Dovolenka Česko Žďár nad Sázavou


Žďár nad Sázavou je malé město, které se nachází ve středních Čechách v České republice. Je obklopeno malebnou přírodou a nabízí bohaté možnosti pro aktivní dovolenou. Pokud plánujete výlet do Česka a hledáte klidné místo pro relaxaci a odpočinek, Žďár nad Sázavou je skvělou volbou.

Jedním z hlavních lákadel tohoto města je klášter ve Žďáru nad Sázavou, který je zapsán na seznamu UNESCO. Klášter byl založen v 12. století a je jednou z nejvýznamnějších památek českého baroka. Můžete si prohlédnout klášterní kostel, bohatě zdobené interiéry, knihovnu a další expozice. Klášter je také výchozím bodem pro různé turistické trasy, které vedou okolní krajinou.

Pro milovníky přírody je Žďár nad Sázavou ideálním místem pro pěší turistiku a cykloturistiku. V okolí města se nachází řada turistických cest, které vedou skrz malebné lesy, přes údolí a kolem řeky Sázavy. Můžete si zapůjčit kolo a projet se po cyklostezkách, nebo se vydat na túru a objevovat krásy okolní krajiny. Pro ty, kteří si chtějí odpočinout od aktivit v přírodě, je k dispozici také místní koupaliště, kde můžete relaxovat a osvěžit se.

Pokud máte rádi historii, můžete se vydat do nedalekého místa Žďáru nad Sázavou, které je domovem další památky UNESCO - poutního kostela svatého Jana Nepomuckého. Tento kostel je postaven uprostřed řeky a přístup k němu je možný pouze po mostě. Je to jedinečná stavba, která je považována za vrcholný příklad barokního stavitelství.

Ve městě Žďár nad Sázavou také najdete řadu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni. Vyzkoušejte místní speciality, jako je tradiční guláš s houskovým knedlíkem nebo smažený sýr. Navštivte také místní tržiště, kde můžete nakoupit čerstvé ovoce, zeleninu a další domácí produkty.

Pokud plánujete dovolenou v Česku a hledáte klidný a malebný kout, Žďár nad Sázavou je ideální destinací. Můžete si užít přírodu, prohlédnout si historické památky a ochutnat tradiční českou kuchyni. Nezapomeňte si také udělat výlety do okolních vesnic a objevovat krásy tohoto regionu.


Ubytovanie Česko Žďár nad Sázavou


Začína sa táto krajina prehĺbením zelených lúk a lesných plôch k oblohe, južne od Žďáru nad Sázavou. Nachádza sa v kraji Vysočina a je známe ako malé mesto s bohatými dejinami. Pre turistov a návštevníkov mesta je vždy dôležité mať výborné ubytovanie, kde sa môžu oddýchnuť a nabrat sily na ďalšie dobrodružstvá.

Či už hľadáte luxusné hotely alebo skromné hostely, v Žďári nad Sázavou nájdete mnoho možností. Jedným z najlepších miest na ubytovanie v Žďári nad Sázavou je Pension Svět. Nachádza sa v centre mesta a ponúka pohodlné izby, ktoré sú vybavené všetkým potrebným pre príjemný pobyt. Pension Svět má záhradu a terasu, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dni. Sú tam aj grilovacie zariadenia, kde si môžete pripraviť vlastné jedlo.

Iným ubytovacím zariadením, o ktorom by ste mali vedieť, je Penzion Rovná. Nachádza sa v blízkosti parku Jana Nepomuckého a jazera Švihov. Hostia môžu využívať bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a súčasne majú prístup k vlastnému parkovisku. Izby sú pohodlné a moderne zariadené, aby ste si mohli užívať svoj pobyt a oddávať sa rekreácii.

Ak radšej vyhľadávate ubytovanie v prírode, môžete sa rozhodnúť pre penzión Bambino, ktorý sa nachádza v samotnej blízkosti Žďáru nad Sázavou. Okolo penziónu je množstvo krásnych trás a turistických chodníkov, kde si môžete užiť nádhernú prírodu. Penzión ponúka rôzne typy izieb, aby vyhovovali všetkým návštevníkom a ich potrebám.

Na záver, ubytovanie v Žďári nad Sázavou je určite niečo, čo zabezpečí, že si užijete svoj čas v tomto malebnom meste. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné hotely alebo skromné penzióny, vždy si môžete byť istí, že si užijete pobyt v štýle. Takže, neváhajte a zarezervujte si svoje miesto na ubytovanie v Žďári nad Sázavou a zažite skutočný zážitok z cestovania!


Počasie Česko Žďár nad Sázavou


Žďár nad Sázavou je malebné mesto nachádzajúce sa v Českej republike. Kedysi slávne pre svoju skládku, dnes je to obľúbené miesto, ktorého krása je umocnená aj zmenami počasia.

Počasie v Žďári nad Sázavou je typické pre strednú Európu. Mesto leží v nadmorskej výške približne 565 metrov, čo má vplyv na jeho klimatické podmienky. Celkovo je Žďár nad Sázavou známy svojimi miernymi letami a chladnými zimami.

Jar v Žďári nad Sázavou je nádherná, keď kvetinové záhony pokrývajú mesto pestrou škálou farieb. Teplo a slnečné dni sú v tomto období bežné, čo priláka obyvateľov i návštevníkov mesta do okolitých prírodných rezervácií a parkov. Napríklad Chránená krajinná oblasť Žďárské vrchy ponúka krásne výhľady a možnosti na turistiku a cykloturistiku.

Leto v Žďári nad Sázavou prináša teplejšie teploty. Najteplejší mesiace sú júl a august, kedy sa teploty pohybujú okolo 25 °C. Napriek tomu môžu byť letné mesiace veľmi výdatné z hľadiska zrážok, takže nedá sa úplne vyhnúť búrkam a dažďu. Mnoho miestnych obyvateľov si však užíva letné mesiace na miestnych jazerách a kúpaliskách.

Jeseň v Žďári nad Sázavou prináša postupné ochladenie a narastajúce množstvo zrážok. Farby stromov sa menia na krásne odtiene žltej, červenej a oranžovej, čo robí mesto a okolitú krajinu ešte pôsobivejšou.

Zima v Žďári nad Sázavou je známa svojimi chladnými teplotami a snehom. Priemerná teplota v zime sa pohybuje okolo 0 °C, ale teploty môžu klesnúť aj pod bod mrazu. V zime je možné využiť množstvo lyžiarskych vlekov a bežeckých tratí v blízkosti mesta.

Celkovo je počasie v Žďári nad Sázavou striedavé a ovplyvnené jeho geografickou polohou. Obzvlášť zaujímavé je, že mesto leží v blízkosti západného okraja Českomoravskej vysočiny, čo dáva obyvateľom a návštevníkom unikátne príležitosti objavovať prírodu a vychutnávať si pôvabné zmeny počasia. Nech sa počasie vyvíja akokoľvek, Žďár nad Sázavou ponúka množstvo aktivít, ktorými si môžete vychutnať každé ročné obdobie.


Letenka Česko Žďár nad Sázavou


Letenka Česko - Žďár nad Sázavou: Objavte krásy stredného Čiecha

Ak hľadáte destináciu, ktorá kombinuje vysokohorské scenérie, historické pamiatky a pokojnú atmosféru, nemusíte hľadať ďaleko. Mestečko Žďár nad Sázavou, ležiace v srdci Českej republiky, je tou správnou voľbou. A pre pohodlnú a rýchlu cestu vám odporúčame letenku Česko - Žďár nad Sázavou.

Svätojánské lázně (St. John's Baths)

Po prílete na letisko v Prahe, môžete si rezervovať miestny taxík alebo si prenajať vozidlo a vyraziť na cestu do Žďáru nad Sázavou. Cesta z Prahy do mestečka trvá približne 2 hodiny, no nemusíte sa báť, že by ste sa nudili. Cestou môžete zastaviť v známom kúpeľnom stredisku Svätojánské lázně, kde si môžete dopriať oddych v horúcich prameňoch a relaxovať v príjemnom prostredí.

Zámok Žďár nad Sázavou

Po príchode do Žďáru nad Sázavou si určite nenechajte ujsť návštevu miestneho hradu a zámku. Tento historický komplex je zapísaný na zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka vám možnosť prejsť sa po krásnych záhradách a obdivovať unikátne architektonické diela. Okrem toho, môžete si prezrieť múzeum, ktoré sa nachádza na území zámku a ponúka bohaté zbierky histórie regiónu.

Vodná nádrž Vír

Ak máte radi prírodu a outdoorové aktivity, návšteva vodnej nádrže Vír je vám určite na mieru. Nachádza sa len pár kilometrov od Žďáru nad Sázavou a ponúka rôzne možnosti vodných športov a relaxácie. Môžete si prenajať loď a vyradiť sa na rybolov, alebo si prenajať kanoe a preskúmať okolité prírodné krásy.

Zámok Nové Město na Moravě

Ak máte čas, odporúčame sa vydať na výlet do nedalekého mestečka Nové Město na Moravě, ktoré je známe svojím krásnym zámkem. Tento majestátny hrad, postavený v 16. storočí, je jedným z najznámejších turistických miest v regióne. Môžete si prezrieť vyhlášené zbierky umeleckých diel a takisto sa prejsť po záhradách, ktoré ponúkajú nádherné výhľady na okolitú krajinu.

Žďár nad Sázavou - miesto pre oddych

Po návrate z výletu, si nechajte čas na oddych a ochutnávanie tradičnej českej kuchyne. Žďár nad Sázavou je plné útulných reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a pivo. Okolitá príroda ponúka tiež množstvo možností na prechádzky, horské túry a cykloturistiku, takže si môžete užiť aktívny čas vonku.

Ak túžite počas svojej dovolenky po pokoji a relaxe, ale predsa len chcete objavovať nové miesta, letenka Česko - Žďár nad Sázavou je pre vás ideálnou voľbou. V tomto malebnom mestečku v srdci Čiech sa stretnú krása prírody a bohatá história, čo vám zaručí nezabudnuteľný zážitok. Takže neváhajte a rezervujte si letenku už dnes!


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Žďár nad Sázavou


Otázky:

1. Kde sa nachádza Žďár nad Sázavou?
2. Aké pamiatky môžem vidieť v Žďári nad Sázavou?
3. Aké kultúrne podujatia sa konajú v Žďári nad Sázavou?
4. Kde si môžem zohnať informácie o turistických trasách v okolí Žďáru nad Sázavou?
5. Aké sú možnosti ubytovania v Žďári nad Sázavou?

Odpovede:

1. Žďár nad Sázavou sa nachádza v Kraji Vysočina v stredním Čechách v Českej republike.
2. Medzi pamiatkami v Žďári nad Sázavou patria UNESCO- Pamiatkou zapísaný kláštor na Zelené Hoře, barokový kostol sv. Jan Nepomucký, renesančný zámok Žďár nad Sázavou a pamätník padlým vojnovým hrdinom.
3. V Žďári nad Sázavou sa koná množstvo kultúrnych podujatí vrátane Festivalu sv. Jana Nepomuckého, vianočné trhy a rôzne kultúrne festivaly.
4. Informácie o turistických trasách v okolí Žďáru nad Sázavou môžete získať na webovej stránke mesta alebo v turistickej kancelárii.
5. V Žďári nad Sázavou nájdete množstvo možností ubytovania vrátane hotelov, penziónov, apartmánov a hostincov.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky