Počasie Česko Zlín


Zlínsko patrí medzi najkrajšie regióny Česka, a jeho počasie to len potvrdzuje. Charakteristika počasia v tejto oblasti je ovplyvnená najmä jej polohou a geografickými vlastnosťami. Preto je zaujímavé sledovať, aké môžu byť podnebné podmienky v Zlíne a jeho okolí.

Zlín leží v regióne stredného Požitavia, v juhovýchodnej časti Moravskej brány. Jeho poloha je veľmi výhodná, pretože sa nachádza v údolí rieky Dřevnice a obklopený je pohoriami Bílé Karpaty a Vizovickými vrchmi. Tieto prírodné bariéry majú vplyv na mikroklimatické podmienky, ktoré sa tu vyskytujú.

Počasie v Zlíne je charakteristické premenlivostou. Každé ročné obdobie má svoje typické poveternostné podmienky. Letá sú teplé a slnečné, s teplotami dosahujúcimi až vyše 30 °C. Počas letných mesiacov býva zvyčajne suchšie počasie, s príležitostnými letnými búrkami. Jeseň prináša viac daždivého počasia, s častými miernejšími prehánkami a ochladnutím. Zimy sú chladné a mierne snežné, s priemernými teplotami okolo bodu mrazu. Zlínsko sa však môže pochváliť aj zaujímavým úkazom - karpatskou pásmovitou snehovou pokrývkou, ktorá pokračuje aj v okolitých horách.

Vďaka prítomnosti priemyslu a hustote zástavby môže byť v určitých lokalitách Zlína aj výrazne vyššia teplota vzduchu v porovnaní s okolitými prímestskými obcami. Je to spôsobené tzv. "mestským tepelným ostrovom." Ide o termín, ktorý sa používa pre mestské oblasti, kde je teplota vyššia v porovnaní s okolitou vidieckou krajinou, kvôli dostatočnému akumulovaniu a uvoľneniu tepla.

Celkovo je počasie v Zlíne miernym kontinentálnym, s teplými letami a chladnými zimami. Pomerne mierne daždové srážky sa vyskytujú počas celého roka, čo umožňuje, aby bola okolitá príroda stále zelená a bujná.

Ak chcete navštíviť Zlín, odporúčame sledovať predpovede počasia, ktoré vám poskytnú informácie o teplote, množstve dažďa a ďalších meteorologických premenných. Nech už sa rozhodnete na turistiku, športovanie alebo len prechádzku po krásach Zlínska, počasie by malo mať vplyv na váš plán, aby ste si mohli vychutnať tú najpríjemnejšiu stránku tohto regiónu.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Zlín


1. Kde sa nachádza Zlín?
Zlín sa nachádza na východe Čiech, v kraji Zlínskom.

2. Aká je veľkosť Zlína?
Zlín má rozlohu približne 102 km².

3. Aká je populácia Zlína?
Podľa najnovších odhadov má Zlín približne 76 000 obyvateľov.

4. Kto je najznámejšou osobnosťou spojenou s mestom Zlín?
Tomas Baťa, zakladateľ obuvníckej spoločnosti Bata, je najznámejšou osobnosťou spojenou s mestom Zlín.

5. Aké kultúrne pamiatky sú v Zlíne?
V Zlíne sa nachádza množstvo kultúrnych pamiatok, medzi ktoré patrí napríklad Baťová vila, unikátna architektonická stavba z 30. rokov 20. storočia.

6. Aké sú najznámejšie podujatia v Zlíne?
Medzi najznámejšie podujatia v Zlíne patrí medzinárodný filmový festival Zlín Film Festival, ktorý je jedným z najväčších detských filmových festivalov na svete.

7. Aké je hlavné dopravné spojenie s Zlínom?
Zlín je dobre spojený s ostatnými časťami Česka prostredníctvom železničnej a autobusovej dopravy. Má aj vlastné letisko.

8. Aké sú najbližšie turistické atrakcie v okolí Zlína?
V okolí Zlína sa nachádzajú nádherné turistické atrakcie, ako napríklad hrad Lukov, zámok Lešná alebo Belforská roklina.

9. Aké je počasie v Zlíne?
Počasie v Zlíne je typické pre strednú Európu, s mierne teplými letami a chladnými zimami. Priemerné teploty sa pohybujú od -2 °C v zime po 25 °C v lete.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Zlíne?
V Zlíne je veľa rôznych možností ubytovania vrátane hotelov, penziónov a apartmánov, ktoré sa prispôsobia rôznym potrebám a rozpočtovým možnostiam.


Letenka Česko ZlínLetenka Česko - Zlín: Cesta do malého města plného překvapení

Česko, země s bohatou historií a malebnou krajinou, skýtá mnoho zajímavých míst ke vzkříšení vašich dovolených plánů. Jestliže cestování je vaší vášní, nezapomeňte na Zlín, malebné město ležící ve střední části země. Toto město láká turisty svou unikátní architekturou, příjemnou atmosférou a místními památkami. A co je nejlepší - je tu také letiště, které vám umožní snadno se sem dostat pomocí letenky Česko - Zlín.

Letět do Zlína je skvělý způsob, jak zažít pohodlnou a rychlou cestu do tohoto malebného města. Můžete vyjít z hlavního mezinárodního letiště v Praze a během chvilky dorazit na svůj cíl. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky Česko - Zlín za dostupné ceny, což zajišťuje, že váš výlet bude cenově příznivý.

Jakmile přistanete na letišti ve Zlíně, budete okamžitě okouzleni krásou tohoto města a jeho okolí. Zlín je známý svou architekturou, kterou nechal vytvořit slavný brněnský architekt Tomáš Baťa, zakladatel Zlínské obuvi. Město je situováno mezi dvěma řekami, Dřevnicí a Moravou, což dodává Zlínu ráz romantické lokality.

Kromě své architektury má Zlín také mnoho kulturních a historických památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejvýznamnější patří Bataův mrakodrap, který je jedním z největších funkcionalistických staveb v Evropě. Nabízí nádherný výhled na město a okolní krajinu. Dalšími zajímavými památkami jsou Baťova škola, kterou navrhl známý architekt František Lýdie Gahura, a také městské divadlo, které hostí různá představení a akce.

Zlín je také ideálním výchozím bodem pro prozkoumání okolních přírodních krás. Můžete se vydat na túru po okolních horách, navštívit přírodní rezervace či se projít po malebných zákoutích města. Pro milovníky sportu je zde místní fotbalový klub FC Fastav Zlín, u kterého si můžete užít živého sportovního zážitku.

Navštěvovat Zlín vás naučí ocenit malé město a jeho nekonečně bohatou historii. Letenka Česko - Zlín je skvělou volbou, která vám umožní snadno a pohodlně se dostat do tohoto kouzelného místa. Při plánování vaší příští dovolené nezapomeňte zahrnout Zlín na seznam cílů, které musíte navštívit.


Dovolenka Česko Zlín


Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku v Česku, nemôžete prehliadnuť Zlín. Tento príjemný mesto, nachádzajúci sa v moravsko-sliezskej časti krajiny, ponúka široké možnosti pre aktívnu dovolenku, kultúrne aktivity a relaxáciu.

Začnime prvým lákadlom mesta - Zlínskym Baťovom kanále. Tento historický kanál, ktorého výstavba sa začala v 40. rokoch minulého storočia, je dnes obľúbeným miestom pre turistov i obyvateľov. Okolo kanála sa nachádza krásna príroda a voda, ideálne pre prechádzky, bicyklovanie alebo plavbu na kanoe. Počas letných mesiacov si tu môžete užiť aj rôzne kultúrne podujatia, ako sú koncerty či divadelné predstavenia.

Ak ste fanúšikmi architektúry, určite navštívte funkcionalistické budovy v centre mesta. Vďaka Tomášovi Baťovi, zakladateľovi firmy Baťa, je Zlín domovom mnohých unikátnych stavieb. Obdivovať môžete napríklad Baťovu vilu, Svit, Kino Čas alebo Baťovu školu. Tieto budovy boli postavené v inovačnom funkcionalistickom štýle a dodnes sú ikonami architektúry.

Prechádzka po historickom centre mesta je tiež nevyhnutná. Ulice plné zaujímavých obchodíkov, malých kaviarní a reštaurácií vytvárajú príjemnú atmosféru. Navštívte kostol svätého Filipa a Jakuba, ktorý je dominantou mesta, alebo si pozrite múzeum obuvi, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii obuvníctva v Zlíne.

Ak hľadáte aktivitu v prírode, môžete vyraziť do Horčičného údolia. Tento chránený prírodný park ponúka prechádzky po zelených lúkach a lesoch, pričom sa môžete tešiť na úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Horolezci si tu môžu vyskúšať rôzne steny a horolezecké zážitky.

Po dni plnom aktivity si môžete oddýchnuť v jednom z mnohých wellness centier v meste. Masáže, sauny a bazény vám poskytnú úľavu a relaxáciu. Potom si môžete vychutnať skvelé jedlo v jednej z miestnych reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičnú českú kuchyňu alebo medzinárodné špeciality.

Zlín je skutočne skvostným miestom na dovolenku v Česku. Ponúka pestrosť aktivít, kultúry a prírody, a to všetko v príjemnej atmosfére. Nech už cestujete so svojou rodinou, partnerom alebo priateľmi, Zlín vás určite očarí svojou jedinečnosťou a krásou.


Ubytovanie Česko Zlín


Zlín je krásne mesto na východnej Morave v Českej republike. Je známe svojou historickou architektúrou, modernými budovami, kultúrnymi podujatiami a úžasnou krajinou. Svojim návštevníkom ponúka mnoho možností na výlety do okolia, ako aj na prechádzky po meste a jeho okolí. Ak hľadáte ubytovanie v Zlíne, môžete si vybrať z množstva možností, ktoré vám toto mesto ponúka.

Hotelové ubytovanie v Zlíne

Ak sa rozhodnete pre luxusné hotelové ubytovanie, môžete si vybrať z niekoľkých možností. K najznámejším patrí Hotel Moskva, ktorý ponúka ubytovanie v jednej z najznámejších budov Zlína. Hotel Bow Garden ponúka zážitok z pobytu v atraktívnej oblasti Grína a ponúka moderné zariadenie. Hotel Baltaci Atrium ponúka prvotriedne vybavenie, wellness centrum a výbornú polohu v centre mesta.

Penzióny a apartmány v Zlíne

Ak hľadáte ubytovanie v Zlíne, ktoré ponúka viac súkromia a nezávislosti, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v penzióne alebo apartmáne. Apartmány Malenovice ponúkajú štýlové ubytovanie v krásnom prostredí bezprostredne blízko centra mesta. Penzión Svatý Florian ponúka príjemné ubytovanie s výhľadom na historické centrum Zlína. Penzión Era je k dispozícii s priestrannými apartmánmi v centre mesta.

Ubytovanie v blízkosti prírody

Súbor budov v Dubovej, ktorý bol vybudovaný podľa návrhu Tomáša Baťu bol navrhnutý v kombinácii s prírodou. Je to ideálne miesto na ubytovanie, ak hľadáte ubytovanie v blízkosti prírody. Napríklad Budova L590 ponúka ubytovanie s výhľadom na okolitú prírodu a horské krajiny.

Útulné penzióny

Ak hľadáte útulné a rodinné prostredie, môžete sa ubytovať v penziónoch, ktoré ponúkajú príjemné domáce prostredie. Penzión a restaurant Kotelna ponúka ubytovanie v krásnej a klasickej budove. Penzión Luna je moderný štýlový apartmán situovaný v blízkosti centra mesta. Penzión Zlatý Orel ponúka kvalitné a pohodlné ubytovanie v príjemnom prostredí blízko k historickému centru Ziliny.

Ubytovanie s príjemným personálom

V prípade, že chcete mať k dispozícii ubytovanie s príjemným personálom, môžete sa zamerať na penzióny a hotely, ktoré sa snažia o to, aby boli ich hostia spokojní. Penzión Pod Bílým Křížem je rodinný penzión s veľmi osobným prístupom. Hotel Galaxie ponúka profesionálne služby a vynikajúce ubytovanie s nadštandardnými službami.

Zlín je úžasné mesto s množstvom možností na výlety a raňajky, dopĺňajúc ozdobou krajiny a miesta, v ktorých môžete stráviť čas a ktoré musíte navštíviť. Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, určite nájdete to správne pre svoj pobyt v tomto nádhernom meste.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky