Letenka Bhután Punakha


Bhután, známy ako "Krajina šťastia", je jedinečné miesto v Ázii, ktoré mnohí cestovatelia ešte stále nepoznajú. Bhután je rajom neporušenej prírody, pokojných kláštorov a fascinujúcej kultúry. Ak plánujete navštíviť toto pôsobivé miesto, určite váš výlet nezabudnite uzatvoriť aj letenkou do hlavného mesta Punakha.

Punakha je bývalé hlavné mesto Bhutánu a nachádza sa v doline, medzi riekami Pho Chu a Mo Chu. Toto miesto láka návštevníkov svojou bohatou históriou, kultúrnym dedičstvom a úžasnou prírodou. Kým v Paro, hlavnom meste Bhutánu, nájdete najvyšší a najznámejší kláštor Taktsang, v Punakhe môžete navštíviť veľmi dôležitý a historicky významný kláštor – Punakha Dzong.

Punakha Dzong, alebo známy tiež ako Dzong "Palác šťastia", je jedným z najimpresívnejších kláštorov v Bhutáne. Tento nádherný budhistický kláštor bol postavený v 17. storočí a je sídlom významného lamaistického opata. Punakha Dzong je obklopený kvetmi a ovocnými stromami, čo poskytuje nádherné prostredie na prechádzky a meditácie. Jeho architektúra je jedinečná a vytvára fascinujúce prepojenie medzi náboženstvom a prírodou.

Okrem návštevy Punakha Dzongu, v Punakhe je aj množstvo ďalších miest, ktoré určite stojí za návštevu. Medzi ne patrí napríklad Chimi Lhakhang, kláštor zasvätený svätému lamanovi Drukpa Kunleyovi, známy aj ako "Divoký jeden". Legendy hovoria, že tento svätý muž bol schopný vykonať zázraky a požehnať ženy neplodné. Mnoho párov prichádza do tohto kláštora, aby požiadali o jeho požehnanie na splnenie svojich rodinných prianí.

Okrem kláštorov je Punakha tiež obklopená nádhernou prírodou. Môžete sa ísť prejsť po krásnej doline Medzinárodnej cesty (Dochula Pass) a obdivovať panoramatický výhľad na pohorie Himaláje. Počas jarných mesiacov tu môžete pozorovať aj hory pokryté kvetmi rododendronov. Punakha je tiež domovom množstva fauny a flóry, ako sú napríklad vzácne opice Rhesus.

Keďže Punakha je menej známa destinácia, nie je tu veľký turistický ruch, takže si môžete naozaj užiť pokoj a pohodu. Miestna kultúra a tradície sú v Punakhe stále veľmi silné a cestovatelia majú jedinečnú príležitosť spoznať autentický život miestnych obyvateľov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bhután, nezabudnite zahrnúť Punakhu do svojich plánov. Letenka do tohto nádherného miesta je prvým krokom k objaveniu kúzelného sveta "Krajiny šťastia". Ponorte sa do bohatej histórie, kultúry a prírodného dedičstva tohto úžasného miesta a zažite nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Punakha


1. Kde sa nachádza Bhután Punakha?
Bhután Punakha sa nachádza v Bhutáne, krajine v Ázii.

2. Aké je hlavné mesto Bhutánu Punakha?
Hlavným mestom Bhutánu Punakha je Thimphu.

3. Ako sa dostať do Bhutánu Punakha?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Bhutánu Punakha, je letecky do medzinárodného letiska v Thimphu a potom pokračovať cestou alebo autobusom do Punakhy.

4. Aké sú známe atrakcie v Bhutáne Punakha?
Medzi známe atrakcie v Bhutáne Punakha patria Punakha Dzong, Khamsum Yuelley Namgyal Chorten, Punakha Dzong Suspension Bridge, Chimi Lhakhang a Sangchhen Dorji Lhuendrup Lhakhang národný park.

5. Ako je počasie v Bhutáne Punakha?
Počasie v Bhutáne Punakha je zväčša chladné a suché s miernymi teplotami v lete a chladnými a suchými zimami. Letné teploty sa pohybujú medzi 25°C a 30°C, zatiaľ čo zimné teploty môžu klesnúť pod bod mrazu.

6. Aký je hlavný jazyk v Bhutáne Punakha?
Hlavným jazykom v Bhutáne Punakha je dzongkha, ktorý je tiež úradným jazykom Bhutánu.

7. Aká je miestna mena v Bhutáne Punakha a je možné používať iné meny?
Miestnou menou v Bhutáne Punakha je bhutánsky ngultrum (BTN). Pri niektorých príchodoch možno prijať aj indickú rupee.

8. Aká je najlepšia doba na návštevu Bhutánu Punakha?
Najlepšie obdobie na návštevu Bhutánu Punakha je od marca do mája a od septembra do novembra, keď je počasie jasné a teploty sú príjemné.

9. Čo si so sebou vziať na návštevu Bhutánu Punakha?
Na návštevu Bhutánu Punakha by ste mali so sebou vziať teplé oblečenie, pohodlnú obuv, opaľovací krém, repelent, dáždnik a fotoaparát.

10. Aké sú miestne jedlá v Bhutáne Punakha?
V Bhutáne Punakha sa podávajú rôzne jedlá, ako napríklad ema datsi (štipľavá chilli paprička s syrom), momo (tíbetanské knedle), phaksha paa (mäso s kyslou kapustou) a dal bhat (ryža s omáčkou).


Počasie Bhután Punakha


Bhután, malý horský kráľovský štát nachádzajúci sa v južnej Ázii, je známy svojou krásnou prírodou a unikátnym kultúrnym dedičstvom. Jeho hlavným mestom je Thimphu, no Punakha je historické a bývalé hlavné mesto Bhutánu a je tiež jedným z najdôležitejších miest v krajine.

Punakha, ležiaca v doline Paro Chhu a Mo Chhu, je známa pre svoje nádherné panoramatické výhľady na himalájske hory a krásne kláštory. Táto oblasť je významná aj z hľadiska počasia.

Punakha sa nachádza vo vnútrozemí Bhutánu a preto sa teploty v tejto časti krajiny pohybujú v podstate po celý rok medzi 15-30 °C.

Leto (jún - august) je obdobím monzúnového obdobia v Bhutáne. V Punakhe to znamená, že táto oblasť má veľké množstvo zrážok a občasné dažde počas tohto obdobia. Teploty sú však stále príjemné a pohybujú sa okolo 20-25 °C. Monzúnové zrážky prispievajú k bohatej zelene a prekrásnym kvetinovým poliam v okolitých údoliach. Toto obdobie je ideálne pre miestnych farmárov, ktorí tu pestujú obilniny a zeleninu, vzhľadom na pravidelné zrážky.

Jeseň (september - november) je považovaná za najlepšiu sezónu pre návštevu Punakhy. Teploty sú stále príjemné a pohybujú sa od 15-25 °C. Toto obdobie je tiež charakterizované jasnou oblohou a nízkou vlhkosťou vzduchu, čo poskytuje nádherné výhľady na okolité hory a údolia.

Zima (december - február) v Punakhe prináša chladnejšie teploty, ktoré sa pohybujú okolo 10-15 °C. V zime je tu možnosť aj prehánok a občasných snehových zrážok, najmä vo vyšších nadmorských výškach Himalájí. Zároveň však zimné mesiace prinášajú aj slnečné a jasné dni, čo ponúka skvelé príležitosti pre turistov, ktorí chcú vidieť Zimný palác, súčasný sídlo kráľa Bhutánu.

Jar (marec - máj) je obdobím, keď sa po zime začína otepľovať a teploty sa zvyšujú na príjemných 15-25 °C. Toto obdobie je ideálne pre návštevu Punakhy, keďže prichádza jarná kvetina a údolia sú plné kvetov, čo vytvára pôsobivú farebnú paletu. Taktiež je to obdobie festivalov, kedy miestni obyvatelia oslavujú svoje tradície a kultúru.

Punakha je oblasťou, ktorú si treba užiť počas celého roka. S jej krásnymi výhľadmi a unikátnou atmosférou je táto oblasť jedným z najfascinujúcejších miest v Bhutáne. Nech sa rozhodnete navštíviť Punakhu kedykoľvek, vždy sa vám ponúkne niečo jedinečného a nezabudnuteľného.


Dovolenka Bhután Punakha


Dovoliť si exotickú dovolenku je snom mnohých cestovateľov. Ak ste však unavení z bežných turistických miest a hľadáte niečo netradičné a jedinečné, potom by ste sa mohli pozrieť na dovolenku v Bhutáne, konkrétne v Punakhe.

Bhután, známy ako Krajina šťastia, je malá a izolovaná krajina v južnej Ázii, obklopená veľkým početom vrchov a dolín. Punakha, bývalé hlavné mesto Bhutánu, je jedným z najstarších a najkultúrnejších miest v krajine. Je to nielen symbol tradície a histórie, ale aj miesto, kde sa stretávajú prírodná krása a duchovný pokoj.

Punakha sa nachádza na nádhernom mieste v údolí súpravy riek Pho Chu (Otec rieky) a Mo Chu (Matka rieky). Táto scenéria nie je len okúzľujúca, ale aj symbolická, pretože sa vraví, že tieto rieky symbolizujú ženský a mužský princíp, ktoré sa tu stretávajú, aby vytvorili harmonickú energiu.

Punakha je domovom niektorých z najznámejších pamiatok Bhutánu, ktoré sú nielen nábožensky dôležité, ale aj architektonické zázraky. Dominantou je určite Punakha Dzong - veľký kláštor s viacerými budovami, ktorý stojí na spojení riek Pho Chu a Mo Chu. Punakha Dzong je považovaný za jeden z najkrajších kláštorov v Bhutáne a je známy svojou nádhernou architektúrou a precíznou prácou ruky.

Okrem toho môžete tiež navštíviť Chimi Lhakhang, známy ako Temple of Fertility, ktorý je zasvätený duchovnému učiteľovi Drukpa Kuenleovi, ktorý je považovaný za ochrancu plodnosti. Tento kláštor je známy svojimi falickými symbolmi, ktoré sa považujú za talizmany, ktoré pomáhajú pri plodnosti a chránia pred zlými duchmi.

Bhután je tiež známy svojimi malebnými trekkmi a prírodnými krásami a Punakha nie je výnimkou. Môžete sa vydať na trek na zvláštne miesto s názvom Khamsum Yulley Namgyal Chorten, ktoré vám ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu a rieku Pho Chu.

Nielenže si môžete vychutnať pôsobivé pamiatky a prírodné krásy, ale môžete sa aj ponoriť do miestnej kultúry a tradícií. Návšteva trhu s textíliami a remeselníckymi výrobkami v Punakhe je nezabudnuteľným zážitkom, kde si môžete kúpiť originálne výrobky vyrobené miestnymi remeselníkmi.

Dovolenka v Punakhe je jedinečným a očarujúcim zážitkom, ktorý Vám umožní spoznať skutočnú krásu a autenticitu Bhutánu. Bhután bude určite jedným z najzaujímavejších miest na vašom zozname destinácií, kde budete môcť objaviť poklady, ktoré možno vo veľkých mestách nenájdete.


Ubytovanie Bhután Punakha


Bhután sa nachádza v južnej Ázii na východnom úpätí Himalájí a je známy ako 'Krajina šťastia'. Jeho hlavným mestom je Thimphu, ale jedno z najkrajších miest Bhutánu je Punakha. Punakha sa nachádza zhruba osemdesiat kilometrov na východ od Thimphu a je známa ako historické a kultúrne centrum Bhutánu.

Ak hľadáte ubytovanie v Punakhe, máte niekoľko možností. V Punakhe sa nachádza niekoľko hotely a resortov, ktoré Vám umožnia preskúmať krásy tohto mesta. Na výber máte od útulných hotelov a vybavených bungalov, po luxusné resorty, ktoré ponúkajú všetky moderné pohodlia, ktoré si môžete predstaviť.

Jedno z najobľúbenejších miest na ubytovanie v Punakhe je Amankora Punakha. Tento hotel má veľmi dobré hodnotenia v on-line recenziách a nachádza sa v krásnom prostredí. Amankora Punakha Vám ponúka 11 súkromných a luxusne vybavených bungalovov, kde si môžete oddýchnuť v úplnom pokoji a relaxovať v krásnom, prírodnom prostredí. Resort tiež ponúka spa, bazén a tiež reštauráciu s tradičnou bhutánskou kuchyňou.

Ďalším príjemným ubytovaním je Hotel Pema Karpo. Nachádza sa v tichom a pokojnom prostredí, ponúka vám krásne výhľady na okolitú krajinu. Hotel má 42 moderne zariadených izieb, ktoré sú vybavené všetkými pohodlnými doplnkami ako sú klimatizácia, TV a kúpeľňa. Hotel Pema Karpo tiež ponúka rôzne aktivity, ako sú túry v okolí a kultúrne atrakcie.

Ak by ste mali záujem o ubytovanie v tradičných bhutánskych domoch, potom by ste mohli zvážiť ubytovanie v týchto domoch. Tieto domy sú zvyčajne postavené z dreva a kamena a majú tradičný bhutánsky dizajn. Väčšina z týchto domov ponúka ubytovanie v izbách s veľmi malým množstvom moderných doplnkov, ale pohodlie a typická bhutánska atmosféra je nezameniteľná.

Vo väčšine ubytovacích zariadení v Punakhe sú ceny za noc dosť vysoké. Ak hľadáte lacnejšie možnosti, potom by ste mohli zvážiť ubytovanie v jednej z mnohých hostiniek, ktoré sa v meste nachádzajú. Tieto hostinky ponúkajú jednoduché, ale pohodlné izby za veľmi prijateľné ceny.

Celkovo, ubytovanie v Punakhe je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú spoznať krásy tohto neobyčajného mesta. Bez ohľadu na to, či hľadáte luxusné ubytovanie alebo skromnejšie možnosti, v Punakhe nájdete to, čo hľadáte. Vyberte si jedno z ubytovaní, prehliadnite krásy mesta a užite si krásy Bhutánu.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky