Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Bigova


1. Aké je počasie v Bigove?

Počasie v Bigove je teplé a slnečné, s priemernou teplotou okolo 25°C počas leta. V zime býva chladnejšie, s teplotami okolo 10-15°C.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Bigovy?

Najlepším obdobím na návštevu Bigovy je od mája do septembra, keď sú teploty teplé a slnko svieti. V tomto období je tiež ideálna teplota vody na kúpanie.

3. Je potrebné mať víza na cestu do Čiernej Hory a Bigovy?

Pre väčšinu krajín je potrebné vízum na cestu do Čiernej Hory. Informácie o vízach nájdete na webovej stránke veľvyslanectva Čiernej Hory v krajine, z ktorej pochádzate.

4. Aké sú najlepšie pláže v okolí Bigovy?

V okolí Bigovy sú najkrajšie pláže v zálive Kotor, ako napríklad Jaz Beach, Plavi Horizonti, Velika Plaža a ďalšie.

5. Kde môžem založiť bankový účet v Čiernej Hore?

Väčšina bankových inštitúcií v Čiernej Hore poskytuje služby pre zahraničných občanov. Vyberte si banku podľa svojich preferencií a požiadajte o založenie účtu.

6. Ako sa dostať do Bigovy z letiska?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Bigovy z letiska, je nájom vozidla alebo taxi služby. Existujú tiež autobusové a vlakové spoje, avšak sú menej časté.

7. Kde sa dajú zakúpiť suveníry v Bigove?

Najlepšie miesta na nákup suvenírov v Bigove sú trhy a obchodíky v blízkosti prístavu. Tu nájdete tradičné ručne vyrobené predmety, ako aj suveníry ako magnetky, tričká a iné.

8. Môžem sa v Bigove prevážať loďou alebo trajektom do iných miest?

Áno, je možné sa prevážať loďou alebo trajektom z Bigovy do iných miest v zálive Kotor, ako napríklad do Kotoru alebo Tivatu.

9. Aké sú najlepšie reštaurácie v Bigove?

V Bigove sú niekoľko vynikajúcich reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné čiernohorské jedlá, ako aj medzinárodné špeciality. Medzi najlepšie patria Restoran Ruski Car a Restoran Ivo.

10. Aké sú najlepšie zážitky v Bigove?

Medzi najlepšie zážitky v Bigove patria prechádzka po malebných uličkách starého mestečka, návšteva pláže, plavba lodou alebo kajakovanie v zálive Kotor a ochutnávka tradičných miestnych jedál a nápojov.


Ubytovanie Čierna Hora Bigova


Čierna Hora je jednou z najkrajších a najatraktívnejších destinácií pre dovolenku na Balkáne. A ak hľadáte idylické a pokojné miesto na ubytovanie, ktoré ponúka krásnu prírodu a pokojné prostredie, určite by ste mali zvážiť pobyt v malej rybárskej dedinke s názvom Bigova.

Bigova je malá obec nachádzajúca sa na pobreží Čiernej Hory, medzi mestami Tivat a Budva. Táto útulná dedinka vás okúzli svojou prírodnou krásou, malebným prístavom a kľudom, ktorý ju obklopuje. Vďaka svojmu charakteristickému rybárskemu šarmu a neokázalosti ponúka Bigova autentický a pokojný pobyt pre všetkých návštevníkov.

Jeden z hlavných dôvodov, prečo by ste mali zvážiť ubytovanie v Bigove, je jeho unikátna lokalita. Dedinka sa nachádza vo veľmi malej zátoke a je obklopená zelenými kopčekmi a oleandrami, čo predstavuje úžasný scenár pre oddych a relaxáciu. Okrem toho tu nájdete aj príjemnú a čistú pláž s jemným pieskom a kľudným jasným morom, ideálnu pre plavanie a slnenie.

V oblasti Bigova si môžete vybrať z rôznych typov ubytovania podľa svojich preferencií. Môžete si vybrať medzi rodinnými penziónmi priamo v dedinke, kde môžete zažiť autentickú atmosféru rybárskeho prostredia. Ďalšou možnosťou je prenájom súkromných apartmánov, ktoré ponúkajú väčšiu nezávislosť a sú vhodné pre rodiny alebo skupiny priateľov.

Nezávisle od toho, aký typ ubytovania si vyberiete, určite nebudete sklamaní. Väčšina z nich ponúka nádherný výhľad na more a prístav, ktorý si môžete vychutnať pri raňajkách na terase alebo večerných prechádzkach po promenáde.

Okrem čarovného ubytovania ponúka Bigova aj niekoľko reštaurácií, kde si môžete vychutnať skvelú čiernohorskú kuchyňu. Rybárske tradície sú tu stále živé, takže nájdete čerstvý miestny rybolov a morské plody.

Ak máte radi turistiku alebo chceli by ste spoznať okolité prírodné krásy, máte šťastie. V okolí Bigovy sa nachádza národný park Lovćen s impozantnými vrchmi a úchvatnými výhľadmi na Jadran. Môžete si tiež vychutnať túru do neďalekej jaskyne Kotor, ktorá ponúka jedinečný pohľad na Čiernu Horu.

V Bigove sa môžete tiež zapojiť do mnohých vodných aktivít, ako je napríklad potápanie, šnorchlovanie alebo rybolov. Ak sa vydáte na výlet po mori, budete môcť obdivovať krásne pláže a skalnaté útesy, ktoré sú charakteristické pre čiernohorské pobrežie.

V Bigove nájdete skutočný kúsok raja, ktorý je ešte pomerne neobjavený turistami. Toto tiché a pokojné miesto vám ponúkne všetko, čo potrebujete pre relaxačnú dovolenku s rodinou alebo partnerom. Takže ak túžite po oddychu v kľude a kráse, neváhajte a vyrazte do Bigovy v Čiernej Hore!


Počasie Čierna Hora Bigova


Čierna Hora sa môže pochváliť príjemným stredomorským podnebím, ktoré poskytuje návštevníkom ideálne podmienky pre kúpanie, opaľovanie a ďalšie vonkajšie aktivity. Ak hľadáte malé tiché mestečko na dovolenku, Bigova by mohla byť tou správnou voľbou.

Letné počasie v Bigove

Letné mesiace v Bigove sú charakterizované vysokými teplotami a veľmi malou pravdepodobnosťou dažďa. Priemerná denná teplota sa vo väčšine leta pohybuje okolo 30 ° C a v noci sa ochladí na celkom príjemných 20 ° C. Hoci je veľmi málo zrážok, občas sa môže vyskytnúť silná búrka. To však nie je nič nezvyčajné pre teplé letné dni, obzvlášť v júli a auguste.

Jeseň v Bigove

Počas jesene sa teploty postupne znížia na približne 20 ° C. Ďalší pokles teplôt si môžete všimnúť koncom októbra, keď tutovky zasiajajú svoje jarné semienka a zakrývajú sekle, spremenujúce krajinný vzhľad na celom polostrove. Zrážky sa výrazne zvyšujú a sprevádzajú ich často silné búrky. No jeseň prichádza s množstvom krásnych pestrých farieb a ovocia, ktoré možno okúsiť na trhoch v okolí.

Zima v Bigove

Ak sa rozhodnete v zime navštíviť Čiernu Horu, môžete očakávať priemerné teploty približne okolo 10 ° C. Počas dňa sa vonku cíti skvele a môžete si užívať počasiu aj zimnú slučku, ale večery sú celkom chladné, takže by ste mali mať so sebou niečo teplejšie. Zatiaľ čo v hlavných mestách ako Podgorica alebo Budva sa v zime môže objaviť aj niekoľko metrov snehu, v Bigove sneh nikdy nebol hlavnými zimnými radovánkami cudzincov.

Jar v Bigove

V jarných mesiacoch sa príroda opäť probúdza k životu a zeleň a kvety sa stávajú dominantou krajiny. Teploty postupne stúpajú a dosahujú približne 20 ° C na konci apríla. Môže sa vyskytnúť aj niekoľko daždivých dní, ale jarné obdobie v Čiernej Hore je krásne a povoľuje mnoho možností pre vonkajšie aktivity.

V každej sezóne sa v Bigove nájde niečo zaujímavé a lahodné pre každého. Vyberte si v závislosti na svojich záujmoch a požiadavkách na vyhladávanom mieste zdroja oddychu.


Letenka Čierna Hora Bigova


Letenky do Čiernej Hory sa stávajú stále populárnejšou voľbou pre turistické cesty. Jednou z najkrajších destinácii, ktorá stojí za to vidieť, je obec Bigova. Nachádza sa na pobreží Jadranského mora, v blízkosti rezervácie Položnica – jedného z najkrajších prírodných parkov v Chorvátsku.

V Bigove sa ocitnete v malebnom prostredí, ktoré ponúka skvelé zázemie pre dovolenku. Vzhľadom na svoju bohatú históriu a kultúrny vplyv je obec obľúbenou destináciou pre turistov. Zároveň ponúka výborné podmienky pre potápanie, šnorchlovanie, rybárčenie aj prechádzky po nádherných plážiach.

Ak sa rozhodnete navštíviť obec Bigova, nemusíte sa báť o náklady na letenku. Dovolenka v tejto oblasti totiž nevyžaduje vysoké výdavky a súťaž medzi prevádzkovateľmi letov rastie. Preto môžete často nájsť super zľavy na letenky a pobytové balíky.

Väčšina letov do Čiernej Hory pristáva na hlavnom letisku v Podgorici, ktoré sa nachádza asi 1,5 hodiny jazdy od Bigova. Z letiska môžete pokračovať napríklad autobusom alebo taxíkom. Môžete tiež využiť odbernú službu, ktorú ponúkajú niektoré cestovné kancelárie, čo je skvelou voľbou pre turistov, ktorí potrebujú pohodlné presuny.

Letenky do Čiernej Hory sa stávajú stále populárnejšou voľbou pre turistické cesty, a obec Bigova je jednou z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť. Výborné podmienky pre dovolenku v kombinácii s priaznivými cenami leteniek robia z tejto oblasti veľmi obľúbenú destináciu, ktorá stojí za návštevu. Užite si slnko, more a krásny výhľad na okolitú krajinu!


Dovolenka Čierna Hora Bigova


Svetlú krajinu a azúrové more – to je to, čo prichádza na um, keď si predstavíte Čiernu Horu. Táto krajina charakterizovaná horskými masívmi a malými, tajomnými zálivmi súčasne ponúka nádherné miesta na dovolenkový oddych. Jedným z takýchto miest je aj malá rybárska dedinka Bigova.

Bigova sa nachádza na pobreží Jadranského mora a je ukrytá v zálive medzi mestami Tivat a Budva. Táto tichá a pokojná dedinka je ideálnym útočiskom pre tých, ktorí hľadajú odpočinok v prírodnom prostredí. Vďaka svojej malosti a relatívnej odľahlosti od hlavných turistických ciest, si Bigova zachováva svoju autentickú atmosféru a tradície.

Jedným z najväčších lákadiel Bigovy je jej neobyčajná príroda. Záliv, v ktorom sa dedinka nachádza, je obklopený strmými útesmi a modrými morami. Na pobreží nájdete útulné malé pláže a skalnaté zátoky, ktoré sú ideálne na relaxáciu a opaľovanie. Turisti si tu môžu vychutnať pokojné a tiché okamihy, počúvať zvuk mora a obdivovať krásnu scenériu.

Súčasťou prírody v okolí Bigovy je aj národný park Lovćen, ktorý je len niekoľko kilometrov vzdialený. Tento národný park ponúka spektakulárne výhľady na hory a Kotor, jedno z najkrajších pobrežných miest v Čiernej Hore. Návštevníci si môžu vychutnať prechádzky po horských chodníkoch, objavovať prírodné scenérie a vychutnávať si krásu tejto malebnej krajiny.

Okrem prírody si turisti v Bigove môžu vychutnať aj miestnu kuchyňu. Dedina je známa svojimi čerstvými rybami a morskými plodmi, ktoré môžete ochutnať v miestnych reštauráciách. Okrem toho si môžete vychutnať aj tradičné čiernohorské jedlá, ako sú plnene papriky, domáce buchty a tradičné pečivo.

Pre tých, ktorí majú chuť na dobrodružstvo, Bigova ponúka možnosti na vodné športy. Môžete sa vydať na jachtu alebo rybárčiť, alebo sa jednoducho prejsť po pláži a skúsiť si niektoré z miestnych vodných športov, ako je napríklad šnorchlovanie alebo potápanie.

Či už si prídete do Bigovy za oddychom, dobrodružstvom alebo poznávaním miestneho kultúrneho dedičstva, toto malé útočisko v Čiernej Hore vás nezklame. Svojimi malebnými plážami, prírodnými scenériami a pokojnou atmosférou je Bigova ideálnym miestom pre dokonalú dovolenku.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky