Ubytovanie Arménsko Saghmosavank


Saghmosavank je kláštor nachádzajúci sa v Arménsku, a patrí medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie turistické atrakcie v tejto krajine. Kláštor bol postavený v 13. storočí a nachádza sa na vrchole skalného pevnostného útesu v pohorí Aragacotn na severe Arménska.

Saghmosavank kláštor je typickým príkladom arménskej architektúry zobrazujúcej arménske kríže, klenby a múry. Je obklopený krásnou prírodou a rozprestiera sa na miernom kopci, odkiaľ si môžete vychutnať nádherné výhľady na údolie a okolité hory.

V súčasnosti je Saghmosavank kláštor preháňaný turistami a hostia môžu ubytovať v blízkej oblasti v rôznych typoch ubytovania. Od tradičných hotelov a penziónov až po moderné apartmány, môžete si vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Ak hľadáte najpríjemnejšiu a najautentickejšiu skúsenosť, môžete si zvoliť tradičný arménsky domov na prenájom. Sú to typické kamenné domy s drevenými stropmi a kvalitnou arménskou kuchyňou, ktorú si môžete vychutnať kedykoľvek počas dňa.

Ďalšou možnosťou pre hostí, ktorí hľadajú luxusnejšie ubytovanie, sú moderné hotely a apartmány so všetkým potrebným komfortom vrátane bazéna, spa a reštaurácií. Tieto ubytovania sú pohodlnejšie, avšak ponúkajú menej autentickej arménskej atmosféry.

Napriek tomu, ktoré ubytovanie si vyberiete, Saghmosavank kláštor je zážitok, ktorý vám zaručene prinesie nezabudnuteľné spomienky. Ubytovanie v blízkosti kláštora vám umožní prežiť Arménsko v plnej kráse a objaviť krásy tejto starobylej krajiny.


Letenka Arménsko Saghmosavank


Ak plánujete cestu do Arménska, rozhodne nevynechajte návštevu chrámu Saghmosavank. Tento historický komplex sa nachádza na úpätí pohoria Aragac, len približne 20 kilometrov od hlavného mesta Jerevan. Okrem svojej náboženskej a historického významu návštevníci sú tiež privítaní pohľadom na okolitý krásny prírodný scenériu.

Stavba Saghmosavanku sa datuje do 13. storočia. Chrám bol postavený počas vlády jednej z najdôležitejších arménskych dynastií - Bagratídov. Zaujímavosťou je, že aj keď bol komplex postavený dlhú dobu po vzniku kresťanstva v Arménsku, má stále významné postavenie v náboženskom živote krajiny.

Celý komplex pozostáva z dvoch hlavných budov: chrámu Surp Sion a knižnice. Chrám Surp Sion je veľkolepá stavba so štyrmi intrikátne zdobenými stenami a oltárom, ktorý je obklopený vyrezávanou drevorezbou. Architektonický štýl chrámu je typický pre arménske stredoveké kostoly, sústreďuje sa na jednoduchú krásu a silné geometrické tvary.

Vstup do knižnice vedie cez malebné kamenné schodisko. Hoci táto budova je menšia ako chrám, je rovnako pôsobivá. Knižnica má unikátnu ogíneňovitú a reklozetovú architektúru, ktorá je v tomto regióne jedinečná. Je do nej vstavaná aj pôvodná komínová pec, ktorá slúžila na vykurovanie priestorov.

Okrem samotného komplexu je návštevníkom k dispozícii aj nádherná záhrada, kde si môžete oddýchnuť a obdivovať nádherný výhľad na Arménsku krajinu. Prechádzka po cestičkách vás privedie ku kláštornému múru, odkiaľ môžete mať ešte lepší pohľad na celý chrámový areál aj okolitú prírodu.

Ak chcete zažiť niečo naozaj unikátne, môžete sa zúčastniť aj tradičnej arménskej svätej omše, ktorá sa v chráme pravidelne koná. Je to zážitok, ktorý vás prenesie späť do minulosti a zoznámi s arménskymi náboženskými tradíciami.

Aby ste sa dostali k Saghmosavanku, môžete si podnikať vlastnú cestu autom z Jerevanu, alebo využiť verejnú dopravu. Je tiež možné si rezervovať letenku do blízkeho medzinárodného letiska v Jerevane a potom pokračovať na miesto samotné spiatočným trajektom.

Na záver, návšteva chrámu Saghmosavanku je určite jedným z vrcholov vašej cesty po Arménsku. Pôsobivá architektúra, historický a náboženský význam a krásne okolité prostredie vytvárajú skutočne nezabudnuteľný zážitok. Nech už ste nábožensky založení alebo nie, táto lokalita vás určite okúzli svojou atmosférou a krásou.


Najčastejšie otázky a odpovede Arménsko Saghmosavank


Q: Kde sa nachádza kláštor Saghmosavank?
A: Kláštor Saghmosavank sa nachádza v Arménsku, v provincii Armavir, v oblasti Aragatsotn, asi 20 km západne od jeho hlavného mesta, mesta Erevan.

Q: Kedy bol kláštor Saghmosavank postavený?
A: Kláštor Saghmosavank bol postavený v 13. storočí, konkrétne v rokoch 1215–1235.

Q: Ako sa dá dostať do kláštora Saghmosavank?
A: Do kláštora Saghmosavank sa dá dostať autom alebo na organizovaných výletoch.

Q: Koľko stojí vstup do kláštora Saghmosavank?
A: Vstup do kláštora Saghmosavank je bezplatný.

Q: Aké sú hlavné atrakcie kláštora Saghmosavank?
A: Hlavnými atrakciami kláštora Saghmosavank sú kostol sv. Sion, knižnica kláštora, čriepku a klenotnice.

Q: Je kláštor Saghmosavank stále duchovným centrom?
A: Áno, kláštor Saghmosavank je stále duchovným centrom a je používaný pre modlitby a bohoslužby.

Q: Je možné v kláštore Saghmosavank fotografovať?
A: Áno, návštevníci majú povolené fotografovať v kláštore Saghmosavank, ale sú povinní skontrolovať, či fotografovanie nie je obmedzené v nezvyčajných okolnostiach.

Q: Aké sú možnosti stravovania v blízkosti kláštora Saghmosavank?
A: V blízkosti kláštora Saghmosavank nie sú žiadne reštaurácie alebo jedálne. Je však možné si doniesť vlastný jedálny lístok a usporiadať si piknik v okolí kláštora.

Q: Je možné vstúpiť do kláštora Saghmosavank počas modlitieb a bohoslužieb?
A: Áno, návštevníci majú povolené vstúpiť do kláštora Saghmosavank počas modlitieb a bohoslužieb, ak sú tichí a rešpektujú kultúru a náboženstvo miestnych ľudí.


Dovolenka Arménsko Saghmosavank


Arménsko je krajina, ktorá ponúka bohaté kultúrne dedičstvo a nádhernú prírodu. Jedným z miest, ktoré by ste určite nemali vynechať pri návšteve tejto krajiny, je kláštor Saghmosavank.

Saghmosavank je pravoslávny kláštor nachádzajúci sa na úpätí Arménskeho kopca v Arménskom vysočine, len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Jerevan. Jeho významná poloha ponúka úchvatný výhľad na údolie rieky Qasakh a horu Aragats, jednu z najvyšších hôr v Arménsku.

Kláštor bol postavený v 13. storočí a je známy svojou architektúrou a krásnymmi kamennými reliéfmi. Má dva kostoly, svätý Sion a svätý Astvatsatsin, ktoré sú spojené vnútornou chodbou. Kostol svätého Siona je zasvätený Apoštolom Petrovi a Pavlovi a bol postavený v roku 1215. Kostol svätej Astvatsatsin zasvätenej Božej Matke bol postavený o niečo skôr, v roku 1210. Kostoly majú pôsobivú architektúru a sú zdobené komplexnými reliéfmi, ktoré zobrazujú biblické príbehy a svätých.

Kláštor bol dlhé roky opustený, no bol obnovený a zrekonštruovaný v roku 1955. Dnes je Saghmosavank populárnou turistickou atrakciou a miestom duchovného života pre miestnych obyvateľov. Každý rok sa tu konajú rôzne náboženské a kultúrne podujatia, vrátane koncertov, svadieb a pútí.

Okrem prehliadky kláštora samotného, návštevníci môžu vychutnať aj nádherný výhľad na okolitú krajinu a prírodu. Saghmosavank je obklopený zelenými vrchmi a vinicami, čo ponúka ideálne miesto na relaxáciu a oddych. Pre milovníkov turistiky je k dispozícii množstvo turistických trás, ktoré vedú okolo kláštora a ponúkajú úchvatné výhľady na okolité hory a údolia.

Ak plánujete dovolenku v Arménsku, nezabudnite zahrnúť Saghmosavank na svoj zoznam miest na návštevu. Je to miesto, ktoré vám poskytne neopakovateľné zážitky a umožní vám preskúmať bohatú históriu a kultúru tejto fascinujúcej krajiny. Dúfame, že váš pobyt v Arménsku a návšteva kláštora Saghmosavank vám prinesie veľa potešenia a duchovného obohatenia.


Počasie Arménsko Saghmosavank


V Arménsku je nádherné počasie, ktoré sa mení v závislosti od oblasti, v ktorej sa nachádzate. Jednou z týchto oblastí je aj Saghmosavank, kde sa nachádza krásny kláštor z 13. storočia.

V Saghmosavank je stredomorské podnebie, s teplými letami a mierne chladnými zimami. Hlavné obdobie, kedy je v Saghmosavank najteplejšie, je od mája do septembra, kedy sa teploty dostanú k približne 26°C. V zime to môže byť oveľa chladnejšie a teploty klesnú až k -5°C v januári.

V Saghmosavank sa môžete tešiť na slnečné dni a modré nebies. Miesto je známe svojou krásnou krajinou, vďaka ktorej sa neustále mení zlatisté farby, čo umocňuje krásu tohto miesta. Najpôsobivejšie momenty v Saghmosavank môžete zažiť počas zimných mesiacov, keď sa na kopcoch okolo kláštora objavuje sneh.

Ak plánujete návštevu Arménska a chcete vidieť kúsok nádherného priestoru, kde sa môžete tešiť na bohatú históriu a úchvatnú prírodu, potom je Saghmosavank správnou voľbou. Stačí si vybrať ideálny čas a užívať si krásy tohto miesta.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky