Ubytovanie Dominikánska republika Samaná


Samaná je malý polostrov v Dominikánskej republike súdiaci sa k miestu pre tých, ktorí túžia po dokonalom oddychu a úniku z každodenného ruchu. Má jedinečnú kombináciu scenérie – zelených kopcov, prekrásnych pláží a prírodných pohyblivých útvarov.

Ak hľadáte ubytovanie v Samaná, nájdete tu veľký výber luxusných rezortov, rodinných hotelov a útulných penziónov. Mnohé z nich sú priam pri pláži, takže sa môžete prebudiť so zvukom vĺn a vybrať sa okamžite na pláž. Na výber máte aj z rôznych rezortov s all-inclusive ponukou, kde si môžete vychutnať všetko, čo potrebujete pre vydarenú dovolenku – od občerstvenia, až po rôzne aktivity a zábavu.

Ak preferujete viac súkromia a pokoj, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v malebných penziónoch alebo apartmánových komplexoch, ktoré sú roztrúsené pozdĺž nádherného pobrežia. Tu sa dostanete bližšie k miestnemu životu a získate autentickejšie zážitky.

Samaná je známa aj svojimi prírodnými krásami a nádhernými plážami. Jednou z tých najznámejších je Playa Rincón, ktorá je často označovaná ako jedna z najkrajších pláží v Karibiku. Je takmer nedotknutá civilizáciou a jej biela piesková pláž je dokonalým miestom na oddych a opaľovanie.

Ak máte radi more do modra, nemôžete vynechať plážový ostrov Cayo Levantado, čo je skutočný raj pre milovníkov pláží. Tento malý ostrov je vzdialený iba krátkou plavbu loďou z polosvoja Samaná a ponúka nádherné pláže s jemným pieskom a tyrkysovou vodou. Môžete si tu užiť slnenie alebo si vychutnať kúpanie v jasnom mori.

Okrem pláží si v Samaná môžete užiť aj množstvo iných aktivít a atrakcií. Môžete ísť na jazdu na koni pozdĺž pláží, vychutnávať si jedinečný pohľad z vyhliadky na polostrove El Salto del Limón, kde môžete objaviť vodopád a zároveň mať možnosť plávať v jeho osviežujúcom bazéne. Ak máte radi dobrodružstvo a milujete prírodu, určite nevynechajte možnosť ísť na safari do národného parku Los Haitises, kde môžete vidieť rôzne druhy vtákov, majestátne jaskyne a krásnu prírodu.

Ak ešte váhate, kde stráviť svoju nasledujúcu dovolenku, Samaná v Dominikánskej republike je jedným z najlepších miest na výber. Ponúka všetko, čo si môžete priat pre perfektnú dovolenku – od luxusného ubytovania až po nádhernú prírodu a pláže. Nech sa rozhodnete pre rezort s all-inclusive ponukou alebo útulný penzión, Samaná nechá vaše srdce naplnené krásou Karibiku.


Dovolenka Dominikánska republika Samaná


Dovolenka v Dominikánskej republike v oblasti Samaná je snom mnohých cestovateľov. Táto časť krajiny ponúka nádherné pláže, prírodné rezervácie, ktoré stoja za návštevu, a nezabudnuteľné zážitky.

Ak ste sa rozhodli navštíviť Samaná, určite sa nebudete nudiť. Miestne pláže, ako sú Las Terrenas, Playa Rincon a Playa Bonita, čakajú na vás a kúpanie v týchto turisticky atraktívnych oblastiach je povinnosťou. Potápači si tiež môžu užiť svoju dovolenku v Dominikánskej republike, pretože tu je mnoho rýchlo sa rozvíjajúcich potápačských miest.

Samaná okrem pláží ponúka aj mnoho iných prírodných krás. Napríklad El Limón Waterfall je úchvatný vodopád s výškou okolo 50 metrov a nachádza sa v rámci národnej parku Los Haitises. A práve tento národný park je skutočným skvostom tejto oblasti, kde môžete vidieť rôzne druhy vtákov a zaujímavých zvierat.

Aby ste však mohli plne vychutnať dovolenku v Samaná, musíte si zvoliť ubytovanie, ktoré bude pre vás vhodné. Samaná ponúka všetky typy ubytovania, od luxusných hotelov po lacné ubytovanie v hosteli či penzióne. Las Terrenas je obzvlášť známe svojimi malými penziónmi a bungalovmi, ktoré poskytujú kúsok neba nad Zemou.

Dovolenka v oblasti Samaná bude pre vás jedným z najlepších zážitkov v Dominikánskej republike. Táto oblasť je skutočne unikátna a ponúka návštevníkom krásy, ktoré sa len ťažko nájdu inde na svete. Pláže, príroda a pozornosť miestnych ľudí budú sprevádzať váš pobyt a zanechajú vám nezabudnuteľné spomienky na vašu dovolenku.


Letenka Dominikánska republika Samaná


Dominikánska republika je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenku a odpočinok v Karibiku. Táto krajina ponúka bohaté a rozmanité pláže, exotickú prírodu a priateľských ľudí. Samaná, konkrétnejšie, je úchvatné mesto na severe Dominikánskej republiky, ktoré je známe svojou nádhernou prírodou a nedotknutými plážami.

Ak sa rozhodnete navštíviť Samaná, určite nebudete sklamaní. Prvým krokom je získanie letenky do tejto časti Dominikánskej republiky. Let do Samaná je obvykle dostupný z väčších medzinárodných letísk, ako je letisko Las Américas v Santo Domingo alebo letisko Punta Cana. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka lety do týchto miest z celého sveta.

Cesta letiskom v Dominikánskej republike je celkom pohodlná. Po pristátí na letisku v Santo Domingo alebo Punta Cana budete musieť cestovať o niekoľko hodín. Najlepším spôsobom, ako sa dostať z týchto letísk do Samaná, je najímaný dopravný prostriedok alebo autobusová linka, ktoré sú spravidla k dispozícii pre turistov. Cesta bude určite stáť za to, pretože uvidíte nádherné scenérie, vidiecke osady a typickú dominikánsku krajinu.

Samaná je známa svojimi čistými plážami s jemným pieskom a tyrkysovým morom. Najslávnejšou plážou je Playa Rincón, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších na svete. Pláže v Samane sú perfektným miestom nielen na opaľovanie a kúpanie, ale aj na šnorchlovanie, potápanie a rôzne vodné športy.

Okrem plážových aktivít ponúka Samaná aj množstvo prírodných divov. Hlavnou atrakciou je Santuario de Mamíferos Marinos, chránená oblasť, kde často žijú veľryby, delfíny a žraloky. Je tu aj El Limón, veľký vodopád uprostred pralesa, ktorý môžete navštíviť po malom treku. Je to úžasné miesto, kde si môžete vzdať hold prírode.

Ak máte záujem o kultúru a históriu, môžete navštíviť mnoho miestnych dedín, kde stretnete priateľských a pohostinných domácich obyvateľov. Mesto Las Terrenas je známe svojimi evropskými vplyvmi a pestrou kuchyňou. Tu si môžete vychutnať autentické dominikánske jedlá, chodiť po mestských trhoch a objavovať miestnu kultúru.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Samane, nezabudnite si zobrať ochranný krém a komfortnú obuv na prechádzky v prírode. Pred cestou si tiež overte aktuálne informácie o víze a očkovaniach.

Celkovo je Dominikánska republika Samaná skvelým miestom pre dovolenku pre všetkých, ktorí hľadajú krásne pláže, prírodu a exotickú atmosféru. Berte však na vedomie, že Samaná nie je turistickou metropolou, ale skôr tichou a pokojnou oblasťou, ideálnou pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť od ruchu západného sveta a zažiť autentický karibský zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Samaná


1. Aké je počasie v Samaná výletnej sezóne?
Odpoveď: Počas výletnej sezóny (december-august) je počasie v Samaná väčšinou teplé a vlhké, s vysokými teplotami a menej daždivými obdobiami.

2. Aké aktivity sú k dispozícii v Samaná?
Odpoveď: V Samaná nájdete mnoho aktivít, ako sú potápanie, kajakovanie, jazda na koni, prechádzky po prírode, plávanie s delfínmi, surfovanie, rybačka, a mnoho ďalších.

3. Aké je v Samaná obvyklé jedlo?
Odpoveď: V Samaná okrem typicky dominikánskych jedál vynikajú morské plody a čerstvá ovocie a zelenina.

4. Aké sú najlepšie pláže v Samaná?
Odpoveď: Najlepšie pláže v Samaná sú Playa Rincon, Playa Moron, Playa Cosón a Playa El Valle.

5. Ako sa dostať z letiska do hotela v Samaná?
Odpoveď: Preprava od letiska do hotela v Samaná môže byť uskutočnená taxíkom alebo shuttle servisom. Pred odletom si môžete objednať prepravu priamo s vašim hotelom.

6. Aké možnosti ubytovania nájdete v Samaná?
Odpoveď: V Samaná nájdete mnoho typov ubytovania, od luxusných rezortov až po menšie hotely a penzióny.

7. Aká je najlepšia doba na návštevu Samaná?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Samaná závisí od vašich preferencií. Ak preferujete menej turistov, lepšie počasie a menej daždivé obdobie, odporúča sa návšteva v období december – apríl.

8. Ako je to s bezpečnostou v Samaná?
Odpoveď: Bezpečnosť v Samaná sa zlepšuje, avšak stále je potrebné dodržiavať opatrenia týkajúce sa osobnej bezpečnosti, ako sú opatrnosť pri nočných prechádzkach a ponechanie cenností v seifo vo vašom ubytovaní.

9. Aké je miestne hospodárske odvetvie v Samaná?
Odpoveď: Hospodárske odvetvie Samaná sú cestovný ruch, poľnohospodárstvo, rybolov a priemysel.

10. Aké sú najlepšie turistické atrakcie v Samaná?
Odpoveď: Najlepšie turistické atrakcie v Samaná sú El Limón Waterfall, Los Haitises National Park, Playa Rincon, Whale Museum of Samaná a mnohé ďalšie.


Počasie Dominikánska republika Samaná


Dominikánska republika sa môže pýšiť nevšednou rozmanitosťou krajiny a klimatických zón, ktoré ju zdobia. Jednou z týchto oblastí je aj Samaná, ktorá sa nachádza na severe juhoamerického ostrova Hispaniola.

Táto exotická oblasť je zahrnutá medzi jednu z najtropických zón na svete, čo znamená, že teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 25 - 30 stupňov Celzia. Samaná sa vyznačuje množstvom zaujímavých historických a kultúrnych zaujímavostí ako aj krásnymi plážami a horskými vrchmi.

Väčšina turistov túži navštíviť Samaná práve počas obdobia horskej sezóny, ktorá prebieha v priebehu leta. Teploty sa vtedy mierne skrášľujú na hranici 22 - 27 stupňov Celzia. Ak sa však rozhodnete navštíviť Samaná počas obdobia dažďov, ktoré prebieha od mája do októbra, pripravte sa na to, že sa budete musieť vyrovnať s množstvom zrážok.

Napriek tomu, že dažde môžu byť občas prudké a silné, ponúknu vám možnosť vidieť Samaná v takej podobe, akú neuvidíte počas obdobia horskej sezóny. Zelené a kvitnúce záhrady, rozmanité ovocie a zemdlievajúce vodopády sú práve v tomto období najkrajšie.

Samaná leží pri Atlantickom oceáne, kde vlny kolíšu do výšky okolo 2,5 metra. Ak sa budete chcieť vydať do samotného oceánu, je nutné dávať pozor na príliv a odliv, ktorý je tu veľmi výrazný. Vyzývame vás preto, aby ste pri tejto činnosti dbali všetky bezpečnostné opatrenia a dodržiavali pokyny oceánskej služby.

V neposlednom rade by sme vám radi poradili, že najlepším časom pre návštevu Samaná je medzi decembrom a marcom, kedy prevládajú suché a teplé dni.

Samaná je nádhernou oblasťou, ktorá ponúka neopakovateľný zážitok pre všetkých návštevníkov. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete túto oblasť navštíviť, určite si ju nikdy nebudete môcť vynachváliť.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky