Ubytovanie Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Egypt a jeho historické pamiatky sú jednými z najväčších turistických atrakcií na svete. Ak plánujete cestu do Egypta, určite by ste nemali vynechať návštevu mesta Luxor a jeho nádherné pamiatky. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najkrajších miest, ktoré Luxor má ponúknuť.

Ak hľadáte ubytovanie v Luxore, máte množstvo možností, ktoré sa vám môžu zdať ako malý zázrak. Od luxusných all-inclusive reštaurácií až po skromné rodinné penzióny, môžete si vybrať typ ubytovania, ktorý vám najlepšie vyhovuje. Niektoré z najobľúbenejších hotelov v Luxore sú Hilton, Sonesta a Sofitel.

Prvou historickou pamiatkou, ktorú si určite nemôžete nechať ujsť, je Chrám Medinet Habu. Tento majestátny chrám bol postavený v novom kráľovstve ako palác pre faraóna Ramsesa III. Je to jeden z najväčších a najdojímavejších starovekých chrámov v Egypte. Medinet Habu bol pôvodne zasvätený bohu Amonovi, ale slúžil aj ako miesto pre kráľovské obrady a ako sídlo štátnej správy.

Druhým miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je Dóra Hatshepsut. Tento chrám bol postavený pre jedinú ženskú faraónku v historickej Égypte - Hatshepsut. Nachádza sa na západnom brehu Nílu a je to jeden z najnavštevovanejších chrámov v Egypte. Okrem jeho nádherných architektonických prvkov, je tiež známy pre svoje pamätné nápisy a maľby.

Tretím miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je Údolie kráľov. Nachádza sa na západnom brehu Nílu a je to miesto, kde sú pochovaní mnohí faraóni z nového kráľovstva, vrátane Tutanchamona. Údolie kráľov bol používaný ako pohrebisko pre viac ako 500 rokov a obsahuje väčšinu hrobiek, ktoré boli postavené v novom kráľovstve.

Na záver je nutné uviesť, že Luxor je plný ďalších nádherných pamiatok, ktoré by ste si tiež nemali nechať ujsť, ako napríklad Karnak, Luxorský chrám alebo Údolie kráľov a kráľovien. Ak hľadáte dávku histórie a kultúry, navštívte Luxor a užite si všetko, čo tento krásny egyptský klenot má ponúknuť.


Počasie Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Egypt, konkrétne Luxor, je destináciou, ktorá láka množstvo turistov z celého sveta. Okrem slávnej histórie a kultúry tohto regiónu je dôležitým faktorom aj počasie. Ak plánujete navštíviť Luxor a obdivovať krásy ako Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolie kráľov, je veľmi dôležité byť informovaný o aktuálnych poveternostných podmienkach.

Luxor sa nachádza v severovýchodnej časti Egypta a má veľmi suché podnebie. Je to skutočne jedno z najhorúcejších miest na svete, v období leta je tu doslova dusno. Najvyššie teploty dosahujú až 40 °C a vyššie. Toto je dôležitý faktor pri plánovaní cestovného programu, pretože väčšina pamiatok je otvorená len v predpoludňajších hodinách kvôli extrémnym teplotám.

Ak sa teda chystáte navštíviť Chrám Medinet Habu, známy svojou architektúrou a históriou, je najlepšie vybrať si čas skoro ráno alebo neskoro popoludní, aby ste sa vyhli najhorúcejším hodinám. Vrchol sezóny v Luxore je od mája do septembra, kedy sa teploty pohybujú na extrémnych úrovniach. Odporúča sa nosiť ľahké, vzdušné oblečenie a ochraňovať sa pred slnkom použitím dostatočného množstva opaľovacích krémov.

Dóra Hatshepsut, ďalšia znamenitá pamiatka, je maštalec vytesaný do skaly, ktorý sa nachádza na západe Luxoru. Prehliadka tejto pamiatky je vynikajúcou príležitosťou začať čo najskôr ráno, aby sa vyhli najväčším horúčavám a ľahšie zvládli výstup po strmých schodoch.

Údolie kráľov, známe ako hrobky mnohých slávnych faraónov, je nepochybne jednou z najvyhľadávanejších atrakcií v Luxore. Tam je tiež najlepšie navštíviť v skorých ranných hodinách, aby ste boli schopní uniknúť pálivému slnku a prežiť túto jedinečnú skúsenosť v príjemnejšom počasí.

Okrem extrémnych teplôt je v Luxore aj veľmi nízka vlhkosť vzduchu, čo často spôsobuje problémy so zdravím, ako je dehydratácia a únava. Je preto veľmi dôležité udržiavať si dostatočný prísun tekutín a vyhýbať sa nadmernému vystaveniu slnku.

Vzhľadom na tieto faktory by ste mali zvážiť svoje cestovné plány a prispôsobiť ich poveternostným podmienkam v Luxore. Aj keď je táto oblasť známa svojou históriou a pamiatkami, je nevyhnutné byť vopred pripravený a mať na pamäti, že extrémne teploty môžu ovplyvniť vašu schopnosť vychutnať si všetko, čo Luxor ponúka. Napriek tomu, s primeranými opatreniami a informáciami je možné zažiť jedinečnú skúsenosť pri objavovaní krásnej krajiny v Egypte.


Letenka Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Egypt je krajina, ktorá je plná histórie, kultúry a artefaktov, ktoré ožívajú pred očami návštevníkov zo všetkých končín sveta. A keď hovoríme o Egypte, mnohým sa automacky vybaví pohľad na chrámy, múzeá, monumenty a jaskyne, ktoré sú roztrúsené po celom území tejto fascinujúcej krajiny. Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Egypte patrí Luxor, ktorý nájdeme na východnom pobreží rieky Níl. Tento staroveký a historický mesto je domovom niektorých najznámejších a najfascinujúcejších pamiatok na svete, vrátane chrámu Medinet Habu, Dóry Hatshepsut a Údolia kráľov.

Pri plánovaní cesty sa nevyhýbajte návšteve týchto klenotov, ktoré sa nachádzajú v meste Luxor. Najlepší spôsob, ako načerpať atmosféru, históriu a kultúru Egypťanov, je podať si letenku do Luxoru.

Chrám Medinet Habu sa neďaleko Luxoru stal jedným z najzaujímavejších pamiatok v Egypte. Bol založený v 18. dynastii a bol určený na uctievanie sobášnej bohyne Amunet, ktorá bola jednou z najvýznamnejších božstiev v Egypte. Stavaný z pieskovca, tento monument pochádza z obdobia Nového kráľovstva a pýši sa nádhernými zatrieseniami a freskami. Tu môžete vidieť aj obrovské kamiene symbolizujúce formy úcty a vyzretosti, ktoré sa použili pri stavbe časti chrámu.

Dóra Hatshepsut je jedným z najimpresívnejších pamiatok v Egypte. Dokonalá architektúra, umiestnenie a design tejto stavby sú natoľko jedinečné, že sa stal jednou z najnavštevovanejších atrakcií v Luxore. Byla založena kráľovnou Hatshepsutou, ktorej meno sa stalo symbolem moci a bohatstva kráľovského dvora za jej vlády. Podľa niektorých historikov, táto stavba bola založená ako pamätný signál na jej úspešné kráľovstvo, ale tiež ako pokus chrániť Egypt pred zahraničnými vpádmi.

Údolí kráľov bolo významné miesto v starej egyptské kultúre královstvo. Toto údolie bolo považované za kraj zaľúbenia a posmrtného odpočinku mnohých faraónov a kráľov. V podzemných hroboch môžete vidieť sochy, malby a dekorácie. Sieť hrobiek obsahovala spočiatku kráľovské faraóny a osoby blízke královskej rodine, ale postupom času sa tu začali pohybovať ďalšie osoby.

Ako vidieť, mesto Luxor je plné skvostov a scenérie v reálnom svete. To, čo ho robí takým zaujímavým, sú jeho histórie, skvelé atrakcie a skutočne fascinujúce umenie a architektúra. Tak prečo si nenechať ujsť toto bohatstvo a pozvite letenku a váš zážitok Luxora bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom!


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


1. Koľko stojí vstup do chrámu Medinet Habu?
Vstupné do chrámu Medinet Habu stojí približne 100 egyptských libier (približne 5 USD).

2. Aké sú otváracie hodiny chrámu Medinet Habu?
Chrám Medinet Habu je otvorený denne od 6:00 do 17:00.

3. Ako sa dostanem do chrámu Dóru Hatshepsut?
Chrám Dóru Hatshepsut sa nachádza asi 8 kilometrov juhozápadne od mesta Luxor a najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je najať si miestneho vodiča alebo využiť miestnu dopravu.

4. Koľko stojí vstup do Údolia kráľov?
Vstupné do Údolia kráľov stojí približne 200 egyptských libier (približne 11 USD).

5. Ako sa dostanem do Údolia kráľov?
Údolie kráľov sa nachádza asi 6 kilometrov na západ od mesta Luxor a najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je najať si miestneho vodiča alebo použiť miestnu dopravu.

6. Aké sú otváracie hodiny chrámu Dóru Hatshepsut?
Chrám Dóru Hatshepsut je otvorený denne od 6:00 do 16:00.

7. Koľko času potrebujem na návštevu chrámu Medinet Habu?
Návšteva chrámu Medinet Habu môže trvať asi 1 až 2 hodiny.

8. Aké sú doporučené odevné pravidlá pri návšteve chrámov a pamiatok v Egypte?
Pri návšteve chrámov a pamiatok v Egypte sa odporúča nosiť oblečenie pokrývajúce ramená a kolena. Prípadne si môžete zobrať šatku alebo šál na zakrytie výstrihu.

9. Aké pamiatky ešte stojí za návštevu v Luxore?
Okrem chrámu Medinet Habu, chrámu Dóru Hatshepsut a Údolia kráľov, stojí za to navštíviť aj chrám Karnaku, chrám Luxor, Memnonové kolosy a chrám Ramesseum.

10. Je v Egypte bezpečné cestovať?
Egypt je relatívne bezpečnou krajinou pre turistov, ale ako všade inde, je potrebné dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad nechodiť sami v noci a dodržiavať pokyny miestnych orgánov.


Dovolenka Egypt Luxor (vrátane Chrám Medinet Habu, Dóru Hatshepsut a Údolí kráľov)


Egypt je fascinujúcim miestom s bohatou históriou, starovekými pamiatkami a nádhernými plážami. Ak sa rozhodnete pre dovolenku v tomto kráľovskom území, nemôžete si nechať ujsť návštevu jednej z najkrajších a kultúrne najvzrušujúcejších oblastí Egypta - Luxoru.

Luxor je mesto obehnané okázalými chrámami a monumentami starovekého Egypta. Prechádzka po ceste vás zavedie k neopísateľným pamiatkam a chrámom, ktoré sú jedinečné z hľadiska architektúry a histórie.

Chrám Medinet Habu, ktorý sa nachádza na západnom brehu Nílu, je považovaný za jednu z najdokonalejšie zachovaných starovekých stavieb. Prechádzka po kráľovskej ceste, ktorá vedie k chrámu, vás prevedie nádhernou krajinou, kde sa úchvatne týči Pyramidová hora.

Ďalšou nezabudnuteľnou zastávkou na vašej ceste musí byť Dóra Hatshepsut. Tento chrám bol postavený pre kráľovnú, ktorá sa v roku 1473 pred naším letopočtom stala prvou vládkyňou v celej egyptologickej histórii. Na chráme sa nachádza mnoho obrazov, hieroglyfov a soch, ktoré dokonale vystihujú históriu a kultrúru tíchto miest.

Poslednou, ale vôbec nie menej dôležitou zastávkou na vašej ceste po Luxore bude Údolie kráľov. Toto miesto bolo kedysi pôvodným miestom pre kráľovské hroby. Mnoho kráľov bolo pochovaných v tomto údolí, ktoré sa nachádza na juhu mesta. Historické pamiatky z okolitých hradieb čelia púšti a pohltia vašu myseľ a dusu v neopísateľnom pocite spokojnosti.

Luxor ponúka nádhernú krajinu, kde sa nachádza mnoho skvostov a pamiatok, ktoré vám umožnia oboznámiť sa s históriou a kultúrou Egypta. Prejdite sa, vychutnajte si tieto neopakovateľné zážitky, ktoré vám umožnia spoznať krásu Egypta a uvedomiť si skutočnosť, akí vzdialení sme boli od takýchto kultúr ešte len pred niekoľkými desaťročiami. Závratné, fascinujúce a jedinečné - to je Luxor v Egypte.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky