Dovolenka Bahamy Harbour Island


Bahamy sú známe svojim nádherným karibským prostredím, bielymi plážami a tyrkysovými vodami. Medzi tieto ostrovy patrí aj Harbour Island, ktorý je jedným z najobľúbenejších turistických miest na Bahamách. Tento ostrov vytvára dokonalý únik z reality a ponúka všetko, čo si môžete priať na dokonalú dovolenku.

Harbour Island je známy svojou plážou s ružovým pieskom, ktorá je jednou z najkrajších na svete. Tento jedinečný jav je vyvolaný prítomnosťou veľkého množstva drobných korálových fragmentov zmiešaných s bielym pieskom, čo vytvára pôsobivý ružový odtieň. Pláž je ideálna na relaxáciu, opaľovanie a prechádzky pozdĺž pobrežia.

Okrem toho, na Harbour Island nájdete aj špičkové hotely a rezorty, ktoré ponúkajú luxusné ubytovanie a prvotriedne vybavenie. Máte možnosť vybrať si medzi elegantnými plážovými vilami alebo exkluzívnymi rezidenciami s výhľadom na oceán. Tieto hotely sú zamerané na oddych a sú ideálne pre romantické výlety či rodinné dovolenky.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo, Harbour Island ponúka veľa aktivít. Môžete si vychutnávať potápanie, šnorchlovanie alebo plážový volejbal. Prechádzka po pikantne farebných uliciach ostrova je ďalšou pikantériou, ktorá sa vám zapáči. Môžete objavovať miestne obchody s suvenírmi, reštaurácie s autentickou českou kuchyňou či miestne trhy plné čerstvého ovocia a zeleniny.

Jednou z najväčších atrakcií Harbour Island je podmorský svet. Môžete si zapožičať čln a ísť na výlet okolo ostrova, kde budete mať možnosť vidieť nádherný koralový útes a množstvo farebných rýb. Pre tých odvážnejších je tu aj možnosť stretnúť sa so žralokmi pri potápaní. Niektoré hotely a rezorty ponúkajú aj plachetnicové plavby alebo rybolovné výlety, čo je skvelý spôsob, ako využiť svoj čas v tomto rajskom prostredí.

Harbour Island je dokonalou destináciou pre pokojnú, luxusnú dovolenku, stretnutie s prírodou a dobrodružstvo. Jeho krása, pohostinnosť miestnych obyvateľov a jedinečná atmosféra vám poskytne nezabudnuteľné zážitky. Je to miesto, na ktoré sa budete chcieť vrátiť znovu a znovu.


Letenka Bahamy Harbour Island


Bahamy sú veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou, a jedno z najkrajších miest na tomto karibskom súostroví je Harbour Island. Táto malá ostrovná dedinka je známa svojou krásnou plážou, úchvatným modrým morom a teplým slnečným počasím, čo ju robí ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu.

Ak sa rozhodnete vydať na toto nádherné miesto, prvou vecou, ktorú musíte urobiť, je vybrať si letenku na Bahamy. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka pravidelné letecké spojenie s hlavným mestom Bahám Nassau. Zväčša trvá let z Európy približne 10-12 hodín, v závislosti od vzdialenosti a počtu prestupov.

Po prílete do Nassau musíte prejsť cestu trajektom na ostrov Harbour Island. Trajekt je hlavným dopravným spojením medzi Nassau a týmto ostrovom a plaví sa niekoľkokrát denne. Cesta trajektom trvá asi 3 hodiny, ale ponúka nádherný výhľad na okolité ostrovy a prírodu.

Keď dorazíte na ostrov Harbour Island, budete ohromení jeho krásou. Pozriete si rušné prístavné mestečko s farebnými domčekmi a úzkymi uličkami. Výhľad na jemný piesok a tyrkysové more je jednoducho pôsobivý.

Hlavným lákadlom tohto ostrova je pláž Pink Sands Beach, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších pláží na svete. Jej ružovo farebný piesok je dôsledkom množstva drobných ružových korálových častíc, ktoré sa zmiešavajú so žltým pieskom. Spolu vytvárajú unikátny a nezabudnuteľný pohľad.

Pri Pink Sands Beach nájdete rôzne plážové bary a reštaurácie, kde si môžete vychutnať exotické nápoje a miestnu kuchyňu. Počas dňa si môžete oddýchnuť pod tieňom palmových stromov a pozorovať vodné športy, ako sú napríklad potápanie, šnorchlovanie alebo jazda na jetovej doske.

Okrem pláže si môžete prehliadnuť aj ostatné atrakcie na ostrove, ako je napríklad osadenie korálových útesov, rybárska dedina a rozličné obchody s darčekmi.

Po strávení niekoľkých dní v tejto malebnej časti Bahám sa vyptávate, čo ďalej. Môžete sa vrátiť na letisko v Nassau a pokračovať v dovolenke v iných častiach Bahám, alebo sa rozhodnúť zostať na ostrove a vychutnávať si pokojné a relaxačné prostredie.

V každom prípade, návšteva Harbour Island na Bahamách je určite nezabudnuteľným zážitkom. Krása miestnych pláží a kúzelné prostredie vás určite očaria a prinesie vám chvíle pokoja a oddychu od každodenného života.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Harbour Island


Otázky a odpovede týkajúce sa Bahamov a ostrova Harbour Island by mohli znieť takto:

1. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať na Harbour Island?
- Najlepším spôsobom je letieť do medzinárodného letiska v Nassau a potom vziať vodný taxi alebo trajekt do Harbour Island.

2. Musím mať vízum na návštevu Bahamov?
- Občania väčšiny krajín, vrátane USA a Kanady, nepotrebujú víza na návštevu Bahamov na dobu kratšiu ako 90 dní.

3. Aké sú najlepšie pláže na Harbour Island?
- Harbour Island je domovom jednej z najkrajších pláží na svete - Pink Sands Beach. Existujú však aj ďalšie pláže, ako napríklad North Eleuthera Beach a Tippy's Beach.

4. Aké aktivity sú k dispozícii na Harbour Island?
- Na ostrove si môžete užiť rôzne vodné športy, ako napríklad potápanie, šnorchlovanie, kajakovanie a rybolov. Môžete tiež prejsť historickým mestom Dunmore Town alebo si vychutnať miestnu kuchyňu.

5. Ako sa ubytovať na Harbour Island?
- Na ostrove je niekoľko hotelov a rezortov, ako aj súkromné vily a apartmány, ktoré si môžete prenajať. Odporúčame si však rezervovať ubytovanie v predstihu, pretože sa môže stať, že je plne obsadené.

6. V akom období je ideálne navštíviť Harbour Island?
- Ideálne obdobie na návštevu Bahamov a Harbour Islandu je od decembra do apríla, keď sú teploty najpríjemnejšie a minimálne množstvo zrážok. V lete sú teploty vysoké a môže prísť k búrkam.

7. Je bezpečné cestovať na Bahamy?
- Bahamy sú relatívne bezpečnou krajinou, ale ako všade inde aj tu môže prísť k drobným zločinom. Odporúčame dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia a nechávať cennosti v hoteli alebo v bezpečnom mieste.

8. Aké sú miestne zvyky a kultúra na Bahamách?
- Bahamy majú bohatú kultúru a zvyky, vrátane hudby, tancov, obľúbených športov a miestnej kuchyne. Miestni majú radi spoločenské podujatia, ako sú karnevaly a festivale. Taktiež dodržiavajú zvyky, ako napríklad jedlo z ruky.

9. Ako je to s platobnými kartami a miestnou menou?
- Väčšina prevádzok a hotelov prijíma medzinárodné platobné karty, ako sú Visa a Mastercard. Miestna mena je bahamský dolár, ale doláre US sú tiež bežne prijímané. Existujú tiež bankomaty a zmenárne na nájom miestnej meny.

10. Aké sú miestne počasie a teploty?
- Bahamy majú celoročne teplé a vlhké podnebie s teplotami od 20°C do 32°C. Najteplejšie obdobie je od júna do augusta, a najchladnejšie od decembra do marca. Odporúčame mať so sebou opaľovací krém a ochranné oblečenie pred slnkom.


Počasie Bahamy Harbour Island


Bahamy Harbour Island je ostrov, ktorý je známy svojou krásnou prírodou a tropickým podnebím. Toto miesto je jedným z najobľúbenejších destinácií pre dovolenkárov, ktorí sa chcú ponočiť na jemnom piesku a uvoľniť sa v jasnom a teplom mori.

Počasie na Bahamách, vrátane ostrova Harbour Island, je typické pre tropické podnebie. Tieto ostrovy majú dve hlavné sezóny - suchú sezónu a dažďovú sezónu. Suchá sezóna trvá od decembra do mája a je považovaná za najlepší čas na návštevu tohto miesta. Počas tejto doby sú teploty vyššie a je menej pravdepodobné, že sa dostanete do dažďa.

Teploty v Bahamách na Harbour Island sa pohybujú od 21 ° C do 32 ° C (70 ° F až 90 ° F) počas celej suchej sezóny. Tieto teploty robia z Bahám ideálne miesto na slnenie sa a kúpanie.

V dažďovej sezóne, ktorá trvá od júna do novembra, môže byť miesto skúsenosti s niekoľkými horúcimi dažďami a búrkami. Tieto búrky môžu trvať len krátku dobu a potom sa opäť vráti slnečné počasie. Teploty počas daždovej sezóny sa pohybujú okolo 27 ° C až 32 ° C (80 ° F - 90 ° F).

Voda okolo ostrova Harbour Island je väčšinou teplá a prijateľná na kúpanie počas celej sezóny. Teploty mora dosahujú od 23 ° C do 28 ° C (74 ° F - 83 ° F).

Ak sa plánujete vydať na Harbour Island, je dôležité si vziať so sebou primerané oblečenie. Vhodné oblečenie pre suchú sezónu zahŕňa krátke nohavice, plavky, tričká s krátkym rukávom a ľahké šaty. Na začiatku dažďovej sezóny môže byť tiež užitočné mať so sebou nejakú nepremokavú vrstvu, ako je dáždnik alebo plášť.

V každom prípade, ak navštívite Bahamy Harbour Island, budete mať šťastie získavať krásne počasie a príjemné teploty. Bude to skvelé miesto na relaxáciu, slnenie sa a vychutnávanie si krásnej prírody. Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Harbour Island, budete mať príležitosť zažiť jedinečné a pôsobivé počasie, ktoré toto miesto ponúka.


Ubytovanie Bahamy Harbour Island


Harbour Island, nachádzajúci sa na Bahamách, je jedným z najexkluzívnejších a najlepšie hodnotených cestovateľských destinácií na svete. Vyhlásený za jedno z najkrajších miest na Bahamách, tento ostrov ponúka nádherné pláže, jemný piesok, tyrkysové more a luxusné ubytovacie možnosti.

Jedno z najpopulárnejších miest na Harbour Island je historická dedinka Dunmore Town. Svojím starým svetlomodrým a ružovým farebným oblečením sa Dunmore Town vyznačuje ako jedno z najcharakteristickejších miest na Bahamách. Je plné histórie a kultúry, ktoré sú preniknuté v každom jeho zákutí.

Keď prídete na Harbour Island, môžete si vyberať z rôznych druhov ubytovania, ktoré sú dostupné pre turistov. Od luxusných rezortov po útulné bungalovy, každý nájde niečo pre svoje potreby a rozpočet.

Jedným z najexkluzívnejších ubytovacích zariadení na ostrove je The Dunmore. Tento histórický rezort sa zdôrazňuje svojím jedinečným štýlom a eleganciou. Súkromné domy sú zariadené v elegantnom bahamskom štýle a poskytujú širokú škálu služieb a vybavenia pre hostí. Majú vlastnú pláž, bazén, spa so širokou ponukou procedúr a reštaurácie, ktoré sa špecializujú na čerstvé morské plody a miestne špeciality.

Ďalšou možnosťou je reštaurácia Coral Sands. Tento rezort sa nachádza na pláži Pink Sand Beach, ktorá je jednou z najkrajších pláží na svete. Svojím perlivým pieskom a tyrkysovou vodou je táto pláž jedinečná a láka turistov z celého sveta. Reštaurácia Coral Sands ponúka luxusné ubytovanie v blízkosti tejto nádhernej pláže a tiež elegantné stravovacie možnosti, ktoré zahŕňajú zmes medzinárodnej kuchyne a miestne speciality.

Pre tých, ktorí hľadajú viac nezávislosť a súkromia, sú tu aj bungalovy a chalupy na prenájom. Vďaka tomu môžete zažiť autentický ostrovný život a mať možnosť sa ponoriť do miestnej kultúry a životného štýlu.

Harbour Island ponúka aj mnoho aktivít a atrakcií pre turistov. Okrem kúpania a slnenia na pláži môžete skúsiť rôzne vodné športy, ako je potápanie, šnorchlovanie, jachtovanie a rybolov. Môžete sa tiež prejsť po ostrove a objaviť jeho krásy a skryté miesta, vrátane historickej dedinky Dunmore Town, ktorá je zahrnutá v zozname svetového dedičstva UNESCO, a Pyramídy, ktorá je umelou korálovou formáciou ponoriť v mori.

Ostrov Harbour Island je skutočným rajom na zemi s nádhernými plážami, luxusnými ubytovacími možnosťami a množstvom aktivít pre turistov. Nech už hľadáte dovolenku plnú relaxácie, dobrodružstva alebo odpočinku, toto miesto vám poskytne všetko, čo si želáte. Nechajte sa pohltiť krásou a pohostinnosťou tohto miesta a zažite nezabudnuteľnú dovolenku na Bahamách.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky