Dovolenka Jordánsko Jericho


Dovolenka v Jerichu, na území Jordánska, je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Toto mesto sa nachádza v oblasti Judey, v údolí Jordánu, a je jedným z najstarších miest na svete. Jericho je tiež miestom, kde sa stretávajú histórie, kultúry a náboženstvá, pretože vzniklo v čase, kedy sa na svete rozhodovalo o smerovaní vývoja.

Jordánsko a Jericho sú známe svojou nádhernou prírodou a kultúrnym dedičstvom. Poznávať mesto Jericho je nezabudnuteľný zážitok, ktorý vás prenesie naspäť v histórii. Pri návšteve Jericha nevynechajte:

1. Vodopády Niagaru

Toto miesto je niečo skutočne úžasné. Nachádza sa v Národnom parku Jericho, na ciestke, ktorá vedie k vstupu do parku. Vodopády sa skladajú z dvoch veľkých kaskád, ktoré padajú z výšky do jazierka pod nimi. Okolie je pôvabné, s hustou vegetáciou a rôznymi druhmi zvierat.

2. Kryštálový most

Kryštálový most je elegantná konštrukcia namontovaná nad jazerom. Odvážni turisti sa môžu prejsť po ňom a užívať si krásne výhľady. Most bol vytvorený Židmi v 8. storočí, aby pomohol v obchodnej ceste do Jordánska a Egypta.

3. Staroveká mesto Jericho

Staroveké mesto Jericho v histórii má veľmi dôležitú úlohu. Nachádza sa na mieste, kde bola najstaršie osídlená časť sveta – v areáli Tel Harasim. Mesto Jericho sa môže pochváliť osemstoročnou históriou, počas ktorej bolo spravované Mnohými ríšami, vrátane Babylonu, Perskej ríše a Rímskej ríše.

4. Karcin kanyon

Karcin kanyon je miesto na prechádzku v prírode. Je to jedinečné miesto, ktoré sa skladá z tiesňav v ponore a vysokých skalných stien. Kanyon je asi šesť kilometrov dlhý a prechádza ním potok, ktorý môžete prejsť až k jazeru Karcin.

Jordánsko a Jericho sú miestom, kde na vás dýchne atmosféra tajomstva, histórie, kultúry a prírody. Každý, kto navštívi toto miesto, si odnesie vo svojom srdci nezabudnuteľné zážitky. Preto ak plánujete dovolenku v Jordánsku, nezabudnite si pozrieť toto čarokrásne mesto.


Počasie Jordánsko Jericho


Jordánsko Jericho sa nachádza v Jordánskej riečnej údolí na východnom brehu Jordánskeho riečiska. Toto miesto je známe ako najnižšie položené mesto na svete, kde teploty sa môžu vyšplhať až na 40°C počas leta.

V júni a júli, kedy je v Jordánsku horúco a suché, teploty môžu kolísať medzi 35-40°C. Toto obdobie sa považuje za horúce lato a ľudia sú v tomto období náchylní ku vzniku úpalov. Preto je dôležité udržiavať sa hydratovaným a vyhýbať sa pobytu na priamom slnku v najhorúcejších hodinách dňa.

Počas jesene, od októbra do novembra, teploty klesajú a prichádza zmiernenie od horúceho leta, pričom teploty sa pohybujú od 23-30°C. Toto obdobie sa považuje za ideálne pre turistov, ktorí chcú navštíviť Jericho, keďže toto obdobie zahŕňa aj monzúny, ktoré prichádzajú do oblasti a prinášajú mierny dážď.

Zima v Jordánsku Jericho trvá od decembra do marca, kedy teploty klesajú ešte viac. V tomto období teploty klesajú na 8-18°C a v noci dokážu klesnúť aj pod bod mrazu. Preto by ste mali byť pripravení na chladnejšie počasie, keď navštívite Jericho v tomto období.

Wadi Qelt, ktoré sa nachádza v blízkosti Jericho, patrí medzi najlepšie miesta na návštevu už v októbri, kedy sa počasie ochladí. Toto miesto poskytuje turistom možnosť ochutnať slávne izraelské víno, ktoré sa pestuje v tomto regióne.

Celkovo je Jordánsko Jericho známe pre svoj horúci a suchý letný aspekt a mierne chladné zimy. Pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť veľkej horúčave, je ideálne navštíviť Jericho v jeseni, keď sa počasie ochladí. Bez ohľadu na ročné obdobie však odporúčame turistom udržiavať sa hydratovaným a chrániť sa pred slnkom, aby sa vyhli úpalom.


Letenka Jordánsko Jericho


Letenky na trase Jordánsko - Jericho: Objavte tiché mesto v obkolesení jordánskych hôr

Čo sa týka trás letenia, jedna z najzaujímavejších trás, ktoré môžete vyskúšať, je letenka na trase Jordánsko - Jericho. Táto trasa má veľa zvláštností, ktoré sú jedinečné a typické pre blízkovýchodnú oblasť.

Jordánsko je plné miest s bohatou históriou a kultúrou. Krajina je plná pamiatok, ktoré spomínajú na vládu rímskej ríše, islamistického umenia a kresťanskej architektúry. Jericho je jedno z týchto miest a nachádza sa v nadmorskej výške 250 metrov pod úrovňou mora, čo z neho robí jedno z najnižších miest na svete.

Čo poskytuje trasa letenky Jordan - Jericho ?

Hlavným dôvodom prečo si zvoliť práve letenku na trase Jordánsko - Jericho, je príležitosť objaviť jedno z najkrajších miest na svete. Jericho je mesto omotané jordánskymi horami, ktoré ponúkajú nezabudnuteľný zážitok z prechádzky až na samotný vrchol týchto hôr.

Po prechádzke okolo hôr si môžete v Jerichu posedieť v miestnych kaviarňach a reštauráciach, kde ochutnáte tradičnú kuchyňu, zvyky a kultúru regiónu. Zhliadnete spektakulárne scenérie okolo mesta, medzi ktorými sa vo vzdialenosti iba 5 kilometrov nachádza Jordánska rieka.

Aké sú výhody letenky Jordánsko - Jericho ?

Existuje mnoho dôvodov, prečo zvoliť letenku Jordánsko - Jericho. Medzi tieto dôvody patrí skutočnosť, že majú návštevníci príležitosť vidieť nádherné scenérie, ktoré sa nachádzajú v okolí mesta. To všetko je prístupné vďaka výhodnej polohe mesta Jericho a jeho jedinečným charakteristikám.

Ďalšou výhodou letenky Jordan - Jericho je ich cena. Jordánsko je relatívne lacnou krajinou, čo znamená, že ceny leteniek sú celkom dostupné. K tomu by sme mali pridať tú skutočnosť, že v meste Jericho ceny hotela, jedál a atrakcií sú rovnako konkurencieschopné.

Poslednou výhodou, ktorú je dôležité spomenúť, je dostupnosť letov. Jordánska letecká spoločnosť má niekoľko letov denne a je možné kúpiť letenky aj v iných krajinách a mesto Jericho si návštevníci môžu nájsť medzi aktuálnym letovým rozvrhom.

Ak ste milovníkmi kultúry, histórie a nezabudnuteľných zážitkov, letenka Jordánsko - Jericho je tou správnou voľbou pre vás. Nechajte sa uniesť jedinečnými zážitkami z krásneho mesta Jericho a okolitých horských oblastí, ktoré si zachovali svoju jedinečnosť a originálnosť.


Ubytovanie Jordánsko Jericho


Jordánsko je krajina bohatá na históriu a kultúru, a Jeho prírodná krása a pokojná atmosféra ho robia obľúbeným cieľom turistov z celého sveta. Jedno z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť v Jordánsku, je Jericho. Toto mesto je známe svojou bohatou históriou, pohostinnosťou a nádhernou prírodou.

Keďže turizmus sa v posledných rokoch v Jordánsku vyvinul, Jericho ponúka široký výber ubytovacích možností pre svojich návštevníkov. Ako turista, budete mať možnosť vybrať si z rôznych hotelov, rezortov a dokonca aj tradičných arabských domov, ktoré sú dostupné pre prenájom.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, môžete si vybrať z niekoľkých luxusných rezortov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Jericha. Tieto rezorty ponúkajú pohodlné izby, moderné zariadenia a plážový prístup. Sú tiež vybavené bazénmi, reštauráciami s rozmanitou kuchyňou a wellness centrom, kde si môžete vychutnať relaxačné procedúry.

Pre tých, ktorí hľadajú stredne veľké a cenovo dostupné ubytovanie, existuje mnoho hotelov v rôznych cenových kategóriách. Tieto hotely ponúkajú pohodlné izby s moderným zariadením a výhodnou polohou v blízkosti hlavných turistických atrakcií v Jerichu. Niektoré hotely majú vlastnú reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá a špeciality krajiny.

Ak chcete zažiť autentický arabský život a kultúru, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v tradičných arabských domoch. Niekoľko domových majstrov ponúka ubytovanie pre turistov, kde si môžete vychutnať pohostinnosť miestnych obyvateľov a zároveň získať hlbšie pochopenie o miestnej kultúre a tradíciách. V týchto domoch budete mať príležitosť vyskúšať tradičné jedlá a naučiť sa niečo o miestnych zvykoch a obyčajoch.

Okrem toho, v Jerichu nájdete aj niekoľko kempovacích miest, kde môžete zostaviť stan a stráviť noc v prírode. Tieto kempy sú vybavené zázemím a poskytujú vám možnosť získať skutočne blízky kontakt s prírodou a užívať si pokojné prostredie mimo rušného mesta.

Vzhľadom na to, že Jericho je oblúkom obrovských históriou a kultúrou, je dôležité si zabezpečiť ubytovanie v predstihu. Je mnoho online rezervačných portálov, kde si môžete rezervovať ubytovanie vopred a mať istotu, že vás čaká prvotriedne miesto na prenocovanie počas vášho pobytu v Jordánsku.

Výber ubytovania v Jerichu závisí od vašich preferencií a rozpočtu. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusné rezorty, stredne veľké hotely, tradičné arabské domy alebo kempovacie miesta, jedno je isté - nebudete sklamaní krásou a pohostinnosťou, ktoré Jericho ponúka svojim návštevníkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Jericho


Otázka 1: Aké je klima v oblasti Jericho?

Odpoveď: Klima v oblasti Jericho je subtropické, s teplými a suchými letami a mírnými zimami.

Otázka 2: Aké historické pamiatky sa nachádzajú v Jericha?

Odpoveď: V Jeriche sa nachádza mnoho historických pamiatok, vrátane archeologických miest ako napríklad Tel es-Sultan, kde sa nachádza najstaršia známa osídlená oblasť z obdobia neolitu, ako aj zvyšky múrov starovekého mesta.

Otázka 3: Koľko trvá cesta z Ammanu do Jericha?

Odpoveď: Cesta z Ammanu do Jericha trvá približne 4 hodiny autom, v závislosti od premávky a presných časov odletov.

Otázka 4: Aké služby poskytujú hotely v Jericho?

Odpoveď: Hotely v Jericho ponúkajú rôzne služby, ako napríklad raňajky, bazény, reštaurácie, fitness centrá a tradičné liečivé kúpele.

Otázka 5: Je v Jordánsku bezpečné cestovať do oblasti Jericho?

Odpoveď: Jordánsko je považované za relatívne bezpečnú krajinu pre turistov, a oblasť Jericho patrí medzi turisticky atraktívne miesta. Však, odporúča sa sledovať správy a dodržiavať miestne zákony a predpisy.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky