Počasie Thajsko Erawan National Park


Thajsko je krajina, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Ázii. Má pestrú klimatickú rozmanitosť, ktorá je ovplyvnená severnými horskými masívmi a južným pobrežím Andamanského a Thajského zálivu. Jedným z najkrajších miest, kde môžete navštíviť počasie Thajsko, je Erawan National Park.

Erawan National Park sa nachádza v západnej Thajsku, v provincii Kanchanaburi. Je to jedno z najpopulárnejších turistických miest v krajine, kvôli jeho nádherným vodopádom a nádhernej prírode. Park má tropické monzúnové podnebie, ktoré sa mení počas sezóny.

Roky sa delia na suché a mokré obdobia. Suché obdobie trvá od novembra do apríla a mokré obdobie sa pohybuje od mája do októbra. V suchom období sa môže teplota zvýšiť až na 40°C, ale v noci ju oveľa zníži. Naopak, mokré obdobie prináša vyššiu vlhkosť a častejšie dažde.

Návštevníci parku najlepšie navštívia v období sucha, aby mohli vychutnať vodopády a prírodné jazierka. V období dažďov sa voda zvyšuje a vodopády môžu byť ťažšie prístupné a plné bahniska. Častejšie dažde však patria k zážitku, keďže park v tomto období doslova ožíva.

Jedným z najpopulárnejších miest v parku je Erawan vodopád, ktorý sa skladá z 7 úrovní. Voda v každej úrovni je krásne tyrkysové farby a je čistá a chladná. Miestni si vodu z vodopádov často berú ako zdroj pitnej vody.

Okrem nádherných vodopádov ponúka Erawan National Park aj ďalšie turistické trasy a atrakcie. Môžete si vybrať zo štyroch základných okruhov, ktoré vedú k vodopádom a jazierkam, ale aj do hlbín pralesa. Nedaleko parku sa nachádza aj malé mestečko Kanchanaburi, ktoré ponúka množstvo obchodov, reštaurácií a zaujímavostí pre turistov.

Ak hľadáte krásne miesto, kde môžete navštíviť počasie Thajsko, Erawan National Park je pre vás správnou voľbou. Príroda a výhľady ponúkané parkom sú jedinečné a neprehliadnuteľné pre návštevníkov všetkých vekových kategórií.


Letenka Thajsko Erawan National Park


Erawan National Park je jedným z najkrajších prírodných parkov v Thajsku a jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v krajine. Nachádza sa v provincii Kanchanaburi, v juhozápadnej časti Thajska. Park leží približne 197 km západne od Bangkoku a je ľahko dostupný z hlavného mesta.

Keď uvažujete o návšteve Erawan National Parku, logickou a pohodlnou voľbou je lietadlo. Thajsko má dobre prepojené letecké spojenia s mnohými krajinami a nájsť letenku do hlavného mesta Bangkoku nie je problém. Mnoho medzinárodných leteckých spoločností ponúka pravidelnú prepravu do Thajska.

Ak sa chystáte navštíviť Erawan National Park priamo po prílete na bangkokské letisko Suvarnabhumi, môžete využiť možnosti prepojenia vnútroštátnych letov. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré lietajú z Bangkoku do mesta Kanchanaburi, ktoré je hlavnou bránou do parku. Cesta trvá približne 1 hodinu a ponúka vám možnosť preskúmať nádhernú thajskú krajinu z vtáčej perspektívy.

Ak preferujete pôdu pod nohami, môžete z Bangkoku pokračovať na cestu vlakom alebo autobusom. Trvá to viac času ako let, ale môžete si vychutnať malé thajské mestá a vidiecke oblasti, ktorými prejdete počas cesty.

Po príchode do Kanchanaburi musíte cestovať do samotného Erawan National Parku. Najlepšou možnosťou je si prenajať auto alebo vziať si miestne dopravné prostriedky. Cesta z Kanchanaburi do parku trvá približne 1,5 hodiny a počas nej si môžete vychutnať úchvatnú thajskú prírodu.

Erawan National Park je známy pre svoje nádherné vodopády a krištáľovo čisté jazerá. Hlavnou atrakciou parku je 7 úrovní vodopádu, ktorý sa tiahne do výšky až 1 500 metrov. Turisti môžu zdolať všetky 7 úrovní vodopádu až po vrchol, kde sa nachádza posvätné jazero s krásne tyrkysovou farbou. Návšteva parku je ideálna na relaxáciu, plávanie a piknikovanie.

Okrem úžasných vodopádov ponúka Erawan National Park aj iné možnosti s vysokou prírodnou scenériou. Môžete si vychutnať túry v parku a objavovať rôzne druhy flóry a fauny alebo navštíviť jaskyne a budhistické svätynie v okolí.

Ak plánujete cestu do Thajska, nezabudnite zaradiť Erawan National Park do svojho itinerára. Je to skutočný klenot, ktorý vám ponúka krásy prírody v tomto krásnom thajskom národnom parku. A vy, vďaka ceste lietadlom, sa môžete rýchlo a pohodlne dostať do Kanchanaburi, aby ste zažili úžasnú dovolenku v Erawan National Parku.


Dovolenka Thajsko Erawan National Park


Thajsko je známe ako jedna z najpopulárnejších dovolenkových destinácií na svete. V krajine nájdete množstvo nádherných miest, ktoré stojí za to objavovať. Medzi najkrajšími a najfascinujúcejšími miestami Thajska sa nachádza národný park Erawan.

Erawan National Park sa nachádza vo vzdialenosti asi 200 km od hlavného mesta Bangkoku a je domovom úžasnej prírody a jaskýň. Park je veľmi populárnym miestom medzi turistami a zachováva bohaté biologické a ekologické poklady.

Jednou z najviac obdivovaných čŕt národného parku Erawan je jeho kaskádovité vodopády, ktoré sú uprostred džungle. Vodopády sú nazvané podľa buddhistického boha Erawana a jeho slonovských chodidiel. Celkovo park má sedem úrovní vodopádov so skvelými možnosťami na kúpanie a relaxáciu. Každá úroveň má svoje jedinečné čaro a krásu, a to od malebného malého vodopádu až po impozantné vodopády s nádhernými výhľadmi.

Okrem vodopádov je v parku Erawan aj množstvo priezračných jazier, ktoré sa tvoria priamo pod každým vodopádom. Tieto jazerá ponúkajú návštevníkom skvelú príležitosť plávať a potápať sa medzi tropickými rybami. Voda je príjemne studená a osviežujúca, takže po náročnom výlete okolo vodopádov je to skvelý spôsob, ako si oddýchnuť a osviežiť sa.

Návšteva národného parku Erawan zároveň poskytuje aj skvelý príležitosť na pozorovanie zvierat a vtákov. Park je domovom mnohých vzácnych druhov, ako sú slony, tapíry, gibóni a rôzne druhy vtákov. Pre milovníkov prírody je to skutočne pôsobivý zážitok pozorovať tieto zvieratá v ich prirodzenom prostredí.

Pre tých, ktorí majú radi túry a chcú preskúmať prírodné bohatstvo parku, je k dispozícii množstvo turistických trás. Trasy sú dobre značené a ponúkajú rôzne možnosti pre všetky úrovne turistov. Môžete si vybrať ľahšiu trasu okolo vodopádov alebo sa vydať na náročnejšie túry na vyššie položené miesta, kde môžete vidieť nádherné výhľady na celý park a okolitú krajinu.

Pre tých, ktorí sa chcú zdržať na viac dní a stráviť noc v parku, sú k dispozícii aj ubytovacie možnosti vo forme chatiek a stanovísk. Táto možnosť umožňuje prežiť viac času v prírode a objavovať rôzne časti parku.

V národnom parku Erawan nájdete skutočné poklady prírody a nezabudnuteľné zážitky. Ponúka ideálny balík krásy a dobrodružstva pre všetkých, ktorí sa chcú ponořiť do prírody Thajska. Ak máte v pláne cestu do Thajska, určite si nenechajte ujsť túto fantastickú destináciu.


Najčastejšie otázky a odpovede Thajsko Erawan National Park


1. Kde sa nachádza Erawan National Park?
Erawan National Park sa nachádza v západnej časti Thajska v provincii Kanchanaburi.

2. Aké sú otváracie hodiny parku?
Park je otvorený denne od 8:00 do 16:30 hod.

3. Koľko stojí vstup do parku?
Vstupné do Erawan National Parku je 300 bahtov pre cudzincov a 100 bahtov pre thajských obyvateľov.

4. Môžem si vziať so sebou jedlo a nápoje do parku?
Áno, nesiete si so sebou jedlo a nápoje, avšak v strede parku sa nachádza reštaurácia a stánky, kde si môžete zakúpiť občerstvenie.

5. Ako sa môžem dostať do parku?
Najjednoduchším spôsobom je cestovanie autobusom z Bangkoku do Kanchanaburi a potom taxíkom alebo skupinovým prepravným prostriedkom do parku.

6. Ako dlho trvá turistický výlet parkom?
Výlet parkom zvyčajne trvá od 4 do 6 hodín, v závislosti od toho, ako dlho strávite pri jednotlivých vodopádoch.

7. Môžem si prenajať plávací pomôcky v parku?
Áno, v parku si môžete prenajať plávací pomôcky.

8. Je možné táboriť v parku?
Áno, je možné táboriť vo vyhradených táborových priestoroch v parku. Je však potrebné si rezervovať miesto vopred.

9. Aké aktivity sú v parku k dispozícii okrem turistiky?
Okrem turistiky si môžete užívať plávanie vo vodopádoch, pikniky a pozorovanie divočiny.

10. Môžem si so sebou vziať domácich miláčikov do parku?
Bohužiaľ, do parku nie je povolené vstupovať so žiadnymi domácimi zvieratami.


Ubytovanie Thajsko Erawan National Park


Thajsko je krajina plná krásneho prírodného prostredia a fascinujúcej kultúry. Jedným z najkrajších a najobľúbenejších navštevovaných miest v Thajsku je národný park Erawan. Nachádza sa v provincii Kanchanaburi, kde sa taktiež nachádza slávna Burma Railway alebo aj známa ako "Železná cesta smrti".

Erawan National Park je jedinečný pre svoje obrovské kaskády vodopádov, jaskyne a nádherné pralesy. Tento park je domovom bohatej fauny a flóry, a preto je juhozápadná provincie Kanchanaburi jednou z najnavštevovanejších častí krajiny. Ak plánujete návštevu tohto národného parku, budete potrebovať ubytovanie.

Ubytovanie v národnom parku Erawan Thajsko

V Erawan National Park je možné zústať na jednu noc alebo na niekoľko dní, aby ste si užili prírodu a všetky zajímavosti, ktoré má tento park ponúkať. Tam sú dve ubytovacie možnosti. Jednou z možností je ubytovanie v stanoch a druhou možnosťou je ubytovanie v bungalovoch.

Stany

Ak máte radi kempovanie a chcete sa ponoriť do prírody, táto možnosť bude pre vás. Stanové miesta sú k dispozícii pre tiež, ktorí si chcú užiť prírodné scenérie a pokoj a ticho tejto oblasti. Stanové miesta sa nachádzajú v príjemnom tuningovom prostredí, vhodnom pre rodiny s deťmi alebo pre skupiny priateľov.

Bungalovy

Ak nevyhľadávate kempovanie, ale hlavne pohodlné ubytovanie v rozpočte, bungalovy sú pre vás ideálnym miestom na pobyt. Bungalovy sú k dispozícii v parku na uľahčenie pobytu návštevníkov. Nachádzajú sa v útulnej atmosfére a sú moderné a pohodlné.

Ako zabezpečiť ubytovanie

Ak hľadáte ubytovanie v národnom parku Erawan, najlepšie je rezervovať si ho vopred. Existuje niekoľko spoločností, ktoré poskytujú ubytovanie v bungalovoch a stanových miestach. Najlepším spôsobom, ako zabezpečiť ubytovanie, je kontaktovať jednu z týchto spoločností alebo cez webové stránky. Taktiež, ubytovanie si je možné zabezpečiť priamo v národnom parku, ak prídete osobne.

Cena ubytovania

Cena ubytovania v Erawan National Park závisí od toho, či si zvolíte pobyt v bungalove alebo použijete stanové miesta. Ceny sú relatívne nízke, a tak si mnoho cestovateľov môže dovoliť ubytovať sa v tomto fascinujúcom národnom parku.

Výhody a nevýhody ubytovania v národnom parku Erawan

Ak si zvolíte ubytovanie v národnom parku Erawan, máte najbližšie na obdivovanie nádherných vodopádov a užitie si všetkých aktivít v parku. Je to najlepší spôsob, ako vidieť a zažiť všetky krásy tohto parku. Na druhej strane, keďže máte prístup k všetkému, niekedy bude park rušnejší a môže to ovplyvniť kvalitu vášho pobytu. Navyše, pre pobyt v národnom parku budete potrebovať plánovať dopredu, takže si urobte svoje ubytovanie skôr, aby ste sa dostali do zanedbateľnej situácie a mali si zo svojej návštevy v národnom parku Erawan príjemné spomienky.

Návšteva Thajska a národného parku Erawan bola už doteraz zážitkom na celý život pre tisíce cestovateľov a turistov. Keď je pre vás národný park Erawan v Thajsku, ako najkrajšie miesto na navštívenie v krajine, ubytovanie v tomto parku bude vaším najlepším zážitkom v Thajsku.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky