Počasie Ekvádor Guayaquil


Guayaquil, ležiaci na pobreží Ekvádora, je mesto s tropickým podnebím a veľmi charakteristickým počasím. Je to najväčšie mesto v krajine a jeho počasie je veľmi odlišné od zvyšku krajiny kvôli jeho polohe v blízkosti rovníka.

Počasie v Guayaquile je prakticky rovnaké po celý rok. Teploty sa pohybujú vo vysokých hodnotách a schwankujú mierne iba medzi daždivými a suchými obdobiami. Priemerná teplota sa pohybuje medzi 25 ° C až 32 ° C počas celého roka.

Daždivé obdobie v Guayaquile, nazývané "invierno" čiže zima, trvá od júna do decembra. Zvyčajne prší každý deň, väčšinou v podobe krátkych príležitostných zrážok, tiež známych ako "garúas". Toto daždivé obdobie je spôsobené prúdením studeného Juhopacifického prúdu, čo vedie k kondenzácii vlhkosti a tvorbe oblakov.

Za suchých obdobie čiže "verano", ktoré trvá od januára do mája, je Guayaquil zasienený horúcim a suchým počasím. Tehoty môžu dosiahnuť až 35 ° C, s niektorými miestami, vďaka efektu známeho ako "ciclón costeño", dokážu prekročiť aj túto hranicu.

Vďaka svojej polohe na pobreží sa v Guayaquile objavuje aj výrazná vlhkosť vzduchu. Priemerné percento vlhkosti v priebehu roka sa pohybuje medzi 75% a 90%. To spôsobuje, že sa počasie cíti ešte horúcejšie, a to najmä v daždivom období.

Aj keď Guayaquil má celoročne vysoké teploty, neznamená to, že tam nie sú sezónne rozdiely. Teploty sú o niečo vyššie počas suchého obdobia a o niečo nižšie počas daždivého obdobia. Keďže sa nachádza blízko rovníka, v priebehu roku sú dni približne rovnako dlhé.

Keďže Guayaquil je známy prístav a turistické miesto, je dôležité vedieť o počasí, aby ste mohli naplánovať svoju cestu. Ak preferujete horúce a suché počasie, najlepšie obdobie na návštevu je v januári až v marci. Ak vám nevadí občasné dažďové sprchy, môžete navštíviť Guayaquil počas daždivého obdobia, aby ste zažili pravú autentickú pohostinnosť tohto tropického mesta.

Guayaquil je výnimočné miesto s tropickým počasím a exotickou atmosférou. Nech už sa rozhodnete navštíviť mesto v daždivom alebo suchom období, budete mať možnosť zažiť jedinečnú kultúru, históriu a bohatú prírodu, ktorú Ekvádor Guayaquil ponúka.


Letenka Ekvádor Guayaquil


Ekvádor je nádhernou a jedinečnou krajinou s množstvom prírodných krás, od pohoria Andes, cez historické mestá až po pobrežie Tichého oceánu. Veľa turistov sa snaží navštíviť najmä Galapágy, no menej populárna cesta vedie do mesta Guayaquil.

Guayaquil je najväčším mestom v Ekvádore a leží na brehu rieky Guayas. Mesto je významným prístavom a centrom pre obchod. Guayaquilucia, ako sa obyvatelia nazývajú, sú výborní hostitelia a potešia každého turistu typickou juhoamerickej atmosférou.

Ak hľadáte kultúrny zážitok, určite by Vás malo zaujať histórické centrum mesta s katedrálou a malebnou pešou zónou Malecón 2000. Malecón je dlhá promenáda s nádherným výhľadom na rieku Guayas. Nájdete tam niekoľko múzeí, reštaurácií a obchodov.

Pre milovníkov prírody a zvierat by nemal chýbať návšteva parku Seminario alebo tiež nazývaného parku leguánov. Tu sa môžete stretnúť s množstvom leguánov obývajúcich park a dokonca sa s nimi aj fotiť. Okolitá príroda a parky mesta sú rovnako nádherné.

Ak by ste mali chuť na niečo netradičné, určite navštívte mestskej trh Mercado Artesanal. Tu nájdete typické ekvádorské produkty, ako sú napríklad pončá a iné ručne vyrábané produkty. Na trhu sa môžte zabaviť s ľudovými hudobnými nástrojmi a vypočuť si salse alebo iné hudobné etnické skupiny.

Jednou z najväčších výhod Guayaquilu je jeho strategické umiestnenie. Mesto leží v tichooceánskom regióne a tým poskytuje priechod na neďalekú pobrezia Pacifiku a do Amazónie, ktorá je jednou z najväčších pralesov v svete a ocení ju každý milovník prírody.

Ak by ste leteli do Ekvádoru, nie je pochyby, že by ste si určite mali dať aspoň krátky výlet do tohto nádherného mesta. Letenky do Guayaquilu si môžete zakúpiť od mnohých leteckých spoločností. Napríklad letenky na webstránkach ako skyscanner.sk alebo kiwi.com.

Guayaquil ponúka množstvo aktivít a zážitkov pre každého, tak neváhajte a navštívte toto krásne mesto.


Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Guayaquil


Otázky:

1. Aké je hlavné mesto Ekvádoru?
2. Kde sa nachádza mesto Guayaquil?
3. Je Guayaquil bezpečné pre turistov?
4. Aké je počasie v Guayaquile?
5. Kto je najznámejším obyvateľom Guayaquile?
6. Aké sú najlepšie atrakcie v Guayaquile?
7. Kedy je najlepší čas na návštevu Guayaquile?
8. Aké je miestne jedlo v Guayaquile?
9. Kde sa dá ubytovať v Guayaquile?
10. Koľko stojí vstupné do najlepších atrakcií v Guayaquile?

Odpovede:

1. Hlavné mesto Ekvádoru je Quito.
2. Mesto Guayaquil sa nachádza na juhu Ekvádoru, na pobreží Tichého oceánu.
3. Guayaquil je bezpečné pre turistov, ale ako všade na svete, treba dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.
4. V Guayaquile je teplé a vlhké tropické podnebie.
5. Najznámejším obyvateľom Guayaquile je Joaquín Gallegos Lara, ktorý bol na významnom mieste v ekuádorskej literatúre.
6. Medzi najlepšie atrakcie v Guayaquile patria Malecón 2000, koloniálny štvrtí Las Peñas a Zoológia Biopark.
7. Najlepší čas na návštevu Guayaquile je v zime (od júna do septembra), keď je prší menej a teploty sú príjemné.
8. Miestne jedlo v Guayaquile zahŕňa plátano empanizado, ceviche a arroz con menestra y carne asada.
9. V Guayaquile je množstvo hotelov, hosteľov a apartmánov pre turistov.
10. Vstupné do najlepších atrakcií v Guayaquile sa pohybuje od 2 do 10 dolárov.


Dovolenka Ekvádor Guayaquil


Ekvádor je krajina na severozápade Južnej Ameriky, ktorá ponúka návštevníkom rozmanité a nezabudnuteľné dovolenkové zážitky. Medzi najobľúbenejšie miesta na dovolenku v Ekvádore patrí aj jeho najväčšie mesto Guayaquil.

Guayaquil je dôležitou prístavnou metropolou nachádzajúcou sa na brehu rieky Guayas. Mesto je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a prírodnými krásami. Ak plánujete dovolenku v Guayaquile, určite by ste nemali vynechať niektoré z najzaujímavejších miest a atrakcií, ktoré ponúka.

Jedným z najpopulárnejších miest je Las Peñas, staré koloniálne štvrť mesta. Toto malebné prostredie je domovom farebných koloniálnych domov, úzkych uličiek, umelcov a remeselníkov. Na vrchole kopca sa nachádza maják El Faro, kde si môžete vychutnať krásny výhľad na mesto a prístav.

Ďalšou atrakciou je Malecón 2000 - nádherný nábrežný bulvár, ktorý je obľúbeným miestom pre miestnych obyvateľov i návštevníkov. Po dlhom prechádzaní sa môžete zastaviť na niektorom z mnohých reštaurácií alebo kaviarní s výhľadom na rieku Guayas. Tu nájdete aj viacero múzeí, galérií a obchodov, kde si môžete zakúpiť miestne suveníry.

Pre prírodovdcov a obdivovateľov exotických zvierat je ideálnou destináciou Parque Histórico, kde môžete vidieť vzácne druhy vtákov, opíc a iných zvierat v ich prirodzenom prostredí. Park je tiež domovom niekoľkých historických budov a farmu, kde si môžete vyskúšať tradičnú ekvádorskú farmársku prácu.

Ak máte radi prírodu a dobrodružstvo, nemali by ste vynechať Národný park Machalilla, ktorý sa nachádza v blízkosti Guayaquilu. Tento park je známy svojou bohatou biodiverzitou a je domovom mnohých endemických druhov rastlín a zvierat. Môžete sa vydať na túry, kajakovať po riekach, plávať v prírodných lagúnach alebo si užívať slnečné lúče na jednej z mnohých pláží v okolí.

Keďže Ekvádor je známy svojou pestrou kuchyňou, nezabudnite si vychutnať miestne jedlá a nápoje. Guayaquil je známy svojimi čerstvými morskými plodmi, ktoré si môžete ochutnať v jednej z mnohých reštaurácií. Určite by ste nemali vynechať pokrm "ceviche" - ktorý je kombináciou čerstvého rybieho mäsa, citrusovej šťavy a zeleniny.

V Guayaquile sa môžete ubytovať v rôznych druhoch ubytovacích zariadení, od luxusných hotelov až po lacnejšie možnosti. Niektoré hotely ponúkajú aj výhľad na rieku Guayas a centrálnu časť mesta, čo pridáva na romantike a kúsok luxusu k vášmu pobytu.

Doprava v meste je pomerne jednoduchá, s možnosťou využiť autobusy, taxíky alebo verejnú dopravu. Mesto je tiež dobre prepojené so zvyškom krajiny, takže si môžete naplánovať výlety do okolitých miest a národných parkov.

Dovolenka v Guayaquile je jedinečným zážitkom, ktorý ponúka históriu, kultúru, prírodu a lahôdky pre chuťové poháriky. Bez ohľadu na vaše záujmy, Ekvádor a Guayaquil majú všetko, čo potrebujete na nezabudnuteľnú dovolenku. Nech už plánujete prieskum mesta a jeho pamiatok, relaxáciu na pláži alebo dobrodružstvo v prírode, Guayaquil vám ponúka všetko, čo hľadáte.


Ubytovanie Ekvádor Guayaquil


Ubytovanie v Ekvádore - Západnom priemorskom meste Guayaquil

Ak sa rozhodnete navštíviť Ekvádor, dohodnete sa na ubytovaní v meste Guayaquil. Guayaquil je najväčšie mesto v krajine a považuje sa za ekonomické centrum Ekvádora. Ponúka bohatú históriu, kultúru a mnoho turistických atrakcií, ktoré si môžete užiť počas svojho pobytu. V nasledujúcom článku sa pozrieme na niektoré z najlepších možností ubytovania v Guayaquile.

1. Hotel Del Parque:
Hotel Del Parque je luxusné ubytovanie, ktoré sa nachádza v centre mesta Guayaquil, v historickom parku Seminario. Hotel je známy pre svoj elegantný a aristokratický štýl, ktorý sa odzrkadľuje nielen vo svojich izbách, ale aj v celej budove. Hostia sa môžu tešiť na vybavenie ako je bazén, wellness centrum a luxusné reštaurácie, kde si môžu vychutnať tradičné jedlá Ekvádora.

2. Hotel Oro Verde:
Hotel Oro Verde je jedným z najpopulárnejších hotelov v Guayaquile. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a ponúka kvalitné ubytovanie s výhľadom na mesto. Hotel má vybavenie ako je bazén, posilňovňa, reštaurácia a podniky, v ktorých môžete ochutnať miestne jedlá. Okrem toho ponúka aj služby ako sprevádzať hostí na výlety po meste a okolí.

3. Hotel Ramada:
Hotel Ramada je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kvalitné, ale cenovo dostupné ubytovanie v Guayaquile. Hotel sa nachádza vo veľmi blízkom susedstve letiska José Joaquín de Olmedo, čo je veľkou výhodou pre cestujúcich. Hotel má pohodlné izby, reštauráciu, bar a posilňovňu. Je ideálnym miestom na pobyt pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť pred alebo po dlhej ceste.

4. Hostel Nucapacha:
Pre cestovateľov na rozpočte je Hostel Nucapacha ideálnou voľbou. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a ponúka cenovo dostupné ubytovanie v spoločných izbách alebo súkromných izbách. Hostel má spoločenskú miestnosť, kde sa môžete stretnúť s ostatnými cestovateľmi a zistiť odkiaľ sú. Okrem toho, organizuje aj výlety a aktivity, aby ste si mohli vychutnať svoj pobyt v Guayaquile.

5. AIRBNB:
Ďalšou možnosťou ubytovania v Guayaquile je prenájom súkromného ubytovania cez platformu Airbnb. Ponúka možnosť si prenajať izbu alebo byt od miestnych ľudí. Táto možnosť vám umožňuje zažiť miestnu kultúru a životný štýl Ekvádora z prvého ruky. Okrem toho, môžete mať prístup k kuchyni a ostatným vybaveniam, ktoré sú k dispozícii vo vybranom ubytovaní.

Guayaquil ponúka mnoho rôznych možností ubytovania, či už preferujete luxusné hotely alebo cenovo dostupné možnosti. Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z týchto možností, ste si istí, že si užijete pohodlný a príjemný pobyt v tomto rušnom prístavnom meste Ekvádora.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky