Dovolenka Bhután National Memorial Chorten


Bhután je malý, ale nádherný kúsok sveta, ktorý je obklopený vysokými horami a starobylými kláštormi. Toto kráľovstvo, ktoré sa nachádza v Himalájach, predstavuje pre mnohých turistov jedno z najkrajších a najexotičtějších miest na svete. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, nezmeškajte príležitosť navštíviť Bhután National Memorial Chorten.

Bhután National Memorial Chorten je budova v tvare stožiara, ktorá sa nachádza v thimphu, hlavnom meste Bhutánu. Je to jeden z najdôležitejších budhistických chrámov v krajine. Bol postavený v roku 1974 na počesť tretieho kráľa Bhutánu, Jigme Dorjie Wangchuka. Budova bola navrhnutá a postavená podľa tradičných budhistických architektonických princípov a je úplne bielej farby s pestrými malbami a dekoráciami.

Návšteva Chortenu je veľmi zaujímavou skúsenosťou pre turistov, ktorí prichádzajú do Bhutánu. Môžete si vychutnať krásne výhľady na mesto thimphu a okolité hory, ako aj pozorovať miestnych ľudí, ktorí modlia a cítia pokoj. Priestor okolo Chortenu je tiež ideálnym miestom na meditáciu a reflexiu.

Okrem toho, návšteva Chortenu vás uvedie do sveta budhizmu. Budhizmus je veľmi dôležitou súčasťou kultúry a zvykov Bhutánu a Chorten je skvelým miestom na spoznanie jeho základných princípov a filozofie. Pri návšteve budete mať príležitosť sledovať zosnulých významných budhistických postáv, ako sa modlia a uctievajú.

Ak plánujete návštevu Chortenu, určite sau voliť vhodnú ročnú dobu. Najlepšie obdobie na návštevu je medzi októbrom a novembrom, kedy Bhután oslavuje svoj najväčší festival - Tsechu. Tento festival trvá celý týždeň a návštevníci sa môžu tešiť na folklórne tance, hudbu, jedlo a nádherné výstupy z maskry.

Výlet do Bhutánu a návšteva Chortenu je skutočne nezabudnuteľným zážitkom. Toto krásne a pokojné miesto vás pritiahne svojou nádherou, kultúrou a budhistickou filozofiou. Tak neodkladajte vašu návštevu a zažite dovolenku snov v Bhutáne National Memorial Chorten.


Letenka Bhután National Memorial Chorten


Bhután National Memorial Chorten je jednou z najznámejších dominant Bhutánu. Pamätník sa nachádza v hlavnom meste Thimphu a má veľký historický a kultúrny význam pre Bhután. Tento Buddhovský chrám je vybudovaný na pamiatku na Pána Jigme Dorje Wangchuka, bývalého kráľa Bhutánu, ktorý zomrel v roku 1972 v dialógovej misii na Tchaj-wane.

Výstavba chrámu sa začala v roku 1974 a bol dokončený o tri roky neskôr. Dizajn chrámu bol navrhnutý kráľom Jigme Dorje Wangchukom s cieľom zvýšiť duchovnú povedomie o Buddhizme v Bhutáne.

Samotný chrám nie je klasickým buddhistickým chrámom, ale je to takzvaný stúpa. Stúpa je buddhistický pamätník, ktorý pozostáva z nádoby na kremáciu alebo relikviárneho kontajnera, ktorý je umiestnený na vrchole.

Chorten má vysokú bielu stenu, ktorú zdobia malby a symboly Buddhizmu. Okolo chrámu je zopár stup z mramoru a samotný chrám je zdobený zlatým kovom, ktorý z neho robí nezabudnuteľnú pamiatku pre každého návštevníka.

Pre návštevníkov chrámu Bhután National Memorial Chorten je to skvelý spôsob, ako spoznať históriu Bhutánu a jeho kultúrne dedičstvo. Návštevníci sa môžu prechádzať okolo chrámu a obdivovať jeho pozoruhodné architektonické a umelohistorické prvky.

Vzhľadom na jeho význam ako buddhistický chrám, návštevníci by mali dodržiavať náboženské a kultúrne zvyky Bhutánu a chrániť jeho posvätnosť a dôstojnosť.

Bhután National Memorial Chorten je skutočným symbolom Bhutánu a jeho historického a kultúrneho dedičstva. Jeho návšteva je skvelým spôsobom, ako sa zblížiť s Buddhizmom a objaviť krásu Bhutánu prostredníctvom jeho kultúry a architektúry.


Ubytovanie Bhután National Memorial Chorten


Bhután, známy ako „Krajina šťastia“, je malebná destinácia zakotvená v himalájskych horách. Táto krajina je bohatá na svoje kultúrne dedičstvo, jedinečnú prírodu a pokojnú atmosféru. Ak plánujete navštíviť Bhután, jedným z miest, ktoré by ste nemali vynechať, je Bhutánsky národný pamätník Chorten.

Bhutánsky národný pamätník Chorten sa nachádza v hlavnom meste Thimphu. Chorten je tibetský buddhistický termín, ktorý označuje posvätný stúpa, ktorá symbolizuje Božie telo. Tento pamätník bol postavený v roku 1974 na počesť Druhého kráľa Bhutánu, Jigme Dorji Wangchuka, ktorý výrazne prispel k modernizácii krajiny.

Chorten je veľmi populárny medzi návštevníkmi a miestnymi obyvateľmi. Miestni Bhutančania prichádzajú sem modliť sa a obetovať svoje povinnosti počas významných buddhistických sviatkov. Navštevníci majú tiež možnosť prejsť si pomalými kruhovými trasami okolo pamätnej stavby, modliť sa a prostredníctvom množstva farieb, vôní a zvukov vnímať pokožku ich zmyslov.

Architektúra Chortenu je nádherná kombinácia tradičnej bhutánskej a tibetskej budovy. Postavenie je vo forme kruhu a je vytesané z bieleho mramoru. Na vrchole Chortenu sa nachádza pozoruhodný zlatý džúl, ktorý symbolizuje neporušenosť.

To však nie je všetko, čo môžete očakávať pri návšteve Chortenu. Pamätník je obklopený nádherným záhradným priestorom s úžasnou kvetinovou inštaláciou. Toto miesto je pokojné a tiché, čo poskytuje príležitosť na relaxáciu a meditáciu. Okrem toho ponúka nádherný výhľad na okolité husté lesy a okolité kopce.

Pre tých, ktorí chcú byť bližšie k tomuto dojímavému miestu, v okolí Chortenu je k dispozícii ubytovanie. Bhután National Memorial Chorten má niekoľko hotelov a penziónov v blízkosti, aby si hostia mohli vychutnať svoju atmosféru a pohodlie.

Tieto ubytovacie zariadenia prinášajú kombináciu tradičnej bhutánskej architektúry a pohodlia modernej doby. Každý hotel či penzión má jedinečný dizajn a ponúka vybavenie, ktoré zabezpečí príjemný a pohodlný pobyt. Z izieb máte prístup na terasu alebo balkón, z ktorého môžete obdivovať krásu pamätníka Chorten.

Po dňoch strávených objavovaním krás Bhutánu si hostia môžu oddýchnuť v hotelových reštauráciách, kde ponúkajú tradičné bhutánske jedlá, ktoré sú plné exotických chutí a inšpirácií. Môžete tiež vyskúšať tradičné bhutánske Spa, ktoré ponúka rôzne liečebné a relaxačné procedúry.

Bhutánsky národný pamätník Chorten a jeho okolie je jedným z miest, ktoré nemožno vynechať na ceste do tejto nádherné krajiny. Ubytovanie v blízkosti tohto miesta vám umožní vychutnať si pokoj a kľud, ktoré Bhután ponúka, a zároveň si užiť komfort a pohodlie vo vybranom rezorte. Nech už sa rozhodnete zostať krátko alebo dlhšie, Bhutánsky národný pamätník Chorten vás určite ohromí svojou krásou a duchovným vzduchom.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután National Memorial Chorten


1) Čo je Bhután National Memorial Chorten?

Bhután National Memorial Chorten je buddhistická stupňovitá stavba, ktorá bola postavená ako národný pamätník, aby upriamila pozornosť na tradičné hodnoty, kultúru a náboženstvo Bhutánu.

2) Kto dal impulz na výstavbu Bhután National Memorial Chorten?

Bhután National Memorial Chorten bol postavený na objednávku tretieho kráľa Bhutánu - Jigme Dorjiho Wangchucka, ktorý chcel vytvoriť národný pamätník na uzatvorenie 12-ročného smútku po smrti svojho otca.

3) Kedy bola stavba Bhután National Memorial Chorten dokončená?

Stavba Bhután National Memorial Chorten bola dokončená v roku 1974.

4) Aké sú otváracie hodiny Bhután National Memorial Chorten?

Bhután National Memorial Chorten je otvorený pre verejnosť každý deň od 7.00 hod. do 7.00 hod.

5) Je dovolené fotografovanie v interiéri a exteriéri Bhután National Memorial Chorten?

Fotografovanie je povolené v exteriéri Bhután National Memorial Chorten. V interiéri je fotografovanie zakázané.

6) Má Bhután National Memorial Chorten vstupné?

Bhután National Memorial Chorten nemá vstupné, ale návštevníci musia dodržiavať pravidlá návštevy, ako napr. obliecť sa slušne a vyzuť si topánky pred vstupom.

7) Je Bhután National Memorial Chorten dôležité miesto pre buddhistických veriacich?

Áno, Bhután National Memorial Chorten je dôležité miesto pre buddhistických veriacich, pretože je to miesto k modlitbám a meditácii. Buddhizmus je aj oficiálnou náboženskou vierou v Bhutáne.


Počasie Bhután National Memorial Chorten


Bhután National Memorial Chorten sa nachádza v hlavnom meste Thimphu a je jedným z najdôležitejších miest náboženskej úcty a turistické atrakcie v Bhutáne. Postavený v roku 1974 na počesť a na pamiatku tretieho kráľa Jigmeho Dorjiho Wangchucka, tento nádherný chorten je neoddeliteľnou súčasťou kultúry a náboženského dedičstva krajiny.

Okrem svojej náboženskej a historického významu, Bhután National Memorial Chorten je aj miestom, kde sa vykonávajú rôzne rituály a modlitby. Chorten slúži ako miesto, kde sa môžu veriaci a návštevníci modliť a vyjadrovať svoje priania. Členovia miestnej komunity sem každodenne prichádzajú, aby sa modlili a prinášali obety bohom. Okrem toho, chorten je miestom, kde sa konajú rôzne náboženské festivaly a udalosti.

Návštevníci majú možnosť obdivovať krásu a architektúru chortenu. Jeho nádherná búrlivá biela stavba súladená so zlatou úpravou prináša pocit mieru a duchovného uzemnenia. Vonku je zdobený rôznymi farebnými obrázkami a symbolmi budhizmu, čo prispieva k jeho úžasnému estetickému vzhľadu.

Okrem jeho náboženského významu, Bhután National Memorial Chorten ponúka aj nádherný výhľad na okolitú krajinu. Toto miesto je obklopené krásnymi záhradami, kvetmi a stromami, ktoré vytvárajú pokojnú atmosféru na meditáciu a oddych. Návštevníci môžu prejsť okolo chortenu a skúmať jeho okolie, čo im umožní objaviť okolitú krásu prírody.

V Bhutáne je počasie v okolí Bhután National Memorial Chorten relatívne miernym a príjemným. V lete tu panuje často daždivé a vlhké počasie s teplotami dosahujúcimi priemerné hodnoty okolo 20 stupňov. V zime je studené počasie s teplotami klesajúcimi na 8 stupňov a menej. Návštevníci by si mali byť vedomí sezónnych zmien počasia a prispôsobiť sa príslušným oblečením a vybavením pre aktivity v tomto prostredí.

Ak plánujete návštevu Bhután National Memorial Chorten, uistite sa, že ste si na túto kultúrnu a náboženskú atrakciu vyhradili dostatok času. Nezabudnite rešpektovať kultúru a náboženské zvyklosti miestneho obyvateľstva, ktoré je neodmysliteľnou súčasťou tohto miesta.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky