Dovolenka Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvátsko je známe svojimi krásnymi plážami, čistým morom a bohatou kultúrou a históriou. Jedným z najpopulárnejších letovísk v Chorvátsku je Novalja, ktorá sa nachádza na ostrove Pag. Novalja je malé a živé mesto, ktoré je ideálne pre dovolenku plnú slnečných pláží, večerných zábav a výletov do okolia.

Prvým lákadlom Novalje sú bezpochyby jej pláže. Najznámejšou a najväčšou plážou je Zrće, ktorá je známa ako jeden z najlepších party miest v Európe. Počas leta sa tu konajú renomované hudobné festivaly a stretnete tu množstvo mladých ľudí z rôznych krajín. Pláž Zrće je obľúbená tiež pre svoje jemné piesočnaté pláže, kde si môžete oddýchnuť a opaľovať sa. Novalja však ponúka aj množstvo ďalších pláží, kde môžete relaxovať a užívať si pokojné chvíle s rodinou alebo priateľmi.

Okrem pláží je Novalja tiež známa svojimi nočnými klubmi a barmi. Počas letnej sezóny sa tu na vás valí hudba a tanečné párty v každom kroku. Ak máte radi zábavu a nevšedné večery, určite si príďte na svoje. Novalja však ponúka aj mnoho príležitostí pre tých, ktorí preferujú pokoj a relaxáciu. Vo večerných hodinách sa môžete prejsť po prístave a vychutnávať si romantickú atmosféru mesta.

Novalja sa nachádza na ostrove Pag, ktorý je tiež známy svojimi kamenistými plážami a skalami. Priplávať si sem môžu jedinečné plážové zážitky a pozorovať úchvatné panorámy Jadranského mora. Ostrov Pag ponúka aj množstvo historických pamiatok, ako napríklad staré mestá Pag a Novalja, kde môžete obdivovať poklady chorvátskej architektúry a navštíviť miestne múzeá.

Dopoludnia môžete využiť aj na výlety do okolia. Prenájom motorových skútrov a lodiek je veľmi populárny v Novalji a je ideálnou aktivitou na objavovanie okolitej prírody a ostrovov. Môžete tiež navštíviť národný park Plitvické jazerá, ktorý je od Novalje vzdialený približne dve hodiny cesty. Tento národný park je známy svojimi krásnymi jazerami a vodopádmi a je jednou zo zastávok, ktorú by ste určite nemali vynechať.

Novalja je ideálnym miestom pre dovolenku pre každého. Okrem krásnych pláží ponúka mesto aj bohatú kultúru, jedinečnú históriu a nezabudnuteľné nočné život. Ak hľadáte destináciu, kde si môžete oddýchnuť a zároveň si užívať zábavu, Novalja na ostrove Pag je tou správnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


1. Kde sa nachádza Novalja na ostrove Pag v Chorvátsku?
Novalja sa nachádza na západnom pobreží ostrova Pag v Chorvátsku.

2. Ako sa môžem dostať do Novalje?
Najjednoduchším spôsobom, ako sa dostať do Novalje, je leteckou dopravou na letisko v Zadare a potom cestovať autom, autobusom alebo trajektom do Novalje.

3. Aké sú najlepšie pláže v Novalji?
Niektoré z najlepších pláží v Novalji sú Zrće, Straško, Caska a Planjka. Zrće je známe ako "chorvátske Ibiza" a je obľúbené medzi mladými ľuďmi kvôli svojim klubom a plážovým párty.

4. Čo robiť v Novalji okrem plážovania?
Okrem plážovania môžete v Novalji vyskúšať rôzne vodné športy, ako je jazda na wakeboarde alebo skúška potápania. Môžete sa tiež vydať na výlety po okolitých ostrovoch, prechádzky po historických pamiatkach v meste alebo vychutnať si miestne jedlá v reštauráciách.

5. Aké je miestne jedlo v Novalji?
Novalja je známa v celom Chorvátsku pre svoje chutné morské plody, najmä čerstvé ryby a mušle. Môžete sa tiež pokúsiť o miestne syry, ako je legendárny pažský syr, a miestne víno.

6. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Novalje?
Najlepšie obdobie na návštevu Novalje je od júna do septembra, keď je počasie teplé a slnečné. Toto obdobie je tiež ideálne pre plážovanie a zároveň mnohé klubové akcie sa odohrávajú na pláži Zrće.

7. Môžem si v Novalji prenajať autom?
Áno, v Novalji sú dostupné rôzne pôžičovne áut, kde si môžete prenajať automobil a preskúmať okolie a ostrov Pag.

8. Aké sú najznámejšie kluby v blízkosti Novalje?
Najznámejšie kluby v blízkosti Novalje sú Papaya, Aquarius a Kalypso na pláži Zrće. Tieto kluby sú známe svojimi párty a často hosťujú známe medzinárodné DJ.

9. Aké je najbližšie letisko k Novalji?
Najbližšie letisko k Novalji je letisko Zadar, ktoré sa nachádza približne 80 km od mesta. Z letiska je možné do Novalje prísť autom, taxíkom alebo autobusom.

10. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v Novalji?
Novalja ponúka širokú škálu ubytovacích možností, vrátane hotelov, apartmánov a rekreačných domov. Niektoré z najlepších miest na ubytovanie sú blízko pláže Zrće, kde je veľa akcií zabaví hojnostiou.


Letenka Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Letenka do Chorvátska Novalje na ostrove Pag

Ak ste niekedy hľadali dovolenku pri mori v Chorvátsku, možno ste už počuli o malebnom meste Novalja, nachádzajúcom sa na ostrove Pag. V tom prípade je tu pre vás skvelá správa - sú dostupné letenky priamo do tejto destinácie!

Novalja je krásne prímorské mestečko nachádzajúce sa na ostrove Pag v Jadranskom mori. Je to jedno z najobľúbenejších miest pre mladých turistov vďaka svojej výraznej nočnej atmosfére a množstvu klubov a barov. Novalju môžete však objaviť aj vďaka jej bohatej histórii, ktorá siaha až do doby rímskej antiky.

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Novalje, je využiť letenky. Mnoho leteckých spoločností ponúka priame lety do letiska Zadaru, ktoré je najbližším letiskom k Novalji. Z letiska Zadar je do Novalje len krátka cesta autom, motorkou alebo autobusom dlhá približne hodinu.

Letenky do letiska Zadar nájdete za veľmi prijateľné ceny. Je možné ich získať predovšetkým v lete, keď je turistická sezóna v plnom prúde. Ceny môžu však byť vyššie, ak si letenky rezervujete v poslednej chvíli alebo počas špičky sezóny.

Po prílete na letisko Zadar je dostupných niekoľko možností, ako sa dostať z letiska do Novalje. Môžete si prenajať auto, ktoré vám umožní voľnosť pohybu po ostrove Pag a jeho okolí. Druhou možnosťou je využiť služby miestneho dopravcu, ktorý prevádzkuje autobusy medzi letiskom a Novaljou. Táto voľba je o niečo lacnejšia, ale môže byť obmedzená fixným rozvrhom.

Po príchode do Novalje vás očarí jej krásne prístavné molo s jachtami a jahtami. Mesto ponúka množstvo reštaurácií, barov a obchodov, ktoré si môžete vychutnať počas svojho pobytu. Pláže v okolí sú tiež výnimočné a vhodné pre plavcov všetkých vekových kategórií.

Pre tých, ktorí sa nedokážu rozhodnúť, či si vybrať Novalju pre nočný život alebo pre prírodu a pláže, môžu si užiť oboje. Možnosti na ostrove Pag sú tak bohaté, že sa každý návštevník nájde na svoje. Od obdivovania starobylých pamiatok a kostolov po výlety do národného parku na blízkom ostrove Kornati - Novalja má čo ponúknuť pre každého.

Letenky do Novalje na ostrove Pag sú ideálnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú zažiť pôvabné pobrežie Jadranského mora bez toho, aby museli absolvovať dlhý let. S množstvom letových spojení a prekvapujúco dostupnými cenu leteniek je Novalja skvelou destináciou na dovolenku.


Počasie Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Novalja, nachádzajúci sa na ostrove Pag v Chorvátsku, je známe nie len ako raj pre mladých, ale aj pre svoje nádherné počasie. Toto letovisko, súčasť oblasti Kvarner, je obľúbenou dovolenkovou destináciou pre mnoho ľudí z celého sveta.

Novalja, ako väčšina oblastí Chorvátska, má stredomorské podnebie, ktoré ovplyvňuje blízkosť Jadranského mora. Práve toto moré hrá dôležitú úlohu v miernom a priaznivom počasí v celej oblasti. V lete sa voda môže zahriať na 25-28 °C, čo je ideálne na kúpanie sa a vodné športy.

Letá v Novalji sú horúce a slnečné, s priemernými teplotami okolo 30 °C. V júli a auguste môžu prudko stúpať a prekročiť tento prah, čo robí z Novalje skvelé miesto pre vyznávačov slnka. Je však dôležité dodať, že slnko môže byť veľmi silné, takže je potrebné používať dostatočnú ochranu pred slnečným žiarením a hydratovať sa pravidelne.

V zime je počasie Novalje chladnejšie s teplotami okolo 10-15 °C. Občas sa tam môžu objaviť aj prízemné teploty a blízkosť mora spôsobuje, že môže byť vlhko a veterno. Napriek tomu je to stále výborný čas na návštevu Novalje, pretože turistický ruch je oveľa menej intenzívny a môžete si vychutnať pokojnú atmosféru mesta.

Zrážky v Novalji sú najčastejšie v zime, konkrétne v novembri a decembri. Letá sú relatívne suché, čo správne vyhovuje turistom, ktorí sa tam chcú vydať na dovolenku za slnkom.

Okrem skvelého počasia má Novalja aj mnoho aktivít a attrakcií, ktoré môžu turisti využiť. Medzi tie najpopulárnejšie patrí pláž Zrće, ktorá je známa v celej Európe svojimi plážovými kluby a festivalmi elektronickej hudby. Novalja je tiež ideálnou základňou pre návštevu karnevalu v Rijeke v zimných mesiacoch.

Na záver je potrebné dodať, že počasie je vždy nepredvídateľné a môže sa meniť. Preto je vždy dobré sledovať predpoveď počasia pred cestou do Novalje, aby ste boli pripravení na akékoľvek zmeny. Bez ohľadu na to, kedy sa tam rozhodnete ísť, návšteva Novalje na ostrove Pag bude určite nezabudnuteľným zážitkom.


Ubytovanie Chorvátsko Novalja (ostrov Pag)


Novalja, ležiaca na ostrove Pag v Chorvátsku, je jedným z najobľúbenejších letovísk pre mladých ľudí z celého sveta. Táto malebná destinácia ponúka nielen krásne pláže a prirodzené scenérie, ale aj bohatý nočný život a veľa zábavy pre každého.

Ako jedno z hlavných letovísk na ostrove Pag, Novalja má širokú ponuku ubytovania, ktorá vyhovuje rôznym preferenciám a rozpočtom. Od luxusných rezortov po cenovo dostupné hotely a apartmány, návštevníci majú veľa možností na výber.

Na rozdiel od iných plážových letovísk v Chorvátsku, Novalja je známa svojimi živými plážovými párty. Zaliate slnkom, piesočnaté pláže, ako napríklad plaž Zrće, kde sa konajú nezabudnuteľné párty, sú hlavným lákadlom pre mladých dovolenkárov. Na pláži Zrće sa nachádza niekoľko veľkých klubov, ktoré ponúkajú živú hudbu a tanec až do skorých ranných hodín.

Pre tých, ktorí uprednostňujú miernejšie aktivity, Novalja ponúka aj pokojné pláže, kde si môžete užiť slnečné lúče a osviežiť sa v čistých vodách Jadranského mora. Pláž Straško je ideálnou voľbou pre rodiny s deťmi, ktoré hľadajú prírodné prostredie s pohodlnými zariadeniami.

Okrem výhod pláže a zábavy, Novalja má aj bohatú históriu a kultúru, ktorú si môžete prezrieť. Prejdite sa po starovekom meste a objavte stredoveký kostol sv. Kataríny alebo rímske ruinové vily. Môžete tiež ochutnať miestne chutné jedlá a pokrmy v jednej z mnohých reštaurácií a kaviarniach.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo v prírode, okolitá príroda ostrova Pag ponúka rôzne možnosti. Prejdite sa po skalnatých cestách a objavte krásne výhľady na more alebo sa vydejte na výlet na vrchol Velebit, najväčšieho pohoria v Chorvátsku.

Novalja je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú skombinovať slnečné dovolenky na pláži s nočným životom a dobrodružstvom v prírode. Táto malebná destinácia ponúka niečo pre každého a určite vás nezanechá chladnými. Naplánujte si svoju dovolenku v Novalji a zažite výnimočnú letnú atmosféru tejto chorvátskej perly.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky