Najčastejšie otázky a odpovede Botswana Chobe National Park


1. Aké je rozloha Botswanského národného parku Chobe?
- Botswanský národný park Chobe má rozlohu približne 11 700 štvorcových kilometrov.

2. Aké druhy zvierat možno v parku Chobe vidieť?
- V parku Chobe je možné vidieť veľké množstvo druhov zvierat, vrátane slonov, levov, leopardov, nosorožcov, žiráf, buvolov, antilop, krokodílov a rôznych druhov vtákov.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu parku Chobe?
- Najlepší čas na návštevu parku Chobe je počas suchého obdobia od mája do októbra, keď je koncentrácia zvierat okolo rieky Chobe najvyššia.

4. Aké aktivity sú k dispozícii pre návštevníkov parku Chobe?
- Návštevníci parku Chobe môžu podniknúť safari jazdy v otvorenom aute, plavby po rieke Chobe, rybolov, prechádzky po prírodných chodníkoch a pozorovanie vtákov.

5. Je potrebné si rezervovať ubytovanie vopred?
- Áno, je odporúčané si rezervovať ubytovanie vopred, pretože park Chobe je veľmi populárny a ubytovacie kapacity môžu byť obmedzené.

6. Aká je cena vstupného do parku Chobe?
- Vstupné do parku Chobe je 120 Botswanských pulov pre zahraničných návštevníkov a 10 Botswanských pulov pre miestnych obyvateľov.

7. Aká je najbližšia letisková základňa k parku Chobe?
- Najbližšou letiskovou základňou k parku Chobe je medzinárodné letisko kasane, ktoré je vzdialené len pár minút jazdy.

8. Aké sú bezpečnostné opatrenia pre návštevníkov parku Chobe?
- Je odporúčané dodržiavať pokyny a bezpečnostné opatrenia, vrátane zakázaného kŕmenia zvierat, blízkeho kontaktu so zvieratami a uchovávania jedla mimo dosahu divokých zvierat.

9. Je možné si zohnať sprievodcu pre návštevu parku Chobe?
- Áno, je možné si zohnať licencovaných sprievodcov, ktorí majú hlboké znalosti parku Chobe a pomáhajú návštevníkom s bezpečnou a informatívnou skúsenosťou.

10. Aké iné atrakcie sú v blízkosti parku Chobe?
- V blízkosti parku Chobe sa nachádza známy Viktoriánsky vodopád, ktorý je jedným z najväčších prírodných divov na svete. Okrem toho je možné navštíviť aj ďalšie botswanské národné parky, ako napríklad Moremi Game Reserve a Makgadikgadi Pans National Park.


Dovolenka Botswana Chobe National Park


Botswana je jednou z najkrajších afrických krajín a ponúka rôznorodé možnosti pre dobrodružstvo a relaxáciu. Medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie patrí Chobe National Park, ktorý je známy svojou obrovskou populáciou divokých zvierat a nádhernou prírodou.

Chobe National Park sa nachádza v severnej časti Botswany, v blízkosti hraníc so Zambiou, Zimbabwe a Namíbiou. Je to jeden z najväčších národných parkov v Afrike, ktorý pokrýva plochu vyše 10 000 kilometrov štvorcových. Park je známy svojou rozmanitosťou prostredia, ktoré zahŕňa rieku Chobe, bažinaté oblasti, lesné porasty a savany.

Hlavnou atrakciou Chobe National Parku je nepochybne jeho bohatá populácia divokých zvierat. V parku žijú slony, ktoré sa považujú za najväčšiu populáciu na svete. Okrem slonov tu môžete vidieť aj levy, gepardy, hyeny, žirafy, krokodíly, nosorožce a mnoho ďalších druhov. Pre milovníkov vtáctva je Chobe rajom, pretože tu sa nachádza veľká diverzita vtáčích druhov, vrátane rybojedov, orlov, včelárikov a flamingov.

Jednou z najlepších aktivít v Chobe National Parku je safari. Máte možnosť ísť na klasické džípové safari, kde sa môžete vydať na prieskum parku s odborným sprievodcom a sledovať divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Okrem džípového safari je tiež možné vyhrať sa na krtkolebe, čo je tradičný čln z miestneho zadušníka, ktorý vám umožní objaviť zvieratá na brehoch rieky Chobe.

Ďalšou obľúbenou aktivitou je prechádzka po prírodnej ploche alebo nocná jazda. Počas prechádzky získate jedinečný pohľad na život divých zvierat. Nocné jazdy vám zase umožnia pozorovať nočnú faunu a zažiť vzrušenie lovu k ropuchám a iným tvorom.

Keďže Chobe National Park sa nachádza na ploche rieky Chobe, je tu aj možnosť organizovať safari na lodí. Počas tejto aktivity sa budete plaviť po rieke a pozorovať zvieratá, ktoré prichádzajú k vode piť. Je to mimoriadne unikátny pohľad, pri ktorom si môžete vychutnať nádherné výhľady na okolitú krajinu a zároveň sa dostať blízko k zvieratám.

Ak ste nadšenec prírody a divokých zvierat, dovolenka v Botswana Chobe National Park je pre vás ideálna voľba. Okrem úžasných zážitkov a výhľadov ponúka aj pohodlné miesta na ubytovanie a vybavené strediská pre turistov. Mali by ste však dbať na to, aby ste sa riadili pravidlami a smernicami parku a rešpektovali prírodu a jej obyvateľov.

Zhrnutím, Chobe National Park v Botswane je fantastickým miestom pre dovolenku plnú dobrodružstva a objavovania divokej prírody. Prežite deník v safari, pozorujte nádhernú populáciu divokých zvierat a užívajte si unikátne zážitky na rieke Chobe. Ak ste milovník prírody, táto destinácia by nemala chýbať na vášom zozname dovoleniek.


Ubytovanie Botswana Chobe National Park


Botswana je krajina divočiny a prírodných krás, a to všetko zahrňuje aj národný park Chobe. Tento nádherný park je obývaný mnohými divokými zvieratami ako slonmi, levami, gepardmi, krokodílmi, papagájmi a mnohými ďalšími. Ak sa chystáte navštíviť tento park, nezabudnite na ubytovanie, ktoré je rovnako dôležité ako samotný park.

Chobe National Park ponúka množstvo možností ubytovania - od luxusných hotelov až po stanovania v oblastiach určených na táborovanie. Ak máte radi luxus a pohodlie, môžete si vybrať z mnohých krásnych hotelov a lôžových či kempových miest. Niektoré z najpopulárnejších možností sú lodné hotely a kempingy Chobe River. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú úchvatný výhľad na rieku a sú ideálne pre tých, ktorí sa radi prechádzajú popri rieke a planú poľovných zvierat.

Iste sa najlepšie cítite, keď môžete byť v priamom kontakte s prírodou? V takom prípade by pre vás stanovanie v jednom z mnohých stanovísk v parku mohlo byť tou správnou voľbou. Tieto stanoviská sú umiestnené v rôznych častiach parku Chobe, takže si môžete vybrať miesto, ktoré vám najviac vyhovuje. Sú k dispozícii aj rôzne služby, ako je možnosť prenajať si sprievodcu alebo jazdiť na safari.

Kempingy v parku Chobe sú veľmi populárne, pretože vám umožnia zažiť úplne jedinečnú skúsenosť v prírode. Odpočinete si pod hviezdami a počúvate zvuky nočnej divočiny - toto je niečo, čo si bude pamätať na celý život. Stanovanie v parku Chobe môže byť aj pomerne lacnou možnosťou, takže ak máte obmedzený rozpočet, je táto možnosť určite stojí za zváženie.

Nakoniec, ak hľadáte niečo medzi luxusným hotelom a stanovaním, máte ďalšie možnosti ako napríklad chatky a bungalovy. Tieto ubytovacie zariadenia sú k dispozícii v niektorých častiach parku Chobe a sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú priestrannejšie a pohodlnejšie miesto na pobyt.

V parku Chobe nájdete ubytovanie pre každého a pre každý rozpočet. Bez ohľadu na to, či si vyberiete luxusný hotel alebo stanovisko, budete mať určite nezabudnuteľnú dovolenku v divočine plnej zvierat a krásnej prírody. Ubytovanie v národnom parku Chobe je tou správnou voľbou pre každého, kto chce okúsiť krásu divokej prírody Botswany.


Letenka Botswana Chobe National Park


Botswana Chobe National Park - destinácia plná zážitkov pre prírodných milovníkov

Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť autentickú divočinu, Chobe National Park v Botswane by mohlo byť pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa na severe krajiny, rovno na hranici s Namíbiou, Zimbabwe a Zambiou. Je to druhý najväčší národný park v Botswane a je domovom mnohých druhov zvierat, vrátane najväčšej populácie slonov v Afrike.

Čo robiť v Chobe National Park?

Chobe National Park je obľúbeným miestom pre safari, ktoré sú k dispozícii počas celého roka. Na vašej ceste budete mať príležitosť vidieť množstvo druhov zvierat, ako sú slony, leopardi, gepardy, levharti, hyeny, gepardi, krokodíly a hipopotamy, medzi inými. Okrem jazdy v safariraftoch môžete navštíviť aj vodopád Zambezi, ktorý je vzdialený len pár hodín jazdy.

Chobe je tiež ideálnym miestom pre sledovanie vtákov, ku ktorým patria ibis, orly, pelikány a mnoho ďalších. Ak máte radi rybolov, na rieke Chobe sa môžete pokúsiť o úlovok veľkého súťažného rýb až do hmotnosti 100 libier.

Ako sa dostať do Chobe National Park?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Chobe National Park, je letieť na Medzinárodné letisko Sir Seretse Khama v Gaborone, hlavnom meste Botswany. Z Gaborone sa môžete dostať do Kasane, slabšie turisticky vyvinutého miesta, ktoré je vstupným bodom do Chobe National Park. Z Kasane existuje množstvo lodných služieb, ktoré vám umožnia prekročiť rieku do parku.

Kedy navštíviť Chobe National Park?

Chobe National Park môžete navštíviť počas celého roka, každá sezóna má svoje špecifické čaro. V najteplejších mesiacoch, v období medzi októbrom a marcom, môžete vidieť mnoho druhov zvierat, ktoré sa schovávajú v lesi a prichádzajú k vode pitnej počas horúčav. V období studeného počasia v júni a júli, sa môžete tešiť na vynikajúce pozorovanie zvierat v otvorenom teréne, kedy je prakticky žiadna vegetácia.

Chobe National Park je však celoročne otvorený a ponúka tak výnimočné príležitosti pre prírodne zanietených turistov. Ak sa rozhodnete pre návštevu tohto parku, nezabudnite, že Botswana je z klimatického hľadiska veľmi suchá krajina, takže nezabudnite sa vhodne pripraviť na pobyt v divočine.


Počasie Botswana Chobe National Park


Botswana je krásna krajina v južnej Afrike, známa svojou divokou prírodou a nádhernými národnými parkami. Jedným z najznámejších parkov v Botswane je Chobe National Park. Tento park je domovom mnohých druhov zvierat a je dokonalým miestom pre dobrodružné safari.

Jedným z najdôležitejších faktorov pri plánovaní návštevy Chobe National Park je počasie. Počasie v tomto parku je ovplyvnené hlavne dvoma ročnými obdobiami - suchom a dažďovým obdobím.

Suché obdobie v Chobe National Park trvá väčšinu roka, približne od mája do októbra. Počas tohto obdobia je veľmi málo zrážok a teploty sa môžu pohybovať od 20 do 30 stupňov Celzia. Je to ideálne obdobie pre pozorovanie zvierat, pretože zvieratá sa zhromažďujú okolo riek a vodných diel, aby získali prístup k vode. Častejšie stretnete zvieratá ako antilopy, zebra, slony, buvoly a rôzne druhy vtákov. Môžete tiež vidieť veľa dravcov, ktorí lov svoju korisť. Aj keď je to suché obdobie, tráva a rastliny stále poskytujú dostatok potravy pre zvieratá.

Dažďové obdobie v Chobe National Park sa väčšinou vyskytuje od novembra do apríla. Počas tohto obdobia prichádzajú silné dažde a teploty sú nižšie, pohybujú sa okolo 25 stupňov Celzia. Aj keď môžu byť dažde niekedy intenzívne, táto doba je významná pre množstvo zelených tráv a rastlín, čo tiež priláka veľa zvierat. Rieky a jazerá sú naplnené vodou, čo prináša nové plavby a vodné vtáky. To je obdobie, keď môžete vidieť mnoho zvierat, ako sú hipopotami, krokodíly a mnoho vtákov migrátov.

Ak plánujete navštíviť Chobe National Park, je dôležité vedieť, že počasie môže byť veľmi nepredvídateľné. V každom prípade je najlepšie vybaviť sa vhodným oblečením a obuvou, aby ste sa mohli prispôsobiť meniacemu sa počasiu. Nezabudnite si so sebou vziať aj iné potrebné veci, ako slnečné okuliare, ochranný krém proti slnečnému žiareniu a dostatočné množstvo vody.

Chobe National Park v Botswane je špeciálnym miestom na obdivovanie divokej prírody. Bez ohľadu na to, či navštívite park počas suchého alebo dažďového obdobia, máte príležitosť vidieť mnoho nádherných zvierat a užiť si pohľad na úžasnú krajinu. Buďte v kontakte s miestnymi predpoveďami počasia a pripravte sa na nezabudnuteľné dobrodružstvo v jednom z najkrajších parkov v Afrike.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky