Dovolenka Srí Lanka Polonnaruwa


Polonnaruwa je jedným z najstarších a najzaujímavejších miest na Srí Lanke. Toto historické mesto je zapsané na zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na starovekú srílanskú kultúru a architektúru.

Polonnaruwa sa nachádza v severovýchodnej časti Srí Lanky a bola hlavným mestom v 11. a 12. storočí. Mesto bolo postavené na brehu jazera Parakrama Samudra, ktorého voda je dodnes využívaná na zavlažovanie okolitých fariem. Jeho založenie bolo dôležitým míľnikom v dejinách Srí Lanky a jeho vplyv na kultúru a architektúru je dodnes viditeľný.

V rámci dovolenky v Polonnaruwe je veľa miest, ktoré stojí za návštevu. Jedným z najimpozantnejších z nich je Kráľovský palác, ktorý slúžil ako sídlo panovníka v minulosti. Palác pozostáva z niekoľkých budov, vrátane publícneho audítoria, kráľovskej miestnosti, kráľovských kúpeľov a samotného paláca. Jeho architektúra je pôsobivá a ponúka pohľad na bohatý život panovníkov.

Ďalšou zaujímavou atrakciou v Polonnaruwe je Gal Vihara - súbor štyroch obrovských soch Budhu, vytesaných zo skál. Tieto sochy sú považované za vrcholný bod srílanskej budhistickej ikonografie a ich precízne detaily a symbolický význam ich robia veľmi obdivuhodnými.

Okrem histórie a architektúry má Polonnaruwa aj krásnu prírodu a množstvo možností na relaxáciu. Môžete si prechádzať po nádherných tropických záhradách, navštíviť prírodné rezervácie, ako je napríklad Národný park Minneriya, kde môžete vidieť slony a inú divokú zver v ich prirodzenom prostredí.

Po náročnom dni plnom prieskumu môžete relaxovať v niektorom z luksusných rezortov a hotelov v okolí Polonnaruwy. Tieto rezorty ponúkajú širokú škálu služieb, od wellness centier a bazénov až po výbornú srílanskú kuchyňu.

Dovolenka v Polonnaruwe je jedinečnou príležitosťou zažiť históriu, kultúru a prírodu Srí Lanky. Mesto ponúka bohatý program pre turistov, ktorí si chcú užiť nielen krásu miesta, ale aj skúsenosti s miestnymi obyvateľmi a obyčajmi. Srí Lanka a jej histórie a architektúra sú nepochybne skvostom v tejto časti sveta a návšteva tohto krásneho miesta je pre každého návštevníka nezabudnuteľným zážitkom.


Počasie Srí Lanka Polonnaruwa


Polonnaruwa je historické mesto, ktoré sa nachádza na Srí Lanke. Toto mesto je známe svojou bohatou históriou a pozoruhodnými pamiatkami, pričom je aj miestom s výnimočným podnebím.

Polonnaruwa leží v suchom zónou Srí Lanky, kde je celkovo teplé a suché počasie. Mesto je obklopené riekou a vyznačuje sa tropickým monzúnovým podnebím. Monzúny na Srí Lanke prichádzajú z juhovýchodu a severovýchodu, a prispievajú k zmenám v počasí počas rôznych ročných období.

Počas väčšej časti roka, od mája do septembra, Panonnaruwa zažíva zvyčajne suché a horúce počasie. Teploty môžu dosiahnuť až 35 stupňov Celzia. Toto obdobie je vhodné pre turistov, ktorí preferujú teplé a slnečné počasie. Stojí za zmienku, že v tomto období je potrebné dodržiavať opatrenia na hydratáciu a ochranu pred slnkom.

V závere roka, od októbra do januára, prichádza na Srí Lanku monzúnové obdobie, kedy môžu byť príležitostné dažde a búrky. Polonnaruwa v tomto období zažíva zvýšené zrážky, ktoré sú často intenzívne. Teploty sú však nižšie a pohybujú sa okolo 25 stupňov Celzia, čo je príjemnejšie pre mnohých turistov.

Polonnaruwa je známa aj svojimi historickými pamiatkami, ktoré infraštruktúru chránia pred monzúnnymi dažďami. Mnohé z týchto pamiatok sú napríklad chrámy a stúpy budhistických kláštorov. Napriek dažďom, srílanskí ľudia a turisti môžu stále navštíviť tieto pamiatky, počas daždov si treba uvedomiť, že cesty a miesta môžu byť klzké, a je potrebné byť opatrný.

Polonnaruwa je obľúbenou destináciou turistov, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a kultúry Srí Lanky. Bez ohľadu na ročné obdobie, navštíviť toto mesto je jedinečný zážitok. Zároveň je dôležité sledovať predpovede počasia a prispôsobiť sa podmienkam, ktoré v danom období panujú.

Celkovo, počasie v Polonnaruwe je obvykle teplé a suché, no monzúnové obdobie prináša zvýšené zrážky. Turisti, ktorí plánujú navštíviť toto miesto, by mali zvážiť vplyv monzúnového obdobia na ich cestovanie a ubytovanie.

Napriek tomu však Polonnaruwa svojimi pamiatkami a krásnym okolím ponúka jedinečný zážitok a oplýva pôvabom, ktorý si nielen historicky zanietení turisti užívajú.


Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Polonnaruwa


Nie som schopný poskytnúť všetky najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Srí Lanky a konkrétneho miesta Polonnaruwa, pretože široká škála predstavuje otázky, ktoré sa môžu týkať rôznych oblastí, vrátane histórie, kultúry, dopravy, ubytovania, stravovania a iných. Tu je však niekoľko častých otázok a odpovedí týkajúcich sa miesta Polonnaruwa:

1. Čo je Polonnaruwa?
Polonnaruwa je historické mesto, ktoré sa nachádza vo vnútrozemí Sri Lanky. Bol hlavným mestom a druhým najdôležitejším kráľovstvom po Anuradhapure v období od 11. do 13. storočia.

2. Ako sa tam dostanem?
Polonnaruwa je dostupná cestným spojením. Môžete tam dostať autami, taxíkmi alebo autobusmi z rôznych častí Sri Lanky. Existujú tiež organizované zájazdy a turistické sprievodcov, ktorí ponúkajú prepravu do mesta.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Polonnaruwa?
Hlavné atrakcie v Polonnaruwa zahŕňajú Ruiny kráľovského paláca, Gal Vihara so sochami Buddhu, obrovské kamenné kvetinové záhrady, Parakrama Samudraya jazero a mnoho ďalších starobylých pamiatok.

4. Kedy je najlepší čas navštíviť Polonnaruwu?
Najlepší čas na návštevu Polonnaruwy je v závislosti od počasia. Obdobie medzi decembrom a aprílom je zvyčajne suché a teplé. Niektorí ľudia uprednostňujú aj obdobie medzi májom a júnom, pretože sú menej turistami napadnuté.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Polonnaruwe?
V Polonnaruwe nájdete rôzne možnosti ubytovania vrátane hotelov, hostincov, rezortov a chát na okraji mesta. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka pohodlie a možnosti stravovania.

6. Je nebezpečné navštíviť Polonnaruwu?
Polonnaruwa je zvyčajne bezpečné miesto na návštevu. Ako pri každej inej destinácii, je však potrebné dodržiavať bežné opatrenia na zabezpečenie osobnej bezpečnosti, ako je sledovanie svojich hodnotných vecí a dodržiavanie miestnych zákonov.

Tieto otázky a odpovede by mohli slúžiť ako základné informácie, ale odporúča sa vyhľadať ďalšie informácie a uskutočniť podrobný výskum pred svojou návštevou.


Ubytovanie Srí Lanka Polonnaruwa


Polonnaruwa, známe archeologické miesto a mesto v strednom Srí Lanke, ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do histórie a kultúry tejto krásnej krajiny. Aby ste si túto skvostnú destináciu mohli vychutnať naplno, je dôležité mať na výber správne ubytovanie.

Polonnaruwa ponúka široký výber ubytovacích možností, od luxusných hotelov a resortov po rodinné penzióny a lacné hostely. Bez ohľadu na váš rozpočet, nájdete ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a preferenciám.

Ak ste prívrženci luxusu a hľadáte nezabudnuteľný zážitok, môžete si vybrať z rôznych päťhviezdičkových rezortov. Tieto rezorty často ponúkajú elegantné izby, súčasné vybavenie, bazény a wellness centrá, ktoré vám umožnia relaxovať a oddýchnuť si po náročnom dni strávenom objavovaním starovekého mesta.

Ak hľadáte niečo cenovo dostupnejšie, môžete sa rozhodnúť pre stredne veľké hotely a penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú komfortné izby s vybavením ako klimatizácia, televízia a bezplatné Wi-Fi pripojenie. Niektoré z nich majú aj reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičnú srílanskú kuchyňu.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom je najlepšou voľbou lacné ubytovanie, ako sú hostely a penzióny. Tieto zariadenia ponúkajú cenovo dostupné izby a spoločné priestory ako kuchyňa a spoločenská miestnosť. Môžete tu stretnúť aj iných cestovateľov a získať nové známosti.

Či si vyberiete akýkoľvek typ ubytovania, byť v blízkosti archeologického parku je dôležité, aby ste mohli ľahko a pohodlne objavovať miestne pamiatky. Väčšina ubytovaní v Polonnaruwe je situovaná v blízkosti parku, čo vám umožní ľahký prístup a šetrí čas a námahu.

Niektoré hotely a rezorty ponúkajú aj službu organizovania sprievodcov alebo výletov, ktoré vám môžu poskytnúť hlbší vhľad do histórie a kultúry Polonnaruwy. Môžete sa tiež rozhodnúť pre prenájom bicyklov a pohodlne sa presúvať po meste a pamiatkach.

Keďže Polonnaruwa je populárna turistická destinácia, odporúča sa rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas turistickej sezóny. Môžete to urobiť prostredníctvom internetu alebo sa obrátiť na cestovnú agentúru, ktorá vám pomôže s organizáciou.

Vzájomným prepojením histórie a pohodlia ponúka Polonnaruwa ideálne miesto pre relaxáciu a objavovanie. Bez ohľadu na to, čo je vašim preferovaným štýlom cestovania a rozpočtom, nájdete v Polonnaruwe vhodné ubytovanie, ktoré vám umožní zažiť všetko, čo tento nádherný región ponúka.


Letenka Srí Lanka Polonnaruwa


Ak hľadáte nezvyčajné a exotické miesta na Vašu ďalšiu dovolenku, návšteva Srí Lanky je pre Vás tou správnou voľbou. Táto krajina v Južnej Ázii je známa svojou bohatou históriou, kultúrou a prírodou. A ak hľadáte miesto, kde môžete objaviť množstvo historických pamiatok, Polonnaruwa je miesto, ktoré Vás určite nezklame.

Polonnaruwa je staroveké mesto, ktoré je dnes zahrnuté do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa na severe krajiny, asi dve hodiny jazdy od hlavného mesta Kolomba. Počas svojej návštevy Polonnaruwy zistíte, že toto staroveké mesto bolo niekedy sídlom jedného z najväčších a najvýznamnejších kráľovstiev Južnej Ázie, ktoré vládlo v 12. a 13. storočí.

Keď prídete do Polonnaruwy, budete okamžite pohlcovaní atmosférou história a archeológie. Polonnaruwa má veľa historických pamiatok vrátane starovekých chrámov, palácov a stúp. Návštevníci sa môžu vydať na prechádzky po ruínach a pozrieť si, ako mesto kedysi vyzeralo.

Ako sa dostať do Polonnaruwy? Najjednoduchším spôsobom je nájsť letenku do Kolomba, čo môže trvať približne osem hodín lietadlom z Európy. Ak ste už v Kolombe, môžete si najať auto alebo taxík, ktorý Vás dopraví do Polonnaruwy. Doba jazdy z Kolomba do Polonnaruwy je asi dve hodiny.

Počas návštevy Polonnaruwy si určite nezabudnite vziať vhodné oblečenie. Lebo Polonnaruwa je sväté miesto a zákony odievanie skrátených šiat nie sú tam povolené. Ďalej odporúčame si zobrať so sebou dostatok vody a opaľovacieho krému. Môžete tiež využiť služby miestneho sprievodcu, ktorý Vám poskytne informácie o histórii a kultúre Polonnaruwy.

Keďže Polonnaruwa je jedným z najvýznamnejších miest v Srí Lanke, návšteva tohto miesta by mala byť súčasťou každej cesty na Sri Lanku. Preto neváhajte a zaoberajte sa nákupom letenky na Srí Lanku a urobte si zajímavou dovolenku.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky