Dovolenka Spojené arabské emiráty Sharjah


Sharjah, jedno z emirátov Spojených arabských emirátov, je jedným z najobľúbenejších cieľov medzi turistami z celého sveta. Svojim bohatstvom histórie a kultúry ponúka jedinečné zážitky a pamiatky, ktoré stojí za to objaviť.

Mesto Sharjah je jedno z najkultúrnejších miest v Spojených arabských emirátoch. Navštíviť ho môžete cez celý rok, pretože ponúka mierne podnebie, ktoré umožňuje návštevu aj počas letných mesiacov. Jeho staré mesto, známe ako Sharjah Heritage Area, je skutočným pokladom pre milovníkov histórie. Môžete tu obdivovať tradičné arabské architektonické šperky, múzeá, ako napríklad Sharjah Art Museum alebo Sharjah Heritage Museum.

Pokiaľ preferujete prírodnú krásu, môžete navštíviť Sharjah Desert Park, kde môžete vidieť typickú flóru a faunu tejto oblasti. Park ponúka aj možnosť voľného pobytu v beduínskych stanoch a tradičnú beduínsku gastronómiu. Môžete tu zažiť jedinečný pocit pohody a relaxácie uprostred púšte.

Ak vám prestávky na pláži chýbajú, Sharjah vám ponúka aj svoj úsek pobrežia. Pláže s jemným pieskom sú tu ideálne na opaľovanie, kúpanie a vodné športy. Môžete si prenajať vodné lyžovanie, jazdu na vodnom skútri alebo si len oddýchnuť a užívať si pohľad na modré vody Perského zálivu. Nezabudnite však, že Sharjah je islamské štátne, preto je dôležité dodržiavať miestne zvyky a pravidlá oblečenia aj na pláži.

V Sharjah sa nachádzajú aj niektoré zo svetovo najväčších nákupných centier. Malls ponúkajú širokú škálu luxusných obchodov, ktoré uspokoja všetky vaše nákupné túžby. Môžete si pochutnať na skvelom jedle vo viacerých reštauráciách alebo si vychutnať kávu v niektorej z mnohých kaviarní.

Večer nezmeškajte návštevu Blue Souku, tradičného arabského tržiska, kde si môžete kúpiť suveníry, šperky, alebo si jednoducho užiť atmosféru a skvelé jedlo.

Sharjah je známy aj slávnym festivalom Light Festival, ktorý sa obvykle koná v februári. Počas festivalu sú budovy a pamiatky po celom meste osvetlené a rozžiarené farebnými svetlami. Toto je skutočne jedinečný zážitok, ktorý stojí za to vidieť.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá kombinuje bohatú kultúru a krásnu prírodu, Sharjah je pre vás správna voľba. Zaručene sa sem čoskoro vrátite, aby ste si užili viac zážitkov, ktoré toto úžasné miesto ponúka.


Ubytovanie Spojené arabské emiráty Sharjah


Sharjah je jedno z 7 emirátov, ktoré tvoria Spojené arabské emiráty. Nachádza sa na východe krajiny, susedí s Dubajom a Ajmanom. Mesto je známe pre svoju kultúru a históriu a je tiež jedným z najkonzervatívnejších emirátov. Viac ako 90% obyvateľov sú moslimovia.

Keď príde na ubytovanie, Sharjah ponúka mnoho možností pre návštevníkov. Asi najobľúbenejší spôsob je zostať v luxusných hoteloch. Sharjah má množstvo luxusných hotelov s výhľadom na záliv a slávne moslimské architektúry. Mnohé z týchto hotelov majú vlastné pláže, bazény a wellness centrá. Niektoré z najpopulárnejších hotelov sú napríklad Royal Tulip 72, Hilton Sharjah, nebo Sharjah Grand Hotel.

Pre tých, ktorí hľadajú lacnejšie alternatívy, existujú tiež niektoré rozumné možnosti, ako je napríklad ubytovanie v apartmánových domoch. Tieto sú často komfortne zariadené s kuchyňou a terasou a sú vhodné pre veľké rodiny alebo skupiny priateľov. Takéto ubytovanie nájdete napríklad v hoteloch ako je Crystal Plaza Hotel, nebo Lou Lou'a Beach Resort.

Pre tých, ktorí hľadajú unikátne zážitky a skutočnú návštevu arabskej kultúry, Sharjah ponúka aj ubytovanie v Bedouin kempoch. Tieto kempy sú typické pre arabskú kultúru a umožňujú návštevníkom spoznať život beduínskych nomádov. Kempy sú zvyčajne zostrojené zo stanov a sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú vzrušenie a dobrodružstvo v púšti.

V Sharjah je tiež mnoho ubytovacích zariadení, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú nižšiu cenu alebo sú na dlhšiu dobu. Tieto zariadenia sú často vzdialené od centra mesta, ale ponúkajú pokojné prostredie pre tých, ktorí chcú užiť si pokojný pobyt. Niektoré z týchto zariadení sú napríklad Al Jazeerah Hotel, Emirates Stars Hotel Apartments, nebo TIME Ruby Hotel Apartments.

Celkovo Sharjah ponúka rôznorodé možnosti ubytovania, ktoré spĺňajú potreby každého návštevníka. Bez ohľadu na to, aký typ ubytovania si vyberiete, budete mať príležitosť spoznať bohatú arabskú kultúru a históriu mesta a užiť si neskutočné výhľady na záliv Perského zálivu.


Počasie Spojené arabské emiráty Sharjah


Spojené arabské emiráty Sharjah sú známe svojím teplým počasím po celý rok, s malými zmenami v teplotách zimou a letom. Sharjah leží v oblasti subtropického podnebia, ktoré prináša horúce leto a mierne zimy.

Teploty v Sharjahu väčšinou dosahujú 30 až 45 stupňov Celzia počas dňa počas leta. Tieto teploty sú kombinované s vysokou vlhkosťou, čo môže spôsobiť nepríjemné pocit. Vzhľadom k tomu, že Sharjah leží pri pobreží, najvyššie teploty sa zvyčajne vyskytujú v letných mesiacoch júl a august.

Zimné mesiace v Sharjahu sú oveľa príjemnejšie a mierne v porovnaní s letom. Teploty v zime sa zvyčajne pohybujú okolo 20 stupňov Celzia, s minimálnymi teplotami pod 10 stupňov Celzia. Vlhkosť v zime je tiež oveľa nižšia, čo robí zimné mesiace ideálnymi na turistiku a rôzne vonkajšie aktivity.

Sharjah je tiež známy pre svoje dažďové obdobie, ktoré zvyčajne trvá od decembra do marca. Aj keď množstvo zrážok nie je veľké, zvlášť v porovnaní s Európou alebo Áziou, môže to spôsobiť niektoré obmedzenia v podobe uzavretých pláží a iných vonkajších atrakcií.

Vzhľadom na svoje podnebie je pre turistov dôležité dbať na dostatočný pitný režim a používať opaľovací krém na ochranu kože pred slnečným žiarením. Turisti by mali tiež dbať na svoje oblečenie a nosiť ľahké a priedušné oblečenie, ktoré znižuje riziko dehydratácie a úpalu.

V zásade je Sharjah ideálnou destináciou pre tých, ktorí cestujú za horúcim a slnečným počasím. Pri cestovaní do Sharjahu by ste mali byť pripravení na vysoké teploty počas leta a vhodne sa obliekať a chrániť pred slnečným žiarením. Avšak zimné mesiace sú ideálne pre turistiku a voľnočasové aktivity v prírode. Bez ohľadu na to, či cestujete do Sharjahu v lete alebo v zime, môžete si byť istí, že zažijete jedinečné a nezabudnuteľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Sharjah


1. Čo je Sharjah?
Sharjah je jedna z 7 emirátov Spojených arabských emirátov. Nachádza sa v severovýchodnej časti krajiny a je tretím najväčším emirátom.

2. Aké je hlavné mesto Sharjahu?
Hlavné mesto Sharjahu je rovnako nazvané Sharjah.

3. Aký jazyk sa hovorí v Sharjahu?
Hovorí sa tu arabsky. Avšak, angličtina je tiež veľmi rozšírená vzhľadom na množstvo turistov a cudzincov, ktorí sem prichádzajú.

4. Aké letisko je najvhodnejšie pre let do Sharjahu?
Medzinárodné letisko Sharjah je najbližšie letisko k Sharjahu a nachádza sa asi 15 minút autom z hlavného mesta. Do Sharjahu sa však dá tiež prísť z Dubaja alebo Abú Zabí.

5. Je Sharjah bezpečné miesto na cestovanie?
Áno, Sharjah je známe ako jedno z najbezpečnejších miest v regióne. Má nízku kriminalitu a kedysi bol označený ako "Kulturálna metropola Arabského sveta".

6. Čo významné turistické atrakcie ponúka Sharjah?
Medzi najvýznamnejšie atrakcie patria múzeum islamskej kultúry, Sharjahské múzeum vedy a technológií, arabské umenie v Muzeu pre moderné a súčasné umenie, Sharjahské námestie, historické mesto a veľa ďalších.

7. Aký je rozdiel medzi Sharjahom a Dubajom?
Dubaj sa snaží o modernizáciu a prezentáciu ako luxusné mesto s najmodernejšou infraštruktúrou, zatiaľ čo Sharjah sa snaží zachovať si svoju kultúru a tradičné hodnoty. Sharjah je tiež oveľa konzervatívnejšou verziou Dubaja.

8. Môžem kupovať alkohol v Sharjahu?
Alkohol nie je v Sharjahu tak ľahko dostupný ako v Dubaji alebo iných emirátoch. Vzhľadom k konzervatívnej povahy tohto místa, nie sú alkoholické nápoje servírované v reštauráciách alebo bary. Avšak, je možné kúpiť alkohol na licencovaných miestach a v hoteloch pre turistov.


Letenka Spojené arabské emiráty Sharjah


Letenky do Spojených arabských emirátů Sharjah sú dnes viac ako kedykoľvek predtým cenovo dostupné a ponúkajú jedinečnú príležitosť spoznať kraj, ktorý je plný kontrastov. Pre tých, ktorí hľadajú exotiku, Sharjah ponúka oázové mesto, nekonečné púšte a fascinujúcu históriu. Pre tých, ktorí hľadajú zábavu, je tu bohatá kultúrna scéna a rôzne druhy zábavy.

Sharjah je jedným z sedmi emirátov, ktoré tvoria Spojené arabské emiráty. Leží na východnom pobreží krajiny a je menej nápadný ako susedné Dubaj alebo Abú Dhabí. Napriek tomu však ponúka množstvo príležitostí na prežitie nezabudnuteľnej dovolenky.

Jedným z najvýznamnejších miest, ktoré by ste si mali pozrieť, je Muzeum islamskej civilizácie. Toto múzeum ponúka fascinujúci pohľad na históriu islamu vrátane náboženskej a kultúrnej tradície. Médiá sa zhromažďujú v Sharjahskej televíznej budove, ktorá je najvyššou budovou v Sharjahu, ktorá je otvorená verejnosti. V tejto budove je aj nádherný výhľad na mesto a okolie.

Sharjah tiež ponúka množstvo možností na prechádzky, vrátane návštevy najväčšieho parku v emiráte - Al Majaz Parku, kde sa nachádza fontána a množstvo atrakcií pre deti. Pre tých, ktorí milujú pláže, môžu navštíviť Al Khan Beach, ktorá je vybavená klubom vodných športov, posilňovňou a veľkým vodným parkom.

Večery v Sharjah sú tiež fantastické. Medzi najznámejšie kultúrne podujatia patria festivaly filmov, hudby a divadla. City Centre Sharjah je obrovské nákupné centrum, ktoré ponúka obchody s rôznymi značkami, zábavné a kultúrne programy a izby pre relaxáciu.

Sharjah je určite skvostom Spojených arabských emirátov, ktorý určite stojí za návštevu. Letenky do Sharjah sú cenovo dostupné, takže si ich môžu dovoliť aj tí, ktorí sú obmedzení v rozpočte na cestovanie. Pokiaľ hľadáte zaujímavú a zábavnú destináciu, Sharjah je tou správnou voľbou pre vás.


Garancia najlepšej ceny

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

97 percenta zákazníkov sú spokojní

Výhodné ceny leteniek

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Zistiť letenky