Dovolenka Egypt Dahab


Ak hľadáte krásy a nezabudnuteľné zážitky, dovolenka v Egypte v mieste nazvanom Dahab je tou správnou voľbou. Tento malebný, pokojný prímorský letovisko leží na brehu Červeného mora a je oblúbený nielen pre svoje úchvatné koralové útesy, ale aj pre svoje pozoruhodnosti a bohatú históriu.

Pre krajinu v Dahabu je charakteristický púštny krajinný reliéf a sú tu mnohé možnosti pre turistov. Dych berúce koralové vrcholky útesov v horskom bradlí Sinaí a klziska pod hladinou, pozorovanie delfínov a ryby pri potápaní, surfovanie, kitesurfing a windsurfing, jazda na kameňoch motorového člnu a mnoho ďalších aktivít sú len niektoré z možností pre dobrodružného cestovateľa.

Pre tých, ktorý sa zaujímajú o históriu a kultúru, je tu veľa pozoruhodností ako napríklad benátska veža, ktorá slúžila ako bod navigácie v časoch staroveku, alebo kláštor sv. Kataríny, z ktorého pochádza Bibliotheca Sinensis, jeden z najstarších známych evanjelií.

V centre Dahabu sa nachádza tradičné trhove námestie, kde je možné zakúpiť miestne suveníry, rôzne druhy oblečenia a kobercov.

Okrem toho, v Dahabu si môžete vychutnať miestnu kuchyňu, ktorá je známa svojimi špecialitami z čerstvého morského rybolovu, tradičné beduínske jedlá, ako aj orientálne sladkosti.

Dahab má aj množstvo hotelov a apartmánových domov a rôznych iných ubytovacích zariadení. Ceny sa zvyčajne pohybujú v priemere, čo znamená, že aj pre turistov s nižším rozpočtom tu sú k dispozícii cenovo dostupné možnosti.

Pre skvelú dovolenku v Egypte, prídite do Dahabu a voľte si z dostupných možností. Tu si určite nájdete svoju cestu k oddychu, ktorý vám poskytne nové sily do ďalšieho roka.


Letenka Egypt Dahab


Egypt je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou, nádhernými plážami a fascinujúcimi miestami na preskúmanie. Ak plánujete dovolenku v Egypte a hľadáte ideálne miesto na relaxáciu a objavovanie, nezabudnite zahrnúť do svojho itinerára miesto s názvom Dahab.

Dahab je malebné letovisko na pobreží Červeného mora, nachádzajúce sa iba približne 80 kilometrov východne od vyhľadávaného letoviska Sharm El Sheikh. Odlišuje sa svojou pokojnou a uvoľnenou atmosférou a je známe ako raj pre milovníkov potápania a windsurfing. Taktiež je to vhodné miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu v nádhernom prostredí.

Cesta do Dahabu je možná cez medzinárodné letisko v Sharme El Sheikhu, kam môžete lietať z rôznych častí sveta. Po pristátí v Sharm El Sheikhu môžete ľahko dopraviť do Dahabu vlakom, autobusom alebo taxíkom. Táto krátka cesta ponúka nádherné výhľady na pobrežie Červeného mora a slávne Sinajské pohorie.

Po príchode do Dahabu budete okamžite fascinovaní krásami tejto oblasti. Jednou z hlavných atrakcií je Blúzová diera, ktorá ponúka jedinečnú príležitosť na potápanie v jednom z najkrajších miest Červeného mora. Môžete obdivovať farebné koraly, rybky a ďalšie podmorské tvory vo vode, ktorá je považovaná za jednu z najjasnejších a najkrajších na svete.

Pre tých z vás, ktorí žiadajú viac adrenalínu, je tu ponuka windsurfingového a kitesurfingového športu. V Dahabe je veľa windsurfingových škôl, kde si môžete prenajať všetko potrebné vybavenie a priamo na mieste sa naučiť základy a pokročilé techniky. Silný, konštantný vietor a ideálna teplota vody poskytujú dokonalé podmienky pre tieto športy.

V meste Dahab môžete tiež objaviť mnoho zaujímavých miest a zážitkov. Jedným z nich je slávny trh s darčekmi, kde si môžete zakúpiť tradičné egyptské výrobky ako napríklad obľúbené čajové kanvice, farebné šperky a punčochy s výšivkami. Okrem toho môžete navštíviť aj miestnu kaviareň a ochutnať niektoré z tradičných egyptských jedál, ako sú falafel alebo hovädzie kúsky na smažení.

Na konci dňa si môžete vychutnať západ slnka na jednej z nádherných pláží v Dahabe. Červené more vytvára úžasné farebné odtiene, ktoré vytvárajú romantickú atmosféru. Môžete si vychutnať chvíľu relaxu na lehátku, zaplavovať si nohy v čistom piesku a obdivovať dokonalý výhľad na Červené more.

Návrat do hotela je jednoduchý s množstvom možností prechádzok alebo taxi služieb. Vzhľadom na to, že Dahab je relatívne malé letovisko, všetko je v blízkosti a ľahko dostupné.

Dahab je skutočne neodolateľné miesto na oddych a dovolenku. S jeho nádhernými plážami, fascinujúcim podmorským svetom a pokojnou atmosférou je to malý kúsok raja na Zemi. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, neváhajte a rezervujte si letenku do Egypta a čas strávený v Dahabe nechajte, aby vám zostal v srdci naveky.


Ubytovanie Egypt Dahab


Dahab sa nachádza na severovýchode Egypta a je obľúbenou turistickou destináciou pre svoje nádherné pláže a vynikajúce potápanie. Ak si plánujete dovolenku v Egypte, určite by ste si mali vziať čas a preskúmať túto malebnú destináciu.

Jedným z hlavných faktorov, kvôli ktorým je Dahab tak populárny, je jeho ubytovanie. Existuje tu široká ponuka hotelov a rezortov, ktoré spĺňajú potreby a preferencie rôznych návštevníkov.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, existujú luxusné rezorty, ktoré ponúkajú úchvatné izby a apartmány, vynikajúce stravovanie a širokú škálu zábavy. Väčšina z týchto rezortov má vlastné súkromné pláže a bazény, kde sa môžete oddýchnuť a užiť si slnko a priezračné more.

Pre tých, ktorí majú o niečo menší rozpočet, existuje mnoho cenovo dostupných hotelov a penziónov, ktoré na vás čakajú v Dahabe. Väčšina z týchto ubytovacích zariadení sa nachádza blízko pláže a v centre mesta, čo vám umožňuje ľahký prístup k obchodom, reštauráciám a turistickým atrakciám.

Dahab je tiež známy svojimi Beduínskymi kempmi, ktoré ponúkajú jedinečný zážitok. Tieto kempy sú obklopené prirodzenou krásou a poskytujú vám možnosť bližšie preskúmať a zažiť miestnu kultúru. Kempy ponúkajú jednoduché, ale pohodlné ubytovanie a pre tých, ktorí sa radi pohybujú v prírode, je to ideálna voľba.

Bez ohľadu na to, v akom type ubytovania sa rozhodnete zotrvať, v Dahabe vám nebudú chýbať možnosti, ako sa zabaviť. Ak ste nadšený potápač, môžete sa tešiť na niektoré z najlepších potápačských miest na svete. Obľúbeným miestom je slávna Modrá diera, ktorá je známa svojou úchvatnou faunou a flórou.

Okrem potápania môžete tiež využiť iné vodné športy, ako je kajakovanie, kitesurfing alebo jazerárenie. V blízkosti Dahabu sa nachádza aj krásna poušť Sinai, ktorú si môžete preskúmať na koni alebo na dobrodružnej excuzii na horských bicykloch.

Dahab je aj miestom, kde sa stretáva množstvo kultúr. Pri výberoch reštaurácií budete mať možnosť ochutnať rôzne druhy miestnej kuchyne, ako aj svetové jedlá. Niektoré reštaurácie ponúkajú aj tradičné tanec a hudbu, čo vytvára jedinečnú atmosféru.

Nabité alebo pokojné, luxusné alebo cenovo dostupné, Dahab má ubytovanie, ktoré vyhovuje každému. Bez ohľadu na typ ubytovania, ktoré si vyberiete, určite budete mať príjemný pobyt a budete si môcť užiť krásy tejto egyptská destinácie.


Počasie Egypt Dahab


Egyptské mesto Dahab sa nachádza na východnom pobreží Sinajského polostrova a je obklopené krásnymi plážami Červeného mora. Toto úžasné miesto je známe svojou rôznorodou krajinou a bohatou kultúrou.

Počasie v Dahabe je typické pre miesta nachádzajúce sa v púšti. Mesto má aridné podnebie so suchými a horúcimi letami a miernymi zimami. Letné mesiace, od júna do septembra, sú veľmi teplé a suché. Teplota sa môže pohybovať medzi 35 °C a 40 °C, s teplotou mora okolo 28 °C. Slnečné svetlo je hojné, takže je nevyhnutné chrániť sa pred slnkom a hydratovať sa dostatočným množstvom tekutín.

Zimné mesiace, od decembra do februára, sú v Dahabe príjemnejšie. Teplota sa pohybuje medzi 20 °C až 25 °C, pričom teplota mora je stále teplá až okolo 23 °C. V noci môžu byť teploty chladnejšie, takže je vhodné mať so sebou teplejšie oblečenie.

Dahab je tiež známy silnými vietormi, ktoré sú obľúbené medzi surfermi a kiteboardistami. Vietor najčastejšie fouká z juhu a dosahuje rýchlosti až 20 uzlov. Najväčší vietor sa vyskytuje v zimných mesiacoch, čo robí z Dahabu ideálne miesto na vodné športy.

Okrem hore uvedeného počasia je Dahab tiež známy pre svoje úchvatné podmorské scenérie. Červené more je domovom obrovského množstva korálových útesov a farebných rýb. Rybári a potápači z celého sveta prichádzajú do Dahabu, aby objavovali jeho bohatstvo pod vodnou hladinou.

Všetky tieto faktory robia z Dahabu ideálne miesto na dovolenku pre tých, ktorí hľadajú kombináciu slnečných plážových dní, vodných športov a prírodných krás. Je dôležité si však pamätať, že vzhľadom na extrémne teploty je vyžadovaná primeraná ochrana a hydratovanie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Dahab, nezabudnite si vybrať vhodné oblečenie a krém na opaľovanie, ochranné okuliare a klobúk. Užite si nádherné pláže, zázračnú prírodu a jedinečnú atmosféru tejto malebnej destinácie.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Dahab


Najčastejšie otázky a odpovede o Egypte, konkrétne o Dahab:

1. Aká je najlepšia doba na návštevu Dahabu?
Najlepšie obdobie na návštevu Dahabu je zvyčajne od októbra do apríla, keď je príjemné počasie a teplota vody je tiež dostatočne teplá na potápanie.

2. Ako sa dostanem do Dahabu?
Dahab má vlastné medzinárodné letisko, ktoré sa nachádza asi 100 km od letiska Sharm El Sheikh. Môžete si rezervovať let do letiska Sharm El Sheikh a odtiaľ si vziať taxík, autobus alebo prenajaté auto do Dahabu.

3. Aké sú najznámejšie pláže v Dahabu?
Medzi najznámejšie pláže v Dahabu patria Lighthouse Beach, Laguna Beach a Blue Hole. Všetky tieto pláže ponúkajú krásny biely piesok a krištáľovo čistú vodu.

4. Aké aktivity sú populárne v Dahabu?
Dahab je známy svojimi vodnými športmi, najmä potápaním a šnorchlovaním. Ďalšie populárne aktivity zahŕňajú jazdu na kamele, výlety do blízkeho národného parku Ras Abu Galum a návštevu historických miest.

5. Kde môžem v Dahabu nájsť dobré reštaurácie?
V Dahabu nájdete veľa reštaurácií, ktoré ponúkajú rôzne kuchyne, vrátane medzinárodnej, talianskej a miestnej egyptskej kuchyne. Niektoré z najlepších reštaurácií sú Eel Garden, Blue Beach Club a Ali Baba.

6. Aký je priemerný rozpočet na dovolenku v Dahabu?
Priemerný rozpočet na dovolenku v Dahabu závisí od vášho výberu ubytovania a životného štýlu. Však zhruba môžete očakávať, že na stravu, prenocovanie a aktivity utratíte okolo 50 až 100 eur denne.

7. Je Dahab bezpečné miesto na návštevu?
Dahab je považovaný za relatívne bezpečné miesto pre turistov. Avšak odporúča sa stanoviť informovaný o aktuálnej bezpečnostnej situácii a dodržiavať obvyklé bezpečnostné opatrenia, ako napríklad sledovať miestne správy a vyvarovať sa zlým oblastiam v noci.

8. Ako sa môžem presunúť z Dahabu do iných častí Egypta?
Dahab je dobre prepojený s inými časťami Egypta. Môžete si vziať vlak do Káhiry alebo Hurghady, pohodlne sa dostať autobusom alebo vziať vnútroštátne lety na medzinárodných letiskách v blízkom Sharm El Sheikh.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Dahabu. Pri plánovaní návštevy odporúčame vyhľadať ďalšie informácie a konzultovať s miestnymi turistickými agentúrami pre aktuálne informácie a odporúčania.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky