú pohodlné izby, vlastné kúpeľne a spoločné priestory, kde si môžete vychutnať stretnutie s ďalšími cestovateľmi. Niektoré z týchto miest majú aj bazény a reštaurácie, kde si môžete vychutnať miestne jedlá.

Čo sa týka polohy ubytovania, mnoho zariadení sa nachádza v tesnej blízkosti pláží. Nusa Lembongan ponúka niektoré z najkrajších pláží na Bali, ako napríklad Jungut Batu a Mushroom Bay. Niektoré hotely sú situované priamo na plážach, takže sa môžete zobudiť do úchvatného výhľadu na oceán a vychutnať si celý deň na pláži.

Pri výbere ubytovania na Nusa Lembongan je dôležité mať na pamäti aj dostupnosť do miestnych atrakcií a rozmanitého stravovania. Ostrov je známy svojou bohatou faunou a flórou, takže si určite užijete výlety do prírodných rezervácií a sledovanie žralokov či mantov na potápačských výletoch. Okrem toho, ostrov ponúka aj mnoho skvelých reštaurácií a stánkov s miestnymi dobrotami, ktoré vás pobavia kulinárskymi zážitkami.

Všetky tieto faktory robia Nusa Lembongan ideálnym miestom na ubytovanie pri vašej ceste do Indonézie. Bez ohľadu na to, či hľadáte luxus a relaxáciu, alebo cenovo dostupné ubytovanie, Nusa Lembongan má veľa možností na výber. Pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok v raji Indonézie.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky