Najčastejšie otázky a odpovede Česko Jeseníky


1. Kde sa nachádzajú Jeseníky v Česku?
- Jeseníky sa nachádzajú v severovýchodnej časti Českej republiky, pri hranici s Poľskom.

2. Aká je výška najvyššieho vrchu v Jeseníkoch?
- Najvyšším vrchom Jeseníkov je Praděd, ktorý meria 1 491 metrov nad morom.

3. Môžete mi odporučiť niektoré turistické trasy v Jeseníkoch?
- Určite odporúčame túru na vrchol Pradědu, ktorá je veľmi populárna. Ďalšie zaujímavé trasy sú napríklad okruh okolo hôr Orlík a Petrovy kameny, alebo cesta ku skalám Malé Moravky.

4. Sú v Jeseníkoch nejaké termálne kúpaliská?
- Áno, v Jeseníkoch sú niektoré termálne kúpaliská, napríklad kúpalisko Karlova Studánka alebo termálne kúpalisko v Jeseníkoch.

5. Aký je najlepší čas na návštevu Jeseníkov?
- Jeseníky sú krásne počas celého roka. Leto je ideálne na turistiku a cykloturistiku, zatiaľ čo zima je obľúbeným miestom pre zimné športy ako lyžovanie alebo snowboardovanie.

6. Je v Jeseníkoch možné ubytovať sa?
- Áno, v Jeseníkoch je množstvo rôznych ubytovacích možností - hotely, penzióny, apartmány, chaty, kempy atď.

7. Aké ďalšie atrakcie sa nachádzajú v okolí Jeseníkov?
- V okolí Jeseníkov sa nachádza množstvo zaujímavých miest, ako napríklad kúpele Velké Losiny s unikátnou manufaktúrou papiera, hrad Sovinec, zrúcanina hradu Rabštejn, alebo jaskyňa Na Pomezí.

8. Môžete mi odporučiť niektoré typické jedlá z regiónu Jeseníky?
- V Jeseníkoch je populárne jedlo "hrebeniok" (zemiaková kaša s oškvarkami) alebo "frgále" (listové cesto plnené nasekanými zemiakmi a kapustou).

9. Kde môžem získať viac informácií o Jeseníkoch a ich okolí?
- Informácie o Jeseníkoch a ich okolí môžete získať na webových stránkach cestovných kancelárií, turistických informačných centier alebo na webe obce Jeseník.


Počasie Česko Jeseníky


Jeseníky, označované tiež ako "královstvo hôr", sú pohorie nachádzajúce sa na severovýchode Českej republiky. Tieto veľkolepé hory potešia nielen milovníkov horského turizmu, ale aj tých, ktorí majú radi rozmanitosť a kontrasty. Počasie v Jeseníkoch je výnimočne zaujímavé, vďaka ich výške a polohe.

Vzhľadom na svoju výšku (nejvyšší vrchol Praděd měří 1 491 m n.m.) majú Jeseníky značný vplyv na miestne klimatické podmienky. Jejich pohoria predstavujú prirodzenú hranicu medzi severským a kontinentálnym klimatom. To znamená, že miestne počasie je extrémne promenlivé a imponujúce.

Leto v Jeseníkoch je príjemné, s teplotami sa pohybujúcimi okolo 20 °C. Početné horské potoky a jazerá poskytujú osviežujúci úľavu od horúčav. V zime alebo na jar sa však počasie rýchlo mení a oblečenie očakáva človek všetko - od snehových vločiek po slnečné žiarenie. Práve zimným mesiacom dominuje v Jeseníkoch mrazivé a chladné počasie s teplotami klesajúcimi pod bod mrazu. Láka to návštevníkov na zimné športy, ako je lyžovanie a snowboarding.

Musím zdôrazniť, že Jeseníky sú známe aj svojím výdatným zrážkami. Vďaka nádhe snahovatých lesov a údolí splývajú podľa ročného obdobia, vytvárajúci tak nádherné horské vodopády a rieky. V niektorých oblastiach tieto zrážky môžu byť intenzívne a môžu spôsobiť povodne alebo rozvodnené potoky. Je preto dôležité sledovať predpovede počasia a informácie od miestnych úradov pred návštevou týchto hôr.

Pre tých, ktorí hľadajú aktívne dovolenky vo volnom priestore, Jeseníky ponúkajú nekonečné možnosti. Krásne hory a prírodné scenérie lákajú turistov a milovníkov fotografie na všetkých úrovních. Jeho vyššie polohy ponúkajú nádherný výhľad na okolité kopce, údolia a vzdialené dediny.

Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a obdivovať nádhernú prírodu, Jeseníky sú ideálnym miestom na pretrhnutie rutiny. Počasie v týchto horách je stále prekvapivé a neustále meniace sa, čo pridáva dobrodružnému charakteru tejto oblasti. Nech už sa rozhodnete navštíviť Jeseníky v lete alebo v zime, klimatické podmienky vás určite nezklamú.


Dovolenka Česko Jeseníky


Jeseníky, známe aj ako Králický Sněžník, sú pohorím na severovýchodnom okraji Českej republiky. Toto oblast je jedným z najobľúbenejších turistických miest krajiny, špeciálne pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu na dovolenke.

Dovolenka v Jeseníkoch je atraktívna pre svoju malebnú prírodu, ktorá ponúka množstvo možností pre turistiku, cykloturistiku a ďalšie outdoorové aktivity. Hlavným ťahákom Jezeníkov sú jeho impozantné hory, krásne horské potoky a jazera, a samozrejme, nádherné výhľady.

Jeden z najvyšších vrcholov Jeseníkov, Praděd, je obľúbeným cieľom pre turistov. Jeho vrchol ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu a za jasného počasia môžete dokonca vidieť aj Poľsko. Pre tých, ktorí chcú zažiť výzvu, môžu vyhľadať niektoré z horských chodníkov a vychutnať si prechádzku po malebných horských lesíkoch.

Okrem turistiky sú Jeseníky známe aj svojimi liečebnými termálnymi prameňmi. Mierny horský podnebie, ktoré sa vyznačuje čistým a chladným vzduchom, je v kombinácii so známymi termálnymi kúpeľmi ideálny pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu a starostlivosť o telo. Kupele v tejto oblasti ponúkajú široký výber liečebných procedúr a wellness služieb, ktoré dokonale doplnia váš oddych.

Jeseníky majú tiež bohatú históriu a kultúru. Vo väčších mestách ako je Jeseník, Krnov alebo Šumperk nájdete mnoho historických pamiatok, ako sú hradby a zámky. Okrem toho sa tu koná aj množstvo festivalov a trhov, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a tradičnú ľudovú hudbu.

Ak hľadáte dovolenku v prírode s príjemným podnebím a množstvom možností na turistiku a relaxáciu, Jeseníky vám môžu ponúknuť všetko. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete stráviť dovolenku v horskom hoteli, útulnom penzióne alebo termálnych kúpeľoch, Jeseníky vás nesklamú svojou nádhernou krajinou a pohostinnými obyvateľmi.


Letenka Česko Jeseníky


Jeseníky jsou malebné pohoří ležící na východě České republiky. Oblast je známá svou nádhernou přírodou, turistickými atrakcemi a množstvím outdoorových aktivit. Pokud plánujete navštívit tuto část Česka, výhodnou možností je využít letenku, která vás tam dopraví rychle a pohodlně.

Při výběru letenky pro cestu do Jeseníků je nejlepší zaměřit se na pronájem automobilu nebo využít veřejnou dopravu. Přímo do Jeseníků sice nevede žádné mezinárodní letiště, nicméně nejbližší letiště s pravidelnými spoji se nachází v Ostravě nebo Vídni. Z těchto letišť pak můžete snadno pokračovat na cestu do Jeseníků.

Ostravské letiště přijímá mnoho nízkonákladových leteckých společností z různých evropských destinací. Pokud přiletíte do Ostravy, je nejlepší vzít si auto na pronájem, které vám usnadní přepravu do Jeseníků. Cesta z letiště do Jeseníků trvá přibližně 1 až 2 hodiny, v závislosti na dopravě a vaší konkrétní destinaci.

Další možností je využít letiště ve Vídni, které je vzdálené přibližně 3 až 4 hodiny jízdy autem od Jeseníků. Letiště ve Vídni je jedním z největších letišť ve střední Evropě a má mnoho přímých spojení do různých zemí světa. Můžete si pronajmout auto na letišti nebo využít veřejnou dopravu, jakou je autobus nebo vlak, který vás dovede až do Jeseníků.

Při cestě letadlem do Jeseníků si můžete užít nejen nádhernou přírodu pohoří, ale také množství outdoorových aktivit. Turistika, cykloturistika, lyžování a horské túry jsou jen některé z možností, které vám Jeseníky nabízejí. Můžete si prohlédnout Králický Sněžník, nejvyšší horu Jeseníků, nebo navštívit mnoho historických památek a lázní v okolí.

Letenka do České republiky a následná cesta do Jeseníků vám umožní objevit krásy této oblasti a zažít nezapomenutelnou dovolenou. Příroda, historie a outdoorové aktivity jsou zde perfektní kombinací pro milovníky cestování. Využijte letenku a zažijte jedinečnou dovolenou v Jeseníkách.


Ubytovanie Česko Jeseníky


Ak sa plánuje výlet do Čiech a zaujímajú vás krásne prírodné oblasti s možnosťou turistiky, Jeseníky sú ideálnou voľbou. Nachádzajú sa v severovýchodnej časti krajiny a ponúkajú mnoho krásnych miest, ktoré stojí za to navštíviť. Ak hľadáte vhodné ubytovanie, máte množstvo možností.

Luxusné hotely

V prípade, že si chcete dopriať luxus a pohodlie na svojom výlete, môžete zvoliť jedno z mnohých luxusných hotelov v Jeseníkách. Tieto hotely ponúkajú štýlové a elegantné ubytovanie, najmodernejšie vybavenie a špičkové služby. Väčšinou majú aj wellness centrá, ktoré ponúkajú rôzne procedúry. Medzi najluxusnejšie hotely v Jeseníkoch patria Hotel Džbán, Hotel Dvorak a Hotel Slunný Dvůr.

Kempy

Pre tých, ktorí hľadajú ušetrenie a zároveň nechcú len tak prejsť okolo výhod ubytovania v prírode, je tu možnosť kampovať. V Jeseníkoch je mnoho kempov, v ktorých si môžete vybrať medzi stanom alebo karavanom. Okrem toho ponúkajú mnoho miest na grilovanie a ohniská pre romantické chvíle. Medzi najlepšie kempy v Jeseníkoch patria Autocamping Jesenice, Autocamping u Vody a Kemp Kvasnice.

Apartmány a penzióny

If you are looking for a cosy accommodation, you may want to try an apartment or guesthouse in Jeseníky. These accommodations are usually cheaper than hotels and offer more homely and private surroundings. Moreover, they are perfect for families or groups as they provide more space and additional facilities for children. Some of the best apartments and guesthouses in Jeseníky include Penzion U Julka, Apartman Jeseniky a Penzion skolas.

Chalupy a chaty

Ak sa chcete cítiť ako doma, môžete si prenajať jednu z mnohých chalup a chat v Jeseníkoch. Tie sú väčšinou vo vidieckom štýle, umiestnené v prírode a poskytujú súkromie a pokoj. Ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú úkryt pre romantické víkendy alebo rodiny, ktoré hľadajú alternatívu ku kempom. Medzi najlepšie chalupy a chaty v Jeseníkoch patria Chalupa v Jeseníkách, Chata na Štěně a Chalupa U Dušanů.

V súhrne

Ak plánujete výlet do Jeseníkov, máte na výber mnoho možností ubytovania. Od luxusných hotelov po kempy, od apartmánov a penziónov po chalupy a chaty, v každom z týchto ubytovaní nájdete si to, čo hľadáte. Väčšina z nich poskytuje aj množstvo atrakcií, ktoré nájdete len na pár krokov. Naplánujte si dovolenku ako sa vám to páči.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky